livescore - live soccer scores

LiveScore 13 Jul 2019

13/07 21:30
FT 
 Ural Sr
Ufa 
14/07 00:00
FT 
 Spartak Moscow
PFC Sochi 
14/07 02:30
FT 
 FK Rostov
Gazovik Orenburg 
14/07 07:30
FT 
 Montreal Impact
Toronto 
14/07 07:35
FT 
1 Orlando City
Columbus Crew 
14/07 08:00
FT 
 Minnesota United
Dallas 
14/07 08:05
FT 
 Chicago Fire
Cincinnati 
14/07 10:00
FT 
 Real Salt Lake
Philadelphia Union 
14/07 10:00
FT 
 Vancouver Whitecaps
Sporting Kansas City 
14/07 11:05
FT 
1 Portland Timbers
Colorado Rapids 
13/07 17:00
FT 
 Matsumoto Yamaga
Jubilo Iwata 
13/07 18:00
FT 
 Oita Trinita
Consadole Sapporo 
13/07 18:00
FT 
 Cerezo Osaka
Nagoya Grampus Eight 
13/07 18:00
FT 
 Gamba Osaka
Shimizu S-Pulse 
13/07 18:00
FT 
 Yokohama F Marinos
Urawa Red Diamonds 
13/07 18:00
FT 
 Vegalta Sendai
Kashima Antlers 
13/07 18:30
FT 
 Sagan Tosu
Sanfrecce Hiroshima 
13/07 18:00
FT 
 Incheon United
Seoul 
13/07 18:00
FT 
 Jeju United
Pohang Steelers 
13/07 21:30
FT 
 Atlabara
Tp Mazembe Englebert 
14/07 00:00
FT 
 Rayon Sports
Kmc 
13/07 13:00
 
 Belconnen United
Canberra 
13/07 15:35
 
 Monaro Panthers
Gungahlin United 
13/07 15:00
FT 
1 St George Saints U20
Macarthur Rams U20 1
14/07 10:40
FT 
 Lake Macquarie City U20
Hamilton Olympic U20 
14/07 10:40
FT 
 Maitland U20
Charlestown City Blues U20 
13/07 14:00
 
 Gold Coast United
Magpies Crusaders 
13/07 15:00
FT 
 Peninsula Power
Western Pride 
13/07 16:00
 
1 Moreton Bay United
Brisbane Olympic United FC 
13/07 16:30
 
 Brisbane City SC
Brisbane Strikers 
13/07 17:00
FT 
 Eastern Suburbs
Brisbane Roar Am 
13/07 17:00
FT 
 Queensland Lions SC
Gold Coast Knights 
13/07 14:30
FT 
 Clarence United
Kingborough Lions 
13/07 14:40
 
 Launceston City
Devonport City 
14/07 12:00
FT 
 South Hobart
Hobart Zebras 
13/07 13:00
FT 
 Moreland City
Geelong Sc 
13/07 13:00
 
 North Geelong Warriors
Ballarat Red Devils 
13/07 13:00
 
 Whittlesea Ranges Fc
Werribee City Sc 
13/07 13:00
FT 
 Murray United
Northcote City 
13/07 13:15
 
 Box Hill United Sc
Eastern Lions Sc 
13/07 12:45
 
 Avondale Heights
Hume City 
13/07 16:05
 
 Pascoe Vale Sc
Green Gully Cavaliers 1
13/07 16:05
 
 Port Melbourne Sharks
Dandenong Thunder 
13/07 17:30
FT 
 Oakleigh Cannons
Dandenong City Sc 
13/07 14:00
FT 
 Pascoe Vale Sc U20
Green Gully Cavaliers U20 
13/07 14:00
FT 
 Port Melbourne Sharks Sc U20
Dandenong Thunder U20 
13/07 14:45
FT 
 Oakleigh Cannons U20
Dandenong City U20 
13/07 13:10
 
 Bayside United Womens
Box Hill Womens 
13/07 15:00
 
 Acacia Ridge
Taringa Rovers 
13/07 15:00
FT 
 The Gap Bpl
Brisbane Knights 
13/07 15:30
FT 
 Grange Thistle
North Pine 
13/07 16:05
FT 
 Bayside United
Toowong 
13/07 13:30
FT 
 Adelaide Victory
Playford City Patriots 2
13/07 13:30
 
