livescore - live soccer scores

LiveScore 05 Aug 2019

06/08 02:45
FT 
 Huddersfield Town
Derby County 
06/08 00:00
FT 
 Al Ittihad Ksa
Zob Ahan 
06/08 02:00
FT 
 Al-Nasr Riyadh
Al Wehda UAE 
06/08 01:00
FT 
 Akhmat Grozny
Gazovik Orenburg 
05/08 21:00
FT 
1 Alania
Volgar-Astrakhan 
05/08 22:00
FT 
1 Zorkyi Krasnogorsk
FK Zvezda Ryazan 1
05/08 22:00
FT 
 Spartak Nalchik
Inter Cherkessk 
05/08 22:00
FT 
 Veles
Krasny Smolensk 
05/08 23:30
AET 
 FK Kaluga
Salyut-Energia Belgorod 
90min [3-3], 120min [3-3], Penalty [4-5], Salyut-Energia Belgorod win
05/08 23:30
AET 
 Chernomorets Novorossiysk
FK Biolog 
90min [2-2], 120min [4-2], Chernomorets Novorossiysk win
05/08 23:30
AET 
1 Luki Energiya
Leningradets 1
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [4-5], Leningradets win
06/08 00:00
FT 
 Murom
Ararat Moscow 
05/08 16:00
FT 
 Laos U16
Cambodia U16 
05/08 16:30
FT 
 Brunei U16
Australia U16 
05/08 19:00
FT 
 Thailand U16
Malaysia U16 
05/08 16:00
FT 
 South Africa Womens U20
Mozambique Womens U20 
05/08 16:00
FT 
 Namibia Womens U20
Zimbabwe Womens U20 
06/08 02:30
FT 
 Berazategui
Leandro N Alem 
06/08 02:40
FT 
 Club Lujan
Deportivo Espanol 2
06/08 08:10
FT 
 Godoy Cruz
Arsenal de Sarandi 
06/08 08:10
Postp. 
 Independiente
Newells Old Boys 
06/08 00:30
FT 
 Syria
Yemen 
06/08 03:30
FT 
 Lebanon
Palestine 
05/08 18:30
FT 
 Fc Bulleen Lions
St Albans Saints 
05/08 21:00
FT 
 Sint Truidense Reserves
Charleroi Reserves 
05/08 22:00
FT 
 Barra Da Tijuca U20
Sao Goncalo U20 
06/08 02:00
FT 
 Mesquita Rj U20
Bela Vista U20 
06/08 02:00
FT 
 Bonsucesso U20
Nova Cidade U20 1
06/08 02:30
FT 
 Fortaleza Youth
Pague Menos U20 
06/08 07:00
FT 
 Gremio
Chapecoense 
06/08 02:00
FT 
 Tsarsko Selo
Levski Sofia 
05/08 23:30
FT 
 Septemvri Simitli
Pirin Blagoevgrad 
06/08 00:30
FT 
 Ludogorets Razgrad Ii
Spartak Pleven 
06/08 07:30
FT 
1 Rangers Talca
Deportes Santa Cruz 
06/08 04:00
FT 
 Deportivo Pasto
Atletico Bucaramanga 
06/08 08:45
FT 
 Deportes Quindio
Cortulua 
06/08 01:00
FT 
 Lyngby
Aarhus AGF 
06/08 08:15
FT 
1 Olmedo Riobamba
Tecnico Universitario 1
06/08 01:00
FT 
 HB Torshavn
B36 Torshavn 
06/08 02:00
FT 
 IF Fuglafjordur
Ki Klaksvik 
05/08 23:30
FT 
 Vifk Vaasa
Sc Kufu-98 
06/08 02:45
FT 
 Caen
Lorient 
05/08 21:30
FT 
1 Kolkheti Poti
Shukura Kobuleti 
05/08 21:30
 
