livescore - live soccer scores

LiveScore 10 May 2019

11/05 02:45
FT 
1 Saint Etienne
Montpellier 1
11/05 02:30
FT 
 Standard Liege
Gent 
11/05 03:30
FT 
 Aves
Moreirense 
11/05 02:45
FT 
 Aberdeen
Hearts 
10/05 18:30
AET 
 Perth Glory
Adelaide United 
90 minutes[2-2], 120 minutes[3-3], Penalty Kicks[5-4]
10/05 16:30
FT 
 Gazovik Orenburg
Ural Sr 
10/05 19:00
FT 
 Dinamo Moscow
FK Rostov 
10/05 21:30
FT 
 Anzhi
Arsenal Tula 
11/05 00:00
FT 
 Lokomotiv Moscow
Rubin Kazan 1
11/05 10:00
FT 
 Vancouver Whitecaps
Portland Timbers 
10/05 18:00
FT 
 Sangju Sangmu Phoenix
Seongnam Ilhwa Chunma 1
11/05 00:00
FT 
 Portugal U17
Iceland U17 
11/05 00:00
FT 
 Russia U17
Hungary U17 
11/05 02:00
FT 
 Italy U17
Spain U17 
10/05 20:00
FT 
 Artsakh
Pyunik 
10/05 23:30
FT 
 Urartu
Ararat Yerevan 
11/05 10:00
FT 
 Taroona
South Hobart 
11/05 10:40
FT 
 Hamilton Olympic U20
Maitland U20 
10/05 17:00
FT 
 Redlands United FC
Eastern Suburbs 
10/05 18:30
FT 
 Moreland Zebras
Northcote City 
10/05 18:15
 
 Bentleigh Greens
Port Melbourne Sharks 
10/05 18:30
FT 
 Dandenong City Sc
Kingston City 
10/05 16:15
 
 Bentleigh Greens U20
Port Melbourne Sharks Sc U20 
10/05 16:30
FT 
1 Dandenong City U20
Kingston City U20 
10/05 18:40
FT 
 South Melbourne Womens
Calder United Sc Womens 
10/05 18:50
 
1 Bayside United
Grange Thistle 
10/05 18:45
 
 Adelaide Comets
Adelaide City 
11/05 00:00
FT 
 Juniors OO
WSG Wattens 
11/05 01:10
FT 
 Austria Wien Youth
Austria Lustenau 
11/05 01:10
FT 
 SV Horn
Blau Weiss Linz 
11/05 01:10
FT 
 Kapfenberg Superfund
Wacker Innsbruck Amateure 
11/05 01:10
FT 
 SK Vorwarts Steyr
FAC Team Fur Wien 
11/05 01:00
FT 
 Sv Feldkirchen
Sk Treibach 
11/05 01:00
FT 
1 Usv Gnas
Leoben 1
11/05 01:30
FT 
 Sv Ruden
Ask Klagenfurt 
11/05 01:30
FT 
 Zwettl Sc
Ardagger 
11/05 01:00
FT 
 Rapid Vienna Youth
Sv Mattersburg Amateure 
11/05 01:00
FT 
 ASV Bruck
Fcm Traiskirchen 
11/05 01:00
FT 
 Team Wiener Linien
Sv Leobendorf 
11/05 01:30
FT 
 Karabakh Vienna
Sv Schwechat 
11/05 01:00
FT 
 Rheindorf Altach B
Pinzgau Saalfelden 
11/05 01:00
FT 
 Sc Gleisdorf
SC Kalsdorf 
11/05 01:00
FT 
 SV Allerheiligen
Wsc Hertha Wels 
11/05 01:00
FT 
 Wels
Sv Lendorf 
11/05 01:00
FT 
 Vst Volkermarkt
Deutschlandsberger Sc 
11/05 01:00
FT 
 Vocklamarkt
Grazer AK 
10/05 18:00
 
 Agsu
Turan Tovuz 
10/05 18:00
FT 
1 Keshla 2
Zaqatala 
10/05 18:00
FT 
 Sabail 2
Zira 2 1
10/05 20:30
FT 
 Fk Moik Baku
Sabah 2 
11/05 02:30
FT 
 Al-Najma
East Riffa 
11/05 02:30
FT 
 Al-Muharraq
Al-Hadd 
10/05 18:00
 
