livescore - live soccer scores

LiveScore 22 Jun 2019

23/06 07:30
FT 
 Cincinnati
LA Galaxy 
23/06 08:05
FT 
 Dallas
Toronto 
23/06 08:10
FT 
 Chicago Fire
Real Salt Lake 
23/06 10:10
FT 
 Vancouver Whitecaps
Colorado Rapids 
23/06 11:05
FT 
 Portland Timbers
Houston Dynamo 
22/06 13:00
FT 
 Consadole Sapporo
Sagan Tosu 
22/06 17:00
FT 
 Yokohama F Marinos
Matsumoto Yamaga 
22/06 17:00
FT 
 Vissel Kobe
Oita Trinita 
22/06 18:00
FT 
 Gamba Osaka
Shonan Bellmare 
22/06 18:00
FT 
 Nagoya Grampus Eight
Shimizu S-Pulse 
22/06 18:00
FT 
 Cerezo Osaka
Jubilo Iwata 
22/06 18:00
FT 
 Gyeongnam
Incheon United 
22/06 18:30
FT 
 Daegu
Seoul 
23/06 03:00
FT 
 Spain U21
Poland U21 
23/06 03:00
FT 
1 Belgium U21
Italy U21 
23/06 03:00
FT 
 Bolivia
Venezuela 
23/06 03:00
FT 
 Brazil
Peru 
22/06 22:30
FT 
 Democratic Rep Congo
Uganda 
23/06 01:00
FT 
 Nigeria
Burundi 
23/06 04:00
FT 
 Guinea
Madagascar 
23/06 05:30
FT 
 Guyana
Panama 
23/06 08:00
FT 
 USA
Trinidad & Tobago 
22/06 23:30
FT 
 Germany (w)
Nigeria Womens 
23/06 03:00
AET 
 Norway (w)
Australia womens 
90 minutes[1-1], 120 minutes[1-1], Penalty Kicks[4-1
22/06 13:00
 
 Belconnen United
Woden Valley 
22/06 15:00
 
 Monaro Panthers
Riverina Rhinos 
22/06 13:40
FT 
 Adelaide Olympic
Adelaide City 
22/06 17:10
FT 
1 Sydney FC U21
Ted Reiter Mountain City Rovers 
22/06 14:35
FT 
 Bonnyrigg White Eagles U20
St George Saints U20 
23/06 10:40
FT 
 Lake Macquarie City U20
Charlestown City Blues U20 
23/06 10:45
FT 
 Maitland U20
Weston Workers U20 
23/06 11:30
FT 
 North Shore Mariners U20
Hills Brumbies U20 
22/06 16:30
 
 Brisbane City SC
Queensland Lions SC 
22/06 16:30
FT 
 Gold Coast Knights
Peninsula Power 
22/06 17:00
 
 Magpies Crusaders
Redlands United FC 
22/06 17:00
 
 Western Pride
SWQ Thunder 
22/06 12:15
FT 
 Hobart Olympia Warriors
Riverside Olympic 
22/06 12:30
FT 
 Clarence United
Devonport City 
22/06 13:00
FT 
 Moreland City
St Albans Saints 
22/06 13:00
 
 North Geelong Warriors
Moreland Zebras 
22/06 13:05
 
 Whittlesea Ranges Fc
Ballarat Red Devils 
22/06 13:05
 
 Werribee City Sc
Brunswick City 
22/06 13:05
FT 
 Springvale White Eagles
Manningham United Blues 1
22/06 13:15
FT 
 Northcote City
Langwarrin 
22/06 13:20
 
 Box Hill United Sc
Goulburn Valley Suns 
22/06 13:05
 
1 Green Gully Cavaliers
Port Melbourne Sharks 
22/06 17:00
 
 Dandenong Thunder
Heidelberg United 
22/06 15:00
FT 
 Dandenong Thunder U20
Heidelberg United U20 1
22/06 15:10
 
1 Acacia Ridge
Albany Creek 1
22/06 15:15
 
 University of Queensland
North Pine 
22/06 15:30
FT 
 Grange Thistle
The Gap Bpl 
22/06 17:00
FT 
 Toowong
Taringa Rovers 
22/06 17:30
 