 Sturt Lions
Salisbury United 
13/07 13:30
FT 
 Noarlunga United
West Torrens Birkalla 
13/07 16:30
 
 Seaford Rangers
White City Woodville 
13/07 13:30
FT 
 Adelaide Comets
Adelaide Raiders SC 
13/07 13:30
 
 Croydon Kings
Adelaide United U21 
13/07 13:30
 
 North Eastern Metrostars
Campbelltown City SC 1
13/07 13:30
 
 West Adelaide
Para Hills Knights 
13/07 17:30
 
 Adelaide Olympic
Adelaide City 
13/07 13:00
 
 Sorrento
Perth Glory Am 
13/07 15:00
 
 Inglewood United
Armadale 
13/07 15:00
 
 Perth SC
Bayswater City 
13/07 15:00
FT 
1 Rocking Ham City
ECU Joondalup 
13/07 15:00
 
 Stirling Lions
Cockburn City 
13/07 15:10
 
 Floreat Athena
Balcatta 
13/07 22:00
FT 
 Torpedo Minsk
Gomel 
13/07 23:45
FT 
 Neman Grodno
Slutsksakhar Slutsk 
14/07 01:45
FT 
 BATE Borisov
Torpedo Zhodino 
14/07 02:00
FT 
 Ca Votuporanguense Sp
Batatais 
14/07 02:00
FT 
 Sao Caetano (SP)
EC Santo Andre 
14/07 02:00
FT 
 Agua Santa
Gremio Osasco 
14/07 02:00
FT 
 Taubate
Desportivo Brasil Sp 
14/07 05:00
FT 
 Ferroviaria Sp
Comercial Sp 
13/07 21:00
FT 
 Atletico Tubarao U20
Joinville Sc Youth 
14/07 02:00
FT 
 Sao Paulo U20
Coritiba Youth Pr 
14/07 04:00
FT 
 Gremio
Vasco da Gama 
14/07 04:00
FT 
 Fortaleza
Avai 
14/07 06:00
FT 
 Sao Paulo
Palmeiras 
14/07 06:00
FT 
 Bahia
Santos 
13/07 22:00
FT 
 America Mineiro
Figueirense (SC) 
14/07 03:30
FT 
 Atletico Clube Goianiense
Vila Nova (GO) 
14/07 05:00
FT 
 Botafogo Sp
Brasil De Pelotas Rs 
14/07 06:00
FT 
 Operario Ferroviario Pr
Londrina (PR) 
14/07 06:00
FT 
 Parana
Bragantino SP 
14/07 02:00
FT 
 Flamengo Womens
Minas Icesp Df Womens 
14/07 02:00
FT 
 Ponte Preta Womens
Vitoria Ba Womens 
14/07 02:00
FT 
 Ludogorets Razgrad
Tsarsko Selo 
14/07 05:30
FT 
 Everton CD
O Higgins 1
14/07 05:30
FT 
 Union Espanola
Huadiwei Sub 
14/07 08:00
FT 
 Audax Italiano
Union San Felipe 
14/07 06:00
FT 
 Fernandez Vial
San Marcos De Arica 
13/07 19:30
 