1 Team Bjmc
Mohammedan Dhaka 
10/05 18:00
FT 
 Dhaka City
Uttar Baridhara Club 
10/05 21:00
 
 Rahmatgonj Mfs
Saif Sporting Club 
10/05 22:30
FT 
 Slavia Mozyr
Torpedo Minsk 
11/05 08:00
FT 
 Bolivar
Real Potosi 
11/05 02:00
FT 
 Resende Rj U20
America Rj U20 
11/05 02:00
FT 
 Bragantino SP Youth
Red Bull Brasil Youth 
11/05 02:00
FT 
 Sao Carlos Youth
Velo Clube Youth 
11/05 02:00
FT 
 Botafogo Rj U20
Madureira Youth 
11/05 02:00
FT 
 Fluminense Rj Youth
Americano Rj U20 
11/05 02:00
FT 
 Atletico Tubarao U20
Guarani De Palhoca U20 2
11/05 06:15
FT 
 Bragantino SP
Atletico Clube Goianiense 
11/05 08:30
FT 
1 Vila Nova (GO)
Ponte Preta 
11/05 02:30
FT 
 Operario Fec U19
Andraus Brasil/pr U19 1
11/05 01:15
AET 
 Slavia Sofia
Botev Vratsa 
90min [0-0], 120min [1-0], Slavia Sofia win
10/05 23:00
FT 
 Cska 1948 Sofia
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 
11/05 08:00
FT 
 Csd Antofagasta
Huachipato 
10/05 19:35
FT 
 Tianjin Teda
ShenHua SVA FC 
10/05 22:30
FT 
 Hnk Gorica
Istra 1961 1
11/05 01:00
FT 
 Hajduk Split
Slaven Belupo Koprivnica 
10/05 23:00
FT 
 Radnik Sesvete
Hajduk Split Ii 
10/05 23:00
FT 
 Novigrad
Maksimir 
10/05 23:15
FT 
 Opatija
Vrbovec 
11/05 00:00
FT 
 Slavia Kromeriz
Vyskov 
11/05 01:00
FT 
 Taastrup
Avedore IF 
11/05 01:00
FT 
 Odense BK
Esbjerg FB 
11/05 04:00
FT 
 Orense Sc
Pottu Via Ho 1
11/05 09:00
 
 Deportivo Cuenca
Macara 
10/05 23:00
FT 
 Delfin Sc Reserves
Ldu Quito Reserves 
11/05 04:00
FT 
 Misr Elmaqasah
Nogoom El Mostakbal 
11/05 04:00
FT 
 Ittihad Alexandria
Enppi 
11/05 04:00
FT 
 El Gounah
Arab Contractors 
11/05 04:00
FT 
 EL Masry
Haras El Hedoud 
11/05 04:00
FT 
 El Entag Al Harby
El Ismaily 
11/05 00:00
FT 
1 Kuressaare
Maardu Fc Starbunker 
11/05 00:00
FT 
 Kuressaare
Maardu Fc Starbunker 
11/05 11:30
AET 
 Ba
Suva 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [0-0],
10/05 23:30
FT 
 Fc Futura
Kontu 
10/05 23:30
FT 
 Pif
Maps Masku 
11/05 00:00
FT 
 Virky
Edustus Ips 
11/05 00:15
FT 
 Herto
Nopsa 
11/05 00:30
FT 
 Kuusysi
Japs 1
11/05 00:45
FT 
1 Tips
Cle 
11/05 01:00
FT 
 Tp T
Pp 70 
11/05 01:15
FT 
1 Lepa
LPS Helsinki 
11/05 02:45
FT 
 Ajaccio
Lens 
11/05 02:45
FT 
 Nancy
Metz 
11/05 02:45
FT 
 Grenoble
Auxerre 
11/05 02:45
FT 
 Clermont Foot
ES Troyes AC 
11/05 02:45
FT 
 Orleans US 45
Avenir Sportif Beziers 
11/05 02:45
FT 
 Valenciennes
Le Havre 
11/05 02:45
FT 
 Ajaccio GFCO
Chateauroux 
11/05 02:45
FT 
 Stade Brestois
Chamois Niortais 
11/05 02:45
FT 
 Red Star 93
Paris Fc 
11/05 02:45
FT 
 Lorient
Sochaux 
10/05 20:00
FT 
 Guria Lanchkhuti
Telavi 
10/05 20:00
FT 
 Baia Zugdidi
Samtredia 
10/05 20:00
FT 
 Guria Lanchkhuti
Telavi 
10/05 20:00
FT 
 Baia Zugdidi
Samtredia 
10/05 21:00
FT 
 Norchi Dinamoeli Tbilisi
Gagra 1
10/05 21:00
FT 
 Merani Martvili
Gagra 
10/05 22:00
FT 
 Shukura Kobuleti
Kolkheti Poti 
10/05 22:00
FT 
 Shukura Kobuleti
Kolkheti Poti 
10/05 23:00
FT 
 Lokomotiv Tbilisi
Torpedo Kutaisi 
11/05 01:00
FT 
 Metalurgi Rustavi
Saburtalo Tbilisi 
11/05 00:30
FT 
 Bremer Sv
Lts Bremerhaven 
11/05 01:00
FT 
 Arminia Hannover
Mtv Wolfenbuttel 
11/05 01:30
FT 
 Sc Staaken
Anker Wismar 
11/05 02:00
FT 
 Ssv Merten
Hurth 
11/05 02:00
FT 
 Wunstorf
Sv Atlas Delmenhorst 
11/05 01:30
FT 
1 Sv Drochtersen/assel
VfB Oldenburg 
10/05 20:00
FT 
 Dreams Sports Club
Kitchee 
11/05 03:15
FT 
 Fram Reykjavik
Fjolnir 
11/05 03:15
FT 
 Umf Afturelding
Leiknir Reykjavik 1
11/05 03:15
FT 
1 Grotta Seltjarnarnes
Throttur 
11/05 03:15
FT 
1 Throttur Vogur
Kari Akranes 
11/05 02:00
FT 
 Haukar Womens
Tindastoll Neisti Womens 
11/05 02:00
FT 
 Haukar Womens
Tindastoll Neisti Womens 
11/05 03:15
FT 
 Ia Akranes (w)
Hafnarfjordur (w) 
11/05 03:15
FT 
 Augnablik Womens
Grindavik Womens 
11/05 03:15
FT 
 Ia Akranes (w)
Hafnarfjordur (w) 
11/05 03:15
FT 
 Augnablik Womens
Grindavik Womens 
11/05 02:00
FT 
 Hafnarfjordur FH
Ka Akureyri 
11/05 02:00
FT 
 Hafnarfjordur FH
Ka Akureyri 
11/05 03:15
FT 
 Stjarnan
HK Kopavog 
11/05 03:15
FT 
 Stjarnan
HK Kopavog 
11/05 04:00
FT 
 Breidablik
Vikingur Reykjavik 
11/05 04:00
FT 
 Breidablik
Vikingur Reykjavik 
11/05 03:00
FT 
 Al Shorta Damascus
Al Kahrabaa 
11/05 02:45
FT 
 Drogheda United
Limerick FC 
11/05 02:45
FT 
 Wexford Youths
Cobh Ramblers 
11/05 02:45
FT 
 Shelbourne
Athlone 
11/05 02:45
FT 
 Drogheda United
Limerick FC 
11/05 02:45
FT 
 Shelbourne
Athlone 
11/05 02:45
FT 
 Wexford Youths
Cobh Ramblers 
11/05 02:45
FT 
 Cork City
UC Dublin UCD 
11/05 02:45
FT 
 Derry City
St. Patrick's 
11/05 02:45
FT 
 Bohemians
Dundalk 
10/05 21:00
FT 
 Hapoel Kfar Saba
Beitar Tel Aviv Ramla 
10/05 21:00
 
