livescore - live soccer scores

LiveScore 09 Jun 2019

09/06 21:00
AET 
 Switzerland
England 
90min [0-0], 120min [0-0], Penalty [5-6], England win
10/06 02:45
FT 
 Portugal
Netherlands 
10/06 00:30
FT 
 Zambia
Cameroon 
10/06 05:00
FT 
 Guarani Antonio Franco
Central Norte Salta 
09/06 13:00
 
 Cooma Tigers
Canberra Olympic 
09/06 13:10
 
 Gungahlin United
Canberra 
09/06 13:00
 
 Marconi Stallions
Sydney FC U21 
09/06 13:00
 
 South Coast Wolves
Sydney United 1
09/06 13:10
 
 Blacktown City Demons
Sydney Olympic 
09/06 13:30
 
 APIA Leichhardt Tigers
Sutherland Sharks 
09/06 15:00
 
 Hakoah Sydney
Rockdale City Suns 
09/06 13:00
FT 
 Melbourne Victory Fc Am
Melbourne Heart Youth 
09/06 14:00
 
 South Melbourne
Port Melbourne Sharks 
09/06 14:15
 
 Taringa Rovers
Albany Creek 
09/06 13:00
 
 Hakoah Sydney City East U20
Rockdale City Suns U20 
09/06 22:00
FT 
 Dsg Sele Zell
Sk Standra 
09/06 22:30
FT 
 Dsg Ledenitzen
Rapid Lienz 
09/06 23:00
FT 
 Sv Telfs
Zirl 
09/06 23:00
FT 
 Sc Globasnitz
Eisenkappel 
09/06 17:00
FT 
 Bobruichanka Bobruisk Womens
Slavyanka Minsk Womens 
09/06 18:00
FT 
 Neman Grodno Womens
Zorka Bdu Minsk Womens 
09/06 23:45
FT 
 Barra Mansa/rj U20
Barcelona Rj U20 
10/06 02:30
FT 
 Goiania Youth
Trindade Ac Youth 
10/06 06:00
FT 
 Fluminense
Flamengo 
10/06 06:00
FT 
 CSA Alagoas AL
Botafogo 
10/06 06:00
FT 
 Santos
Atletico-MG 
10/06 02:00
FT 
 Portuguesa Womens
Taubate Womens 
10/06 04:00
FT 
 Sao Jose Dos Campos Womens
Corinthians Womens 
10/06 00:00
FT 
 Csyd Barnechea
Csd Antofagasta 
10/06 00:30
FT 
 Deportes Temuco
Huachipato 
10/06 03:00
FT 
 Union San Felipe
Coquimbo Unido 
10/06 03:00
FT 
 Puerto Montt
Colo Colo 
10/06 03:30
FT 
 Cd Santiago Morning
Palestino 
10/06 03:30
FT 
 Nublense
Curico Unido 
10/06 04:00
FT 
 Huadiwei Sub
Universidad de Concepcion 
10/06 03:30
FT 
 General Velasquez
Lautaro De Buin 
10/06 04:00
FT 
 Iberia Los Angeles
San Marcos De Arica 1
09/06 19:30
FT 
 Taizhou Yuanda
Dalian Boyang 
09/06 16:30
FT 
 Karlovy Vary Dvory
Slovan Velvary 1
09/06 23:00
AET 
 Stechovice
Sokol Zapy 
90min [4-4], Penalty [2-4], Sokol Zapy win
09/06 16:30
FT 
 Jiskra Trebon
Sk Rudolfov 
09/06 23:00
FT 
 Sk Sulko Zabreh
Velke Losiny 
09/06 23:00
FT 
 Tatran Vsechovice
Sokol Opatovice 1
09/06 23:00
FT 
 Tj Stitna Nad Vlari
Sk Borsice 
09/06 23:00
FT 
 Tj Hluboka Nad Vltavou
Sk Cimelice 
09/06 23:30
FT 
 Sk Olympia Rajecko
Tj Start Brno 
09/06 18:55
 
 Vinder Vatanspor Vri
Aalborg Bk Am 
09/06 21:00
FT 
 Vsk Arhus
If Lyseng Dj 
09/06 21:00
 
