livescore - live soccer scores

LiveScore 17 May 2019

18/05 02:30
FT 
 Kortrijk
Cercle Brugge 
18/05 02:30
FT 
 Zulte-Waregem
St Gilloise 
18/05 03:30
FT 
 Sporting Braga
Portimonense 
17/05 18:00
FT 
 Sanfrecce Hiroshima
Sagan Tosu 
17/05 18:00
FT 
 Kawasaki Frontale
Nagoya Grampus Eight 
17/05 18:30
FT 
 Urawa Red Diamonds
Shonan Bellmare 
17/05 20:00
FT 
 Kamza
Luftetari Gjirokaster 
17/05 18:00
 
 Sydney Olympic
Sydney FC U21 
17/05 17:00
 
 Redlands United FC
Brisbane City SC 
17/05 17:45
 
 Melbourne Knights
Dandenong Thunder 
17/05 18:15
FT 
 Pascoe Vale Sc
Altona Magic 
17/05 18:35
FT 
 Dandenong City Sc
Port Melbourne Sharks 
17/05 16:15
FT 
 Pascoe Vale Sc U20
Altona Magic U20 
17/05 16:30
FT 
 Dandenong City U20
Port Melbourne Sharks Sc U20 
18/05 10:30
 
 Avondale U20
Bentleigh Greens U20 
18/05 11:00
FT 
 Green Gully Cavaliers U20
Oakleigh Cannons U20 
17/05 12:00
 
 Calder United Sc Womens
Senior Ntc Womens 
17/05 18:35
 
 Centenary Stormers
University of Queensland 1
17/05 18:45
 
 Brisbane Knights
Taringa Rovers 
17/05 19:05
 
 Adelaide City
North Eastern Metrostars 1
17/05 19:05
 
 West Adelaide
Adelaide Olympic 
17/05 16:00
FT 
 Sydney Olympic U20
Sydney U20 
18/05 01:10
FT 
 SG Austria Klagenfurt
Lafnitz 
18/05 01:10
FT 
 Austria Lustenau
SV Ried 
18/05 01:10
FT 
 Blau Weiss Linz
Austria Wien Youth 
18/05 01:10
FT 
 FAC Team Fur Wien
Liefering 
18/05 01:10
FT 
 Juniors OO
SK Vorwarts Steyr 
18/05 01:10
FT 
 SC Wiener Neustadt
Kapfenberg Superfund 
18/05 01:10
FT 
 Wacker Innsbruck Amateure
SV Horn 
18/05 00:00
FT 
 Sv Donau
Post Sv Wien 
18/05 00:00
FT 
 Sc Mannsworth
Sv Wienerberger 
18/05 00:00
FT 
 Sc Ostbahn Xi
Wiener Viktoria 
18/05 00:15
FT 
 Asko Gmund
Asko Wolfnitz 1
18/05 01:00
FT 
 Usv Gnas
Tus Heiligenkreuz 
18/05 01:00
FT 
 Sk Furstenfeld
Leoben 
18/05 01:00
FT 
1 Gleinstatten
Sv Gossendorf Jaz 1
18/05 01:30
FT 
 Langenrohr
Usv Scheiblingkirchen Warth 
18/05 01:30
FT 
 Harreitherwaldhofen
Sc Retz 
18/05 00:30
FT 
 Fcm Traiskirchen
Sc Neusiedl 1919 
18/05 01:00
FT 
 Sv Mattersburg Amateure
Team Wiener Linien 
18/05 01:00
FT 
 Tsv St Johann
Sv Seekirchen 
18/05 01:00
FT 
 Kufstein
Svg Reichenau 
18/05 01:00
FT 
 SV Allerheiligen
Grazer AK 
18/05 01:00
FT 
 SC Weiz
Sv Lendorf 
18/05 01:00
FT 
 Wels
Sc Gleisdorf 
18/05 01:00
FT 
 Vocklamarkt
Deutschlandsberger Sc 
18/05 01:00
FT 
 Vst Volkermarkt
SC Kalsdorf 
17/05 18:00
FT 
 Dhaka City
Fakirapool Young Mens Club 
17/05 22:00
FT 
 Energetik Bgu Minsk
Torpedo Minsk 
17/05 23:45
FT 
 Neman Grodno
BATE Borisov 
18/05 01:45
FT 
 Gorodeya
Slavia Mozyr 1
18/05 02:30
FT 
 Standard Liege Womens
Anderlecht Womens 
18/05 02:30
FT 
 Genk Womens
Kaa Gent Ladies 
18/05 02:00
FT 
 Ponte Preta Youth
Sao Carlos Youth 
18/05 02:00
FT 
 Red Bull Brasil Youth
Taubate Youth 
18/05 02:00
FT 
 Botafogo Sp Youth
Velo Clube Youth 
18/05 02:00
FT 
 Cr Flamengo Rj Youth
Volta Redonda U20 
18/05 02:00
FT 
 Rio Preto Youth
Votuporanguense Youth 1
18/05 02:00
FT 
 Corinthians Paulista U20
Ec Sao Bernardo U20 
18/05 02:00
FT 
1 Joinville Sc Youth
Figueirense Sc Youth 1
18/05 02:20
FT 
1 Fluminense Rj Womens
Gremio Womens 1
18/05 06:15
FT 
 Atletico Clube Goianiense
Criciuma 
18/05 08:30
FT 
 Ponte Preta
Operario Ferroviario Pr 
17/05 21:30
 
