livescore - live soccer scores

LiveScore 29 May 2019

30/05 00:00
FT 
 Italy U20
Japan U20 
30/05 00:00
FT 
 Ecuador U20
Mexico U20 
30/05 02:30
FT 
 Colombia U20
Tahiti U20 1
30/05 02:30
FT 
 Poland U20
Senegal U20 
30/05 03:00
FT 
 Chelsea
Arsenal 
30/05 06:15
FT 
1 Palestino
Zulia 
30/05 06:15
FT 
 Botafogo
Sol De America 
30/05 06:15
FT 
 CA Penarol
Deportivo Cali 
30/05 08:30
FT 
 Atletico Nacional
Fluminense 
30/05 08:30
FT 
 Macara
Royal Pari 
30/05 08:30
FT 
2 Deportivo Santani
La Equidad 1
30/05 02:30
FT 
 Zob Ahan
Al-Nasr Riyadh 
30/05 07:00
FT 
 Atlanta United
Minnesota United 
30/05 07:30
FT 
 Montreal Impact
Real Salt Lake 
30/05 08:00
FT 
 DC United
Chicago Fire 
30/05 08:30
FT 
 Philadelphia Union
Colorado Rapids 
30/05 08:30
FT 
 Sporting Kansas City
LA Galaxy 
29/05 18:00
FT 
 Sangju Sangmu Phoenix
Gyeongnam 
29/05 18:00
FT 
 Gangwon
Jeonbuk Hyundai Motors 
29/05 18:30
FT 
1 Ulsan Hyundai Horang-i
Daegu 
29/05 18:30
FT 
 Suwon Samsung Bluewings
Pohang Steelers 
29/05 23:30
FT 
 Comoros
Mauritius 
30/05 03:00
AET 
 Lusitanos la Posa
Ce Carroi 
90min [1-0], 120min [1-0], Penalty [2-4], Ce Carroi win
29/05 17:05
FT 
 Tuggeranong United
Cooma Tigers 
29/05 17:30
FT 
 Hume City
Bentleigh Greens 
29/05 17:30
AET 
 Anu
Canberra 
90min [1-1], 120min [1-2], Canberra win
29/05 18:00
AET 
 Geelong Sc
St Albans Saints 
90min [2-2], 120min [2-3], St Albans Saints win
29/05 17:30
FT 
 Brisbane City SC
Peninsula Power 1
29/05 17:30
 
 Brisbane Roar Am
Redlands United FC 
29/05 17:30
FT 
 Gold Coast United
Eastern Suburbs 
29/05 17:30
 
 Moreton Bay United
Queensland Lions SC 
30/05 01:10
FT 
 SG Austria Klagenfurt
SK Vorwarts Steyr 
30/05 01:10
FT 
 Blau Weiss Linz
SV Ried 
30/05 01:10
FT 
 Austria Wien Youth
FAC Team Fur Wien 
30/05 01:10
FT 
 Kapfenberg Superfund
SV Horn 
30/05 01:10
FT 
 Juniors OO
SKU Amstetten 
30/05 01:10
FT 
 SC Wiener Neustadt
Lafnitz 
30/05 01:10
FT 
1 Wacker Innsbruck Amateure
Liefering 
30/05 01:10
FT 
 WSG Wattens
Austria Lustenau 
30/05 00:30
FT 
 Sv Kematen
Zirl 
30/05 01:00
FT 
 Sv Wildon
Sv Frauental 
30/05 01:00
FT 
 Tsv Kirchberg/raab
Sv Pischelsdorf 
30/05 00:30
FT 
 Vfb Hohenems
Svg Reichenau 
30/05 01:00
FT 
 Sv Wals Grunau
Rheindorf Altach B 
29/05 21:00
FT 
2 Chapecoense Youth
Criciuma Youth 1
30/05 02:00
FT 
 Soledade U20
Gremio Youth 
30/05 02:30
FT 
 Goiania Youth
Vila Nova Go Youth 
30/05 06:15
FT 
1 Paysandu (PA)
Internacional RS 
30/05 08:30
FT 
 Bahia
Sao Paulo 1
30/05 08:30
FT 
 Gremio
Juventude Rs 
29/05 23:30
AET 
1 Septemvri Simitli
Arda 
90min [0-0], 120min [0-1], Arda win
29/05 23:00
FT 
 Ludogorets Razgrad U19
Lokomotiv Plovdiv U19 
29/05 23:00
FT 
 Montana U19
Cherno More U19 
29/05 23:00
FT 
 Levski Sofia U19
Slavia Sofia U19 
29/05 18:00
FT 
 Shanghai SIPG
Jinlin Baijia 
29/05 19:35
FT 
 Dalian Yifang
Shanghai Jiading City Fight Fat 
29/05 19:35
FT 
 Guangzhou Evergrande
Beijing Renhe 
29/05 19:35
FT 
 Jiangsu Sainty
Shandong Luneng 
29/05 19:35
FT 
 Beijing Guoan
Changchun YaTai 
29/05 20:00
AET 
 ShenHua SVA FC
Chongqing Lifan 
90min [2-2], 120min [3-2], ShenHua SVA FC win
30/05 08:30
 