 Aarhus Fremad 2
If Lyseng 
09/06 19:00
FT 
 Aalborg Bk Womens
Ob Womens 
09/06 19:00
FT 
 Boldklubben Af 1893 Womens
Farum Bk Womens 
09/06 19:00
FT 
 Naesby Bk Womans
Vildbjerg Sf Womens 
09/06 23:30
FT 
 Pepo
Kiffen 
09/06 23:30
FT 
1 Vantaa
Mp Mikkeli 
09/06 23:30
FT 
 Japs
JIPPO 
09/06 23:30
FT 
 Njs Nurmijarvi
Viikingit 
09/06 23:30
FT 
 Gnistan
Fc Espoo 2
09/06 23:30
FT 
 Kaapo[kaarinan Pojat]
Kapa Helsinki 
09/06 23:30
FT 
 Gbk Kokkola
Kajha 
09/06 23:30
FT 
 Vps J Akatemia
Rops 2 
09/06 23:30
FT 
 AC Oulu
Jaro 
09/06 23:30
FT 
 Mypa
Tpv Tampere 
09/06 23:30
FT 
 Ac Kajaani
Haka 
09/06 23:30
FT 
1 Musa
Ekenas IF Fotboll 
10/06 00:30
FT 
1 Marimoo
Real Banjul 
09/06 20:00
FT 
 Einheit Rudolstadt
Vfc Plauen 
09/06 20:00
FT 
 Bsg Wismut Gera
Bsg Chemie Leipzig 
09/06 20:00
 
 Eilenburg
Sg Union Sandersdorf 
09/06 20:00
FT 
 International Leipzig
Vfb 1921 Krieschow 
09/06 20:00
FT 
 Wacker Nordhausen 2
Askania Bernburg 1
09/06 20:05
FT 
 Ludwigsfelder
Carl Zeiss Jena Ii 1
09/06 22:00
FT 
 Ia Kari U19
Haukar U19 1
09/06 23:00
FT 
 Fram/ulfarnir U19
Thor Akureyri U19 1
10/06 00:00
AET 
 Venezia
Salernitana 1
90min [1-0], Aggregate [2-2], 120min [1-0], Penalty [2-4], Salernitana win
09/06 12:00
FT 
 Kagoshima United
Tokyo Verdy 
09/06 13:00
FT 
 Tochigi SC
JEF United Ichihara 
09/06 13:00
FT 
 Mito Hollyhock
Avispa Fukuoka 
09/06 16:00
FT 
 Ehime
Kashiwa Reysol 
09/06 12:00
FT 
 Honda Lock SC
Maruyasu Industries 
09/06 12:00
FT 
 Yokogawa Musashino
Matsue City 
09/06 12:00
 
 Veertien Kuwana
Imabari FC 
09/06 12:00
FT 
 Ryutsu Keizai University
Miyazaki 
09/06 15:00
FT 
 Peace Does Machida Futsal
Fugador Sumida Futsal 
09/06 12:00
FT 
 Vanraure Hachinohe
Fujieda Myfc 
09/06 12:00
FT 
 Grulla Morioka
Azul Claro Numazu 
09/06 12:00
FT 
 Fukushima United FC
SC Sagamihara 
09/06 12:00
FT 
 Yokohama Scc
Giravanz Kitakyushu 
09/06 13:00
FT 
 Kataller Toyama
Blaublitz Akita 
09/06 13:00
FT 
 Gamba Osaka U23
Kamatamare Sanuki 
09/06 14:05
 
 Thespa Kusatsu Gunma
Gainare Tottori 
09/06 18:00
FT 
 Roasso Kumamoto
Cerezo Osaka U23 
09/06 12:00
FT 
 Vegalta Sendai (w)
Urawa Reds (w) 
09/06 12:00
FT 
 Albirex Niigata (w)
Nagano Parceiro (w) 
09/06 19:00
FT 
 Eldoret Youth
Nairobi Stima 
09/06 19:00
FT 
1 Green Commandos
Coast Stima 1
09/06 19:00
FT 
 Wazito
St Josephs Youth 
09/06 19:05
FT 
 Kibera Black Stars
Nairobi Star City 
09/06 19:10
FT 
 Kenya Police
Wu Shuru 
09/06 19:15
FT 
 Shabana
Talanta 
09/06 20:30
FT 
 Moyale Barracks
Azam Tigers 
10/06 00:00
FT 
 Kawkab de Marrakech
Wydad Casablanca 
10/06 00:00
FT 
 Forces Armee Royales
Maghrib Association Tetouan 
10/06 02:00
FT 
 RCA Raja Casablanca Atlhletic
Difaa Hassani Jdidi 1
10/06 02:00
FT 
2 HUSA Hassania Agadir
Chabab Rif Hoceima 
10/06 02:00
FT 
 Cayb Club Athletic Youssoufia Berrechid
Olympique de Safi 
10/06 00:00
FT 
 Elverum
Grorud IL 
10/06 00:00
FT 
 Kjelsas IL
Fram Larvik 1
09/06 21:00
FT 
 Stabaek B
Eidsvold TF 
09/06 21:00
FT 
 Skjetten Fotball
Lillestrom B 
09/06 22:00
FT 
 Rodde
Kongsvinger Il B 
10/06 00:00
FT 
1 Nybergsund IL Trysil
Gjovik Ff 
10/06 00:00
FT 
 Orn-Horten
Halsen 
10/06 00:00
FT 
 Follo
Lyn Oslo 
10/06 00:00
FT 
 Frigg
Ullern 
10/06 00:00
FT 
 Ready
Grei 
10/06 00:00
FT 
 Arvoll
Nordstrand 
10/06 00:00
FT 
 Madla Il
Floy Flekkeroy Il 
10/06 00:00
FT 
 Orkla
Melhus 1
10/06 00:00
FT 
 Steinkjer
Strindheim IL 
10/06 00:00
FT 
 Lysekloster
Bergen Nord 
09/06 20:00
FT 
 Bodo Glimt U19
Stromsgodset U19 1
09/06 22:00
 