 Andraus Brasil/pr U19
Parana Pr/u19 
18/05 08:00
FT 
 Iranduba Am Womens
Foz Cataratas Womens 
18/05 04:00
FT 
 Csyd Barnechea
Cobreloa 
18/05 03:30
FT 
 Palestino
Cobresal 
18/05 06:00
FT 
 Union La Calera
Union Espanola 
18/05 08:30
FT 
 Univ. Catolica
Csd Antofagasta 1
18/05 04:00
FT 
 Lautaro De Buin
Ac Colina 2
17/05 18:00
FT 
 HeNan JianYe
Shanghai SIPG 
17/05 19:35
FT 
 Beijing Guoan
Tianjin TianHai 
17/05 19:35
FT 
 Wuhan ZALL
Guangzhou Evergrande 
17/05 20:00
FT 
 ShenHua SVA FC
Shandong Luneng 
17/05 17:00
FT 
 Rudes U19
Zagreb Locomotive U19 
17/05 23:00
FT 
 Slaven Belupo U19
Znk Osijek U19 
18/05 00:00
FT 
 Ermis Aradippou
AEP Paphos 
18/05 00:00
FT 
 Anagenisis Dherina
Onisilos Sotiras 
18/05 00:00
FT 
 Tj Tatran Bohunice
Sk Olympia Rajecko 
17/05 23:00
FT 
 Lisen
Uhersky Brod 
17/05 23:00
FT 
 Spartak Hulin
Valasske Mezirici 
17/05 18:00
 
 Pardubice U19
Synot Slovacko U19 
17/05 18:30
FT 
 Sparta Praha U19
Sk Sigma Olomouc u19 
17/05 20:50
 
 Slavia Praha u19
Mlada Boleslav U19 
18/05 00:00
FT 
 Zlin
Mlada Boleslav 
17/05 19:00
 
 Herlev
Bsf 
17/05 20:00
FT 
 Viborg 2
B 1913 Odense 
17/05 23:00
AET 
 Brondby
Midtjylland 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [3-4], Midtjylland win
17/05 21:30
 
