livescore - live soccer scores

LiveScore 22 May 2019

23/05 02:30
FT 
 Kortrijk
Sporting Charleroi 
23/05 04:00
FT 
 Zulia
Palestino 
23/05 06:15
FT 
1 Sol De America
Botafogo 1
23/05 06:15
FT 
 Deportivo Cali
CA Penarol 
23/05 08:30
FT 
 Liverpool P
Caracas FC 
23/05 08:30
FT 
 La Equidad
Deportivo Santani 
22/05 18:00
FT 
 Kashima Antlers
Shandong Luneng 
22/05 18:00
FT 
 Gyeongnam
Johor 
22/05 18:00
FT 
 Guangzhou Evergrande
Daegu 
22/05 18:00
FT 
 Melbourne Victory
Sanfrecce Hiroshima 
22/05 23:30
FT 
 Lokomotiv Moscow
Ural Sr 
23/05 08:00
FT 
 New York Red Bulls
Vancouver Whitecaps 
23/05 05:10
FT 
 Estudiantes
Sarmiento Resistencia 
23/05 08:10
FT 
 San Lorenzo
Estudiantes De San Luis 
22/05 21:00
FT 
 Deportivo Espanol Reserves
Uai Urquiza Reserves 
23/05 00:00
FT 
 El Porvenir Reserves
Ca Ituzaingo Reserves 
22/05 17:00
AET 
 Weston Workers Bears
Valentine 1
90min [0-0], 120min [1-1], Penalty [1-4], Valentine win
22/05 17:00
 
 Kahibah
Hamilton Olympic 
90min [3-3], 120min [5-4], Kahibah win
22/05 17:00
FT 
 New Lambton
Edgeworth Eagles 
22/05 17:15
FT 
 Maitland
Charleston City Blues 
22/05 17:20
FT 
 Sutherland Sharks
Manly United 
22/05 17:30
FT 
 Sydney United
Blacktown City Demons 
22/05 17:30
FT 
 South Melbourne
Langwarrin 
22/05 18:00
AET 
 Adelaide Comets
Adelaide Raiders SC 
90min [2-2], 120min [3-3], Penalty [5-3], Adelaide Comets win
22/05 17:30
 
 Brisbane City SC
Sunshine Coast 
22/05 17:30
 
 Brisbane Olympic United FC
Magpies Crusaders 
22/05 17:30
 
 Queensland Lions SC
Gold Coast United 
23/05 01:30
FT 
 First Vienna
Ask Elektra 
22/05 18:00
 
