livescore - live soccer scores

LiveScore 16 Jun 2019

16/06 18:00
FT 
 Seoul
Suwon Samsung Bluewings 
16/06 18:00
FT 
 Sangju Sangmu Phoenix
Jeju United 
17/06 00:30
FT 
 Poland U21
Belgium U21 
17/06 03:00
FT 
 Italy U21
Spain U21 
17/06 03:00
FT 
 Paraguay
Qatar 
17/06 06:00
FT 
 Uruguay
Ecuador 1
17/06 06:00
FT 
 Haiti
Bermuda 
17/06 08:30
FT 
 Costa Rica
Nicaragua 
16/06 21:00
FT 
 Sweden (w)
Thailand womens 
17/06 00:00
FT 
 USA womens
Chile Womens 
17/06 03:00
FT 
 San Jorge Tucuman
Alvarado Mar Del Plata 
16/06 15:00
FT 
 Bayswater City
Rocking Ham City 
16/06 13:00
 
 South Coast Wolves
Sydney FC U21 
16/06 13:05
 
 Manly United
Marconi Stallions 
16/06 13:30
 
1 APIA Leichhardt Tigers
Sydney United 
16/06 16:20
 
 Sydney Olympic
Hakoah Sydney 
16/06 14:00
FT 
 Sunshine Coast
Gold Coast Knights 
16/06 13:05
 
 St Albans Saints
Whittlesea Ranges Fc 1
16/06 14:00
 
 South Melbourne
Avondale Heights 
16/06 13:00
FT 
 Heidelberg Utd Womens
Box Hill Womens 
16/06 18:00
FT 
 Chittagong Abahani
Arambagh Ks 
16/06 21:00
 
 Mohammedan Dhaka
Sheikh Russel KC 
16/06 22:00
FT 
 BATE Borisov
Shakhter Soligorsk 1
17/06 00:00
FT 
 Dinamo Minsk
Energetik Bgu Minsk 
17/06 01:45
FT 
 Dinamo Brest
Gomel 
16/06 20:30
 
 Goias U20
Anapolina U20 1
17/06 02:00
FT 
 Santos Youth
Corinthians Paulista U20 1
17/06 02:00
FT 
 Americano Rj U20
Botafogo Rj U20 
17/06 06:00
FT 
 Guarani Rs U20
Sao Jose Sp Youth 
17/06 03:30
FT 
 Lautaro De Buin
Iberia Los Angeles 1
17/06 04:00
FT 
 Fernandez Vial
Deportes Vallenar 
16/06 19:30
FT 
 Guangdong Southern Tigers
Liaoning Whowin 
16/06 19:35
FT 
 Tianjin TianHai
HeNan JianYe 
16/06 19:35
FT 
 Jiangsu Sainty
Beijing Renhe 
16/06 19:35
FT 
 Shenzhen Jiazhaoye
Tianjin Teda 
16/06 14:30
FT 
 Hebei Cffc Reserves
Dalian Yifang Reserves 
16/06 15:00
FT 
 Guangzhou Fuli Reserve
Wuhan Guanggu R 2
17/06 03:30
FT 
 Cd Independiente Juniors
Cd Puerto Quito 
16/06 22:00
FT 
 IF Fuglafjordur
HB Torshavn 
16/06 22:00
FT 
1 Tb Tuoroyri
B36 Torshavn 
16/06 22:00
FT 
 Kiffen
Njs Nurmijarvi 
16/06 23:30
FT 
 JIPPO
Pepo 
16/06 23:30
FT 
1 Viikingit
Vantaa 
16/06 23:30
 
 Mp Mikkeli
Japs 
16/06 20:00
FT 
 Ilves Tampere II
P-iirot 
16/06 23:30
FT 
 Kapa Helsinki
Honka Akatemia 
16/06 23:30
FT 
 Jazz Pori
Tampere 
16/06 23:30
FT 
 Eps Espoo
Kaapo[kaarinan Pojat] 
16/06 23:30
FT 
 Grifk
Fc Espoo 
16/06 19:00
FT 
 Jakobstads Bollklubb
Rops 2 
16/06 23:30
FT 
 Sjk Akatemia
Gbk Kokkola 
16/06 23:30
FT 
 Oulun Ls
Vps J Akatemia 
16/06 18:00
FT 
 Paiha
Jik 
16/06 22:00
FT 
 Espa
Bk-46 Karis Karjaa 
16/06 23:30
FT 
 Kpv
Inter Turku 
16/06 23:30
 