 Barranquilla
Real Cartagena 
30/05 08:30
 
 Cortulua
Leones 
30/05 00:00
FT 
 Maksimir
Radnik Sesvete 
29/05 23:00
AET 
 Radotin
Litomerice 
90min [1-1], Penalty [0-4], Litomerice win
29/05 23:00
FT 
 Sokol Zapy
Zivanice 
30/05 00:00
AET 
 Karlovy Vary Dvory
Prevysov 
90min [1-1], Penalty [3-1], Karlovy Vary Dvory win
29/05 19:00
 
 Slavia Praha u19
Brno U19 
30/05 00:00
FT 
 Brno
Marila Pribram 
30/05 01:00
FT 
 Aalborg Bk Am
Djursland 
30/05 00:00
FT 
1 Skjold U21
Vanlose IF U21 1
30/05 01:00
FT 
 Ob Womens
Farum Bk Womens 
30/05 00:30
FT 
 Flora Tallinn
Levadia Tallinn 
30/05 00:30
FT 
 Flora Tallinn
Levadia Tallinn 
29/05 23:30
FT 
 Lahden Reipas
Kiffen 
29/05 23:30
FT 
 Pepo
Mp Mikkeli 
29/05 23:30
FT 
 Honka Akatemia
Salon Palloilijat Salpa 
29/05 23:30
FT 
 Bk-46 Karis Karjaa
Hps 
29/05 23:30
FT 
 Rips
Kontu 
29/05 23:30
FT 
 TPS Turku
Haka 
29/05 23:30
FT 
 Musa
AC Oulu 
29/05 23:30
FT 
 Mypa
KTP Kotka 
29/05 23:30
FT 
 Mypa
KTP Kotka 
29/05 23:30
FT 
 TPS Turku
Haka 
29/05 23:30
FT 
 Musa
AC Oulu 
29/05 22:30
FT 
 Lokomotiv Tbilisi
Chikhura Sachkhere 
30/05 00:30
AET 
 Dinamo Batumi
Sioni Bolnisi 
90min [3-2], Aggregate [5-5], 120min [3-2], Penalty [2-4], Sioni Bolnisi win
30/05 01:30
FT 
 Heider Sv
Bremer Sv 
30/05 01:00
FT 
 IBV Vestmannaeyjar
Fjolnir 
29/05 21:30
FT 
 PS Tni
PSM Makassar 
29/05 22:00
FT 
 Semen Padang
Persib Bandung 
30/05 00:30
AET 
2 Sepahan
Persepolis 
90min [0-0], 120min [0-1], Persepolis win
30/05 02:30
FT 
 Dunboyne Afc
Lucan United 
30/05 00:00
FT 
 Maccabi Herzliya
Hapoel Akko 
29/05 22:00
FT 
 Hapoel Katamon U19
Hapoel Ramat Gan U19 
29/05 17:00
FT 
 Waseda University
Toyo University 
29/05 19:00
FT 
 Gor Mahia
Mathare United 
29/05 19:00
FT 
 Nzoia United
Bandari 
29/05 19:00
FT 
 Ulinzi Stars Nakuru
Mount Kenya United 
29/05 19:00
FT 
 Weston Shitima
Afc Leopards Sc 
29/05 19:00
FT 
 Sofapaka
Kakamega 
29/05 19:00
FT 
 Tusker
Posta Rangers 
29/05 19:00
FT 
 Kariobangi Sharks
Vihiga United 
29/05 19:00
FT 
1 Kcb
Kericho 
29/05 19:05
FT 
 Chemelil Sugar
Sony Sugar 
29/05 14:00
 
