livescore - live soccer scores

LiveScore 14 Jul 2019

14/07 21:30
FT 
 Krylya Sovetov Samara
CSKA Moscow 
15/07 00:00
FT 
 Zenit St Petersburg
Spartak Tambov 
15/07 02:30
FT 
 Terek Groznyi
Krasnodar 
15/07 03:55
FT 
 Seattle Sounders
Atlanta United 
15/07 06:50
FT 
 New York Red Bulls
New York City 
14/07 18:00
FT 
 Shonan Bellmare
Vissel Kobe 
14/07 18:00
FT 
 Tokyo
Kawasaki Frontale 
14/07 18:00
FT 
 Jeonbuk Hyundai Motors
Ulsan Hyundai Horang-i 
14/07 18:00
FT 
 Sangju Sangmu Phoenix
Suwon Samsung Bluewings 
14/07 18:00
FT 
 Seongnam Ilhwa Chunma
Daegu 
14/07 22:45
FT 
 Armenia U19
Spain U19 
15/07 01:00
FT 
 Italy U19
Portugal U19 
15/07 00:00
AET 
 Senegal
Tunisia 
90 minutes[0-0], 120 minutes[1-0]
15/07 03:00
FT 
 Algeria
Nigeria 
14/07 19:00
FT 
 Gor Mahia
Kmkm 1
15/07 03:40
AET 
 CA Huracan
Godoy Cruz 
90min [1-1], Penalty [1-2], Godoy Cruz win
14/07 13:00
 
 Canberra Olympic
Tuggeranong United 
14/07 13:00
 
 Cooma Tigers
Woden Valley 
14/07 14:00
 
 Sunshine Coast
SWQ Thunder 
14/07 12:00
FT 
 South Hobart
Hobart Zebras 
14/07 13:00
 
1 Melbourne Victory Fc Am
Brunswick City 
14/07 14:00
 
 South Melbourne
Melbourne Knights 
14/07 17:00
 
 Bulleen Lions Womens
Southern United Womens 
14/07 15:15
FT 
 Caboolture
University of Queensland 
15/07 01:45
FT 
 Dinamo Brest
Dinamo Minsk 
15/07 07:30
FT 
 Blooming
The Strongest 
14/07 21:00
 
 Rio Claro
Noroeste 
14/07 21:00
FT 
 Mirassol
Linense Bra 
14/07 21:00
 
1 Juventus Sp
Portuguesa de Desportos 
14/07 23:45
FT 
1 Tigres Brasil U20
Serra Macaense U20 
15/07 02:00
FT 
 Botafogo Rj U20
Vitoria Da Conquista Ba U20 
15/07 02:00
FT 
 Brusque U20
Chapecoense Youth 
14/07 22:00
FT 
 Flamengo
Goias 
15/07 03:00
FT 
 Atletico Paranaense
Internacional RS 
15/07 03:00
FT 
 Corinthians
CSA Alagoas AL 
15/07 03:00
FT 
 Cruzeiro
Botafogo 
15/07 06:00
FT 
 Chapecoense
Atletico-MG 
15/07 01:00
FT 
 Corinthians Womens
Sao Francisco Womens 
15/07 05:00
FT 
 Iranduba Am Womens
Audax Sp Womens 
14/07 23:45
FT 
 Slavia Sofia
Vitosha Bistritsa 
15/07 02:00
FT 
 Cherno More Varna
Lokomotiv Plovdiv 
15/07 08:00
 
 Sc Scarborough Ontario
Vorkuta 
15/07 00:00
FT 
1 Deportes Iquique
Cobresal 
15/07 03:00
FT 
 Deportes Temuco
Universidad de Chile 
15/07 05:30
FT 
 Union La Calera
Nublense 1
15/07 08:00
FT 
 Colo Colo
Csyd Barnechea 
15/07 03:30
FT 
 General Velasquez
San Antonio Unido 2
15/07 04:00
FT 
 Iberia Los Angeles
Lautaro De Buin 2
14/07 15:30
FT 
 Changchun YaTai
Guizhou Hengfeng 1
14/07 17:30
 
 Xinjiang Dabancheng
Meizhou Hakka 
14/07 19:30
FT 
 Beijing Beikong
Guangdong Southern Tigers 
14/07 19:30
FT 
 Liaoning Whowin
Nantong Zhiyun 
14/07 19:30
 