 Centenary Stormers
Brisbane Knights 
22/06 15:00
FT 
 Sydney U20
Mt Druitt Town Rangers U20 
23/06 11:00
FT 
 Blacktown City U20
Manly United U20 
23/06 11:00
 
 South Coast Wolves U20
Sydney Olympic U20 1
22/06 15:00
 
 Balcatta
Perth Glory Am 
22/06 15:00
 
 Inglewood United
Cockburn City 
22/06 15:00
 
 Perth SC
Stirling Lions 
22/06 15:00
FT 
 Rocking Ham City
Armadale 
22/06 15:00
 
 Sorrento
ECU Joondalup 
22/06 15:10
 
 Floreat Athena
Bayswater City 
22/06 22:00
FT 
 Isloch Minsk
BATE Borisov 
23/06 00:00
FT 
 Dinamo Minsk
Torpedo Zhodino 
23/06 01:45
FT 
 Shakhter Soligorsk
Dinamo Brest 
22/06 23:45
FT 
1 Angra Dos Reis Rj U20
Artsul U20 1
22/06 23:45
FT 
 Tigres Brasil U20
Bonsucesso U20 
23/06 02:00
FT 
 Brusque U20
Avai Youth 
23/06 02:00
FT 
 Figueirense Sc Youth
Criciuma Youth 
23/06 02:00
FT 
 Apucarana/pr U19
Gremio Maringa Pru19 
23/06 02:00
FT 
 Sao Joseense U19
Iraty Sc U19 
23/06 03:00
FT 
 Ac Colina
General Velasquez 1
22/06 15:30
FT 
 Heilongjiang Lava Spring
Guangdong Southern Tigers 
22/06 19:30
FT 
 Inner Mongolia Zhongyou
Guizhou Hengfeng 
22/06 19:30
 
 Qingdao Huanghai
Shanghai Shenxin 1
22/06 19:30
FT 
1 Beijing Beikong
Nantong Zhiyun 
22/06 19:30
FT 
 Shijiazhuang Ever Bright
Sichuan Longfor 
22/06 19:30
FT 
 Hangzhou Greentown
Changchun YaTai 
22/06 19:30
FT 
 Meizhou Hakka
Liaoning Whowin 
22/06 17:30
FT 
 Beijing Guoan
Guangzhou R&F 1
22/06 19:35
FT 
 HeNan JianYe
Shenzhen Jiazhaoye 
22/06 19:35
FT 
 Guangzhou Evergrande
Hebei Hx Xingfu 
22/06 19:35
FT 
 Shanghai SIPG
Beijing Renhe 
22/06 19:35
FT 
1 Tianjin Teda
Shandong Luneng 1
22/06 18:00
FT 
 Levadia Tallinn
Kuressaare 1
22/06 18:00
FT 
 Nomme JK Kalju
Viljandi Jk Tulevik 
22/06 18:00
FT 
 Levadia Tallinn
Kuressaare 
22/06 21:00
FT 
 Maardu Fc Starbunker
Paide Linnameeskond 1
22/06 21:00
FT 
 Maardu Fc Starbunker
Paide Linnameeskond 
23/06 00:00
FT 
 Trans Narva
Tartu JK Tammeka 
23/06 00:00
FT 
 Trans Narva
Tartu JK Tammeka 
22/06 19:00
 
 Lootos Polva Womens
Jk Tallinna Kalev Womens 
22/06 22:00
FT 
 B36 Torshavn
NSI Runavik 
22/06 22:00
FT 
 Torpedo Kutaisi
Sioni Bolnisi 
22/06 23:30
FT 
1 Lokomotiv Tbilisi
Metalurgi Rustavi 
23/06 01:30
FT 
 Saburtalo Tbilisi
Dinamo Batumi 
22/06 22:00
FT 
 Vikingur Olafsvik
Fram Reykjavik 
23/06 00:00
FT 
 Thor Akureyri
Keflavik 
23/06 00:00
FT 
 Grotta Seltjarnarnes
Magni 
22/06 22:00
FT 
 Breidablik
IBV Vestmannaeyjar 
22/06 22:00
FT 
 Breidablik
IBV Vestmannaeyjar 
23/06 01:00
FT 
1 IA Akranes
HK Kopavog 
23/06 01:00
FT 
 IA Akranes
HK Kopavog 
22/06 15:30
FT 
 Mitra Kukar
Persis Solo 
22/06 16:00
FT 
 Persatu Tuban
Persewar Waropen 
22/06 16:30
FT 
 PSPS Pekanbaru
PSMS Medan 
22/06 16:30
 