 Incheon Korail
Gyeongju KHNP 
29/05 16:00
FT 
 Gangneung
Busan Transportation 
29/05 23:30
FT 
 Granicerul Glodeni
Real Succes 
30/05 01:30
FT 
 Goes
Lienden 
29/05 20:30
FT 
 Bodo Glimt U19
Brann U19 
29/05 22:30
FT 
 Start Kristiansand U19
Kongsvinger U19 
30/05 01:00
FT 
 Lillestrom U19
Nordstrand U19 
29/05 15:30
FT 
 Stallions
Kaya 
29/05 19:00
FT 
 Green Archers United
Global FC 
29/05 22:00
FT 
 Chemik Bydgoszcz
Jarota Jarocin 
29/05 22:00
FT 
 Pogon Szczecin Ii
Gornik Konin 
29/05 23:00
FT 
 Gks Pniowek Pawlowice Slaskie
GKP Gorzow Wielkopolski 
29/05 23:00
FT 
 Gornik Ii Zabrze
Gornik Walbrzych 
29/05 23:00
FT 
 Gwardia Koszalin
Ks Wierzyca Pelplin 
29/05 23:00
FT 
 Gornik Polkowice
Ruch Zdzieszowice 
29/05 23:00
FT 
1 Ks Polonia Sroda Wlkp
Swit Skolwin 
29/05 23:00
FT 
 Mks Kluczbork
Rekord Bielsko Biala 
29/05 23:00
FT 
 Piast Zmigrod
Zaglebie Lubin B 
29/05 23:00
FT 
 Sokol Kleczew
Radunia Stezyca 
30/05 00:00
FT 
 Kp Calisia Kalisz
Kotwica Kolobrzeg 
30/05 00:00
FT 
 Ruch Radzionkow
Gawin Sleza Wroclaw 
29/05 23:00
FT 
 Zorkyi Krasnogorsk
Salyut-Energia Belgorod 
29/05 17:00
FT 
 Ural 2
Lada Togliatti 
29/05 21:00
FT 
 Nosta Novotroitsk
Zvezda Perm 
29/05 22:00
FT 
 Zenit-Izhevsk
Chelyabinsk 1
29/05 23:00
FT 
 Neftekhimik Nizhnekamsk
Kamaz 
29/05 23:00
FT 
 Syzran-2003
Volga Ulyanovsk 1
29/05 21:05
FT 
 Rosich 2
Troitsk 
29/05 22:25
FT 
 Fakel Kirov
Shinnik M Yaroslavl 
29/05 20:30
FT 
 Tampines Rovers FC
Young Lions 1
29/05 20:30
FT 
 Tampines Rovers FC
Young Lions 
30/05 00:00
FT 
 Mfk Lokomotiva Zvolen
Poltar 
29/05 20:00
 
 Poprad U19
Senica U19 
29/05 22:00
FT 
 Spartak Trnava U19
Zeleziarne Podbrezova U19 
29/05 23:00
FT 
 Tabor Sezana
Gorica 
29/05 21:15
FT 
 Royal Eagles
Maritzburg United 
30/05 01:00
FT 
 Rynninge IK
Carlstad United BK 
30/05 01:30
FT 
 Bk Forward
Akropolis IF 
30/05 01:00
FT 
 Ljungskile SK
Utsiktens BK 
30/05 01:00
FT 
 IFK Varnamo
Torns IF 
30/05 01:30
FT 
 Trollhattan
Lindome GIF 
30/05 01:00
FT 
 Vanersborg
Vargarda Ik 
30/05 01:00
FT 
 Savedalens IF
IFK Uddevalla 
30/05 01:30
FT 
 Ik Gauthiod
Stenungsunds If 
30/05 01:30
FT 
 Tidaholms
Vanersborg 
30/05 01:30
FT 
 Hudiksvalls Forenade FF
Valbo Ff 
30/05 02:00
FT 
 Kungsangens If
Gamla Upsala 
30/05 01:30
FT 
 Husqvarna FF
Ifo Bromolla If 
30/05 01:00
FT 
 Arameisk-syrianska If
Haninge 
30/05 01:45
FT 
 IFK Aspudden-Tellus
Varmbols Fc 
30/05 01:00
FT 
 Hittarps Ik
Qviding FIF 
30/05 01:00
FT 
1 Rosengard
Angelholms FF 
30/05 01:00
FT 
 Eslovs Bk
Bk Olympic 
29/05 18:45
FT 
 BEC Tero Sasana
Khonkaen FC 
29/05 18:45
FT 
 Bangkok Glass
Ayutthaya Fc 
29/05 19:00
FT 
 Lampang
Udon Thani 
29/05 19:00
FT 
 Kasetsart
Navy 
29/05 20:00
FT 
 Air Force Central
Customs Department FC 
29/05 20:00
FT 
 JL Chiangmai United
Army United 
29/05 20:05
 