 Jaro
Ac Kajaani 
16/06 23:30
FT 
 Ekenas IF Fotboll
AC Oulu 
16/06 23:30
FT 
 Tpv Tampere
KTP Kotka 
16/06 23:30
FT 
 Jaro
Ac Kajaani 
16/06 23:05
FT 
 Norchi Dinamoeli Tbilisi
Shevardeni 
16/06 23:00
FT 
 Dinamo Tbilisi
WIT Georgia Tbilisi 
16/06 20:00
FT 
 Sv Breinig
Duren 
16/06 20:00
FT 
 Vfl 05 Hohenstein Ernstthal
Anker Wismar 
16/06 21:00
FT 
 Borussia Freialdenhoven
Bergisch Gladbach 09 
16/06 21:00
FT 
 Hurth
Hennef 05 
16/06 21:00
FT 
 Siegburger Sv 04
Ssv Merten 1
16/06 21:00
FT 
 Viktoria Arnoldsweiler
Vfl Vichttal 
16/06 21:15
FT 
 Vfl Alfter
Blau Weib Friesdorf 
16/06 21:30
FT 
 Sv Deutz 05
Spvg Frechen 20 
16/06 23:00
FT 
 Accra Hearts Of Oak
Asante Kotoko 
17/06 02:00
FT 
 Kari Akranes
Dalvik Reynir 
16/06 16:00
FT 
 Machida Zelvia
V-Varen Nagasaki 
16/06 17:00
FT 
 Avispa Fukuoka
Kashiwa Reysol 
16/06 12:00
 
 Verspah Oita
Veertien Kuwana 
16/06 12:00
FT 
 Miyazaki
Nara Club 
16/06 12:00
 
 Maruyasu Industries
Reinmeer Aomori 
16/06 12:00
FT 
 Matsue City
Honda Lock SC 
16/06 12:00
FT 
 Suzuka Unlimited
Ryutsu Keizai University 
16/06 14:00
 
 Imabari FC
Yokogawa Musashino 
16/06 13:00
 
 Nagoya Oceans Futsal
Peace Does Machida Futsal 
16/06 12:00
FT 
 Vanraure Hachinohe
Grulla Morioka 
16/06 14:00
 
 Azul Claro Numazu
Blaublitz Akita 
16/06 14:00
FT 
 Gainare Tottori
Cerezo Osaka U23 
16/06 16:00
FT 
 AC Nagano Parceiro
Thespa Kusatsu Gunma 
16/06 17:00
 
 Giravanz Kitakyushu
Fukushima United FC 
16/06 12:00
FT 
 Nippon Sport Science University (w)
Albirex Niigata (w) 
16/06 12:00
FT 
 Iga Kunoichi (w)
Vegalta Sendai (w) 
16/06 13:00
FT 
 Urawa Reds (w)
Inac Kobe (w) 
16/06 20:00
FT 
 Maktaaral
Kyzylzhar Petropavlovsk 
16/06 20:00
FT 
 Altay Spor Kulubu
Akzhayik 
16/06 20:00
FT 
 Akademiya Ontustik
Astana B 
16/06 20:00
FT 
 Baykonur
Kairat Academy 
16/06 21:30
FT 
 Kaspyi Aktau
Aktobe Zhas 
16/06 19:00
FT 
 Taraz
Irtysh Pavlodar 
16/06 19:00
FT 
 Okzhetpes
Kairat Almaty 
16/06 20:00
FT 
 Zhetysu Taldykorgan
Ordabasy 
16/06 21:00
FT 
 Astana
Kaisar Kyzylorda 
16/06 21:00
FT 
 Shakhtyor Karagandy
FK Atyrau 
16/06 18:00
FT 
 Gwangju
Bucheon 1995 
16/06 22:00
FT 
 Spartaks Jurmala
Bfc Daugavpils 
16/06 22:00
 