 Inner Mongolia Zhongyou
Shijiazhuang Ever Bright 
14/07 19:35
FT 
1 Sichuan Longfor
Shanghai Shenxin 
14/07 19:30
FT 
 Taizhou Yuanda
Shanxi Xingdu 
14/07 18:00
FT 
 Cheng Fung
Windsor Arch Ka I 
14/07 20:00
FT 
1 Sporting De Macau
Chao Pak Kei 
15/07 04:15
FT 
 Deportivo Pasto
Santa Fe 
15/07 06:00
FT 
 Millonarios
Envigado 1
15/07 06:30
FT 
 America de Cali
Alianza Petrolera 
15/07 08:30
FT 
 Dep.Independiente Medellin
Patriotas 
15/07 01:00
FT 
 Club Comunicaciones
CD Olimpia 
15/07 03:00
FT 
 Herediano
CD Arabe Unido 
14/07 22:30
FT 
 Mlada Boleslav
Mfk Karvina 1
14/07 22:30
FT 
 Budejovice
Opava 
15/07 01:00
FT 
 Sparta Praha
Synot Slovacko 
14/07 18:00
FT 
 Sonderjyske
Randers 
14/07 20:00
FT 
 Horsens
Nordsjaelland 
14/07 20:00
FT 
 Lyngby
Aalborg BK 
14/07 22:00
FT 
 Odense BK
Kobenhavn 
15/07 00:00
FT 
 Brondby
Silkeborg IF 
15/07 04:00
FT 
 Barcelona Atletico
Atletico San Cristobal 1
15/07 03:00
FT 
1 Cd Puerto Quito
Liga de Loja 
15/07 03:05
FT 
 Cd Independiente Juniors
Manta 
15/07 01:00
FT 
1 Sociedad Deportiva Aucas
CD El Nacional 2
15/07 07:30
FT 
 Guayaquil City
Delfin 
14/07 23:30
FT 
 Jazz Pori
Salon Palloilijat Salpa 
14/07 23:30
FT 
 Honka Akatemia
Tampere 
14/07 23:30
FT 
 IFK Mariehamn
Kpv 
14/07 23:30
FT 
 Lahti
Ilves Tampere 
14/07 22:00
FT 
 Munchen 1860 Am
Sv Donaustauf 
15/07 01:00
FT 
1 HK Kopavog
Ka Akureyri 1
14/07 22:00
FT 
 Grotta Kria U19
Thor Akureyri U19 
14/07 22:00
FT 
 Breidablik B U19
Selfordshack U19 
14/07 16:30
FT 
 Persik Kediri
Persewar Waropen 
14/07 16:30
 
 PSIM Yogyakarta
Psbs Biak 1
14/07 16:50
FT 
 Persis Solo
Martapura 
14/07 19:30
FT 
 Persiba Balikpapan
Persatu Tuban 
14/07 19:30
FT 
 Barito Putera
Bali United 1
14/07 22:00
 
 Baghdad
Al Najaf 
14/07 23:00
FT 
 Al Quwa Al Jawiya
Al-Naft 
14/07 17:00
FT 
 Machida Zelvia
Avispa Fukuoka 
14/07 17:00
FT 
 Gifu
JEF United Ichihara 
14/07 18:00
FT 
 Zweigen Kanazawa FC
Tokyo Verdy 
14/07 12:00
FT 
 Miyazaki
Mio Biwako Shiga 
14/07 14:00
 
 Yokogawa Musashino
Reinmeer Aomori 
14/07 14:00
 
 Veertien Kuwana
Ryutsu Keizai University 
14/07 14:00
FT 
 Suzuka Unlimited
Sony Sendai 
14/07 16:00
 
 Imabari FC
Nara Club 
14/07 16:00
 
 Maruyasu Industries
Honda 
14/07 12:00
FT 
 Vanraure Hachinohe
Kamatamare Sanuki 1
14/07 14:00
 
 Fukushima United FC
Gamba Osaka U23 
14/07 14:00
FT 
 Azul Claro Numazu
Thespa Kusatsu Gunma 
14/07 16:00
 
1 Yokohama Scc
Blaublitz Akita 
14/07 16:00
FT 
 AC Nagano Parceiro
Gainare Tottori 
14/07 17:00
FT 
 Cerezo Osaka U23
Giravanz Kitakyushu 
14/07 18:00
FT 
 Roasso Kumamoto
Kataller Toyama 
14/07 16:00
FT 
 Urawa Reds (w)
Vegalta Sendai (w) 
14/07 20:00
FT 
1 Okzhetpes
Taraz 1
14/07 22:00
FT 
 Ordabasy
Tobol Kostanai 
14/07 22:00
FT 
 Kairat Almaty
Kaisar Kyzylorda 
14/07 18:00
FT 
 Bucheon 1995
Ansan Greeners 
14/07 18:00
FT 
 Chunnam Dragons
Daejeon Citizen 
14/07 18:00
FT 
 Seoul E Land
Gwangju 
14/07 19:00
FT 
1 Tukums-2000
FK Ventspils 
14/07 21:00
FT 
 Fk Smiltene Bjss
Liepajas Metalurgs 
15/07 00:00
FT 
 Super Nova
Riga 
14/07 20:30
FT 
 Masters Security
Big Bullets 
14/07 20:30
 
