livescore - live soccer scores

LiveScore 28 Jun 2019

29/06 02:45
FT 
1 Kf Feronikeli
Santa Coloma 
29/06 08:00
FT 
 New York Red Bulls
Chicago Fire 
29/06 10:10
FT 
 Colorado Rapids
Los Angeles 
28/06 18:30
FT 
 Seongnam Ilhwa Chunma
Sangju Sangmu Phoenix 
29/06 03:00
FT 
 Venezuela
Argentina 
29/06 07:20
AET 
 Colombia
Chile 
90min [0-0], Penalty [4-5], Chile win
28/06 22:30
FT 
 Tunisia
Mali 
29/06 01:00
FT 
 Morocco
Cote d Ivoire 
29/06 04:00
FT 
 South Africa
Namibia 
29/06 03:00
FT 
 France (w)
USA womens 
28/06 17:00
 
 Redlands United FC
Western Pride 
28/06 18:15
 
 Bentleigh Greens
Dandenong Thunder 
28/06 18:30
FT 
 Dandenong City Sc
Hume City 
28/06 16:15
FT 
 Bentleigh Greens U20
Dandenong Thunder U20 
28/06 16:30
FT 
 Dandenong City U20
Hume City U20 
29/06 10:15
 
 Avondale U20
Green Gully Cavaliers U20 1
28/06 18:30
 
 Brisbane Knights
Grange Thistle 
28/06 17:30
 
 Adelaide Panthers
Campbelltown City SC 
28/06 18:00
FT 
 Nofel Sporting Club
Rahmatgonj Mfs 
28/06 21:00
 
 Sheikh Russel KC
Saif Sporting Club 
28/06 23:45
FT 
 Torpedo Minsk
Neman Grodno 
29/06 01:45
FT 
 Torpedo Zhodino
Energetik Bgu Minsk 
28/06 19:00
FT 
 Rguor Minsk Womens
Zorka Bdu Minsk Womens 
29/06 07:00
FT 
 Xv De Piracicaba
Rio Claro 
29/06 07:00
FT 
 Velo Clube Sp
Atibaia 
29/06 02:00
FT 
 Bragantino SP Youth
Juventus Ac Youth 
29/06 02:00
FT 
 Bangu U20
Resende Rj U20 
28/06 19:05
FT 
 Chao Pak Kei
Windsor Arch Ka I 
29/06 04:00
FT 
 Orense Sc
Cd Puerto Quito 
29/06 00:30
FT 
 Tartu JK Tammeka
Nomme JK Kalju 
29/06 00:00
FT 
 Kohtla Jarve Jk Jarve
Jk Tallinna Kalev Ii 
29/06 00:00
FT 
 Flora Tallinn 2
Tallinna Jk Legion 
29/06 00:00
FT 
 Flora Tallinn 2
Tallinna Jk Legion 
29/06 00:00
FT 
 Kohtla Jarve Jk Jarve
Jk Tallinna Kalev Ii 
29/06 00:00
FT 
 Tallinna Levadia 2
Rakvere Jk Tarvas 
29/06 00:00
FT 
 Viimsi Mrjk
Pohja Tallinna Jk Volta 
29/06 01:30
FT 
 HB Torshavn
Ab Argir 
29/06 02:00
FT 
 EB Streymur
skala if 
28/06 23:30
FT 
 Grifk
Honka Akatemia 
28/06 23:30
FT 
 Peltirumpu
Edustus Ips 
28/06 23:30
FT 
 Savu
Hapk 
29/06 00:00
FT 
 Janpa
Tp T 
29/06 00:00
FT 
 NOPS
Hjs Akatemia 
29/06 00:00
FT 
 Pk Keski Uusimaa Pkku
Kontu 
29/06 00:00
FT 
 Raifu
Maps Masku 
29/06 00:00
FT 
 Nykarleby Ik
Kaik Tepa 
29/06 00:00
FT 
 Stps
Virky 
29/06 00:00
FT 
 Jyvaskyla Blackbird
Pave 
29/06 00:15
FT 
 Cle
Koips 
29/06 00:15
FT 
 Puiu
Ponnistajat 
29/06 00:15
FT 
 Atlantis
Hifk 2 
29/06 00:45
FT 
 Tove Pori
Tpk 
29/06 01:00
FT 
 Espoo 2
Hik Hanko U19 
28/06 23:30
FT 
 TPS Turku
Ekenas IF Fotboll 
29/06 01:00
FT 
 Fsv Jagersburg
08 Homburg 
29/06 03:15
FT 
 Umf Vidir
Ir Reykjavik 
29/06 04:30
FT 
 Dalvik Reynir
Fjardabyggd 
29/06 02:00
FT 
 Kr Reykjavik Womens
Tindastoll Neisti Womens 
29/06 03:15
FT 
 Ia Akranes (w)
Fylkir (w) 
28/06 14:30
FT 
 Persipura Jayapura
Semen Padang 
29/06 02:45
FT 
 Drogheda United
Bray Wanderers 
29/06 02:45
FT 
 Cabinteely
Wexford Youths 1
29/06 02:45
FT 
 Galway United
Athlone 
29/06 02:45
FT 
 Limerick FC
Shelbourne 
29/06 02:45
FT 
 Cabinteely
Wexford Youths 
29/06 02:45
FT 
 Drogheda United
Bray Wanderers 
29/06 02:45
FT 
 Galway United
Athlone 
29/06 02:45
FT 
 Limerick FC
Shelbourne 
29/06 02:45
FT 
 Waterford United
Bohemians 
29/06 02:45
FT 
 UC Dublin UCD
St. Patrick's 
29/06 02:45
FT 
1 Cork City
Derry City 
29/06 03:00
FT 
 Shamrock Rovers
Dundalk 
29/06 03:00
FT 
 Finn Harps
Sligo Rovers 
29/06 11:00
 
