livescore - live soccer scores

LiveScore 16 May 2019

17/05 02:30
FT 
 Anderlecht
Genk 
17/05 02:30
FT 
1 Standard Liege
Club Brugge 
17/05 02:30
FT 
 Royal Antwerp
Gent 1
17/05 01:30
FT 
 Belenenses
CD Nacional 
17/05 10:10
FT 
 Los Angeles
Dallas 
16/05 19:00
AET 
 Hungary U17
Belgium U17 
90min [1-1], Penalty [5-4], Hungary U17 win
17/05 02:00
FT 
 France U17
Italy U17 
17/05 01:25
AET 
 Ghana Womens
Nigeria Womens 
90min [0-0], Penalty [2-4], Nigeria Womens win
16/05 23:00
FT 
 Om Medea
Na Hussein Dey 
16/05 23:10
FT 
 As Ain Mlila
Drb Tadjenant 1
17/05 05:30
FT 
 Js Kabylie
Usm Alger 
17/05 05:30
FT 
 Paradou Ac
Usm Bel Abbes 
17/05 05:30
FT 
 Es Setif
Ca Bordj Bou Arreridj 
17/05 05:30
FT 
 Mc Oran
Cs Constantine 
17/05 05:30
FT 
 Cr Belouizdad
Js Saoura 
16/05 23:00
FT 
 Es Setif U21
Ca Bordj Bou Arreridj U21 
16/05 23:00
FT 
 As Ain Mlila U21
Tadjenant U21 
17/05 08:10
AET 
1 Boca Juniors
Velez Sarsfield 
90min [0-0], Aggregate [0-0], Penalty [5-4], Boca Juniors win
17/05 12:00
 
 Calder United Sc Womens
Senior Ntc Womens 
16/05 18:00
 
 Sheikh Jamal
Muktijoddha Skc 
16/05 18:00
 
 Saif Sporting Club
Team Bjmc 
16/05 21:00
 
 Chittagong Abahani
Rahmatgonj Mfs 
16/05 21:05
 
 Sheikh Russel KC
Brothers Union 
17/05 09:40
FT 
 Bdf Sport Programme
Weymouth Wales 
17/05 03:00
FT 
 Sport Boys Warnes
Nacional Potosi 
17/05 08:30
FT 
1 Oriente Petrolero
Bolivar 
17/05 02:00
FT 
 Nova Prata Rs U20
Serc Brasil U20 
17/05 02:00
FT 
 Gremio Osasco Youth
Osto Youth Team 
17/05 06:15
FT 
 Fortaleza
Atletico Paranaense 
17/05 04:15
FT 
 Real Cartagena
Barranquilla 
17/05 07:00
AET 
 Mexico U17
Usa U17 
90min [1-1], 120min [2-1], Mexico U17 win
16/05 23:00
FT 
 Koprivnica
Cibalia 
17/05 01:00
FT 
 Tfc Odsherred
Rishoj 
17/05 04:00
FT 
 Al Ahly
Enppi 
17/05 02:45
FT 
 Portsmouth
Sunderland 
17/05 00:00
FT 
 Tallinna Levadia 2
Flora Tallinn 2 
17/05 00:00
FT 
1 Tartu Jk Maag Tammeka B
Jk Tallinna Kalev Ii 
16/05 23:30
FT 
 VPS Vaasa
IFK Mariehamn 
17/05 00:00
FT 
 Tpk
Pif 
17/05 01:00
FT 
 Pp 70
Tkt 
17/05 01:15
FT 
 Hoogee
Tips 
16/05 23:30
FT 
 Haka
Musa 
16/05 21:00
 
