livescore - live soccer scores

LiveScore 16 Jul 2019

17/07 09:00
FT 
 Fiorentina
Chivas Guadalajara 
16/07 23:00
FT 
 FK Shkendija 79
Nomme JK Kalju 
17/07 01:30
FT 
 Saburtalo Tbilisi
Sheriff 1
17/07 02:00
FT 
 Valletta FC
F91 Dudelange 
17/07 02:00
FT 
 HB Torshavn
HJK Helsinki 
17/07 02:45
FT 
1 Crvena Zvezda
Suduva 
17/07 02:45
FT 
 Kf Feronikeli
The New Saints 
16/07 23:00
FT 
 Banants
Cukaricki 
17/07 01:00
FT 
 Ki Klaksvik
Riteriai 
17/07 02:30
FT 
 Ofk Titograd
CSKA Sofia 
17/07 08:30
FT 
 La Equidad
Royal Pari 
16/07 22:00
FT 
 Tp Mazembe Englebert
Azam 
17/07 08:10
AET 
 Gimnasia Mendoza
River Plate 
90min [1-1], Penalty [4-5], River Plate win
16/07 18:00
 
 Sydney U20
Sydney Olympic U20 
16/07 18:00
FT 
 Bashundhara Kings
Brothers Union 
16/07 18:00
FT 
 Muktijoddha Skc
Arambagh Ks 
16/07 18:00
FT 
 Nofel Sporting Club
Sheikh Russel KC 
16/07 18:35
FT 
 Rahmatgonj Mfs
Team Bjmc 
16/07 21:00
FT 
 Mohammedan Dhaka
Abahani Limited 
17/07 02:00
FT 
 Flamengo Rj U20
Portuguesa Rj U20 
17/07 06:15
FT 
 Coritiba (PR)
Sao Bento 
17/07 08:30
FT 
 Ponte Preta
Atletico Clube Goianiense 
17/07 04:00
 
 Palestino
Univ. Catolica 
16/07 18:00
FT 
 Guangzhou R&F
Tianjin Teda 1
16/07 19:35
FT 
 ShenHua SVA FC
HeNan JianYe 1
16/07 20:00
FT 
 Guangzhou Evergrande
Dalian Yifang 
17/07 08:45
FT 
 Atletico Bucaramanga
Deportivo Cali 
17/07 01:00
FT 
 Hvidovre IF
BK Frem 
17/07 05:00
FT 
1 Club Atletico Porteno
Cds Santa Rita 
16/07 23:00
FT 
 Norway Womens U19
Netherlands Womens U19 
16/07 23:00
FT 
 Spain Womens U19
Belgium Womens U19 
17/07 02:30
FT 
 Scotland Womens U19
France Womens U19 
17/07 02:30
FT 
 England womens U19
Germany Womens U19 
16/07 18:00
FT 
 Bechem United
Aduana Stars 
17/07 02:00
FT 
 Keflavik
Magni 
17/07 02:00
FT 
 Thor Akureyri
Umf Njardvik 
17/07 03:15
FT 
 Fjolnir
Fram Reykjavik 
17/07 03:15
FT 
 Vikingur Olafsvik
Haukar 
17/07 03:15
FT 
 Leiknir Reykjavik
Umf Afturelding 1
17/07 03:15
FT 
 Throttur
Grotta Seltjarnarnes 
17/07 02:00
FT 
 Breidablik (w)
Ibv Vestmannaeyjar (w) 
17/07 03:15
 
 Kr Reykjavik Womens
Hk Vikingur Womens 
16/07 14:30
FT 
 Persipura Jayapura
Madura United 
16/07 16:30
FT 
 PS Tni
Persija Jakarta 
16/07 19:30
FT 
 Arema Malang
Perseru Serui 
16/07 19:30
FT 
1 Persib Bandung
Kalteng Putra 
17/07 00:15
FT 
 Naft Al Junoob
Naft Misan 1
16/07 21:00
FT 
 Johor
Misc Mifa 
16/07 21:00
FT 
 Melaka FC
Selangor PKNS 
16/07 15:30
FT 
 Selwyn United
Christchurch United 
17/07 01:00
FT 
 Arvoll
Sparta Sarpsborg B 
16/07 21:00
FT 
 Strogino Moscow
FK Zvezda Ryazan 
16/07 22:00
FT 
 Ararat Moscow
Saturn 3
16/07 22:00
FT 
 Rotor Volgograd B
FK Kaluga 
16/07 23:00
 