 Kobenhavn U17
Odense Bk U17 
17/05 19:00
FT 
 Kobenhavn U19
Odense Bk U19 
18/05 07:00
FT 
 Atletico Pantoja
Jarabacoa 
18/05 08:15
FT 
 Independiente Jose Teran
CD El Nacional 
17/05 23:05
FT 
 Independiente Del Valle Reserves
El Nacional Reserves 
18/05 02:00
FT 
 Tecnico Universitario Reserves
Barcelona Guayaquil Reserves 2
18/05 04:00
FT 
 El Ismaily
El Dakhleya 1
18/05 02:45
AET 
 Charlton Athletic
Doncaster Rovers 
90min [1-2], Aggregate [3-3], 120min [2-3], Penalty [4-3], Charlton Athletic win
18/05 00:00
FT 
 Nomme JK Kalju
Kuressaare 
18/05 00:30
FT 
 Viljandi Jk Tulevik
Levadia Tallinn 
18/05 00:30
FT 
 Viljandi Jk Tulevik
Levadia Tallinn 
17/05 19:00
AET 
 Netherlands Womens U17
Germany Womens U17 
90 minutes[1-1], Penalty Kicks[2-3]
18/05 01:00
FT 
 skala if
B36 Torshavn 
18/05 02:00
FT 
 IF Fuglafjordur
Vikingur Gotu 
18/05 00:00
FT 
 Edustus Ips
Savu 
18/05 00:15
FT 
 Kontu
Lahti Akatemia 
18/05 00:15
FT 
 Atlantis
Nups 1
17/05 23:30
FT 
 Inter Turku
KuPS 
17/05 23:30
FT 
 Tpv Tampere
AC Oulu 
17/05 23:30
FT 
 Tpv Tampere
AC Oulu 
18/05 00:30
FT 
 US Boulogne
Drancy 
18/05 00:30
FT 
 Concarneau
Bourg Peronnas 
18/05 00:30
FT 
 Dunkerque
Avranches 
18/05 00:30
FT 
 Le Mans
Chambly 
18/05 00:30
FT 
 Pau
Marignane Gignac 
18/05 00:30
FT 
 Quevilly
Stade Lavallois MFC 
18/05 00:30
FT 
 Rodez AF
Lyon la Duchere 
18/05 00:30
FT 
 Tours
Cholet So 1
18/05 00:30
FT 
 Villefranche
Entente Sannois 
18/05 02:45
FT 
 Chateauroux
Clermont Foot 
18/05 02:45
FT 
 Le Havre
Lorient 
18/05 02:45
FT 
1 Avenir Sportif Beziers
Nancy 
18/05 02:45
FT 
 ES Troyes AC
Ajaccio 
18/05 02:45
FT 
 Chamois Niortais
Red Star 93 
18/05 02:45
FT 
 Metz
Stade Brestois 
18/05 02:45
FT 
 Auxerre
Valenciennes 
18/05 02:45
FT 
 Paris Fc
Ajaccio GFCO 
18/05 02:45
FT 
 Lens
Orleans US 45 
18/05 02:45
FT 
 Sochaux
Grenoble 
18/05 04:30
FT 
 Brikama United
Fortune 
17/05 21:00
FT 
 Kolkheti Poti
Baia Zugdidi 
17/05 21:00
FT 
 Gagra
Shukura Kobuleti 
17/05 21:00
FT 
 Kolkheti Poti
Baia Zugdidi 
18/05 01:00
FT 
 Hsv Barmbek Uhlenhorst
Wedeler Tsv 
18/05 01:00
FT 
 Altonaer
Teutonia 05 
18/05 01:00
FT 
 Niendorfer Tsv
Hamburg Eimsbutteler Bc 
18/05 01:00
FT 
 Sv Curslack Neuengamme
Tus Dassendorf 
18/05 02:00
FT 
 Bad Vilbel
Eddersheim 
18/05 02:00
FT 
 Wegberg Beeck
Spvg Frechen 20 1
18/05 01:30
FT 
 Werder Bremen Am
Holstein Kiel 2 
18/05 01:00
FT 
 Rot-weiss Erfurt
Berliner Fc Dynamo 
18/05 03:15
FT 
 Throttur
Vikingur Olafsvik 
18/05 03:15
FT 
 Leiknir Reykjavik
Umf Njardvik 
18/05 03:15
FT 
 Keflavik
Umf Afturelding 
18/05 03:15
FT 
 Ir Reykjavik
UMF Selfoss 
18/05 03:15
FT 
 Kf Gardabaer
Throttur Vogur 
17/05 21:30
FT 
1 Persela Lamongan
Madura United 
18/05 03:00
FT 
 Al Quwa Al Jawiya
Al-Hudod 
18/05 03:00
FT 
 Al Bahri
Al-Naft 
18/05 02:45
FT 
1 Athlone
Bray Wanderers 
18/05 02:45
FT 
 Wexford Youths
Shelbourne 
18/05 02:45
FT 
 Galway United
Longford Town 
18/05 02:45
FT 
 Athlone
Bray Wanderers 
18/05 02:45
FT 
 Galway United
Longford Town 
18/05 02:45
FT 
 Wexford Youths
Shelbourne 
18/05 02:45
FT 
 St. Patrick's
Bohemians 
18/05 02:45
FT 
 Cork City
Dundalk 1
18/05 02:45
FT 
 UC Dublin UCD
Shamrock Rovers 
18/05 03:00
FT 
 Finn Harps
Waterford United 
17/05 21:00
 
