livescore - live soccer scores

LiveScore 24 May 2019

25/05 00:00
FT 
 Honduras U20
New Zealand U20 
25/05 00:00
FT 
 Qatar U20
Nigeria U20 
25/05 02:30
FT 
 Uruguay U20
Norway U20 
25/05 02:30
FT 
 Ukraine U20
Usa U20 
25/05 03:05
FT 
 Amiens
Guingamp 
25/05 03:05
FT 
 Angers SCO
Saint Etienne 
25/05 03:05
FT 
 Caen
Bordeaux 
25/05 03:05
FT 
 Dijon
Toulouse 
25/05 03:05
FT 
1 Marseille
Montpellier 
25/05 03:05
FT 
 Nantes
Strasbourg 
25/05 03:05
FT 
 Nice
AS Monaco 
25/05 03:05
FT 
 Nimes
Lyon 
25/05 03:05
FT 
 Stade Reims
PSG 
25/05 03:05
FT 
 Stade Rennais
Lille 1
25/05 02:45
FT 
 Utrecht
Vitesse Arnhem 
25/05 07:05
FT 
 Orlando City
LA Galaxy 
25/05 09:00
FT 
 Real Salt Lake
Atlanta United 
25/05 10:30
FT 
 Los Angeles
Montreal Impact 
24/05 19:00
FT 
 Incheon United
Sangju Sangmu Phoenix 
25/05 06:00
FT 
1 Wydad Casablanca
Esperance Sportive de Tunis 
24/05 21:00
FT 
 Alashkert
Urartu 
24/05 21:00
FT 
 Avan Academy
Artsakh 
24/05 17:45
AET 
 Gold Coast Knights
Peninsula Power 
90min [2-2], 120min [4-2], Gold Coast Knights win
24/05 17:45
FT 
 Surfers Paradise
Moreton Bay United 
25/05 12:00
FT 
 University of Tasmania
Devonport City 
24/05 17:30
 
 Brisbane Strikers
Redlands United FC 
25/05 12:00
 
 Melbourne Victory Fc Am
Box Hill United Sc 
24/05 17:45
 
 Melbourne Knights
Oakleigh Cannons 
24/05 18:15
 
 Pascoe Vale Sc
Heidelberg United 
24/05 16:15
FT 
 Pascoe Vale Sc U20
Heidelberg United U20 
25/05 10:30
FT 
 Avondale U20
Dandenong City U20 
25/05 11:00
FT 
 Green Gully Cavaliers U20
Altona Magic U20 
24/05 18:45
FT 
 White City Woodville
Playford City Patriots 
24/05 17:30
 
 Adelaide Panthers
Adelaide Olympic 
25/05 01:10
FT 
 SKU Amstetten
Austria Lustenau 1
25/05 01:10
FT 
 Austria Wien Youth
Wacker Innsbruck Amateure 
25/05 01:10
FT 
 SV Horn
SC Wiener Neustadt 
25/05 01:10
FT 
 Kapfenberg Superfund
Juniors OO 
25/05 01:10
FT 
 Lafnitz
FAC Team Fur Wien 
25/05 01:10
FT 
2 Liefering
WSG Wattens 
25/05 01:00
FT 
 Sv Lebring
Leoben 
25/05 01:00
FT 
 Su Rebenland
Usv Draxler Mooskirchen Ii 
25/05 01:00
FT 
 Weinland Gamlitz
Sv Rader Nais Tobelbad 
25/05 01:30
FT 
 Zwettl Sc
Sc Ortmann 
25/05 02:00
FT 
 Kac 1909
ATSV Wolfsberg 
25/05 01:00
FT 
1 Rapid Vienna Youth
Stadlau 
25/05 01:00
FT 
 ASV Bruck
Sv Mattersburg Amateure 
25/05 01:00
FT 
 Team Wiener Linien
Karabakh Vienna 
25/05 01:25
FT 
 Sc Neusiedl 1919
Sv Leobendorf 
25/05 01:30
FT 
 Ask Ebreichsdorf
Fcm Traiskirchen 
25/05 01:00
FT 
 Bischofshofen
Kufstein 
25/05 02:00
FT 
 Sc Schwaz
Worgl 
25/05 00:35
FT 
 Sturm Graz Amateur
SV Allerheiligen 
25/05 01:00
FT 
 Tus Bad Gleichenberg
Wels 
25/05 01:00
FT 
 Sc Gleisdorf
Vst Volkermarkt 
25/05 01:00
FT 
 SC Kalsdorf
SC Weiz 
25/05 01:00
FT 
 Atsv Stadl Paura
Wsc Hertha Wels 1
25/05 01:00
FT 
 Sv Lendorf
Vocklamarkt 
24/05 17:30
 