 FK Khimik Novomoskovsk
Khimki Reserve 
16/07 23:00
 
 Zorkyi Krasnogorsk
Salyut-Energia Belgorod 
16/07 23:00
FT 
 Sokol
Dinamo Briansk 
16/07 23:30
FT 
 Kvant Obninsk
Metallurg Lipetsk 
16/07 22:00
FT 
2 Alania
Legion Dynamo 
16/07 22:30
FT 
 Spartak Nalchik
Anzhi 
16/07 23:00
FT 
 Mashuk-KMV
Druzhba Maykop 
16/07 23:00
FT 
 Volgar-Astrakhan
Urozhay Krasnodar 
16/07 23:00
 
 Krasnodar 3
FK Biolog 
16/07 23:30
 
1 Chernomorets Novorossiysk
SKA Rostov 1
16/07 18:10
 
 Ural 2
Nosta Novotroitsk 
16/07 22:00
FT 
 Zvezda Perm
Chelyabinsk 1
16/07 22:00
FT 
 FK Tyumen
Kamaz 
16/07 22:30
 
 Zenit-Izhevsk
Ufa 2 
16/07 23:05
 
 Lada Togliatti
Volga Ulyanovsk 
16/07 23:00
FT 
 Dolgiye Prudy
Zvezda Sint Petersburg 1
16/07 23:00
FT 
 Znamya Truda
Luki Energiya 
16/07 23:30
FT 
 Murom
Zenit-2 St.Petersburg 
17/07 02:30
FT 
 Stenhousemuir
Dundee United 
17/07 02:45
FT 
 Montrose
St. Johnstone 
17/07 02:45
FT 
 Greenock Morton
Dumbarton 
17/07 02:45
FT 
 Livingston
Ayr Utd 
17/07 02:45
FT 
 Cowdenbeath
Hearts 
17/07 02:45
FT 
 Brechin City
Ross County 
17/07 02:45
AET 
 Alloa Athletic
Elgin City 
90min [3-3], Penalty [5-6], Elgin City win
17/07 02:45
AET 
 Peterhead
Inverness C.T. 
90min [0-0], Penalty [11-10], Peterhead win
17/07 02:45
AET 
 Queen of the South
Annan Athletic 
90min [3-3], Penalty [5-4], Queen of the South win
17/07 02:45
FT 
 Queens Park
Partick Thistle 
17/07 02:45
FT 
 Falkirk
Stranraer 
16/07 23:00
FT 
 Degerfors IF U21
Brommapojkarna U21 
16/07 23:00
FT 
 Helsingborg U21
Osters U21 
17/07 01:00
FT 
 Vasteras
Jonkopings Sodra IF 
17/07 07:00
FT 
 Miami B
Chattanooga 1
16/07 18:00
FT 
 Song Lam Nghe An
Sài Gòn FC 
16/07 15:35
FT 
 AEK Athens
Stal Stalowa Wola 
16/07 16:00
FT 
 Malaga B
Reading 
16/07 16:30
FT 
 Dempo SC
Sporting Clube de Goa 
16/07 17:00
FT 
 Capalaba
Eagles Cochin 
16/07 17:30
FT 
 Adelaide United
North Eastern Metrostars 
16/07 17:30
FT 
 Penafiel
Santa Clara 
16/07 17:30
FT 
 Odra Opole
Walsall 
16/07 20:55
FT 
 Lori Vanadzor
Spartaki Tskhinvali 
16/07 21:00
FT 
 PFC Oleksandria
AEL Limassol 
16/07 22:00
FT 
 Balkany Zorya
Desna Chernihiv 
16/07 22:00
FT 
 Metalist Kharkiv
Kremin Kremenchuk 1
16/07 22:00
FT 
 Olimpic Donetsk
Fk Avanhard Kramatorsk 
16/07 22:00
FT 
 Pfc Nyva Vinnytsia
Podillya Khmelnytskyi 
16/07 22:00
FT 
 Metalurh Zaporizhya
Nikopol NPGU 
16/07 22:00
FT 
 Genclerbirligi
Antalyaspor 
16/07 22:10
FT 
 Mashin Sazi
Navad Urmia 
16/07 22:30
FT 
 India
Syria 
16/07 22:30
FT 
 Carl Zeiss Jena
Germania Halberstadt 
16/07 23:00
FT 
 Chrobry Glogow
Hapoel Tel Aviv 
16/07 23:00
FT 
 MFK Kosice
West Ham United U23 
16/07 23:00
FT 
 Minaj
Ahrobiznes Tsk Romny 
16/07 23:00
FT 
 Oss
RKC Waalwijk 
16/07 23:00
FT 
 Karpaty Lviv
Kolos Kovalyovka 
16/07 23:00
FT 
 Esteghlal Tehran
Petrolul Ploiesti 
16/07 23:15
FT 
 Roskilde
Bronshoj 
16/07 23:30
FT 
 US Boulogne
Quevilly 
16/07 23:30
FT 
 SC Wiener Neustadt
Sc Freiburg Am 
16/07 23:55
FT 
 Paris Fc
Dijon 
17/07 00:00
FT 
 Slaven Belupo Koprivnica
Siofok 
17/07 00:00
FT 
 Belisce
Osijek Ii 
17/07 00:00
FT 
 Guingamp
Cholet So 
17/07 00:00
FT 
 Metz
Sporting Charleroi 
17/07 00:00
FT 
 SC Pinkafeld
Rapid Wien 
17/07 00:00
FT 
 Slovan Bratislava B
Austria Wien Youth 
17/07 00:00
FT 
 Slovan Velvary
Bohemians 1905 
17/07 00:00
FT 
 Wacker Innsbruck Amateure
Genoa 
17/07 00:00
FT 
 Maritimo
SC Farense 
17/07 00:00
FT 
 Sk Standra
Wolfsberger Ac Amateur 
17/07 00:30
 