1 Verspah Oita
Yokogawa Musashino 
29/06 12:00
 
 Mio Biwako Shiga
Sony Sendai 
29/06 12:00
 
 Reinmeer Aomori
Imabari FC 
29/06 12:00
 
 Veertien Kuwana
Honda Lock SC 
29/06 12:00
FT 
 Miyazaki
Honda 
29/06 12:00
 
 Maruyasu Industries
Nara Club 
29/06 12:00
FT 
 Matsue City
Ryutsu Keizai University 
29/06 12:00
FT 
 Suzuka Unlimited
Osaka 
28/06 16:00
 
 Vasagey Oita Futsal
Espo Lada Hokkaido Futsal 
28/06 18:30
 
 Shriker Osaka Futsal
F League Selection Futsal 
28/06 17:30
FT 
 Chinland
Southern Myanmar 
29/06 10:30
 
 Wellington United
Waterside Karori 
29/06 10:45
 
 Coastal Spirit
Nomads 
29/06 11:00
FT 
 Wairarapa United
Napier City Rovers 
29/06 10:45
FT 
 Queenstown Rovers
Green Island 
29/06 01:00
FT 
 Rodde
Ray Heim B Team 
28/06 20:15
FT 
 DPMM FC
Balestier Khalsa FC 
29/06 00:00
FT 
 Orebro
Helsingborg IF 
29/06 01:00
FT 
 Carlstad United BK
Karlslunds If Hfk 
29/06 00:30
FT 
 Assyriska Turab Ik Jkp
IFK Varnamo 
29/06 01:00
FT 
 Vanersborg
Tidaholms 
29/06 01:00
FT 
 Karlskrona
Asarums If Fk 
29/06 01:00
FT 
 Almeboda/linneryd
Ifo Bromolla If 
29/06 01:30
FT 
1 Assyriska FF
Arameisk-syrianska If 1
29/06 01:30
AET 
 Al Taleiah
Al-Wathba Homs 2
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [6-7], Al-Wathba Homs win
29/06 10:00
FT 
 Utah Royals Womens
Seattle Reign Womens 
29/06 04:00
FT 
 Toronto 2
Forward Madison 
29/06 07:00
FT 
 Dayton Dutch Lions
Holland Cincinnati Lion 
29/06 07:00
FT 
 Frederick
Baltimore Usa 
29/06 07:00
FT 
 Michigan Stars
Indiana 
29/06 07:30
FT 
 Orlando City u23
Greenville Triumph 
29/06 08:00
FT 
 North Carolina U23
Tri Cities 
29/06 08:00
FT 
 Ahfc Royals
Corpus Christi 
29/06 10:00
FT 
 Golden State Force
San Diego Zest 
29/06 10:00
Postp. 
 San Francisco City
Ventura County Fusion 
29/06 08:00
FT 
 Alabama Womens
Char Thanou Fagafaga Womens 
29/06 08:00
FT 
 Nashville Rhythm Womens
North Alabama Sc Womens 1
29/06 10:00
FT 
 La Salsa Womens
Socal Womens 
29/06 10:00
FT 
 Players Sc Womens
Phoenix Del Sol Womens 
29/06 10:00
FT 
 Seattle Audio Womens
Pacifi Womens 
29/06 07:30
FT 
 Loudoun United
Atlanta United 2 
29/06 07:30
FT 
 Hartford Athletic
Bethlehem Steel 
28/06 21:00
FT 
 Dinamo Samarkand
Kuruvchi Bunyodkor 
28/06 22:00
FT 
 AGMK
Metallurg Bekobod 
28/06 23:00
FT 
 Qizilqum Zarafshon
Navbahor Namangan 
28/06 18:00
FT 
 Nam Dinh
Binh Phuoc 
28/06 19:00
AET 
 Than Quảng Ninh
Hoàng Anh Gia Lai 
90 minutes[2-2], Penalty Kicks[4-5]
28/06 20:00
AET 
 Viettel
Tp Ho Chi Minh 
90 minutes[3-3], Penalty Kicks[3-4]
28/06 16:30
FT 
 TNG Thai Nguyen Womens
HCMC 1 womens 
28/06 18:30
FT 
 Than KSVN womens