 Heilongjiang Lava Spring
Hangzhou Greentown 
13/07 15:30
FT 
 Qingdao Jonoon
Jinlin Baijia 1
13/07 15:30
FT 
 Yanbian Beiguo
Qingdao Red Lions 
13/07 16:00
FT 
 Lhasa City Ci
Zhejiang Yiwu 
13/07 19:00
FT 
 Shenyang City Public
Baoding Rongda 1
13/07 19:00
FT 
 Dalian Boyang
Zibo Sunday 
13/07 19:30
FT 
 Hunan Billows
Jiangxi Liansheng 
13/07 19:30
FT 
 Fujian Tianxin
Nanjing Sand Leaves 
13/07 19:30
FT 
 Zhejiang Yiteng
Shenzhen Pengcheng 
13/07 19:35
FT 
 Tianjin TianHai
Shenzhen Jiazhaoye 
13/07 19:35
FT 
1 Beijing Renhe
Wuhan ZALL 
13/07 19:35
FT 
2 Jiangsu Sainty
Shanghai SIPG 
13/07 14:30
FT 
 Dalian Yifang Reserves
Guangzhou Fuli Reserve 
13/07 16:00
FT 
 Henan Jianye 2
Shandong Luneng 2 
13/07 16:00
FT 
 Beijing Beikong Womens
Jiangsu Suning Womens 
13/07 16:00
FT 
 Shanghai Rcb Womens
Changchun Rcb Womens 
13/07 19:35
FT 
 Henan Huishang Womens
Dalian Quanjian Womens 
14/07 04:15
FT 
 Atletico Huila
La Equidad 
14/07 06:00
FT 
 Atletico Junior Barranquilla
Deportes Tolima 
14/07 06:15
FT 
 CD Jaguares
Union Magdalena 
14/07 08:45
FT 
 Deportiva Once Caldas
Atletico Nacional 
14/07 04:30
FT 
 St Vincent Grenadines Womens U20
Barbados Womens U20 
14/07 07:00
FT 
 Suriname Womens U20
Saint Lucia Womens U20 
14/07 07:00
FT 
 St Kitts And Nevis Womens U20
Anguilla Womens U20 
14/07 09:30
FT 
 Guyana Womens U20
Bermuda Womens U20 
14/07 05:00
FT 
 CSD Municipal
Alajuelense 
14/07 09:00
FT 
 Alianza San Salvador
Real Espana 
13/07 23:00
FT 
 Marila Pribram
Teplice 
13/07 23:00
FT 
 Banik Ostrava
Slovan Liberec 
14/07 01:30
FT 
 Viktoria Plzen
SK Sigma Olomouc 1
14/07 01:30
FT 
 Pottu Via Ho
Cd Clan Juvenil 1
14/07 05:00
FT 
 Gualaceo Sc
Orense Sc 
14/07 04:00
FT 
1 Fuerza Amarilla
Emelec 
14/07 07:00
FT 
 Liga Dep. Universitaria Quito
Univ. Catolica 1
14/07 09:10
 
 Tecnico Universitario
Independiente Jose Teran 
14/07 01:00
FT 
 Ldu Quito Reserves
Universidad Catolica Del Ecuador Reserves 
13/07 22:00
FT 
 Dorking
Kingstonian 
14/07 00:00
FT 
 Rakvere Flora
Kohtla Jarve Jk Jarve 
13/07 19:00
FT 
 Y Ilves Womens
Ons Womens 
13/07 19:30
 
 Tps Turku Womens
Aland Womens 
13/07 20:00
FT 
 Tips Womens
Idrottsklubben Myran Women's 
13/07 22:00
FT 
 Lahden Reipas
Vantaa 
13/07 22:00
FT 
 Sudet
Mp Mikkeli 
13/07 22:00
FT 
 Pepo
Klubi 04 
13/07 22:00
FT 
 Japs
Njs Nurmijarvi 
13/07 22:00
 
 Mp Mikkeli
Viikingit 
13/07 22:00
FT 
 Eps Espoo
Gnistan 
13/07 22:00
FT 
 Ilves Tampere II
Grifk 
13/07 23:30
FT 
1 Kapa Helsinki
Fc Espoo 
13/07 18:00
FT 
 Honka
HIFK 
13/07 22:00
FT 
 SJK Seinajoki
VPS Vaasa 
13/07 22:00
FT 
 KTP Kotka
Ac Kajaani 
13/07 22:00
FT 
 Ekenas IF Fotboll
Tpv Tampere 
13/07 22:00
FT 
 Musa
Mypa 
13/07 22:00
FT 
 Haka
Jaro 
13/07 22:00
FT 
 TPS Turku
AC Oulu 
13/07 20:00
FT 
 Sv Pullach
Sv Kirchanschoring 
13/07 22:00
FT 
1 Djk Ammerthal
Djk Don Bosco Bamberg 
13/07 23:00
FT 
 Tsv Kottern
Tsv 1880 Wasserburg 
14/07 00:00
FT 
 Tsv Schwaben Augsburg
Pipinsried 
13/07 17:00
FT 
 Dorogi
Mte Mosonmagyarovar 
13/07 22:00
 
 Throttur Vogur
Volsungur Husavik 
14/07 00:00
FT 
1 IBV Vestmannaeyjar
Hafnarfjordur FH 
13/07 16:30
FT 
 Pscs Cilacap
PSMS Medan 
13/07 16:30
FT 
 Babel United
Psbk Blitar 
13/07 16:30
 