 Brothers Union
Mohammedan Dhaka 
22/05 18:00
 
 Arambagh Ks
Saif Sporting Club 
22/05 21:10
 
 Rahmatgonj Mfs
Sheikh Jamal 
22/05 23:45
FT 
 Vitebsk
Energetik Bgu Minsk 
23/05 01:45
FT 
1 Torpedo Zhodino
Shakhter Soligorsk 
23/05 02:00
FT 
 Thes Sport
Kmsk Deinze 1
23/05 03:00
FT 
 Destroyers
Nacional Potosi 1
23/05 06:15
FT 
1 Jorge Wilstermann
Blooming 
23/05 08:30
FT 
 Oriente Petrolero
Aurora 
23/05 08:30
FT 
 The Strongest
Always Ready 
22/05 22:00
FT 
 Uniao Harmonia U20
Gremio Nacional U20 
23/05 02:00
FT 
 Brasil De Pelotas U20
Guarani Rs U20 
23/05 02:00
FT 
 Criciuma Youth
Guarani De Palhoca U20 
23/05 02:15
FT 
 Sao Jose Sp Youth
Novo Hamburgo Rs U20 1
23/05 02:40
FT 
 Nova Prata Rs U20
Novo Horizonte/rs U20 
23/05 06:15
FT 
 Sampaio Correa (MA)
Palmeiras 
23/05 08:30
FT 
 Juventude Rs
Gremio 
23/05 08:30
FT 
 Sao Paulo
Bahia 
23/05 01:00
FT 
 Septemvri Simitli
Dunav Ruse 1
22/05 19:05
FT 
 Chao Pak Kei
Cd Tim Iec 
22/05 21:00
FT 
 Cd Monte Carlo
Mfa Development 
23/05 00:00
FT 
 Dinamo Zagreb
NK Rijeka 
23/05 00:00
FT 
 APOEL Nicosia
AEL Limassol 
23/05 01:15
FT 
 Banik Ostrava
Slavia Praha 
22/05 20:00
FT 
 Ceske Budejovice U21
Zlin U21 
23/05 04:00
FT 
 El Ismaily
Al Ahly 
23/05 04:00
FT 
 Pyramids
Nogoom El Mostakbal 
23/05 00:00
FT 
 Trans Narva
Maardu Fc Starbunker 
23/05 00:00
FT 
 Trans Narva
Maardu Fc Starbunker 
23/05 00:30
FT 
 Tartu JK Tammeka
Flora Tallinn 
23/05 00:30
FT 
 Tartu JK Tammeka
Flora Tallinn 
23/05 01:00
FT 
 Ki Klaksvik
HB Torshavn 
23/05 00:00
FT 
 Kps
Narpes Kraft 
23/05 01:15
FT 
 Finnkurd
Hifk 2 
22/05 23:30
FT 
 Tpv Tampere
Ekenas IF Fotboll 
22/05 23:30
FT 
 Tpv Tampere
Ekenas IF Fotboll 
23/05 01:30
FT 
 Arminia Ludwigshafen
Fsv Jagersburg 
23/05 01:30
FT 
 Bremer Sv
Altonaer 
23/05 01:30
FT 
 Fv Diefflen
TSG Pfeddersheim 
23/05 01:30
FT 
 Rot Weiss Koblenz
Karbach 
23/05 01:30
FT 
 Hertha Wiesbach
Vfb Dillingen 
23/05 01:30
FT 
 Sv Rochling Volkling
Sc Idar Oberstein 
23/05 01:30
FT 
 Tsv Schott Mainz
Hassia Bingen 
23/05 01:55
FT 
 Engers
TUS Mechtersheim 1
23/05 03:15
FT 
 Stjarnan (w)
Fylkir (w) 
22/05 21:30
FT 
 Persela Lamongan
Persipura Jayapura 1
22/05 21:30
FT 
 Pusamania Borneo
Arema Malang 
22/05 21:00
 
 Baghdad
Naft Misan 
23/05 03:00
FT 
 Al Talaba
Al Bahri 
23/05 02:00
FT 
 College Corinthians
Douglas Hall 
23/05 02:00
FT 
 Ringmahon Rangers
University College Cork 
23/05 02:00
FT 
 Cherry Orchard
Killester Donnycarne 
22/05 21:00
 
 Genoa U20
Fiorentina U20 1
23/05 03:00
FT 
 Hellas Verona
Pescara 
22/05 22:00
FT 
 Az Picerno Asd
Avellino 1
22/05 22:00
FT 
 Como
Lecco 1
22/05 22:00
 