 Telavi
Shevardeni 
16/05 21:00
 
 Norchi Dinamoeli Tbilisi
Spartaki Tskhinvali 
16/05 21:05
FT 
 Samtredia
Guria Lanchkhuti 
17/05 10:00
FT 
 Quiche
Deportivo Mixco 
17/05 01:00
FT 
 CD Malacateco
Coban Imperial 
17/05 03:15
FT 
1 Fram Reykjavik
Haukar 
17/05 02:45
FT 
 HK Kopavog
IBV Vestmannaeyjar 1
17/05 03:15
FT 
 Grindavik
KR Reykjavik 
17/05 03:15
FT 
 Fylkir
Valur 
16/05 21:30
FT 
 Bali United
Persebaya Surabaya 
16/05 21:30
FT 
 PSIS Semarang
Kalteng Putra 
16/05 21:30
FT 
 Pusamania Borneo
Bhayangkara Surabaya United 
17/05 01:00
FT 
 Esteghlal Tehran
Sepidroud Rasht 
17/05 01:00
FT 
 Foolad Khozestan
Teraktor-Sazi 
17/05 01:00
FT 
1 Mashin Sazi
Padideh Mashhad 
17/05 01:00
FT 
 Naft Masjed Soleyman
Zob Ahan 1
17/05 01:00
FT 
2 Nassaji Mazandaran
Peykan 1
17/05 01:00
FT 
 Pars Jonoubi Jam
Persepolis 
17/05 01:00
FT 
 Saipa
Sanat-Naft 
17/05 01:00
FT 
 Sepahan
Esteghlal Khozestan 
16/05 21:00
 
 Al Kahrabaa
Baghdad 
16/05 21:00
FT 
 Al Karkh
Al Talaba 
16/05 21:00
FT 
 Al Diwaniya
Al Semawah 
17/05 03:00
FT 
 Naft Misan
Al Shorta Damascus 
16/05 22:00
FT 
 Bnei Yehuda Tel Aviv U19
Maccabi Petach Tikva U19 
16/05 23:00
FT 
 Hapoel Kiryat Shmona U19
Beitar Nes Tubruk U19 
17/05 04:00
FT 
 Al-Faisaly
Al Aqaba Sc 
16/05 18:00
FT 
 Kyzylzhar Petropavlovsk
Tarlan Shymkent 
16/05 19:00
FT 
 Akademiya Ontustik
Zhetysu 2 
16/05 19:00
FT 
1 Baykonur
Altay Spor Kulubu 
16/05 19:00
FT 
 Kairat Academy
Kaspyi Aktau 
16/05 19:00
FT 
 Akzhayik
Bolat Temirtau 
16/05 19:00
FT 
 Aktobe Zhas
Ekibastuzets 
16/05 20:15
FT 
 Bandari
Tusker 
17/05 00:00
FT 
 Dainava Alytus
Zalgiris Vilnius B 
17/05 09:30
FT 
 Club America
Leon 
16/05 23:00
FT 
 Rivers United
Lobi Stars 
16/05 23:00
FT 
 Wikki Tourist
Kwara United 
16/05 23:00
FT 
 Go Round Omoku
Plateau United 
16/05 23:00
FT 
 Nasarawa United
Gombe United 
16/05 23:00
FT 
 Ifeanyi Ubah
Heartland 
16/05 23:05
FT 
1 Remo Stars
Enyimba International 
16/05 23:05
FT 
 Yobe Desert Stars
Kano Pillars 
16/05 23:05
FT 
 Katsina United
Sunshine Stars 
16/05 23:00
FT 
 FK Vidar
Arendal 
17/05 00:00
FT 
 Fredrikstad
Stjordals Blink 
17/05 00:30
FT 
 IL Hodd
Brattvag 
17/05 01:00
FT 
 Moss
Kvik Halden 
17/05 00:00
FT 
 Floro
Elverum 
16/05 22:00
FT 
 Vard Haugesund
Fjora 
17/05 00:00
FT 
 Fana
Os Turn Fotball 
17/05 00:00
FT 
 KFUM Oslo
Strommen 
17/05 00:00
FT 
 Nest-Sotra
Sogndal 
17/05 00:00
FT 
 HamKam
Kongsvinger 
17/05 00:00
FT 
 Start Kristiansand
Jerv 
17/05 00:00
FT 
 Aalesund
Tromsdalen UIL 1
17/05 00:00
FT 
 Ullensaker/Kisa IL
Notodden FK 1
17/05 00:00
FT 
 Raufoss
Sandnes Ulf 
17/05 00:00
FT 
 Sandefjord
Skeid Oslo 
17/05 00:00
FT 
 Viking
Stabaek 1
17/05 00:00
FT 
 Odd Grenland
Ranheim IL 
17/05 00:00
FT 
 Rosenborg
FK Haugesund 
17/05 00:00
FT 
 Brann
Sarpsborg 08 FF 
17/05 00:00
FT 
 Tromso IL
Bodo Glimt 
17/05 00:00
FT 
 Kristiansund BK
Molde 
17/05 00:45
FT 
 Mjondalen
Lillestrom 
17/05 02:00
FT 
 Valerenga
Stromsgodset 
17/05 00:30
FT 
 Baerum U19
Oppsal U19 1
17/05 00:30
FT 
 Kfum U19
Strommen U19 
17/05 00:30
FT 
 Nordstrand U19
Fredrikstad U19 
17/05 02:15
FT 
 Ullern 2 U19
Skeid Oslo U19 
17/05 03:30
FT 
3 Al-Sadd
Al Duhail Sc 1
16/05 23:00
FT 
 Clinceni
Universitaea Cluj 
17/05 01:00
FT 
 Ripensia Timisoara
Petrolul Ploiesti 
16/05 22:00
 