 Hapoel Rishon Letzion
Hapoel Marmorek Irony Rehovot 1
17/05 21:00
 
 Hapoel Iksal
Hapoel Petah Tikva 
17/05 21:00
FT 
 Hapoel Bnei Lod
Hapoel Akko 
17/05 21:00
 
 Ironi Ramat Hasharon
Maccabi Ahi Nazareth 
17/05 20:30
FT 
 Hapoel Ironi Baka El Garbiya
Maccabi Herzliya 1
17/05 21:00
FT 
 Genoa U20
Cagliari U20 
18/05 03:00
FT 
 Spezia
Cittadella 
18/05 12:00
 
 Osaka
Verspah Oita 
18/05 12:00
 
 Fujieda Myfc
Thespa Kusatsu Gunma 
18/05 04:00
FT 
 Al Ahly
Al Wihdat Amman 
17/05 16:00
FT 
 Wazito
Green Commandos 
17/05 20:05
FT 
 Bidco United
Modern Coast 
17/05 20:05
FT 
 Wu Shuru
St Josephs Youth 
17/05 20:10
FT 
 Kisumu All Stars
Coast Stima 
17/05 23:00
FT 
 Rigas Futbola Skola
Metta/LU Riga 
18/05 00:00
FT 
 Liepajas Metalurgs
Jelgava 
18/05 00:00
FT 
 FK Zalgiris Vilnius
Atlantas Klaipeda 
17/05 22:00
FT 
 Terengganu B
PDRM 
17/05 23:00
FT 
 Ukm
Sabah 
17/05 22:00
FT 
 Misc Mifa
Kuala Lumpur 
17/05 22:00
FT 
 Selangor PKNS
Johor 
18/05 06:00
FT 
 Wydad Casablanca
IRT Itihad de Tanger 
18/05 08:00
FT 
 Nelson Suburbs
Ferrymead Bays 
18/05 09:30
FT 
 Stop Out
North Wellington Afc 
18/05 10:30
FT 
 Waterside Karori
Wellington Olympic 
18/05 08:00
FT 
 Wellington United Diamonds Womens
Victoria University Sc Womens 
18/05 08:30
FT 
 Wairarapa United Womens
Seatoun Afc Womens 
18/05 11:00
FT 
1 Waitakere City
Melville United 
18/05 06:30
FT 
 Deportivo Santani
Libertad Asuncion 
18/05 09:00
FT 
1 Melgar
Sport Boys 
18/05 00:30
FT 
 Chojniczanka Chojnice
GKS Tychy 
17/05 22:05
FT 
 Baltyk Koszalin
Baltyk Gdynia 1
18/05 01:00
FT 
 Botosani
Gaz Metan Medias 1
17/05 23:00
FT 
 Acs Somuz Falticeni
Botosani 2 1
17/05 23:10
FT 
 Unirea Bascov
Astra Giurgiu Ii 
17/05 18:00
FT 
 Krylya Sovetov Samara Youth
Spartak Moscow Youth 
17/05 18:00
FT 
 Ufa Youth
Orenburg Youth 
17/05 23:00
FT 
 Cska Moscow Youth
Terek Groznyi Youth 1
17/05 21:30
FT 
 Rayon Sports
Musanze 
18/05 02:45
FT 
 SP Libertas
SP La Fiorita 
17/05 20:30
 