 Sv Elversberg
TSV Alemannia Aachen 
17/07 00:30
FT 
 ES Troyes AC
Nancy 
17/07 00:30
FT 
 Eintracht Northeim
Paderborn 07 
17/07 00:30
FT 
 1980 Wien
Favoritner Ac 
17/07 00:30
FT 
 Liefering
SV Grodig 
17/07 00:30
FT 
 Galanta
Blava Jaslovske Bohunice 
17/07 00:30
FT 
 Sv Frauental
Sturm Graz Amateur 
17/07 01:00
FT 
 Groningen
Emmen 
17/07 01:00
FT 
 Wiener Sportklub
St Margarethen 
17/07 01:00
FT 
 Yverdon
Grenoble 1
17/07 01:00
FT 
 Asko Gmund
Sc Landskron 
17/07 01:00
FT 
 Avranches
Chelsea U21 
17/07 01:00
FT 
 Aves
Agueda 
17/07 01:00
FT 
 Heracles Almelo
SBV Excelsior 
17/07 01:00
FT 
 Langenrohr
Team Wiener Linien 
17/07 01:00
FT 
 Sk Werndorf
Sv Wildon 
17/07 01:00
FT 
 SV Straelen
VVV Venlo 
17/07 01:00
FT 
 Tus Heiligenkreuz
Sv Pachern 
17/07 01:00
FT 
 Vfb Dillingen
Sv Elversberg Ii 
17/07 01:00
FT 
 Zulte-Waregem
Oostende 
17/07 01:00
FT 
 Tb Uphusen
BSV Rehden 
17/07 01:00
FT 
 St. Pauli
Etsv Weiche Flensburg 
17/07 01:00
FT 
 Halifax Town
Doncaster Rovers 
17/07 01:00
FT 
 Usv Rb Weindorf St Anna
Gleinstatten 
17/07 01:00
FT 
 ATSV Wolfsberg
NK Aluminij 
17/07 01:30
FT 
 Cf Peralada
Espanyol 
17/07 01:30
FT 
 Koln Am
Hurth 
17/07 01:30
FT 
 Extremadura
Reading 
17/07 01:30
FT 
 Simmeringer Sc
Ask Elektra 
17/07 01:30
FT 
 Brunninghausen
Hombrucher Sv U17 
17/07 02:00
 