 Super Nova
Rezekne / Bjss 
90min [2-2], 120min [1-1], Penalty [2-0], Super Nova win
16/06 18:00
FT 
 Dainava Alytus
Trakai Ii 
16/06 18:00
FT 
 Trakai Ii
Dfk Dainava Alytus 
16/06 21:00
FT 
 Pakruojis
Hegelmann Litauen 
16/06 21:00
FT 
 Pakruojis
Hegelmann Litauen 
16/06 22:00
FT 
 Lietava Jonava
Taip 
16/06 22:00
FT 
 Atmosfera Mazeikiai
Bfa 
16/06 22:00
FT 
 Lietava Jonava
Taip 
16/06 20:30
FT 
 Tn Stars
Chitipa United 
16/06 20:45
FT 
 Be Forward Wanderers
Kamuzu Barracks 
16/06 23:30
 
 Floresti
Drochia 
16/06 23:30
FT 
 Sireti
Olimpia Balti 
16/06 23:30
FT 
 Floresti
Drochia 
16/06 23:30
FT 
 Abus Ungheni
Cs Sparta Chisinau 
16/06 23:00
FT 
 Sfintul Gheorghe
Zimbru Chisinau 
17/06 01:00
FT 
 Milsami
Dinamo-Auto 
16/06 17:00
 
 Yangon United
Laconi Lian 1
16/06 17:30
FT 
 Dagon
Magway 
16/06 21:00
FT 
 Moss
Brattvag 
16/06 22:00
FT 
 Sola
Byasen Toppfotball 
17/06 00:00
FT 
 Kvik Halden
Arendal 1
17/06 00:00
FT 
1 Bryne
FK Vidar 
16/06 22:00
FT 
 Grorud IL
Senja 
16/06 22:00
FT 
 Baerum SK
Mjolner 
16/06 23:00
FT 
 Alta
Elverum 
16/06 20:00
FT 
 Start Kristiansand B
Brodd 
16/06 21:00
FT 
 Vestfossen
Fana 
16/06 21:00
FT 
 Harstad
Gjelleraasen Il 
16/06 21:30
FT 
 Bodo Glimt 2
Melbo 
17/06 01:30
FT 
 Kongsvinger Il B
Nybergsund IL Trysil 
16/06 21:00
FT 
 HamKam
Aalesund 
17/06 00:00
FT 
 Sogndal
Strommen 
17/06 00:00
FT 
 Notodden FK
Sandefjord 
17/06 00:00
FT 
 Skeid Oslo
KFUM Oslo 
17/06 00:00
FT 
 Tromsdalen UIL
Nest-Sotra 
17/06 00:00
FT 
 Ullensaker/Kisa IL
Raufoss 1
17/06 00:00
FT 
 Jerv
Sandnes Ulf 
17/06 00:00
FT 
 Sarpsborg 08 FF
Odd Grenland 
17/06 00:00
FT 
 Mjondalen
Kristiansund BK 
17/06 00:00
FT 
 Bodo Glimt
Stromsgodset 
17/06 00:00
FT 
 Molde
Ranheim IL 
17/06 00:00
FT 
1 Lillestrom
Viking 
17/06 02:00
FT 
 Rosenborg
Valerenga 
16/06 18:00
FT 
 Ullern 2 U19
Kfum U19 
16/06 22:00
 
 General Caballero
Guay Leena 
16/06 22:00
 
 Deportivo Caaguazu
Sportivo Trinidense 
16/06 22:00
FT 
 Ri 3 Corrales
Ovetense 
16/06 22:00
 