HCMC 2 Womens 
28/06 20:30
FT 
 Phong Phu Ha Nam Womens
Hanoi womens 
28/06 19:00
FT 
 Romania Beach Soccer
Italy Beach Soccer 
28/06 20:30
FT 
 Belarus Beach Soccer
Russia Beach Soccer 
28/06 23:00
FT 
 Switzerland Beach Soccer
Spain Beach Soccer 
28/06 16:00
FT 
 Steaua Bucuresti
Viitorul Constanta 
28/06 16:00
FT 
 Slavia Sofia
Arda 
28/06 17:30
FT 
 Universitatea Craiova
Viktoria Plzen 
28/06 18:00
FT 
 Kobenhavn
Fremad Amager 
28/06 19:00
FT 
 Estonia Womens U19
Latvia Womens U19 
28/06 20:00
FT 
 Odense BK
Sonderjyske 
28/06 21:30
FT 
 Slask Wroclaw
MFK Ruzomberok 
28/06 21:50
FT 
 CFR Cluj
Mlada Boleslav 
28/06 22:00
FT 
 Wil 1900
Lugano 
28/06 22:00
FT 
 Zaglebie Lubin
Usti nad Labem 
28/06 22:00
FT 
 Nyva Ternopil
Lviv 
28/06 22:00
FT 
 Ska Khabarovsk
CSM Studentesc Iasi 
28/06 22:30
FT 
 Legia Warszawa
Viktoria Plzen 
28/06 22:30
FT 
 FK Sutjeska Niksic
Borac Banja Luka 
28/06 23:00
FT 
1 Dunav Ruse
Litex Lovech 
28/06 23:00
FT 
 LASK Linz
Slovan Liberec 
28/06 23:00
FT 
 Botev Plovdiv
Etar Veliko Tarnovo 
28/06 23:00
FT 
 Ufa
Qarabag 
28/06 23:00
FT 
 Lokomotiv Sofia
Septemvri Simitli 
28/06 23:30
FT 
 Hebar Pazardzhik
Tsarsko Selo 
28/06 23:30
FT 
 Sabail
Clinceni 
28/06 23:45
FT 
 Beroe
Makedonija Gjorce Petrov 
29/06 00:00
FT 
 FAC Team Fur Wien
Sc Neusiedl 1919 
29/06 00:00
FT 
 Slaven Belupo Koprivnica
Kaposvar 
29/06 00:00
FT 
 Olympiakos Piraeus
Pogon Szczecin 
29/06 00:00
FT 
 Sc Gleisdorf
Sturm Graz 
29/06 00:00
FT 
 Lokomotive Leipzig
Viktoria Koln 
29/06 00:00
FT 
 Mattersburg
Szombathelyi Haladas 
29/06 00:00
FT 
 Midtjylland
Esbjerg FB 
29/06 00:00
FT 
 Vfc Plauen
Chemnitzer 
29/06 00:00
FT 
 Wunstorf
Hannover 96 
29/06 00:00
FT 
 Sv Kirchanschoring
Red Bull Salzburg 
29/06 00:00
FT 
 Krsko Posavlje
Rotor Volgograd 
29/06 00:30
FT 
 Kickers Offenbach
SV Wehen Wiesbaden 
29/06 00:30
FT 
 Vfl Oythe
VfL Osnabruck 
29/06 00:30
FT 
 Sc Heerenveen Womens
Sg Essen Schonebeck (w) 
29/06 00:30
FT 
 Eintr. Braunschweig
Mtv Gifhorn 
29/06 00:30
FT 
 Sterkrade
RW Oberhausen 
29/06 01:00
FT 
 Asc 09 Dortmund
Dortmund(am) 
29/06 01:00
FT 
 VfR Aalen
Sv Seligenporten 
29/06 01:00
FT 
 Sv Leobendorf
SK Vorwarts Steyr 
29/06 01:00
FT 
 Sg Union Sandersdorf
Hallescher 
29/06 01:00
FT 
 Sporting West Harelbeke
Kortrijk 
29/06 01:00
FT 
 Nieuw Buinen
Emmen 
29/06 01:30
FT 
 Merelbeke
Gent 
29/06 01:30
FT 
 Fola Esch
Excelsior Virton 
29/06 05:00
FT 
 Cd Huracan Atiquizaya
Cd Titan 
29/06 08:00
FT 
 Managua
Santos De Guapiles 
29/06 08:00
FT 
 Universitario de Sucre
Nacional Potosi 
29/06 11:15
FT 
 Chivas Guadalajara
River Plate