 Feni Sc
Bangladesh Police Club 
24/05 22:00
FT 
 Dinamo Minsk
Isloch Minsk 
24/05 23:45
FT 
 BATE Borisov
Slutsksakhar Slutsk 
25/05 01:45
FT 
 Dnepr Mogilev
Gomel 
25/05 08:00
FT 
 Real Potosi
Royal Pari 1
25/05 01:00
FT 
 Bdf Xi
Security Systems 
25/05 01:00
FT 
 Gaborone United
Mochudi Centre Chiefs 
24/05 20:00
FT 
 Atletico Go Youth
Goiania Youth 
25/05 02:00
FT 
 Bragantino SP Youth
Portuguesa Desportos U20 
25/05 02:00
FT 
 Ituano Youth
Audax Rio Rj U20 
25/05 02:00
FT 
 Sao Carlos Youth
Botafogo Sp Youth 
25/05 02:30
FT 
 Aparecida Ec U20
Vila Nova Go Youth 1
25/05 02:30
FT 
 Monte Cristo Ec U20
Trindade Ac Youth 
25/05 07:00
FT 
 Marilia 2
Wavor Sp U23 
25/05 06:15
FT 
 CRB (AL)
Vila Nova (GO) 
25/05 08:30
FT 
 Sport Recife
Londrina (PR) 
25/05 02:30
FT 
 Sao Joseense U19
Gra Kar U19 
25/05 06:00
FT 
 Cobresal
Coquimbo Unido 
25/05 08:30
FT 
 Everton CD
Huachipato 
24/05 19:30
FT 
 Meizhou Hakka
Inner Mongolia Zhongyou 
24/05 19:35
FT 
1 Chongqing Lifan
HeNan JianYe 
24/05 19:05
 
 Sporting De Macau
Windsor Arch Ka I 
25/05 00:00
FT 
 Istra 1961
Rudes 
25/05 00:00
FT 
 Boskovice
Bosonohy 
25/05 00:00
FT 
 Slavia Kromeriz
Dolni Benesov 
24/05 17:00
 