 2 De Mayo Pjc
Fulgencio Yegros 
16/06 22:00
FT 
 Sportivo Iteno
Independiente Fbc 
17/06 05:30
FT 
 3 De Febrero
Rubio Nu Asuncion 
17/06 02:00
FT 
 Atletico Grau
Comerciantes Unidos 
17/06 02:15
FT 
 Juan Aurich
Santa Rosa Pucallpa 1
17/06 04:30
FT 
 Union Huaral
Victoria Sports 
17/06 04:30
FT 
 Club Deportivo Sport Loreto
Alianza Atletico 
17/06 04:30
FT 
 Cienciano
Los Caimanes 
17/06 04:30
FT 
3 Santos Lima
Cd Coopsol 
16/06 17:15
FT 
 Pelikan Lowicz
Lks Lomza 
17/06 00:00
AET 
 Vilafranquense
Uniao Leiria 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [4-2], Vilafranquense win
16/06 17:30
FT 
 Geylang United FC
Balestier Khalsa FC 
16/06 17:30
FT 
 Geylang United FC
Balestier Khalsa FC 
16/06 23:00
FT 
 1fk Svidnik
Druzstevnik Plavnica 
16/06 23:30
FT 
 Skm Liptovsky Hradok
Novohrad Lucenec 
16/06 23:30
 
 Zp Sport Podbrezova B
Liptovska Stiavnica 
17/06 01:00
FT 
 Albacete
Mallorca B 
16/06 17:00
FT 
 La Hoya Lorca
Unión Viera 
16/06 17:30
FT 
 Portugalete
Cf Alondras 
16/06 18:00
AET 
 Cadiz B
Numancia B 
90min [0-0], 120min [1-0], Cadiz B win
16/06 18:00
FT 
 Mallorca B
Cd Utrera 
16/06 18:00
FT 
 Ud Socuellamos
Mostoles 
16/06 19:00
FT 
 Ud Tamaraceite
AE Prat 
17/06 00:00
FT 
 Cd Lealtad
Sd Formentera 
17/06 00:00
FT 
 Marino luanco
UD Mutilvera 
17/06 00:30
FT 
 SD Logrones
Las Rozas 
17/06 00:30
FT 
 Sd Tarazona
CD El Palo 
17/06 01:00
FT 
1 Bergantinos
Villarrubia 
17/06 01:30
FT 
 Zamora Barinas
Alcobendas Sport 
17/06 02:00
FT 
 CF La Nucia
Arandina 
17/06 02:00
AET 
 Cd Linares Deportivo
Moralo Cp 
90min [2-0], Aggregate [2-2], 120min [0-0], Penalty [5-4], Cd Linares Deportivo win
17/06 02:30
FT 
 Real Jaen CF
Algeciras 
17/06 00:00
FT 
 Atletico Baleares
UD Melilla 
17/06 01:00
FT 
 Recreativo Huelva
CD Mirandes 
16/06 23:00
FT 
 Vasalunds IF
Akropolis IF 
16/06 23:00
FT 
 IFK Varnamo
Utsiktens BK 
16/06 20:30
FT 
 Skiljebo SK
Gute 1
16/06 21:00
 
1 Pitea If
Friska Viljor 
16/06 21:00
FT 
 Haninge
Sodertalje 
16/06 23:00
FT 
 Assyriska FF
IFK Aspudden-Tellus 
16/06 23:00
FT 
 Varmbols Fc
Arameisk-syrianska If 
16/06 23:30
FT 
 Halmstads
Mjallby AIF 
16/06 23:30
FT 
 Halmstads
Mjallby AIF 
16/06 19:30
 