 Singapore Warriors
Young Lions 
17/05 20:30
FT 
 Singapore Warriors
Young Lions 
17/05 23:00
FT 
 Reus Deportiu
Malaga 
18/05 03:00
FT 
 Zaragoza
Sporting de Gijon 
18/05 01:00
FT 
 Novelda
Atzeneta Ue 
18/05 01:00
FT 
 Grebbestads If
Vanersborg 
18/05 01:00
FT 
 Torslanda IK
Savedalens IF 
18/05 01:00
FT 
 Vargarda Ik
Stenungsunds If 
18/05 01:00
FT 
 Vanersborg
Lidkopings 
18/05 01:00
FT 
1 Hassleholms If
Ifk Berga 1
18/05 01:30
FT 
 IFK Aspudden-Tellus
Huddinge If 
18/05 01:30
FT 
 Kasimpasa
Konyaspor 
17/05 21:30
FT 
 Afjet Afyonspor
Umraniyespor 
17/05 21:30
FT 
 Balikesirspor
Hatayspor 
17/05 21:30
FT 
 Boluspor
Eskisehirspor 
17/05 21:30
FT 
 Altay Spor Kulubu
Elazigspor 
17/05 17:00
FT 
 Kasimpasa U21
Konyaspor U21 
17/05 19:00
FT 
 Afjet Afyonspor U21
Yohm Niyeshibang U21 
17/05 19:00
FT 
 Balikesirspor U21
Hatayspor U21 
18/05 02:00
FT 
1 Al Nasr U21
Al Fujairah Reserves 
18/05 02:00
FT 
 Emirates Club U21
Ajman U21 
18/05 02:00
FT 
 Dibba Al Fujairah Reserves
Al Ittihad Kalba Reserves 
18/05 02:00
FT 
 Emirates Club R
Ajman Reserve 
17/05 17:00
FT 
 Lviv U19
Arsenal Kyiv U19 
17/05 18:00
FT 
 Volyn U19
Vorskla U19 
17/05 19:00
 
 Illichivec Mariupol U19
Chernomorets Odessa U19 
17/05 21:30
FT 
 Karpaty Lviv U19
Zorya U19 
17/05 18:00
FT 
 Dynamo Kyiv U21
Vorskla U21 
17/05 19:30
 
 Lviv U21
Chernomorets Odessa U21 
18/05 06:30
FT 
 Torque
Ia Sud America 
18/05 07:00
FT 
 Ac Connecticut
West Mass Pioneers 
18/05 07:00
FT 
 Seacoast Utd Phantoms
Black Rock 
17/05 21:45
FT 
 Lokomotiv Tashkent
Kuruvchi Bunyodkor 
17/05 19:00
FT 
 Than Quảng Ninh
Tp Ho Chi Minh 
17/05 16:30
FT 
 An Giang
Dak Lak 
17/05 16:30
FT 
 Phu Dong
Pho Hien 1
17/05 16:30
FT 
 An Giang
Dak Lak 
17/05 16:30
FT 
 Phu Dong
Pho Hien 
18/05 00:45
FT 
 Spain (w)
Cameroon Womens