 Cilegon United
PSPS Pekanbaru 
13/07 16:30
FT 
 Psgc Ciamis
Persiraja Aceh 
13/07 16:30
FT 
 Perserang Serang
Persibat Batang 
13/07 16:30
FT 
 Sriwijaya Palembang
Persita Tangerang 
13/07 16:30
FT 
 PSM Makassar
Bhayangkara Surabaya United 
13/07 19:30
FT 
 Pss Sleman
Persebaya Surabaya 
13/07 22:00
FT 
 Naft Alwasat
Al Diwaniya 
14/07 03:00
FT 
1 Sligo Rovers
Waterford United 
13/07 17:00
FT 
 Mito Hollyhock
V-Varen Nagasaki 
13/07 17:00
FT 
 Tochigi SC
Renofa Yamaguchi 
13/07 17:00
FT 
 Ventforet Kofu
Ehime 
13/07 18:00
FT 
 Omiya Ardija
Kagoshima United 
13/07 18:00
FT 
 Yamagata Montedio
Kyoto Purple Sanga 
13/07 18:00
FT 
 Tokushima Vortis
Kashiwa Reysol 
13/07 18:00
FT 
 Albirex Niigata
Yokohama 
13/07 18:00
FT 
 Ryukyu
Okayama 
13/07 14:00
 
 Honda Lock SC
Verspah Oita 
14/07 12:00
FT 
 Miyazaki
Mio Biwako Shiga 
13/07 14:00
FT 
1 Grulla Morioka
Fujieda Myfc 
13/07 17:00
FT 
 SC Sagamihara
Tokyo U23 
14/07 12:00
FT 
 Vanraure Hachinohe
Kamatamare Sanuki 1
13/07 21:00
FT 
 Zhetysu Taldykorgan
Irtysh Pavlodar 
13/07 23:00
FT 
 FK Aktobe Lento
Shakhtyor Karagandy 
13/07 18:00
FT 
 Anyang
Asan Mugunghwa 1
13/07 18:00
FT 
 Suwon
Busan I'Park 
13/07 16:00
FT 
 Gyeongju KHNP
Changwon City 
13/07 19:00
FT 
 Jdfs Alberts
Caramba 1
13/07 20:30
FT 
 Kamuzu Barracks
Big Bullets 
13/07 20:30
FT 
 Mzuzu University
Epac United 
13/07 20:30
FT 
 Be Forward Wanderers
Tn Stars 
13/07 20:30
 
 Silver Strikers
Dwangwa United 
13/07 16:45
FT 
 Selangor United
Terengganu B 
13/07 21:00
FT 
 Sabah
Kelantan FA 
13/07 21:00
FT 
 Negeri Sembilan
PDRM 
13/07 21:00
FT 
 Kedah
Perak 
13/07 21:00
FT 
 Selangor PB
Misc Mifa 
13/07 21:00
FT 
 Pknp
Felda United FC 
13/07 21:00
FT 
 Kuala Lumpur
Johor 
14/07 01:00
FT 
 Unam Pumas Womens
Tijuana Womens 
13/07 23:00
FT 
 Real Succes
Drochia 
13/07 23:00
FT 
 Sireti
Victoria Bardar 
13/07 17:00
FT 
 Southern Myanmar
Laconi Lian 
13/07 17:00
FT 
 Ayeyawady United
Dagon 
13/07 17:30
 
 Magway
Yadanabon 
13/07 13:45
 
 Wellington Olympic
Lower Hutt City 
14/07 08:30
FT 
 Caversham
Coastal Spirit 
14/07 08:30
FT 
 Nelson Suburbs
Nomads 
13/07 22:00
FT 
 Egersunds IK
Brattvag 
13/07 22:00
FT 
 Kvik Halden
IL Hodd 
13/07 22:00
FT 
 Nardo
Moss 
13/07 22:00
FT 
 Sola
Fredrikstad 
13/07 18:30
FT 
 Spjelkavik
Krakeroy IL 
13/07 21:00
FT 
 Flint
Start Kristiansand B 
13/07 22:00
FT 
 SK Traeff
Sunndal 
13/07 22:00
FT 
 Donn
Staal Jorpeland 
13/07 22:00
FT 
 Floy Flekkeroy Il
Pors Grenland 
13/07 22:00
FT 
 Vardeneset
Mandalskameratene 
13/07 22:00
FT 
 Vindbjart
Storms Bk 
14/07 00:00
FT 
 Valerenga B
Norild 
13/07 21:30
FT 
 Rosenborg
Viking 
14/07 03:00
FT 
 Bodo Glimt
Ranheim IL 
14/07 00:15
FT 
 Sporting Cristal
Sport Huancayo 
14/07 06:45
FT 
 Academia Deportiva Cantolao
Alianza Universidad 
14/07 09:00
 