 Cesena
Us Pergolettese 
22/05 18:00
FT 
 Shonan Bellmare
Consadole Sapporo 
22/05 18:00
FT 
 V-Varen Nagasaki
Yokohama F Marinos 
22/05 18:00
FT 
 Kashiwa Reysol
Vegalta Sendai 
22/05 18:00
FT 
 Sagan Tosu
Tokyo 
22/05 18:00
FT 
 Cerezo Osaka
Oita Trinita 
22/05 18:00
FT 
 Vissel Kobe
Nagoya Grampus Eight 
22/05 18:00
FT 
 Matsumoto Yamaga
Gamba Osaka 
22/05 18:00
FT 
 Jubilo Iwata
Shimizu S-Pulse 
22/05 20:00
FT 
 Ordabasy
FK Atyrau 
22/05 21:00
FT 
 Tobol Kostanai
Kaisar Kyzylorda 
22/05 16:15
FT 
 Nairobi Star City
St Josephs Youth 1
22/05 17:10
FT 
 Green Commandos
Shabana 
22/05 18:00
FT 
 Migori Youth
Nairobi Stima 
22/05 18:30
FT 
 Wazito
Deckard Lian 
22/05 19:00
FT 
 Sofapaka
Chemelil Sugar 
22/05 19:00
FT 
 Nzoia United
Kcb 1
22/05 20:00
FT 
 Weston Shitima
Posta Rangers 
22/05 20:00
FT 
 Mathare United
Bandari 
22/05 20:00
FT 
 Ulinzi Stars Nakuru
Kariobangi Sharks 
22/05 20:00
FT 
 Kakamega
Sony Sugar 
22/05 21:15
FT 
 Gor Mahia
Vihiga United 
22/05 21:15
FT 
 Kibera Black Stars
Administration Police 
22/05 14:00
FT 
 Incheon Korail
Gimhae City 
22/05 16:00
FT 
 Busan Transportation
Cheonan City 
22/05 23:00
FT 
 Bfc Daugavpils
FK Ventspils 
23/05 00:45
FT 
 Rigas Futbola Skola
Fk Valmiera 
22/05 23:00
FT 
 Kauno Zalgiris
Stumbras Kaunas 
23/05 01:00
FT 
 Suduva
FK Zalgiris Vilnius 
23/05 00:30
AET 
 Makedonija Gjorce Petrov
Academy Pandev 
90min [2-2], 120min [2-2], Penalty [2-4], Academy Pandev win
23/05 01:30
AET 
 Sheriff
Sfintul Gheorghe 
90min [0-0], 120min [1-0], Sheriff win
23/05 01:00
FT 
 Okahandja United
Africa Stars 
23/05 00:30
FT 
 SBV Excelsior
RKC Waalwijk 1
23/05 02:45
FT 
 De Graafschap
Cambuur Leeuwarden 
22/05 23:00
AET 
 Strommen
Bodo Glimt 
90min [1-1], 120min [2-1], Strommen win
23/05 00:00
FT 
 Harstad
Tromsdalen UIL 
23/05 00:00
FT 
 Jerv
Sandefjord 
23/05 00:00
FT 
 Kvik Halden
Lillestrom 
23/05 00:00
FT 
1 Moss
Kongsvinger 
23/05 00:00
AET 
 Grorud IL
HamKam 
90min [0-0], 120min [1-0], Grorud IL win
23/05 00:00
AET 
 Kjelsas IL
Skeid Oslo 
90min [3-3], 120min [3-4], Skeid Oslo win
23/05 00:00
FT 
 Asker
KFUM Oslo 
23/05 00:00
FT 
 Baerum SK
Notodden FK 
23/05 00:00
FT 
 Lorenskog
Ullensaker/Kisa IL 
23/05 00:00
AET 
 Fram Larvik
Raufoss 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [4-3], Fram Larvik win
23/05 00:00
FT 
 Pors Grenland
Mjondalen 
23/05 00:00
FT 
1 Arendal
Odd Grenland 
23/05 00:00
AET 
1 Egersunds IK
Bryne 
90min [2-2], 120min [2-2], Penalty [4-5], Bryne win
23/05 00:00
AET 
 Vard Haugesund
Sandnes Ulf 
90min [0-0], 120min [0-2], Sandnes Ulf win
23/05 00:00
FT 
 Sotra
FK Haugesund 
23/05 00:00
FT 
 Fyllingsdalen
Nest-Sotra 
23/05 00:00
FT 
1 Floro
Aalesund 
23/05 00:00
FT 
 IL Hodd
Sogndal 
23/05 00:00
AET 
 Brattvag
Kristiansund BK 
90min [1-1], 120min [1-2], Kristiansund BK win
23/05 00:00
FT 
 Tillerbyen
Rosenborg 
23/05 00:00
FT 
 Nardo
Ranheim IL 
23/05 00:00
FT 
 Levanger
Stjordals Blink 
23/05 00:00
FT 
 Melbo
Tromso IL 
23/05 00:00
FT 
 IF Floya
Alta 
23/05 01:00
FT 
 Eidsvold TF
Valerenga 
23/05 02:00
FT 
 Fredrikstad
Sarpsborg 08 FF 
22/05 23:30
FT 
 Dunarea Calarasi
Concordia Chiajna 1
23/05 02:00
FT 
 Dinamo Bucuresti
CSM Studentesc Iasi 
22/05 23:00
FT 
 Mse Targu Mures
Cluj Ii 
22/05 16:00
 