 Sportivo Trinidense
General Caballero 2
10/06 02:30
FT 
 Independiente Fbc
Resistencia Sc 
10/06 02:50
FT 
1 Ovetense
2 De Mayo Pjc 1
10/06 03:00
FT 
 Guay Leena
Ri 3 Corrales 
10/06 03:00
FT 
1 Sportivo Iteno
3 De Febrero 
09/06 21:05
FT 
1 Academia Deportiva Cantolao Reserves
Fbc Melgar Reserves 
10/06 02:00
FT 
1 Los Caimanes
Union Huaral 1
10/06 02:15
FT 
 Alianza Atletico
Cienciano 1
10/06 04:30
FT 
 Santos Lima
Victoria Sports 
10/06 04:30
FT 
 Comerciantes Unidos
Club Deportivo Sport Loreto 
10/06 04:30
FT 
 Santa Rosa
Atletico Grau 
09/06 17:00
FT 
 Lechia Tomaszow Mazowiecki
Ks Legionovia Legionowo 
09/06 23:00
FT 
 Swit Nowy Dwor Mazowiecki
Bron Radom 
10/06 00:00
FT 
 Uniao Leiria
Vilafranquense 
09/06 23:00
FT 
 Universitaea Cluj
Hermannstadt 
09/06 19:10
FT 
 Olimpia Cluj Womens
Heniu Prundu Bargaului Womens 
09/06 23:00
FT 
 Bled Hirter
Koroska Dravograd 
09/06 23:00
FT 
 Grad
Koper 
10/06 00:30
FT 
 Gimnastic Tarragona
CD Lugo 
10/06 02:00
FT 
 Numancia
Las Palmas 
10/06 02:30
FT 
 Tenerife
Zaragoza 
09/06 17:30
FT 
 Alcobendas Sport
Zamora Barinas 
09/06 17:30
FT 
2 Ud Poblense
Sestao 
09/06 18:00
FT 
 Alaves B
U.M. Escobedo 1
09/06 18:00
FT 
 Cd Utrera
Mallorca B 
09/06 18:00
FT 
 Mostoles
Ud Socuellamos 1
09/06 18:00
FT 
 Numancia B
Cadiz B 
09/06 18:00
FT 
 AE Prat
Ud Tamaraceite 
09/06 18:00
FT 
 Unión Viera
Lorca Deportiva 
09/06 18:00
FT 
 Sd Formentera
Cd Lealtad 
10/06 00:00
FT 
 Cf Alondras
Portugalete 
10/06 01:00
FT 
 Algeciras
Real Jaen CF 1
10/06 01:30
FT 
 Arandina
CF La Nucia 
10/06 02:00
FT 
 CD El Palo
Sd Tarazona 
10/06 02:00
FT 
 Villarrubia
Bergantinos 
09/06 18:00
FT 
 CD Mirandes
Recreativo Huelva 
10/06 00:30
FT 
 UD Melilla
Atletico Baleares 
10/06 00:45
FT 
 Hercules
UD Logrones 
10/06 01:30
FT 
1 Futbol Club Cartagena
SD Ponferradina 
09/06 20:00
FT 
 Bodens BK
Vasalunds IF 
09/06 21:00
FT 
 IF Sylvia
Umea FC 
09/06 22:45
FT 
 Tegs Sk
Karlstad BK 
09/06 23:00
FT 
 Sandvikens IF
Carlstad United BK 
09/06 23:00
FT 
 IK Oddevold
Trollhattan 
09/06 23:00
FT 
 Skovde AIK
Lunds BK 
09/06 20:00
FT 
 Hudiksvalls Forenade FF
Skiljebo SK 
09/06 22:30
FT 
 Ifk Lidingo
Karlbergs BK 
09/06 20:00
 