 Banik Ostrava u19
Sk Sigma Olomouc u19 
24/05 17:00
FT 
 Baumit Jablonec U21
Vysocina Jihlava U21 
25/05 00:00
FT 
 Mlada Boleslav
Zlin 
25/05 01:00
FT 
1 Silkeborg KFUM
Viborg 2 
25/05 06:00
FT 
 Univ. Catolica
Sociedad Deportivo Quito 1
25/05 08:30
FT 
1 Barcelona Sporting Club
Olmedo Riobamba 1
25/05 02:15
FT 
 El Nacional Reserves
Macara Reserves 
25/05 02:15
FT 
 Sd Aucas Reserves
Tecnico Universitario Reserves 
25/05 03:00
FT 
 Deportivo Cuenca Reserves
Guayaquil City Reserves 
25/05 00:00
FT 
 JK Tallinna Kalev
Paide Linnameeskond 
25/05 00:00
FT 
 JK Tallinna Kalev
Paide Linnameeskond 
25/05 00:30
FT 
 Kuressaare
Viljandi Jk Tulevik 
25/05 00:30
FT 
 Kuressaare
Viljandi Jk Tulevik 
25/05 00:00
FT 
1 Parnu Jk
Tabasalu Charma 
25/05 00:00
FT 
 Keila Jk
Pohja Tallinna Jk Volta 
25/05 00:00
FT 
 Kiffen
Sudet 
24/05 23:30
FT 
 Salon Palloilijat Salpa
Kaapo[kaarinan Pojat] 
24/05 23:30
FT 
 Jazz Pori
Kapa Helsinki 
24/05 23:30
FT 
 Gnistan
Tampere 
24/05 23:30
FT 
 Oulun Ls
Js Hercules 
24/05 23:30
FT 
 Pif
Peimari United 1
24/05 23:30
FT 
 Ps 44 Valkeakoski
Pp 70 
25/05 00:00
FT 
 Edustus Ips
Ri Pa 
25/05 00:15
FT 
 LPS Helsinki
Cle 
25/05 00:30
FT 
 Kuusysi
Nopsa 
24/05 23:30
FT 
 KuPS
Ilves Tampere 
25/05 00:00
AET 
1 ES Troyes AC
Lens 1
90 minutes[1-1], 120 minutes[1-2]
24/05 21:00
FT 
2 Sioni Bolnisi
Metalurgi Rustavi 2
24/05 23:00
FT 
 Dinamo Tbilisi
Torpedo Kutaisi 
25/05 01:00
FT 
 Dila Gori
Saburtalo Tbilisi 
25/05 02:15
FT 
 Rb Leipzig U19
Vfb Stuttgart U19 
25/05 00:15
FT 
 SV Wehen Wiesbaden
Ingolstadt 04 
25/05 00:30
FT 
 Germania Friedrichstal
Freiberg 2
25/05 01:30
FT 
 Adams Sam Beek
Erndtebruck 
25/05 02:00
FT 
 Westfalia Herne
Sc Paderborn 07 Ii 
25/05 03:15
FT 
1 Grotta Seltjarnarnes
Leiknir Reykjavik 
25/05 03:15
FT 
 Vikingur Olafsvik
Thor Akureyri 
25/05 03:15
FT 
 Hafnarfjordur (w)
Fjolnir Womens 
25/05 03:15
FT 
 Umf Afturelding (w)
Ir Reykjavik Womens 
25/05 03:15
FT 
 Ia Akranes (w)
Grindavik Womens 
25/05 03:15
FT 
 Augnablik Womens
Haukar Womens 
25/05 03:15
FT 
 Trottur Reykjavik Womens
Tindastoll Neisti Womens 
25/05 03:15
FT 
 Hafnarfjordur (w)
Fjolnir Womens 
25/05 03:15
FT 
 Umf Afturelding (w)
Ir Reykjavik Womens 
25/05 03:15
FT 
 Ia Akranes (w)
Grindavik Womens 
25/05 03:15
FT 
 Augnablik Womens
Haukar Womens 
25/05 03:15
FT 
 Trottur Reykjavik Womens
Tindastoll Neisti Womens 
24/05 21:30
FT 
 Barito Putera
Madura United 
24/05 21:30
FT 
 PSM Makassar
Perseru Serui 
25/05 02:45
AET 
 Limerick FC
Cabinteely 
90min [1-0], 120min [1-0], Limerick FC win
25/05 02:45
FT 
 Drogheda United
Galway United 1
25/05 02:45
FT 
 Shelbourne
Cobh Ramblers 
25/05 02:45
FT 
 Bray Wanderers
Wexford Youths 
25/05 02:45