 Osters U19
Mjallby Aif U19 1
16/06 20:00
 
 Angelholms Ff U19
Halmstads BK U19 
16/06 20:00
 
 Elfsborg U19
Malmo U19 
16/06 19:00
FT 
 Rayong
Lampang 
16/06 19:00
FT 
 Navy
Nong Bua Lamphu 
16/06 20:00
FT 
 Customs Department FC
JL Chiangmai United 
16/06 20:45
FT 
 Sisaket
Air Force Central 
16/06 19:00
FT 
 Chiangmai
Ptt Rayong 
16/06 19:00
FT 
 Bangkok United
Ratchaburi FC 
16/06 20:00
FT 
 Port
Buriram United 
16/06 20:00
FT 
 Chonburi Shark
Muang Thong United 
17/06 03:00
FT 
 Seacoast Utd Phantoms
Ac Connecticut 
17/06 04:00
FT 
 New York Athletic Club
Brooklyn Italians 
17/06 04:30
FT 
 San Francisco City
Santa Cruz Breakers 
17/06 05:00
FT 
1 Tss
Seattle Sounders U23 
17/06 05:00
FT 
 Pittsburgh Hotspurs
Rochester Lancer 
17/06 05:00
FT 
 Victoria Highlanders
Portland Timbers U23 
17/06 04:00
FT 
 Puerto Rico Pride Womens
Florida Sol Womens 
17/06 04:00
FT 
 Calgary Foothills Womens
Los Angeles Sol Womens 
17/06 05:00
FT 
 Columbus Eagles Womens
Motor City Womens 
17/06 05:00
FT 
 Indian Saints Womens
Chicago City Sc Womens 
17/06 03:00
FT 
 Hartford Athletic
Nashville 
17/06 03:00
FT 
 New York Red Bulls B
Louisville City 
17/06 05:00
FT 
 Portland Timbers 2
Fresno 
16/06 21:00
FT 
 Kuruvchi Bunyodkor
Nasaf Qarshi 
16/06 21:00
FT 
 Andijan
Metallurg Bekobod 
16/06 22:30
FT 
 AGMK
Navbahor Namangan 
16/06 23:00
FT 
 Buxoro
Pakhtakor Tashkent 
17/06 03:30
FT 
1 Gran Valencia
Yaracuy 
16/06 18:00
FT 
 Song Lam Nghe An
Hoàng Anh Gia Lai 
16/06 18:00
FT 
 Khanh Hoa
Viettel 
16/06 20:00
FT 
 Than Quảng Ninh
Hải Phòng 
16/06 16:25
FT 
 An Giang
Binh Phuoc 
16/06 16:25
FT 
 Dak Lak
Phu Dong 
16/06 16:25
FT 
 An Giang
Binh Phuoc 
16/06 16:25
FT 
 Dak Lak
Phu Dong 
16/06 16:55
FT 
 Xm Fico Tay Ninh
Hue FC 
16/06 17:00
FT 
 Bình Định
Ha Tinh 
16/06 17:00
FT 
 Bình Định
Ha Tinh 
16/06 17:00
FT 
 Xm Fico Tay Ninh
Hue FC 
16/06 18:00
FT 
 Pho Hien
Long An 
16/06 18:00
FT 
 Cần Thơ
Đồng Tháp 
16/06 18:00
FT 
 Pho Hien
Long An 
16/06 18:00
FT 
 Cần Thơ
Đồng Tháp 
16/06 16:00
FT 
 Tainan City
Tatung 
16/06 16:00
FT 
 Taichung Futuro
Fu Jen University 
16/06 19:00
FT 
 Taiwan University Of Sport
Taicheng Lions 
16/06 19:00
FT 
 Taiwan Power Company
Ming Chuan University 
16/06 20:00
FT 
 Latvia womens
Litva (w) 
16/06 20:00
FT 
 Wacker Burghausen
Ingolstadt 04 Am 
16/06 21:00
FT 
 Waynes
MSV Duisburg 
16/06 21:25
FT 
 Hungary (w)
Cyprus Womens 
16/06 22:00
FT 
 Zelzate
Lokeren 
16/06 23:30
FT 
 Slovenia (w)
Montenegro (w) 
16/06 23:30
FT 
 Dinamo Moscow
NK Aluminij 
16/06 23:30
FT 
 Bolivia Womens
Puerto Rico (w) 1
16/06 23:30
FT 
 Teuta Durres
KF Laci 
17/06 00:00
FT 
 Senegal
Nigeria 
17/06 00:30
FT 
 Morocco
Zambia 
17/06 01:00
FT 
 Sociedad Deportiva Aucas
Liga Dep. Universitaria Quito 
17/06 01:00
FT 
 Gambia Womens
Guinea Bissau Womens 
17/06 02:00
FT 
 Algeria
Mali 
17/06 02:00
FT 
 Tanzania
Zimbabwe 
17/06 03:00
FT 
 Egypt
Guinea 
16/06 21:00
FT 
 Highlanders Fc
Dynamos Fc 
16/06 21:00
FT 
 Manica Diamond
Ngezi Platinum 
16/06 21:00
FT 
 Mushowani Stars
Hwange 
16/06 21:00
FT 
 Triangle Fc
Chicken Inn 
16/06 21:00
FT 
 Caps United Fc
Tron 
16/06 21:00
FT 
 Caps United Fc
Telone