 Gagra
Norchi Dinamoeli Tbilisi 
05/08 21:30
FT 
 Gagra
Merani Martvili 
05/08 21:00
FT 
 Saburtalo Tbilisi
Torpedo Kutaisi 
06/08 01:00
FT 
 SV Waldhof Mannheim
Munchen 1860 
06/08 02:30
FT 
 Nurnberg
Hamburger 
05/08 17:30
FT 
 Bengaluru B
Army Red 
05/08 16:30
FT 
 Psbk Blitar
Sriwijaya Palembang 
05/08 19:30
FT 
 Bhayangkara Surabaya United
Madura United 
06/08 02:00
AET 
 Derry City
Waterford United 
90min [2-2], 120min [4-2], Derry City win
06/08 00:30
FT 
 Beitar Tel Aviv Ramla
Hapoel Rishon Letzion 
06/08 00:30
FT 
 Hapoel Petah Tikva
Hapoel Afula 
06/08 00:30
FT 
1 Ironi Ramat Hasharon
Maccabi Petah Tikva FC 
06/08 00:30
FT 
 Kfar Kasem
Hapoel Ramat Gan FC 
06/08 00:30
FT 
 Hapoel Katamon Jerusalem
Hapoel Ashkelon 
06/08 00:30
FT 
 Hapoel Umm Al Fahm
Hapoel Bnei Lod 
06/08 00:30
FT 
 Hapoel Akko
Hapoel Bnei Sakhnin FC 
05/08 23:00
FT 
 Bfc Daugavpils
Rigas Futbola Skola 
06/08 02:00
FT 
 Progres Niedercorn
Jeunesse Esch 
05/08 21:00
FT 
 Johor
Sarawak 
06/08 05:00
FT 
 Toluca Womens
Aguilas De Leon Womens 
06/08 07:00
FT 
 Club America Womens
Veracruz Womens 
06/08 08:00
 
 Pachuca Womens
Monterrey Womens 
06/08 09:05
FT 
 Tigres Womens
Unam Pumas Womens 
06/08 10:05
FT 
 Tijuana Womens
Atlas Womens 
06/08 01:00
FT 
 FK Buducnost Podgorica
Rudar Pljevlja 
06/08 00:00
FT 
 Fram Larvik
Odd Grenland B 
05/08 23:00
FT 
 Raufoss Il B
Ray Heim B Team 
06/08 01:00
FT 
 Brann B
Fyllingsdalen 
06/08 01:00
FT 
 Kongsvinger Il B
Gjovik Ff 
06/08 01:00
FT 
 Stromsgodset
Bodo Glimt 
06/08 07:15
FT 
 Libertad Asuncion
Olimpia Asuncion 
05/08 20:00
 
 Libertad Asuncion Reserves
Olimpia Asuncion Reserves 
05/08 20:00
FT 
 Club River Plate Asuncion Reserve
Nacional Asuncion Reserve 
05/08 21:00
 
 Cerro Porteno Asuncion Reserves
Club Guarani Reserve 
06/08 00:00
FT 
 Wisla Krakow
Gornik Zabrze 
06/08 02:45
FT 
 Feirense
Vitoria Guimaraes 1
06/08 02:00
FT 
 Astra Ploiesti
Steaua Bucuresti 
05/08 19:00
FT 
 Terek Groznyi Youth
Orenburg Youth 
06/08 02:00
FT 
 Backa Backa Palanka
Kabel Novi Sad 
05/08 16:05
 
 Cukaricki U19
Brodarac U19 
06/08 01:00
FT 
 Orebro
IFK Goteborg 
06/08 01:00
FT 
 Elfsborg
Djurgardens 
06/08 01:00
FT 
 Djurgardens Womens
Rosengard Womens 
06/08 01:00
FT 
1 Lindome GIF
IK Oddevold 
06/08 01:00
FT 
1 IFK Uddevalla
Grebbestads If 
06/08 01:00
FT 
 Taftea Ik
Umea Academy 
06/08 01:00
FT 
 IFK Lulea
Skelleftea Ff 
06/08 01:30
FT 
 Haninge
IFK Aspudden-Tellus 
06/08 04:30
FT 
 Argentina U18
Russia U20 
05/08 16:40
FT 
 Mahidol University
Rajapruek University 
05/08 17:00
FT 
 Electric Veng
Chanmari 1
05/08 20:00
FT 
1 IRT Itihad de Tanger
Al Shahaniya 
05/08 20:00
FT 
 Heracles Almelo Reserves
Jong Zwolle Reserve 
05/08 21:00
FT 
 Adanaspor
Istanbulspor 
05/08 22:00
FT 
 Genclerbirligi
Sabah 
05/08 22:00
FT 
 Elazigspor
Artvin Hopaspor 
05/08 22:10
FT 
 Shabab AlOrdon
Jordan U19 
05/08 22:40
FT 
 Konyaspor
Nevsehirspor Genclik 
05/08 23:00
FT 
 Afjet Afyonspor
Osmaniyespor 
05/08 23:30
FT 
 Trapani
Us Dro 
06/08 00:40
FT 
 Al-Sharjah
Al Feiha 
06/08 01:00
FT 
 Atletico Baleares
Al Ahli Dubai 
06/08 01:00
FT 
 Ask Lisec Hausmening
Union Wolfsbach 
06/08 01:30
FT 
 Malaga B
UD Melilla 
06/08 02:15
FT 
 Floriana
Sirens 
06/08 02:30
FT 
 Ascoli
Frosinone