FT 
 Bray Wanderers
Wexford Youths 
25/05 02:45
FT 
 Drogheda United
Galway United 
25/05 02:45
FT 
 Limerick FC
Cabinteely 
25/05 02:45
FT 
 Shelbourne
Cobh Ramblers 
25/05 02:45
FT 
 Waterford United
UC Dublin UCD 
25/05 02:45
FT 
1 Bohemians
Sligo Rovers 
25/05 02:45
FT 
 Dundalk
St. Patrick's 
25/05 02:45
FT 
 Derry City
Finn Harps 
25/05 03:00
FT 
 Shamrock Rovers
Cork City 
25/05 12:00
AET 
 Matsue City
Kamatamare Sanuki 
90 minutes[2-2], 120 minutes[2-2], Penalty Kicks[2-4]
25/05 12:00
FT 
 Ban Di Tesi Iwaki
Sendai University 
25/05 12:00
AET 
 Thespa Kusatsu Gunma
Tokyo International University 
90 minutes[0-0], 120 minutes[1-0]
25/05 12:00
FT 
 Toin University Of Yokohama
Yamagata University 
25/05 12:00
FT 
 Mio Biwako Shiga
Osaka 
25/05 12:00
FT 
 Tokushima Vortis
Honda Lock SC 
25/05 12:00
FT 
 Honda Lock SC
Tokushima Vortis 
25/05 12:00
FT 
 Tochigi City
Vanraure Hachinohe 
25/05 12:00
FT 
 Fukui United
Honda 
25/05 12:00
FT 
 Bandits Iwaki
Sendai University 
25/05 12:00
FT 
 Arterivo Wakayama
Lixil Saga 
25/05 12:00
FT 
 Nippon Sport Science University (w)
Nagano Parceiro (w) 
25/05 04:00
FT 
 Al Wihdat Amman
Ramtha SC 
25/05 04:00
FT 
 Al Karmel
Al-Faisaly 
24/05 23:00
AET 
2 Kupiskis
Minija 1
90min [0-0], 120min [0-0], Penalty [0-3], Minija win
24/05 23:30
FT 
 Pakruojis
Nevezis 
25/05 00:00
FT 
 Sveikata
Kazlu Ruda Fk Silas 
25/05 00:00
FT 
 Lifosa Kedainiai
Siauliai 
25/05 02:00
FT 
 Us Hostetter
Swift Hesperange 
24/05 22:00
FT 
1 UiTM
Selangor United 
24/05 22:00
FT 
 Negeri Sembilan
Ukm 
24/05 22:00
FT 
 Terengganu
Selangor PB 
25/05 00:00
FT 
 Eleven Arrows
Life Fighters 1
25/05 03:00
FT 
 Blue Waters Fc
Okahandja United 
25/05 10:35
FT 
 North Wellington Afc
Waterside Karori 
25/05 10:45
FT 
 Ferrymead Bays
Western AFC 
25/05 10:45
FT 
 Twenty 11
Cashmere Technical 
25/05 08:00
FT 
 Seatoun Afc Womens
Wellington United Diamonds Womens 
25/05 02:00
FT 
 AL-Nahda
Oman Club 
25/05 02:00
FT 
 Al Shabab Oma
Alrstak 
25/05 02:00
FT 
 Al Nasr(OMA)
Mrbat 1
25/05 02:00
FT 
 Al-Suwaiq Club
Sur Club 
25/05 06:00
FT 
 Independiente Fbc
Deportivo Caaguazu 
25/05 09:00
FT 
 Univ. Cesar Vallejo
Carlos Manucci 
24/05 23:00
FT 
 Utc Cajamarca Reserves
Real Garcilaso Reserves 
24/05 22:00
FT 
 Hutnik Krakow
Orleta Radzyn Podlaski 
24/05 23:00
FT 
 Baltyk Gdynia
Ks Mieszko Gniezno 
25/05 01:30
FT 
 Kszo Ostrowiec
Chelmianka Chelm 
24/05 20:30
FT 
1 Dynamo Stavropol
Chernomorets Novorossiysk 
24/05 22:00
FT 
1 Legion Dynamo
Urozhay Krasnodar 
24/05 22:00
FT 
 Alania
Volgar-Astrakhan 
24/05 22:00
FT 
 Mashuk-KMV
Spartak Nalchik 
24/05 22:00
FT 
 Chayka K Sr
FK Biolog 
24/05 23:00
FT 
 Druzhba Maykop
FK Angusht Nazran 
24/05 16:55
 