 Css Targoviste Womens
Independenta Baia Mare Womens 
22/05 16:10
FT 
 Uni Alexandria Womens
Vasas Odorhei Womens 
22/05 21:00
 
 Heniu Prundu Bargaului Womens
Olimpia Cluj Womens 
22/05 19:57
FT 
 Shinnik M Yaroslavl
Torpedo M Sdysshor Vladimir 
22/05 22:55
FT 
 Sheksna Cherepovets
FK Vologda 
22/05 21:00
FT 
 Tshakhuma Tm
Maritzburg United 
23/05 08:30
FT 
 Atletico Paranaense
River Plate 1
22/05 23:00
FT 
 Syrianska U21
Degerfors IF U21 
22/05 23:00
FT 
 Varbergs Bois U21
Gais U21 
23/05 01:00
FT 
 Eskilsminne Dif Womens
Is Halmia Womens 
23/05 02:00
FT 
 Grasshoppers
Sion 
23/05 02:00
FT 
 Luzern
Zurich 
23/05 02:00
FT 
 St. Gallen
Young Boys 
23/05 02:00
FT 
 Neuchatel Xamax
Lugano 
23/05 02:00
FT 
 Thun
Basel 
22/05 19:00
FT 
 JL Chiangmai United
Ayutthaya Fc 
22/05 20:30
FT 
 Us Tataouine
Stade Tunisien 
22/05 22:00
FT 
 Club Sportif Sfaxien
Es Du Sahel 
22/05 22:00
FT 
 Us Ben Guerdane
U.s.monastir 
22/05 22:00
FT 
 As Gabes
Cs. Hammam-lif 
22/05 22:00
FT 
 C. A. Bizertin
Stade Gabesien 
22/05 22:50
FT 
 Etoile Metlaoui
Club Africain 
23/05 02:00
FT 
 Adana Demirspor
Hatayspor 
23/05 02:00
FT 
 Gaziantep Buyuksehir Belediyesi
Osmanlispor 
22/05 18:00
FT 
 Trabzonspor U19
Galatasaray U19 
22/05 22:00
 
 Lviv
Zorya 1
22/05 22:00
FT 
1 Illichivets
PFC Oleksandria 
23/05 07:35
FT 
 Orlando City u23
Richmond Kickers 
23/05 08:00
FT 
 Boston United
Black Rock 
23/05 10:00
FT 
 Pdx
Osa 
23/05 08:00
FT 
 Swope Park Rangers
Memphis 901 
23/05 08:00
FT 
 Birmingham Legion
Nashville 
23/05 10:30
FT 
 Fresno
Austin Bold 
22/05 19:30
 
 Phong Phu Ha Nam Womens
TNG Thai Nguyen Womens 
22/05 20:00
FT 
 Guangzhou R&F
Monchengladbach 
22/05 23:00
FT 
 Xanthi
Doxa Dramas 
23/05 00:30
FT 
 Bsg Chemie Leipzig
Fortuna Dusseldorf 
23/05 08:00
FT 
 DC United
Real Betis 
23/05 08:00
FT 
 Minnesota United
Hertha Berlin 
22/05 21:00
FT 
 Nkana
Forest Rangers