 Undy Athletic
Newport County 
17/07 02:00
FT 
 AFC Wimbledon
Bournemouth 
17/07 02:00
FT 
 Sporting Braga
Millwall 
17/07 02:00
FT 
 Chorley
Preston North End 
17/07 02:20
FT 
 Dynamo Dresden
PSG 
17/07 02:30
FT 
 Scunthorpe United
Leicester City 
17/07 02:30
FT 
 Olympiakos Piraeus
Nottingham Forest 
17/07 02:30
FT 
 AFC Telford United
Solihull Moors 
17/07 02:30
FT 
 Boreham Wood
Queens Park Rangers 
17/07 02:30
FT 
 Carrick Rangers
Lisburn Distillery 
17/07 02:30
FT 
 Chester FC
Carlisle 1
17/07 02:30
FT 
 Eastbourne Borough
Millwall U23 
17/07 02:30
FT 
 Ebbsfleet United
Charlton Athletic 
17/07 02:30
FT 
 Eccleshill United
Bradford AFC 
17/07 02:30
Postp. 
 Farsley Celtic
Rotherham United 
17/07 02:30
FT 
 Harrogate Town
Guiseley 
17/07 02:30
FT 
 Northampton Town
Sheffield Wed. 
17/07 02:30
FT 
 Torquay United
Plymouth Argyle 
17/07 02:30
FT 
 Wealdstone
Colchester United 
17/07 02:30
FT 
 Weston Super Mare
Exeter City 
17/07 02:30
FT 
 Maidenhead United
Kuwait 
17/07 02:30
FT 
 Matlock Town
Chesterfield 
17/07 02:30
FT 
 Blyth Spartans
Morpeth Town 
17/07 02:30
FT 
 Eastleigh
Oxford United 
17/07 02:40
FT 
 Braintree Town
Brentford B 
17/07 02:45
FT 
 Dulwich Hamlet
Bromley 
17/07 02:45
FT 
 Bognor Regis Town
Portsmouth 
17/07 02:45
FT 
 Yeovil Town
Swansea City 
17/07 02:45
FT 
 Dartford
Gillingham 
17/07 02:45
FT 
 Barnet
Crystal Palace 
17/07 02:45
FT 
 Dungannon Swifts
Portadown FC 
17/07 02:45
FT 
 Salisbury City
Swindon 
17/07 02:45
FT 
 Burton Albion
Sheffield United 
17/07 02:45
FT 
 AFC Fylde
Blackpool 
17/07 02:45
FT 
 Atherton Collieries
Altrincham 
17/07 02:45
FT 
 Barrow
Morecambe 
17/07 02:45
FT 
 Basingstoke Town
Luton Town 
17/07 02:45
FT 
 Bath City
Bristol Rovers 
17/07 02:45
FT 
 Bedford Town
Kettering Town 
17/07 02:45
FT 
 Biggleswade Town
St Albans City 
17/07 02:45
FT 
 Brackley Town
Milton Keynes Dons 
17/07 02:45
FT 
 Curzon Ashton
Crewe Alexandra 
17/07 02:45
FT 
 Hampton & Richmond
Chesham United 
17/07 02:45
FT 
 Lincoln United
Alfreton Town 
17/07 02:45
FT 
 Shildon
Spennymoor Town 
17/07 02:45
FT 
 Stevenage Borough
Peterborough United 
17/07 02:45
FT 
 Tonbridge Angels
Sutton United 
17/07 02:45
FT 
 Woking
Wycombe Wanderers 
17/07 02:45
FT 
 Dover Athletic
Maidstone United 
17/07 02:45
FT 
 Longford Town
Warrenpoint Town 
17/07 03:30
FT 
 Porto
Fulham 
17/07 04:00
FT 
 Curico Unido
Deportes Santa Cruz 
17/07 05:00
FT 
2 Once Lobos Chalchuapa
CD FAS 1
17/07 08:00
FT 
 Ec Iranduba U19
Sao Raimundo Rr Youth 
17/07 10:35
FT 
 San Jose Earthquakes
Valladolid