 Universitario de Deportes
Deportivo Union Comercio 
14/07 04:15
FT 
 Academia Deportiva Cantolao Reserves
Alianza Universidad Reserves 
14/07 02:15
FT 
 Alianza Atletico
Atletico Grau 
13/07 23:00
FT 
 Astra Ploiesti
Botosani 1
14/07 02:00
FT 
 CFR Cluj
CSM Studentesc Iasi 
13/07 21:00
FT 
 Rostov Youth
Orenburg Youth 
13/07 23:00
FT 
 Terek Groznyi Youth
Krasnodar Youth 1
13/07 18:00
FT 
 Spartak Moscow II
Ska Khabarovsk 2
13/07 20:00
FT 
 Tom Tomsk
Torpedo Armavir 
13/07 22:00
FT 
 Khimki
Avangard 1
13/07 22:00
FT 
1 Shinnik Yaroslavl
Mordovia Saransk 
13/07 22:00
FT 
 Torpedo Moscow
Baltika 
13/07 22:00
FT 
 Fakel Voronezh
Chayka K Sr 
13/07 23:00
FT 
 Chertanovo Moscow
Yenisey Krasnoyarsk 
13/07 23:00
FT 
 Krasnodar II
Luch-Energiya 
13/07 23:00
FT 
 Neftekhimik Nizhnekamsk
Volga Olimpiets 
13/07 23:00
FT 
 Rotor Volgograd
Tekstilshchik Ivanovo 1
13/07 22:00
FT 
 Cowdenbeath
East Fife 
13/07 22:00
FT 
 Forfar Athletic
Brechin City 
13/07 22:00
FT 
 Ross County
Montrose 
13/07 22:00
FT 
 Arbroath
Elgin City 
13/07 22:00
AET 
 Stirling Albion
Hibernian 
90min [1-1], Penalty [4-5], Hibernian win
13/07 22:00
FT 
 Peterhead
Cove Rangers 
13/07 22:00
FT 
 Raith Rovers
Dundee 
13/07 22:00
FT 
 Annan Athletic
Dumbarton 
13/07 22:00
FT 
 Queen of the South
Motherwell 
13/07 22:00
AET 
 Hamilton
Queens Park 
90min [0-0], Penalty [5-6], Queens Park win
13/07 22:00
FT 
 Partick Thistle
Airdrie United 
13/07 22:00
FT 
 Berwick Rangers
Ayr Utd 
13/07 22:00
AET 
 Falkirk
Livingston 
90min [1-1], Penalty [3-4], Livingston win
13/07 22:00
FT 
 East Kilbride
Albion Rovers 
13/07 17:30
FT 
 Young Lions
DPMM FC 
13/07 17:30
FT 
 Albirex Niigata FC
Hougang United FC 
14/07 00:00
FT 
 Tabor Sezana
NK Aluminij 
14/07 02:15
FT 
 NK Maribor
NK Triglav Kranj 
13/07 22:00
FT 
 Falkenbergs FF
IFK Goteborg 
13/07 22:00
FT 
 AIK Solna
Elfsborg 
14/07 00:00
FT 
 afc eskilstuna
Kalmar FF 
13/07 22:00
FT 
 Trelleborgs FF
Syrianska 
13/07 22:00
FT 
 Orgryte
Osters IF 
13/07 22:00
FT 
 Ik Frej Taby
Mjallby AIF 
14/07 00:00
FT 
 IK Brage
Brommapojkarna 
13/07 18:45
FT 
 Udon Thani
Kasetsart 
13/07 19:00
FT 
 Navy
Ubon Umt United 
13/07 20:00
FT 
 Sisaket
Customs Department FC 
13/07 21:00
FT 
 Air Force Central
Lampang 1
13/07 18:45
FT 
 Chiangrai United
Chainat 
13/07 19:00
FT 
 Nakhon Ratchasima
Ratchaburi FC 
13/07 20:00
FT 
 Port
Chonburi Shark 
13/07 21:00
FT 
 Samut Prakan City
Ptt Rayong 
14/07 02:00
FT 
1 Ca Juventud
Danubio FC 1
14/07 02:00
FT 
 Cerro Largo
Racing Club Montevideo 
14/07 02:00
FT 
 Cerro Montevideo
Liverpool P 
13/07 21:00
 