 Hapoel Natzrat Illit
Hapoel Ashkelon 1
10/05 21:00
 
 Hapoel Katamon Jerusalem
Hapoel Ramat Gan FC 
10/05 21:00
 
 Sektzia Nes Tziona
Hapoel Afula 
10/05 19:30
AET 
 Maccabi Ironi Sderot
Hapoel Bikat Hayarden 
90min [1-1], 120min [1-2], Hapoel Bikat Hayarden win
10/05 20:00
 
 Hapoel Ironi Baka El Garbiya
Hapoel Herzliya 1
10/05 20:00
 
 Maccabi Shaarayim
Maccabi Herzliya 
90min [0-0], 120min [1-1], Penalty [2-3], Maccabi Herzliya win
10/05 21:00
FT 
 Cagliari U20
Napoli U19 
10/05 23:00
FT 
 Udinese Youth
AC Milan U19 
11/05 12:00
 
 Yokohama Fc Seagulls Womens
Shizuoka Sangyo University (w) 
10/05 22:00
FT 
 Ballkani
Gjilani 
10/05 22:00
FT 
 Kf Flamurtari Pristina Kos
Kf Drenica Srbica 
10/05 22:00
FT 
 Kf Trepca Mitrovice
Kf Ferizaj 
11/05 03:30
FT 
 Al Ansar Lib
Al-Nejmeh 
10/05 23:30
FT 
 Kupiskis
Taip 
10/05 23:30
FT 
 Kupiskis
Taip 
10/05 22:00
FT 
 Kedah
Selangor PKNS 
10/05 22:00
FT 
 Pahang
Terengganu 
11/05 03:00
FT 
 Pumas UNAM
Julinho Sporting 
11/05 10:00
AET 
 Cashmere Technical
Coastal Spirit 
90min [2-2], 120min [2-2], Penalty [1-1],
11/05 11:00
FT 
 Petone
Miramar Rangers 
11/05 00:00
FT 
 Madla Il
Brodd 
11/05 01:00
FT 
1 Donn
Mandalskameratene 
11/05 02:15
FT 
 Oppsal U19
Raufoss U19 
11/05 03:00
FT 
 Jabal Al Mukaber
Hilal Al Quds 
10/05 19:30
FT 
 Deportivo Capiata Reserves
Sportivo San Lorenzo Reserve 
11/05 04:30
FT 
1 Inti Gas Deportes
Utc Cajamarca 
11/05 09:00
FT 
 Academia Deportiva Cantolao
Universitario de Deportes 
10/05 16:00
 