 Persibat Batang
Persiraja Aceh 
22/06 16:30
FT 
 Persik Kediri
Psbs Biak 
22/06 19:30
FT 
 Persiba Balikpapan
PSIM Yogyakarta 
22/06 16:30
 
 Bali United
PSIS Semarang 
22/06 16:30
FT 
 Barito Putera
Kalteng Putra 
22/06 19:30
FT 
 Persela Lamongan
Persija Jakarta 
22/06 17:00
FT 
 Ryukyu
Ventforet Kofu 
22/06 17:00
FT 
 Mito Hollyhock
Yokohama 1
22/06 17:00
FT 
 Zweigen Kanazawa FC
Albirex Niigata 
22/06 17:00
FT 
 V-Varen Nagasaki
Yamagata Montedio 
22/06 17:00
FT 
 Tokushima Vortis
Avispa Fukuoka 
22/06 18:00
FT 
 Ehime
Kyoto Purple Sanga 
22/06 18:00
FT 
 Kashiwa Reysol
JEF United Ichihara 
22/06 18:00
FT 
 Tokyo Verdy
Omiya Ardija 
22/06 18:00
FT 
 Renofa Yamaguchi
Gifu 
22/06 18:00
FT 
 Kagoshima United
Tochigi SC 
22/06 12:00
 
 Honda
Mio Biwako Shiga 
22/06 12:00
FT 
 Reinmeer Aomori
Matsue City 
22/06 12:00
 
 Ryutsu Keizai University
Maruyasu Industries 
23/06 12:00
FT 
 Osaka
Miyazaki 
23/06 12:00
 
 Honda Lock SC
Imabari FC 
22/06 17:00
FT 
 Giravanz Kitakyushu
Fujieda Myfc 
23/06 12:00
FT 
 Inac Kobe (w)
Jef U Ichi.chiba (w) 
22/06 19:00
FT 
 Tarlan Shymkent
Maktaaral 1
22/06 20:00
FT 
1 Kairat Academy
Zhetysu 2 
22/06 18:00
FT 
 Ansan Greeners
Busan I'Park 
22/06 18:00
FT 
 Asan Mugunghwa
Daejeon Citizen 
22/06 20:00
FT 
1 Atlantas Klaipeda
Kauno Zalgiris 
23/06 00:00
FT 
 Suduva
Riteriai 
22/06 22:00
FT 
 Pakruojis
Taip 
22/06 23:00
FT 
 Banga Gargzdai
Lietava Jonava 
23/06 00:00
FT 
 Nevezis
Atomsfera Mazeikiai 
22/06 20:30
FT 
 Moyale Barracks
Big Bullets 
22/06 20:30
FT 
 Silver Strikers
Azam Tigers 
22/06 20:50
FT 
 Karonga United
Adelaide Blue Eagles 
22/06 21:00
FT 
 Pahang
Perak 
22/06 21:00
FT 
 Kedah
Felda United FC 
22/06 23:30
FT 
 Singerei
Cahul 2005 
22/06 23:30
FT 
 Victoria Bardar
Dacia Buiucani 
22/06 23:30
FT 
 Drochia
Abus Ungheni 
22/06 23:30
FT 
 Spartanii Selemet
Floresti 
22/06 23:30
FT 
 Granicerul Glodeni
Sireti 
22/06 23:30
FT 
 Cs Sparta Chisinau
Real Succes 
22/06 23:00
FT 
 Zimbru Chisinau
Codru Lozova 
22/06 17:00
FT 
 Hantharwady United
Southern Myanmar 
22/06 17:00
FT 
 Mahar United
Yadanabon 1
22/06 17:30
 