 Nong Bua Lamphu
Ubon Umt United 
29/05 21:00
FT 
 Thailand Honda Fc
Rayong 
29/05 21:00
FT 
1 Samut Sakhon
Sisaket 
29/05 18:45
FT 
 Muang Thong United
Sukhothai 
29/05 18:45
FT 
 Ratchaburi FC
Suphanburi 
29/05 19:00
FT 
 Chainat
Buriram United 
29/05 20:00
FT 
 PT Prachuap
Trat 
29/05 20:00
FT 
1 Chiangrai United
Bangkok United 
29/05 20:00
FT 
 Samut Prakan City
Nakhon Ratchasima 
29/05 21:00
FT 
 Ptt Rayong
Chonburi Shark 
29/05 21:00
FT 
 Port
Chiangmai 
29/05 22:00
 
 Arsenal Kyiv
Karpaty Lviv 
29/05 22:00
 
 Vorskla Poltava
Olimpic Donetsk 
29/05 22:00
FT 
 Chernomorets Odessa
Desna Chernihiv 1
29/05 17:00
FT 
 Vorskla U21
Zorya U21 
29/05 17:00
FT 
 Arsenal Kyiv U21
Shakhtar Donetsk U21 
29/05 18:00
 
 Mariupol U21
Karpaty Lviv U21 
29/05 19:00
FT 
 Pfc Oleksandria U21
Dynamo Kyiv U21 
30/05 07:55
FT 
 Boston United
West Mass Pioneers 
30/05 08:05
FT 
 Motown
New Jersey Copa 
30/05 07:00
FT 
 North Carolina
Florida Soccer Soldiers 1
30/05 07:00
FT 
 Louisville City
Birmingham Legion 
30/05 07:45
FT 
 Pittsburgh Riverhounds
Indy Eleven 
30/05 08:00
FT 
 Memphis 901
Hartford Athletic 1
30/05 08:30
AET 
 Nashville
Charleston Battery 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [0-3], Charleston Battery win
30/05 08:30
FT 
 St Louis Lions
Forward Madison 
30/05 08:30
FT 
 Austin Bold
San Antonio 
30/05 09:00
AET 
1 Colorado Springs Switchbacks
New Mexico United 
90min [1-1], 120min [1-2], New Mexico United win
30/05 10:30
FT 
1 Las Vegas Lights
Orange County Blues Fc 
30/05 10:30
AET 
 Sacramento Republic
Fresno 
90min [0-0], 120min [1-0], Sacramento Republic win
30/05 10:00
FT 
 Portland Timbers 2
Real Monarchs Slc 
30/05 10:30
FT 
 LA Galaxy 2
Tacoma Defiance 
29/05 15:00
FT 
1 New Zealand U17
Thailand U19 
29/05 19:00
FT 
 China U18
Korea Republic U18 
29/05 21:00
FT 
 Italy(w)
Switzerland (w) 
29/05 23:00
FT 
 Radnik Bijeljina
Krupa 
29/05 23:30
FT 
 Bokelj Kotor
Rudar Pljevlja 
30/05 00:00
FT 
 Metalurh Zaporizhya
Ahrobiznes Tsk Romny 
30/05 02:00
FT 
 HSV Hoek
Vv sint bavo 
30/05 03:00
FT 
 Chievo U19
Us Cremonese U19 
30/05 09:00
FT 
 Panama
Basque