 Mfk Tyumen Futsal
Dynamo Samarra Futsal 
16/05 19:00
FT 
 Ufa 2
Chelyabinsk 1
16/05 21:00
FT 
 Nosta Novotroitsk
Volga Ulyanovsk 
16/05 22:00
FT 
 Zvezda Perm
Kamaz 
17/05 02:45
FT 
 Ac Juvenes
Folgore/falciano 
17/05 02:45
FT 
 Murata
Fiorentino 
17/05 03:30
FT 
1 Al Qadasiya
Al Hazm 
17/05 03:30
FT 
 Al Ahli Jeddah(KSA)
Al-Ettifaq 
17/05 03:30
FT 
 Al Feiha
Al Wehda Mecca 
17/05 03:30
FT 
 Al-Fath
Al-Raed 
17/05 03:30
FT 
 Al Hilal
Al Shabab Ksa 
17/05 03:30
FT 
 Al-Nasr Riyadh
Al Baten 
17/05 03:30
FT 
 Al Taawon
Al Faisaly Harmah 
17/05 03:30
FT 
 Uhud
Al Ittihad Ksa 
17/05 01:00
FT 
 IFK Goteborg
Malmo 
17/05 01:00
FT 
 Orebro
IFK Norrkoping 
17/05 01:00
FT 
 Vasteras
Syrianska 
17/05 01:00
FT 
 Degerfors IF
Norrby IF 
17/05 01:00
FT 
1 Dalkurd Ff
IK Brage 
17/05 01:00
FT 
 Jonkopings Sodra IF
Osters IF 
17/05 02:00
FT 
 Servette
Rapperswil Jona 
17/05 02:00
FT 
 Wil 1900
Vaduz 
17/05 02:00
FT 
 Winterthur
Chiasso 
17/05 02:00
FT 
 Lugano
St. Gallen 
17/05 02:00
FT 
 Young Boys
Grasshoppers 
16/05 21:00
FT 
 Simba Sports Club
Mtibwa Sugar 
17/05 02:00
FT 
 Ajman
Emirate 
17/05 02:00
FT 
 Ahli Al-Fujirah
Al Nasr Dubai 
17/05 02:00
FT 
 Ittihad Kalba
Dabba Al-Fujairah 
17/05 02:00
FT 
 Al Wahda Abu Dhabi Reserves
Al Sharjah R 
17/05 02:00
FT 
 Baniyas Sc Reserves
Al Ahli Dubai Reserves 
17/05 02:00
FT 
 Banni Yas U21
Al Ahli Dubai U21 
16/05 19:00
 
 Karpaty Lviv U21
Desna Chernihiv U21 
16/05 21:30
FT 
 Andijon
Pakhtakor Tashkent 
16/05 16:00
FT 
 Binh Thuan
Ba Ria Vung Tau 
16/05 16:00
FT 
 Lam Dong
Fishsan Khanh Hoa 
16/05 16:30
 
 Vinh Long
Long An 2 
16/05 16:30
FT 
 Hanoi 2
Nam Dinh 2 
16/05 17:00
FT 
 Da Nang 2
Kon Tum 
16/05 17:00
 
 Hungary U19
Switzerland U19 
16/05 17:00
FT 
 Bosnia U18
Montenegro U19 
16/05 22:00
 
 Panathinaikos
Panionios 
16/05 23:00
FT 
 Cote D Ivoire Womens
Mali Womens 
17/05 08:05
FT 
 USA womens
New Zealand (w) 
16/05 21:00
FT 
 Caps United Fc
Chapungu