 Magway
Zwekapin United 
22/06 13:45
 
 Wellington Olympic
Western Suburbs 
22/06 20:00
FT 
 FK Vidar
Moss 
22/06 21:00
FT 
1 Brattvag
Levanger 
22/06 22:00
FT 
 Byasen Toppfotball
Kvik Halden 
22/06 21:00
FT 
 Baerum SK
Sotra 
22/06 22:00
FT 
 Senja
Kjelsas IL 
22/06 22:00
FT 
 Elverum
Oppsal 
22/06 22:00
FT 
 Floro
Grorud IL 1
22/06 22:00
FT 
1 Asane Fotball
Asker 1
23/06 00:00
FT 
 Mjolner
Fram Larvik 
22/06 19:00
FT 
 Lorenskog
Herd 
22/06 19:00
FT 
 Madla Il
Flint 
22/06 19:00
FT 
 Pors Grenland
Bryne B 
22/06 20:00
FT 
 Lyn Oslo
Halsen 
22/06 20:00
FT 
 Brodd
Vindbjart 1
22/06 20:00
FT 
 Vard Haugesund
Stord IL 
22/06 21:30
FT 
 Aalesund B
Nordstrand 1
22/06 22:00
FT 
1 Krakeroy IL
Eidsvold TF 
22/06 22:00
FT 
 Harstad
Leknes 
22/06 22:00
FT 
 Melbo
Skjetten Fotball 
22/06 22:00
FT 
 Storms Bk
Floy Flekkeroy Il 
22/06 22:00
FT 
 Follo
Lokomotiv Oslo 
22/06 22:00
FT 
1 Orn-Horten
Ullern 
22/06 22:00
FT 
 Bergen Nord
Fyllingsdalen 
22/06 22:00
FT 
 Gjovik Ff
Melhus 
22/06 22:00
FT 
 Kolstad
Verdal 1
22/06 22:00
FT 
 Nybergsund IL Trysil
Brumunddal 
22/06 22:00
FT 
 Frigg
Tonsber 
23/06 00:00
FT 
 Strindheim IL
Kongsvinger Il B 
22/06 21:30
FT 
 Sandefjord
Ullensaker/Kisa IL 
22/06 21:30
FT 
 Start Kristiansand
Notodden FK 
23/06 00:00
FT 
 Stromsgodset
Molde 
22/06 20:00
FT 
 Mjondalen U19
Rosenborg U19 
22/06 22:00
 
 Viking U19
Stromsgodset U19 
22/06 21:00
FT 
 Sokol Ostroda
Lks Lomza 1
22/06 23:00
FT 
1 Sokol Aleksandrow Lodzki
Lechia Tomaszow Mazowiecki 
22/06 23:00
FT 
 Bron Radom
Victoria Sulejowek 
22/06 23:00
FT 
 Pelikan Lowicz
Huragan Morag 
22/06 23:00
FT 
 Polonia Warszawa
Mks Elk 
22/06 23:00
FT 
 Ruch Wysokie Mazowieckie
Legia Warszawa B 
22/06 23:00
FT 
 Unia Skierniewice
Ursus Warszawa 
22/06 23:00
FT 
 Olimpia Zambrow
Swit Nowy Dwor Mazowiecki 
22/06 18:10
FT 
 Tampines Rovers FC
DPMM FC 1
23/06 02:00
FT 
1 CP Villarrobledo
Cd Lealtad 
22/06 20:00
FT 
 Orebro Syrianska If
Ik Gauthiod 
22/06 18:45
FT 
 Kasetsart
Ayutthaya Fc 
22/06 19:00
FT 
 Air Force Central
Navy 
22/06 20:00
FT 
1 BEC Tero Sasana
Army United 
22/06 20:00
FT 
1 Nong Bua Lamphu
Khonkaen FC 
22/06 21:00
FT 
 Thailand Honda Fc
Udon Thani 
22/06 18:45
FT 
 Muang Thong United
Trat 1
22/06 19:00
FT 
 Ratchaburi FC
PT Prachuap 
22/06 20:00
FT 
 Sukhothai
Nakhon Ratchasima 
22/06 21:00
FT 
 Buriram United
Chiangmai 
22/06 22:00
FT 
1 Deportivo Maldonado
Ca Rentistas 
23/06 02:00
FT 
 Albion
Ca Villa Teresa 
23/06 02:00
FT 
 Ca Bella Vista
Cs Cerrito 
23/06 02:00
FT 
1 Central Espanol
Tacuarembo 1
23/06 03:00
FT 
 Ca Atenas
Ia Sud America 
23/06 07:00
FT 
 Washington Spirit Womens
Houston Dash Womens 
23/06 04:00
FT 
 Albuquerque Sol
Park City Red Wolves 
23/06 09:00
FT 
 Utah Arrows Sc Womens
Utah Royals Reserves Womens 
23/06 07:00
FT 
 Pittsburgh Riverhounds
New York Red Bulls B 1
23/06 07:00
FT 
 Indy Eleven
Atlanta United 2 
23/06 07:00
FT 
 Louisville City
Charlotte Independence 
23/06 08:00
FT 
 Nashville
Ottawa Fury 
23/06 08:35
FT 
 Orange County Blues Fc
Portland Timbers 2 
23/06 08:35
FT 
 St Louis Lions
North Carolina 
23/06 08:50
FT 
1 Charleston Battery
Swope Park Rangers 1
23/06 08:55
FT 
 Birmingham Legion
Hartford Athletic 
23/06 09:05
FT 
 Colorado Springs Switchbacks
Real Monarchs Slc 
23/06 09:10
FT 
 Okc Energy
Phoenix Rising 1
23/06 09:35
FT 
 El Paso Locomotive
Las Vegas Lights 
23/06 10:05
FT 
 LA Galaxy 2
New Mexico United 
23/06 11:05
FT 
 Sacramento Republic
Tulsa Roughnecks 
22/06 21:00
FT 
 Andijan
AGMK 
22/06 22:30
FT 
 Sogdiana Jizak
Kokand 1912 
22/06 18:10
FT 
 Khanh Hoa U21
Da Nang U21 
22/06 20:25
FT 
 Binh Dinh U21
Dak Lak U21 
22/06 17:30
 
