livescore - live soccer scores

LiveScore 28 May 2019

29/05 00:00
FT 
 Panama U20
France U20 
29/05 00:00
FT 
 Portugal U20
Argentina U20 
29/05 02:30
FT 
 Saudi Arabia U20
Mali U20 
29/05 02:30
FT 
 South Africa U20
South Korea U20 
29/05 02:45
FT 
1 Vitesse Arnhem
Utrecht 
29/05 04:00
FT 
 Caracas FC
Liverpool P 
29/05 06:15
FT 
1 Colon
Ca River Plate 1
29/05 06:15
FT 
 Melgar
Univ. Catolica 
29/05 06:15
FT 
 Independiente
Aguilas Doradas 
29/05 08:30
AET 
 Atletico-MG
Union La Calera 
90 minutes[1-0], Double bouts[1-1], Penalty Kicks[3-0]
29/05 08:30
FT 
 Sporting Cristal
Union Espanola 
28/05 18:30
FT 
 Jeju United
Incheon United 
28/05 18:30
FT 
 Seoul
Seongnam Ilhwa Chunma 
28/05 21:00
FT 
 Seychelles
Mozambique 
28/05 23:30
FT 
 Namibia
Malawi 
29/05 08:05
 
 All Boys
Acassuso 
28/05 21:00
FT 
 Ararat Armenia B
Shirak Gjumri B 
28/05 21:00
FT 
 Yerevan
Pyunik B 1
28/05 21:00
FT 
 Lokomotiv Yerevan
Banants B 
28/05 17:30
FT 
 Fc Bulleen Lions
Northcote City 
28/05 17:30
FT 
 Eltham Redbacks
Altona Magic 
28/05 17:45
AET 
 Melbourne Knights
Avondale Heights 
90min [1-1], 120min [2-1], Melbourne Knights win
28/05 18:00
FT 
 Werribee City Sc
Oakleigh Cannons 
28/05 18:05
FT 
 Holland Park Hawks
Coomera 
29/05 01:00
FT 
 Rapid Wien
Mattersburg 
29/05 01:00
FT 
 Sc Bruck An Der Mur
SC Kalsdorf 
29/05 01:00
FT 
 Sv Spittal
Asko Wolfnitz 
29/05 02:30
FT 
1 Anapolina U20
Atletico Go Youth 1
29/05 02:30
FT 
 Aseev U20
Trindade Ac Youth 
29/05 04:00
FT 
 Batatais Youth
Mirassol Youth 
29/05 06:15
FT 
 Operario Ferroviario Pr
Sport Recife 
29/05 08:30
FT 
1 Guarani
Brasil De Pelotas Rs 
29/05 02:00
FT 
 Ala Pungas U19 Pr
Ca Cambe U19 
29/05 01:00
FT 
 Levski Sofia
Etar Veliko Tarnovo 
28/05 19:35
FT 
 Tianjin TianHai
Taizhou Yuanda 1
28/05 23:30
FT 
 Novy Jicin
Hranice Kunz 
29/05 00:00
FT 
 Mfk Karvina
Vysocina Jihlava 
29/05 00:00
FT 
 Maardu Fc Starbunker
Tartu JK Tammeka 
29/05 00:00
FT 
 JK Tallinna Kalev
Kuressaare 
29/05 00:00
FT 
 Maardu Fc Starbunker
Tartu JK Tammeka 
29/05 00:00
FT 
 JK Tallinna Kalev
Kuressaare 
29/05 00:00
FT 
 Viljandi Jk Tulevik
Trans Narva 
29/05 00:30
FT 
 Paide Linnameeskond
Nomme JK Kalju 
29/05 00:15
FT 
 Ponnistajat
LPS Helsinki 
29/05 02:45
FT 
 Le Mans
Ajaccio GFCO 
28/05 21:00
FT 
 Torpedo Kutaisi
Dila Gori 
28/05 23:00
FT 
 Metalurgi Rustavi
Dinamo Tbilisi 
29/05 01:00
FT 
 Saburtalo Tbilisi
WIT Georgia Tbilisi 
29/05 00:15
FT 
 Ingolstadt 04
SV Wehen Wiesbaden 
29/05 02:00
AET 
 Vikingur Reykjavik
Ka Akureyri 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [5-4], Vikingur Reykjavik win
29/05 02:00
FT 
 Grindavik
Vestri 
29/05 03:15
AET 
 Keflavik
Umf Njardvik 
90min [0-0], 120min [0-1], Umf Njardvik win
28/05 21:30
FT 
 Bhayangkara Surabaya United
Barito Putera 
28/05 21:30
FT 
 Kalteng Putra
Perseru Serui 
28/05 21:30
FT 
 Madura United
Pusamania Borneo 
28/05 23:00
FT 
 Minija
Trakai Ii 
28/05 23:00
FT 
 Minija
Trakai Ii 
29/05 02:45
FT 
 De Graafschap
Sparta Rotterdam 
28/05 19:30
FT 
 Molde B
Sparta Sarpsborg B 
29/05 02:00
FT 
 Raufoss U19
Lorenskog U19 
29/05 02:00
FT 
 Saham
Muscat 
29/05 02:00
FT 
 Mjees
Al-Suwaiq Club 
29/05 02:00
FT 
 Oman Club
Al Nasr(OMA) 
29/05 02:00
FT 
 Sur Club
Al Shabab Oma 
29/05 02:00
FT 
 Alrstak
AL-Nahda 
29/05 02:00
FT 
 Mrbat
Al Oruba Sur 
29/05 02:00
FT 
 Sohar Club
Dhufar 
28/05 23:00
FT 
 Czarni Polaniec
Avia Swidnik 
28/05 23:00
FT 
1 Kp Starogard Gdanski
Baltyk Gdynia 
28/05 22:00
 