 Taftea Ik
Gottne If 
09/06 20:55
FT 
 Sodertalje
Stockholm Internazionale 
09/06 23:30
FT 
 Dalkurd Ff
Halmstads 
09/06 18:55
 
 Mjallby Aif U19
Ifk Varnamo U19 
09/06 19:00
 
 Brommapojkarna U19
Djursholm U19 
09/06 20:00
 
 Ifk Goteborg U19
Elfsborg U19 
09/06 20:55
FT 
 Trelleborg U19
Orgryte U19 
09/06 23:00
FT 
 Club Africain
Esperance Sportive de Tunis 1
10/06 04:05
FT 
 San Diego Zest
Santa Cruz Breakers 
10/06 06:00
FT 
 Saint Louis U23
Des Moines Menace 
10/06 06:00
FT 
 Portland Phoenix
West Mass Pioneers 
10/06 09:00
FT 
 Golden State Force
Ventura County Fusion 
10/06 10:30
FT 
 Osa
Pdx 
10/06 06:05
FT 
 Bethlehem Steel
Nashville 
10/06 04:30
FT 
 Zulia
Mineros de Guayana 
10/06 05:00
FT 
 Angostura
Gv Maracay 
09/06 19:00
FT 
 Australia womens
Italy(w) 
09/06 21:30
FT 
 Brazil (w)
Jamaica (w) 
10/06 00:00
FT 
 England (w)
Scotland (w) 
09/06 17:00
FT 
 India U18
Bulgaria U18 
09/06 17:00
FT 
 Iran U18
Argentina U17 
09/06 23:00
FT 
 Russia U19
Moldova U19 1
09/06 16:30
FT 
 Indonesia U23
Philippines U22 
09/06 17:05
 
 Nakhon Ratchasima
Muang Thong United 
09/06 17:30
FT 
 Midtjylland U19
Werder Bremen U19 
09/06 18:00
FT 
 Japan
El Salvador 
09/06 18:00
FT 
 Estonia U19
Latvia U19 
09/06 18:00
FT 
 Lithuania U19
Finland U19 
09/06 19:00
FT 
 Lithuania U21
Latvia U21 
09/06 19:45
FT 
 Thailand U23
Singapore U22 
09/06 20:00
FT 
 Irtysh Pavlodar
Ekibastuzets 
09/06 21:00
FT 
 Shakhter Soligorsk
Slavia Mozyr 
09/06 21:00
FT 
 Czech U21
Slovakia U21 
09/06 21:30
FT 
 Ghana
Namibia 
09/06 22:05
FT 
 Uzbekistan U23
Egypt U23 
09/06 22:05
FT 
 Fortuna Dusseldorf U19
Werder Bremen U19 
09/06 23:00
FT 
 Democratic Rep Congo
Burkina Faso 
09/06 23:00
 
 Romania U18
Georgia U19 
09/06 23:00
FT 
 Sampdoria U19
Malmo U19 
09/06 23:15
FT 
 Albania U21
Wales U21 
10/06 00:00
FT 
 Portugal U18
Japan U18 
10/06 00:00
FT 
 Tus Ennepetal U19
St Pauli U19 
10/06 01:00
FT 
 Valerenga
HJK Helsinki 
10/06 02:00
FT 
 USA
Venezuela 
10/06 03:00
FT 
 Brazil
Honduras 1
10/06 05:00
FT 
 Paraguay
Guatemala 
10/06 05:00
FT 
1 Peru
Colombia 
10/06 05:00
FT 
 America Natal Rn
Serrano Pb 
10/06 07:30
FT 
 Mexico
Ecuador 
09/06 21:00
FT 
 Bahrain U22
Ireland U21 
09/06 23:30
FT 
 Mexico U22
China U22 
09/06 21:00
FT 
 Hwange Colliery
Triangle Fc 
09/06 21:00
FT 
 Dynamos Fc
Manica Diamond 
09/06 21:00
FT 
 Mushowani Stars
Bulawayo Chiefs 
09/06 21:05
FT 
 Tron
Black Rhinos Fc