 Strogino Moscow
Ssh 75 
24/05 18:55
FT 
1 Vulkan
Letnii Dozhdik 
24/05 21:30
 
 Etincelles
Mukura 
24/05 21:30
FT 
 Gicumbi
Muhanga 1
24/05 21:30
FT 
 Kirehe
Rayon Sports 
24/05 21:30
 
 As Kigali
Police Kibungo 
25/05 02:45
FT 
1 SP Libertas
Tre Fiori 
25/05 03:30
AET 
 Al Khaleej Club
Al Hazm 
90min [1-0], Aggregate [1-1], 120min [2-1], Penalty [2-3], Al Hazm win
24/05 20:30
 
 Albirex Niigata FC
DPMM FC 
24/05 20:30
FT 
 Albirex Niigata
DPMM FC 
25/05 01:00
FT 
 DAC Dunajska Streda
Zemplin Michalovce 
24/05 23:00
FT 
 Mfk Skalica
Mfk Dubnica Nad Vahom 1
24/05 23:00
FT 
 Numancia
Reus Deportiu 
25/05 03:00
FT 
 Malaga
Zaragoza 
25/05 01:00
FT 
 GIF Sundsvall
AIK Solna 
25/05 01:00
FT 
 Stenungsunds If
Vanersborg 
25/05 01:00
FT 
 Vanersborg
Torslanda IK 
25/05 01:30
FT 
 Valbo Ff
Gamla Upsala 
25/05 01:00
FT 
 Ifk Berga
Karlskrona 
25/05 01:00
FT 
 IFK Hassleholm
Asarums If Fk 
25/05 01:00
FT 
 Huddinge If
Afk Linkoping 
25/05 01:30
FT 
 Haninge
Assyriska FF 
25/05 01:00
FT 
 Qviding FIF
Ullared 
25/05 03:00
FT 
 Al-Wathba Homs
Al-Wahda Damascus 
24/05 23:00
FT 
 Istanbul Basaksehir
Alanyaspor 
25/05 02:00
FT 
1 Besiktas
Kasimpasa 
25/05 02:00
FT 
 Rizespor
Trabzonspor 
25/05 02:00
FT 
 Sivasspor
Galatasaray 
24/05 19:00
FT 
 Istanbul Buyuksehir Belediyesi U21
Alanyaspor U21 
24/05 20:00
FT 
 Rizespor U21
Trabzonspor U21 
24/05 17:00
FT 
 Chernomorets Odessa U19
Metalurg Zaporizhya U19 
24/05 17:00
 
1 Dynamo Kyiv U19
Shakhtar Donetsk U19 1
24/05 17:00
FT 
 Vorskla U19
Illichivec Mariupol U19 
25/05 01:00
FT 
 Juventud De Las Piedras Reserves
Progreso Reserves 
25/05 04:00
FT 
 Toronto 2
Tucson 
25/05 09:00
FT 
 Kjrsl
Tss 
25/05 09:15
FT 
 Ahfc Royals
Houston Dynamo 
25/05 10:00
FT 
 Portland Timbers U23
Seattle Sounders U23 
25/05 10:00
FT 
 Santa Kuru Crusher
Golden State Force 
25/05 07:00
FT 
 New York Red Bulls B
North Carolina 1
24/05 18:00
FT 
 Binh Duong
Than Quảng Ninh 
24/05 18:00
FT 
 Thanh Hóa
Sài Gòn FC 
24/05 18:00
FT 
 Nam Dinh
Ha Noi FC 
24/05 20:00
FT 
1 Viettel
Hải Phòng 1
24/05 18:00
FT 
 Russia U19
Ukraine U19 
24/05 18:00
AET 
 Slovakia U19
Czech U18 
90min [0-0], 120min [0-0], Penalty [5-5],
24/05 20:00
AET 
 Eintr. Frankfurt
Wolfsburg 
90min [3-3], Penalty [2-4], Wolfsburg win
24/05 23:30
FT 
 Sarisske Michalany
1fk Svidnik 
25/05 00:00
AET 
 England U19
Spain U18 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [2-3], Spain U18 win
25/05 01:00
FT 
 Spain (w)
Canada womens 
25/05 08:00
FT 
 Forward Madison
Hertha Berlin