 Ca Villa Teresa
Central Espanol 
14/07 02:00
FT 
 Cs Cerrito
Ca Atenas 
14/07 02:00
FT 
 Villa Espanola
Albion 1
14/07 09:00
FT 
 Houston Dash Womens
Chicago Red Stars Womens 
14/07 09:00
FT 
 San Francisco Glens Sc
Orange County Sc Ii 
14/07 10:00
FT 
 Golden State Force
Hippocampus Of Southern California 
14/07 02:15
FT 
 San Diego Sealions Womens
Seattle Audio Womens 
14/07 07:00
FT 
 Pittsburgh Riverhounds
Tampa Bay Rowdies 
14/07 08:00
FT 
 Birmingham Legion
North Carolina 
14/07 08:00
FT 
 Colorado Springs Switchbacks
Tulsa Roughnecks 
14/07 08:30
FT 
 Rio Grande Valley
Phoenix Rising 
14/07 08:30
FT 
 Austin Bold
Orange County Blues Fc 
14/07 10:30
FT 
 Fresno
New Mexico United 
14/07 11:10
 
 Sacramento Republic
Portland Timbers 2 
13/07 18:00
FT 
 Da Nang
Hải Phòng 
13/07 19:00
FT 
 Than Quảng Ninh
Hoàng Anh Gia Lai 
13/07 20:00
FT 
 Ha Noi FC
Khanh Hoa 
13/07 17:00
FT 
 Bình Định
Xm Fico Tay Ninh 
13/07 17:30
FT 
 Binh Phuoc
Dak Lak 
13/07 13:00
FT 
 Brisbane Roar
Redlands United FC 
13/07 15:15
FT 
 Leganes
Rayo Vallecano 
13/07 15:30
FT 
 Japan U17
Mexico U17 
13/07 16:30
FT 
 Young Boys
Kriens 
13/07 16:30
FT 
 Slovan Most Pri Bratislave
Artmedia Petrzalka 
13/07 17:00
FT 
 Toulouse
Ajaccio 
13/07 17:00
FT 
 Havelse
Sc Verl 
13/07 17:00
FT 
 Oberlausitz
Sk Slovan Varnsdorf 
13/07 17:00
FT 
 Wisla Plock
Odra Opole 
13/07 17:00
FT 
 Moreirense
Varzim 
13/07 18:00
FT 
 Dynamo Kyiv
Brentford 
13/07 18:00
FT 
 Willem II
Oss 
13/07 18:00
FT 
 Kfum
Baerum SK 
13/07 18:00
FT 
 Msv Duisburg U19
Vfl Osnabruck U19 
13/07 19:00
FT 
 Manchester United
Perth Glory 
13/07 19:00
FT 
 Wolfsburg Am
Energie Cottbus 
13/07 19:00
FT 
 Bayern Munich (am)
Dukla Praha 
13/07 19:00
FT 
 SV Sandhausen
SG Sonnenhof Grobaspach 
13/07 20:00
FT 
 Belchatow
Gks Jastrzebie 
13/07 20:00
FT 
 SC Heerenveen
Volendam 
13/07 20:00
FT 
 Hannover 96 Am
Berliner Ak 07 
13/07 20:00
FT 
 Lokomotive Leipzig
Fsv Zwickau 
13/07 20:00
FT 
 Liefering
Brighton 
13/07 20:00
FT 
 SV Waldhof Mannheim
Ssv Ulm 1846 
13/07 20:00
FT 
 Vejle
Etsv Weiche Flensburg 
13/07 20:00
FT 
 Bonner sc
SV Wehen Wiesbaden 
13/07 20:00
FT 
 Preuben Munster
Heracles Almelo 
13/07 20:00
FT 
 Steinbach
Dortmund(am) 
13/07 20:00
FT 
 Newi Cefn Druids
Colchester United 
13/07 20:00
FT 
 Lincoln City
Sheffield Wed. 
13/07 20:00
AET 
 Karlsruher
Sturm Graz 
90min [0-0], Penalty [6-7], Sturm Graz win
13/07 20:30
FT 
 MSV Duisburg
Stoke City 
13/07 21:00
FT 
 Blau Weiss Linz
Union Berlin 
13/07 21:00
FT 
 Bayer Leverkusen