 Adelaide Blue Eagles
Silver Strikers 
14/07 20:30
 
 Moyale Barracks
Epac United 
14/07 21:00
FT 
 Pulau Pinang
Sarawak 
15/07 01:00
FT 
 Puebla Womens
Toluca Womens 
14/07 23:00
FT 
 Real Succes
Floresti 
14/07 23:00
FT 
 Olimpia Balti
Iskra-stal Ribnita 
14/07 17:00
FT 
 Shan United
Hantharwady United 
14/07 17:00
 
 Yangon United
Zwekapin United 
14/07 17:30
FT 
 Chinland
Mahar United 
14/07 20:00
FT 
 Byasen Toppfotball
FK Vidar 
15/07 00:00
FT 
 Bryne
Stjordals Blink 
15/07 00:00
FT 
 Ullern
Lyn Oslo 
15/07 00:00
FT 
 Halsen
Orn-Horten 
15/07 00:00
FT 
1 Tonsberg
Grei 
15/07 00:00
FT 
 Ready
Follo 
15/07 00:00
FT 
 Nordstrand
Lorenskog 
15/07 00:00
FT 
 Mjondalen
Odd Grenland 
15/07 00:00
FT 
 FK Haugesund
Tromso IL 
15/07 02:00
FT 
 Lillestrom
Stromsgodset 
15/07 07:00
FT 
 Papua New Guinea Womens
Vanuatu Womens 
15/07 08:30
FT 
 Fiji Womens
New Caledonia Womens 
15/07 10:00
FT 
 Solomon Islands Womens
Cook Islands Womens 
15/07 10:30
FT 
 American Samoa Womens
Tonga Womens 
14/07 22:00
FT 
 General Caballero
2 De Mayo Pjc 
14/07 22:00
FT 
 12 De Octubre
Fulgencio Yegros 
15/07 03:00
FT 
 Sportivo Iteno
Guay Leena 
15/07 03:00
FT 
 Resistencia Sc
Ovetense 1
15/07 03:00
FT 
 Deportivo Caaguazu
Rubio Nu Asuncion 
15/07 03:00
FT 
1 Independiente Fbc
Sportivo Trinidense 
14/07 20:30
 