 Scm Argesul Pitesti
Ripensia Timisoara 
10/05 23:00
FT 
 Botosani
Cs Voluntari 1
11/05 02:00
FT 
1 Dinamo Bucuresti
Gaz Metan Medias 
10/05 23:00
FT 
 Voluntari B
Cs Sporting Rosiori 
10/05 23:00
FT 
 Pascani
Acs Kse Targu Secuiesc 
10/05 23:00
FT 
1 Acs Dumbravita
Metalurgistul Cugir 
10/05 23:00
FT 
1 Soimii Lipova
Scolar Resita 
10/05 16:00
FT 
 Anzhi Youth
Arsenal Tula Youth 
10/05 19:00
FT 
 Krasnodar Youth
Yenisey Krasnoyarsk Youth 
10/05 21:55
FT 
 Kirehe
Mukura 
11/05 03:00
FT 
 Al Nahdha
Al Washm 
11/05 03:00
FT 
 Hajer
Al Tai 
11/05 03:00
FT 
 Al Jabalain
Al Shoalah 
11/05 03:00
FT 
 Najran
Al Jeel 
11/05 03:00
FT 
 Al Rbeea
Al Orubah 
11/05 03:00
FT 
 Al Qaisoma
Abha 1
11/05 03:00
FT 
 Granada
Tenerife 
11/05 04:00
FT 
 Ud Tamaraceite
Las Palmas C 
11/05 01:00
FT 
 Hammarby
IK Sirius 
11/05 01:00
FT 
 IFK Uddevalla
Stenungsunds If 
11/05 01:00
FT 
 Ifo Bromolla If
Karlskrona 
11/05 01:00
FT 
 GAIS
Ik Frej Taby 
11/05 01:00
FT 
 GAIS
Ik Frej Taby 
11/05 01:30
FT 
 Vasalunds If U19
Brommapojkarna U19 
11/05 02:00
FT 
 Servette
Lausanne Sports 
11/05 01:30
FT 
1 Antalyaspor
Bursaspor 
11/05 02:00
FT 
 Al-Dhafra
Ahli Al-Fujirah 
11/05 02:00
FT 
 Banni Yas
Ittihad Kalba 
11/05 02:00
FT 
 Emirate
Al-Jazira UAE 
10/05 23:00
FT 
 Inhulets Petrove
Obolon Kiev 1
10/05 17:00
FT 
 Pfk Oleksandria U19
Lviv U19 
10/05 18:00
 
 Vorskla U19
Karpaty Lviv U19 
10/05 19:00
FT 
 Chernomorets Odessa U19
Volyn U19 
10/05 16:30
FT 
 Desna Chernihiv U21
Lviv U21 
10/05 17:00
 
 Mariupol U21
Chernomorets Odessa U21 
10/05 18:00
 
 Dynamo Kyiv U21
Zorya U21 
10/05 18:00
 
 Shakhtar Donetsk U21
Pfc Oleksandria U21 
11/05 07:00
FT 
 Hartford Athletic
Memphis 901 
11/05 08:30
FT 
 Austin Bold
Okc Energy 
11/05 10:30
 
 Phoenix Rising
Rio Grande Valley 
10/05 21:45
FT 
 Sogdiana Jizak
Andijan 
10/05 23:00
FT 
 Nasaf Qarshi
Qizilqum Zarafshon 
11/05 03:30
FT 
 Universidad Central De Venezuela
Dynamo Puerto 
10/05 18:00
FT 
 Binh Duong
Sài Gòn FC 
10/05 16:30
FT 
1 Đồng Tháp
Hue FC 
10/05 15:45
FT 
 Greece Beach Soccer
England Beach Soccer 
10/05 17:00
FT 
 Turkey Beach Soccer
Czech Republic Beach Soccer 
10/05 18:15
FT 
 Norway Beach Soccer
Azerbaijan Beach Soccer 
10/05 19:30
FT 
 Portugal Beach Soccer
Switzerland Beach Soccer 
10/05 20:45
FT 
 Italy Beach Soccer
France Beach Soccer 
10/05 22:10
FT 
 Russia Beach Soccer
Ukraine Beach Soccer 
11/05 00:30
FT 
 Spain Beach Soccer
Belarus Beach Soccer 
10/05 15:00
FT 
 Vietnam U19 (w)
Thailand Womens U19 
10/05 19:35
FT 
 China Womens U19
South Africa Womens U19 
10/05 21:00
FT 
 Mexico Womens U20
North Korea Womens U20 
10/05 23:30
FT 
 France Womens U20
Haiti Womens U20