Fortuna Sittard 
13/07 21:00
FT 
1 Zaglebie Lubin
Miedz Legnica 
13/07 21:00
FT 
 St. Patrick's
Chelsea 
13/07 21:00
FT 
 Mattersburg
Holstein Kiel 
13/07 21:00
FT 
 Young Boys
Crystal Palace 
13/07 21:00
FT 
 Augsburg
Greuther Furth 
13/07 21:00
FT 
 Hansa Rostock
Hannover 96 
13/07 21:00
FT 
 WSG Wattens
Ingolstadt 04 
13/07 21:00
FT 
 Kickers Offenbach
AFC Wimbledon 
13/07 21:00
FT 
 Hertha Berlin
Sturm Graz 
13/07 21:18
FT 
 Sc Velbert
Tus Ennepetal 
13/07 21:30
FT 
 Hoffenheim
Eintr. Braunschweig 
13/07 21:30
FT 
 LASK Linz
Heidenheimer 
13/07 21:30
FT 
 Wolfsburg
VVV Venlo 
13/07 22:00
FT 
 Alfreton Town
Mansfield Town 
13/07 22:00
FT 
 Folkestone
Gillingham 
13/07 22:00
FT 
 AFC Telford United
Wrexham 
13/07 22:00
FT 
 Matlock Town
Burton Albion 
13/07 22:00
FT 
 Altrincham
Crewe Alexandra 
13/07 22:00
FT 
 Barnet
Wycombe Wanderers 
13/07 22:00
FT 
 NAC Breda
Kortrijk 1
13/07 22:00
FT 
 Peterborough United
Kettering Town 
13/07 22:00
FT 
 Farsley Celtic
Halifax Town 
13/07 22:00
FT 
 Guiseley
Scunthorpe United 
13/07 22:00
FT 
 Huddersfield Town
Hamburger 
13/07 22:00
FT 
 Havant and Waterlooville
Portsmouth 
13/07 22:00
FT 
 Woking
Oxford United 
13/07 22:00
FT 
 Crawley Town
Swansea City 
13/07 22:00
FT 
 Curzon Ashton
Stockport County 
13/07 22:00
FT 
 Leamington
Solihull Moors 
13/07 22:00
FT 
 Monchengladbach
Munchen 1860 
13/07 22:00
FT 
 Nuneaton Town
Walsall 
13/07 22:00
FT 
 St Albans City
Stevenage Borough 
13/07 22:00
FT 
 Stratford Town
Cheltenham Town 
13/07 22:00
FT 
 Welling United
Charlton Athletic 
13/07 22:00
FT 
 Celtic
Stade Rennais 
13/07 22:00
FT 
 TSV Alemannia Aachen
Mainz Am 
13/07 22:00
FT 
 Barwell
Brackley Town 
13/07 22:00
FT 
 Bamber Bridge
Morecambe 
13/07 22:00
FT 
 AFC Fylde
Preston North End 
13/07 22:00
FT 
 Kidderminster
Bristol Rovers 
13/07 22:00
FT 
 Maidstone United
Bromley 
13/07 22:00
FT 
 Nantwich Town
Bury 
13/07 22:00
FT 
 Gainsborough Trinity
Doncaster Rovers 
13/07 22:00
FT 
 Hampton & Richmond
Boreham Wood  
13/07 22:00
FT 
 Slough Town
Sutton United 
13/07 22:00
FT 
 Veres Rivne
Podillya Khmelnytskyi 
13/07 22:20
FT 
 Grays Athletic
Dartford 
13/07 22:30
FT 
 Lyon
Servette 
13/07 22:30
FT 
 India
North Korea 
13/07 23:00
FT 
 Telstar
AZ Alkmaar 
13/07 23:00
FT 
 Chambly
Dunkerque 
13/07 23:00
FT 
 Nice
Thun 
13/07 23:00
FT 
 Royal Antwerp
Valenciennes 
13/07 23:00
FT 
 Dijon
Auxerre 
13/07 23:00
FT 
 Wolfsberger AC
Bordeaux 
13/07 23:00
FT 
 De Graafschap
Al Wehda UAE 1
13/07 23:00
FT 