 Hanoi womens
Than KSVN womens 
22/06 13:30
FT 
 Tom Tomsk
Yenisey Krasnoyarsk 
22/06 16:00
FT 
 Mlada Boleslav
Marila Pribram 
22/06 16:30
FT 
 Gornik Zabrze
GKS Katowice 
22/06 16:45
FT 
 Chrudim
Dukla Praha 
22/06 17:00
FT 
 Slask Wroclaw
Odra Opole 
22/06 17:00
FT 
 Budejovice
Fk Graffin Vlasim 
22/06 17:00
FT 
 Bohemians 1905
Sk Slovan Varnsdorf 
22/06 17:00
FT 
 Rakow Czestochowa
Stal Mielec 
22/06 18:00
FT 
 LKS Lodz
Wisla Plock 
22/06 18:00
FT 
 Lechia Gdansk
Chojniczanka Chojnice 
22/06 19:00
FT 
 Esbjerg FB
Randers 
22/06 19:00
FT 
 Naestved
Fremad Amager 
22/06 20:00
FT 
 Ballymena United
Barry Town Afc 
22/06 20:00
FT 
 Mfk Karvina
MSK Zilina 
22/06 20:00
FT 
 Ingolstadt 04
TSV 1860 Rosenheim 
22/06 21:00
FT 
 SV Wehen Wiesbaden
SG Sonnenhof Grobaspach 
22/06 21:00
FT 
 FSV Frankfurt
Kaiserslautern 
22/06 21:00
FT 
 Basel
Kriens 
22/06 21:00
FT 
 Hradec Kralove
Baumit Jablonec 
22/06 21:00
FT 
 Connahs Quay Nomads
Cliftonville 
22/06 21:00
FT 
 Munchen 1860
VfR Garching 
22/06 22:00
FT 
 Grasshoppers
Rheindorf Altach 
22/06 22:00
FT 
 Piast Gliwice
Skf Sered 
22/06 23:00
FT 
 SK Sigma Olomouc
Vitkovice 
22/06 23:00
FT 
 Thun
Lausanne Sports 
22/06 23:00
FT 
 Pogon Szczecin Ii
Warta Poznan 
22/06 23:00
FT 
 Gazovik Orenburg
Universitatea Craiova 
22/06 23:00
FT 
 Akhmat Grozny
Mol Fehervar 
22/06 23:00
FT 
 VfB Eichstatt
Ingolstadt 04 Am 
23/06 00:00
FT 
 Slovan Sahy
Banik Ostrava 
23/06 00:00
FT 
 Zapresic
NK Aluminij 
23/06 00:00
FT 
 Ludogorets Razgrad
Qarabag 
23/06 00:00
FT 
 NK Maribor
Cracovia Krakow 
23/06 09:00
FT 
1 Melgar
Em Deportivo Binacional