 Dynamo Samarra Futsal
Novali Futsal 
28/05 17:00
 
 FK Chita
Irtysh 1946 Omsk 
28/05 17:00
 
1 Sibir 2
Sakhalin 
28/05 18:00
 
 Zvezda Irkutsk
Dinamo Barnaul 
28/05 19:05
 
1 Tambov M
FK Oryol 
29/05 01:00
FT 
 Poprad
Trencin 
29/05 01:00
FT 
 Malmo
GIF Sundsvall 
29/05 01:00
FT 
1 Ullared
Vinbergs If 
28/05 22:00
FT 
 Brommapojkarna U21
Vasteras Sk Fk U21 
29/05 00:00
FT 
 Orebro U21
Syrianska U21 
28/05 23:00
FT 
 Helsingborg U21
Kalmar FF U21 
28/05 23:00
FT 
 Falkenbergs FF U21
Elfsborg U21 
29/05 01:00
FT 
 Dalkurd Ff
Orgryte 
29/05 01:00
FT 
 Dalkurd Ff
Orgryte 
28/05 21:00
FT 
 African Lyon
Kmc 
28/05 21:00
FT 
 Tanzania Prisons
Lipuli 
28/05 21:00
FT 
 Mbao
Kagera Sugar 
28/05 21:00
FT 
 Ruvu Shooting
Alliance 
28/05 16:00
FT 
 Chernomorets Odessa U21
Desna Chernihiv U21 
28/05 21:30
 
 Rampla Juniors Reserves
Nacional De Montevideo Reserves 1
28/05 22:00
FT 
 Racing Club De Montevideo Reserves
Danubio Reserves 
28/05 22:00
 
 Liverpool Montevideo Reserve
Ca Cerro Reserve 
29/05 02:00
FT 
 Boston River Reserve
Cerro Largo Reserves 
29/05 02:00
FT 
 Defensor Sporting Reserve
Atletico Fenix Reserves Rur 
28/05 20:00
FT 
 Nacional De Football U19
Fenix U19 
29/05 07:00
FT 
 Sc United Bantams
Carolina Discoveries 
29/05 07:00
FT 
 North Carolina U23
Carolina Dynamo 
29/05 08:00
FT 
 Chicago Fire Premier
Flint City Bucks 
29/05 08:30
FT 
 Miami Dade
Red Force 
29/05 10:00
FT 
 Pdx
Ruth Portland 
29/05 10:50
FT 
 Okc Energy
Tampa Bay Rowdies 
28/05 17:00
 
 Hanoi womens
HCMC 1 womens 
28/05 19:30
 
 Phong Phu Ha Nam Womens
HCMC 2 Womens 
28/05 18:35
FT 
 Ayeyawady United
Pohang Steelers 
28/05 19:30
FT 
 Laos
Sri Lanka 
29/05 01:00
FT 
 AFC Amsterdam
Solomon Islands 
29/05 02:35
FT 
 Scotland (w)
Jamaica (w)