 Sol De America Reserves
Nacional Asuncion Reserve 
15/07 02:30
FT 
 Deportivo Municipal
Melgar 1
15/07 02:00
FT 
2 Los Caimanes
Club Deportivo Sport Loreto 
15/07 04:30
FT 
 Union Huaral
Cienciano 1
15/07 04:30
FT 
 Comerciantes Unidos
Juan Aurich 
15/07 04:30
FT 
 Santa Rosa Pucallpa
Santos Lima 
15/07 04:30
FT 
 Victoria Sports
Cd Coopsol 
14/07 15:30
FT 
 Global FC
Green Archers United 
14/07 23:00
FT 
 Universitatea Craiova
Clinceni 
15/07 02:00
FT 
 Steaua Bucuresti
Hermannstadt 
14/07 15:00
FT 
 Krylya Sovetov Samara Youth
Cska Moscow Youth 
14/07 22:00
FT 
 Lokomotiv Moscow Youth
Rubin Kazan Youth 
14/07 21:25
FT 
 Sorwathe
Rwamagana City 
14/07 22:00
FT 
 St. Mirren
Dunfermline 
14/07 23:30
FT 
 Buducnost Dobanovci
Sloboda Uzice Sevojno 
14/07 17:30
FT 
 Tampines Rovers FC
Singapore Warriors 
14/07 23:45
FT 
 Ask Bravo Publikum
NK Olimpija Ljubljana 
15/07 01:00
FT 
 NK Publikum Celje
NK Mura 05 
15/07 03:00
FT 
 Domzale
NK Rudar Velenje 
14/07 21:00
FT 
 Ostersunds
IFK Norrkoping 
14/07 21:00
FT 
 Hacken
Orebro 
14/07 23:30
FT 
 Djurgardens
Malmo 
14/07 21:00
FT 
 GAIS
Dalkurd Ff 
14/07 23:30
FT 
 Norrby IF
Halmstads 
14/07 19:00
FT 
 Rayong
Nong Bua Lamphu 
14/07 19:00
FT 
 Ayutthaya Fc
Khonkaen FC 
14/07 20:00
FT 
 Army United
Thailand Honda Fc 
14/07 20:00
FT 
 Bangkok Glass
JL Chiangmai United 
14/07 19:00
FT 
 PT Prachuap
Buriram United 1
14/07 19:00
FT 
 Bangkok United
Trat 1
14/07 20:00
FT 
 Suphanburi
Sukhothai 
15/07 02:00
FT 
1 Plaza Colonia
Wanderers FC 2
15/07 05:00
FT 
 CA Penarol
Boston River 
15/07 02:00
FT 
1 Torque
Ca Bella Vista 1
15/07 03:00
FT 
 Portland Thorns Fc Womens
Orlando Pride Womens 
15/07 05:00
FT 
 Charlotte Eagles
Peachtree City 
15/07 07:00
FT 
1 Ocean City Noreasters
Long Island Rough Riders 1
15/07 07:00
FT 
 Reading United
Sonic Lehigh Valley 
15/07 04:00
FT 
 New England Mutiny Womens
Lancaster Inferno Womens 
15/07 02:00
FT 
 Ottawa Fury
Louisville City 
14/07 16:30
FT 
 An Giang
Hue FC 
14/07 16:30
FT 
 Đồng Tháp
Pho Hien 
14/07 18:00
FT 
 Cần Thơ
Ha Tinh 
14/07 16:00
FT 
 Villacher SV
Sc Landskron 
14/07 17:00
FT 
 Psc Pezinok
Spartak Trnava B 
14/07 17:00
FT 
 Rekord Bielsko Biala
Lks Goczalkowice Zdroj 
14/07 19:00
FT 
 Herfolge Boldklub Koge
Fremad Amager 
14/07 20:00
FT 
 1. Magdeburg
Rotherham United 
14/07 20:00
FT 
 Fortuna Dusseldorf
Ipswich 
14/07 20:00
FT 
 Hartlepool United FC
Middlesbrough 
14/07 20:30
FT 
 Emmen
Almere City FC 
14/07 21:00
FT 
 Rheindorf Altach
Southampton 
14/07 21:00
FT 
 Fortuna Koln
RW Oberhausen 
14/07 21:00
AET 
 Sv Meppen
Utrecht 
90min [0-0], Penalty [4-5], Utrecht win
14/07 22:00
FT 
 Bradford AFC
Liverpool 
14/07 22:00
FT 
 Glasgow Rangers
Marseille 
14/07 22:00
FT 
1 Arminia Bielefeld
Norwich 
14/07 22:00
FT 
 Genk
NK Lokomotiva Zagreb 
14/07 22:00
FT 
 Roda JC Kerkrade
Monchengladbach Am 
14/07 23:00
FT 
 Sion
Everton 
14/07 23:00
FT 
 Wattenscheid
Schalke 04 
14/07 23:00
FT 
 Slask Wroclaw
Warta Poznan 
14/07 23:00
FT 
 Fortuna Dusseldorf
Utrecht 
14/07 23:00
FT 
 Ludogorets Razgrad Ii
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 
14/07 23:00
FT 
 Fiorentina
Real Vicenza 
14/07 23:30
FT 
 Lugano
Inter Milan 
14/07 23:30
FT 
 Borac Cacak
FK Napredak Krusevac 
15/07 00:00
FT 
 Istanbul Basaksehir
Ajax Amsterdam 
15/07 00:00
FT 
 Sparta Rotterdam
Maccabi Tel Aviv 
15/07 00:45
FT 
 Rapid Wien
Nurnberg 
15/07 01:00
FT 
 Vitoria Guimaraes
Famalicao 
15/07 01:00
FT 
 Toluca
Uaem Potros 
15/07 01:00
FT 
 Varteks Varazdin
Al Ahli Jeddah(KSA) 
15/07 03:00
FT 
 Caxias Rs
Manaus Am 
15/07 05:15
FT 
 Aderel Lourdes
CD FAS 
15/07 09:20
AET 
 Club America
Tigres UANL 
90min [0-0], Penalty [6-5], Club America win
15/07 09:36
FT 
 Zacatepec
Pumas UNAM 
14/07 20:00
 
 Caps United Fc
Yadah 
14/07 20:00
 
 Highlanders Fc
Platinum 
14/07 20:00
FT 
 Hwange
Chicken Inn