 Greuther Furth
Munchen 1860 
13/07 23:00
FT 
 Standard Sumqayit
Sabah 
13/07 23:30
FT 
 Caen
Le Havre 
13/07 23:30
FT 
 Standard Liege
Strasbourg 
13/07 23:30
FT 
 Napoli
Benevento 
13/07 23:30
FT 
 Lokomotiv Sofia
Spartak Pleven 
14/07 00:00
FT 
 Lorient
Guingamp 
14/07 00:00
FT 
 Kottingbrunn
Sv Wienerberger 
14/07 00:00
FT 
 Nitra
Vasas 
14/07 00:00
FT 
 Saint Etienne
Clermont Foot 
14/07 00:00
FT 
 Lausanne Sports
AS Monaco 
14/07 00:00
FT 
 Le Mans
Chamois Niortais 
14/07 00:00
FT 
 Lille
Stade Reims 
14/07 00:00
FT 
 Bourg Peronnas
Grenoble 
14/07 00:00
FT 
 Orleans US 45
Chateauroux 
14/07 00:00
FT 
 FK Senica
Prostejov 
14/07 00:00
FT 
 Olimpia Grudziadz
Podbeskidzie 
14/07 00:00
FT 
 Karadjordje Topola
FK Rad Beograd 
14/07 00:00
FT 
 Spartak Subotica
Zvi Jerzy Da 
14/07 00:00
FT 
 Augsburg
Monchengladbach 
14/07 00:00
FT 
 Cska 1948 Sofia
AEL Limassol 
14/07 00:15
FT 
 Hellas Kagran
Sv Gerasdorf Stammer 
14/07 00:20
FT 
 FK Zeljeznicar
FK Velez Mostar 
14/07 01:00
FT 
 Oostende
Peruwelz 
14/07 01:00
FT 
 MVV Maastricht
KVSK Lommel 
14/07 01:00
FT 
 Vitoria Setubal
Birmingham 
14/07 01:00
FT 
 St. Gallen
Sporting Lisbon 
14/07 01:00
FT 
 Zulte-Waregem
Lokeren 
14/07 01:00
FT 
 Villarreal
West Bromwich 
14/07 01:30
FT 
 Westerlo
Eindhoven 
14/07 02:00
FT 
 Atromitos Athens
Nottingham Forest 
14/07 02:00
FT 
1 Dinamo Zagreb
NK Rijeka 
14/07 02:15
FT 
 Basel
VfB Stuttgart 
14/07 03:00
FT 
 Sevilla
Reading 
14/07 03:00
FT 
 Ituano Sp
Itabaiana Se 
14/07 03:15
FT 
 Academica Coimbra
Benfica 
14/07 07:00
FT 
 St Kitts And Nevis Womens U20
Anguilla Womens U20 
14/07 07:00
FT 
 Suriname Womens U20
Saint Lucia Womens U20 
14/07 08:30
FT 
 San Antonio
Cardiff City 
14/07 09:00
 
 Leones Univ Guadalajara
Monterrey 
14/07 09:10
FT 
1 Isidro Metapan
Coban Imperial 
14/07 09:10
FT 
 Diriangen
Municipal Liberia 2
14/07 09:25
FT 
 Sarmiento Leones
Monterrey 
14/07 09:30
FT 
 Guyana Womens U20
Bermuda Womens U20 
14/07 10:30
FT 
1 Ad San Carlos
Sporting San Miguelito 2
13/07 23:00
AET 
 Ireland University
France University 
90min [1-1], Penalty [3-4], France University win
13/07 23:00
AET 
 Ukraine University
South Korea University 
90min [1-1], Penalty [1-3], South Korea University win
13/07 23:00
AET 
 Italy University
Russia University 1
90min [2-2], Penalty [4-3], Italy University win
14/07 03:00
FT 
1 Brazil University
Japan University 
13/07 20:00
FT 
 Chapungu
Ngezi Platinum 
13/07 20:00
 
 Harare City
Zpc Kariba 
13/07 20:00
FT 
 Bulawayo Chiefs
Manica Diamond