livescore - live soccer scores

LiveScore 08 May 2019

09/05 03:00
FT 
 Ajax Amsterdam
Tottenham Hotspur 
09/05 06:15
FT 
 Cruzeiro
Emelec 
09/05 06:15
FT 
 CA Huracan
Deportivo Lara 
09/05 06:15
FT 
 Gremio
Univ. Catolica 
09/05 06:15
FT 
1 Rosario Central
Libertad Asuncion 
09/05 08:30
FT 
1 CA Penarol
Flamengo 1
09/05 08:30
FT 
 Liga Dep. Universitaria Quito
San Jose 
09/05 08:30
FT 
 Palmeiras
San Lorenzo 
09/05 08:30
FT 
 Atletico Junior Barranquilla
Melgar 
09/05 04:00
FT 
 Estudiantes Merida
Argentinos Juniors 
08/05 18:00
FT 
 Sanfrecce Hiroshima
Guangzhou Evergrande 
08/05 18:00
FT 
 Daegu
Melbourne Victory 
08/05 19:30
FT 
 Shandong Luneng
Gyeongnam 
08/05 20:45
FT 
 Johor
Kashima Antlers 
09/05 07:00
FT 
 Atlanta United
Toronto 
09/05 07:30
FT 
 Columbus Crew
LA Galaxy 
09/05 08:00
FT 
 Chicago Fire
New England Revolution 
09/05 08:00
FT 
 New York Red Bulls
Montreal Impact 
08/05 23:00
 
 Skenderbeu Korca
KS Perparimi Kukesi 
08/05 23:00
FT 
 KF Tirana
Luftetari Gjirokaster 
09/05 04:10
FT 
 Belgrano
Deportivo Riestra 1
08/05 22:00
FT 
 Ca Ituzaingo Reserves
Victoriano Arenas Reserves 
09/05 02:00
FT 
 Ca Estudiantes Caseros Reserves
Deportivo Espanol Reserves 
09/05 02:00
FT 
 Ca San Miguel Reserves
Club Comunicaciones Reserves 
09/05 02:00
FT 
1 Tristan Suarez Reserves
Barracas Central Reserves 2
09/05 02:00
FT 
 Ca Colegiales Reserves
Atletico Fenix Reserves 1
09/05 02:10
FT 
 San Martin Burzaco Reserves
Sportivo Italiano Reserves 
09/05 02:30
FT 
 Deportivo Armenio Reserves
Ferrocarril Midland Reserves 
09/05 02:30
FT 
1 Deportivo Merlo Reserves
El Porvenir Reserves 
09/05 09:00
FT 
1 Club Atletico Guemes
Velez De San Ramon 1
08/05 23:30
FT 
 Lori Vanadzor
Alashkert 
08/05 17:00
FT 
 Canberra Olympic
Canberra 
08/05 17:00
FT 
 Murray United
Fc Bulleen Lions 
08/05 17:00
AET 
1 APIA Leichhardt Tigers
Coogee United 1
90min [1-1], 120min [3-1], APIA Leichhardt Tigers win
08/05 17:00
FT 
 Cessnock City Hornets
Lake Macquarie 
08/05 17:00
FT 
 Edgeworth Eagles
West Wallsend Sc 
08/05 17:00
FT 
 Lambton Jarvis
Beresfield United 
08/05 17:00
FT 
 New Lambton
Dudley Redhead Utd 1
08/05 17:00
FT 
 Weston Workers Bears
Cooks Hill United 
08/05 17:05
FT 
 Woden Valley
Tuggeranong United 
08/05 17:30
FT 
 Oakleigh Cannons
North Geelong Warriors 1
08/05 17:30
FT 
 Blacktown City Demons
Blacktown Spartans 
08/05 17:30
FT 
 Anu
Belconnen United 
08/05 17:30
FT 
 Preston Lions
Avondale Heights 
08/05 17:30
AET 
 Western Condors
Sutherland Sharks 
90min [2-2], 120min [2-2], Penalty [1-4], Sutherland Sharks win
08/05 17:30
FT 
 Ted Reiter Mountain City Rovers
Kirrawee Kangaroos 
08/05 17:45
AET 
 Eastern Lions Sc
St Albans City 
90min [2-2], 120min [3-4], St Albans City win
08/05 18:00
FT 
 Doveton
South Melbourne 
08/05 18:00
FT 
 Fitzroy City
Melbourne Knights 
09/05 01:00
FT 
 Sv Kuchl
Usk Anif 
08/05 23:30
FT 
 Sv Ludmannsdorf
Dsg Sele Zell 
09/05 00:00
FT 
 FK Sarajevo
NK Siroki Brijeg 
09/05 06:30
FT 
 ABC
Altos/pi 1
09/05 00:30
FT 
 Santa Cruz Pe U20
Juventus Ac Youth 
09/05 02:00
FT 
1 Vasco Da Gama Womens
Cresspom Womens 
09/05 04:00
FT 
 Alianca Womens
Taubate Womens 
09/05 04:00
FT 
 Gremio Womens
Portuguesa Womens 
09/05 04:00
FT 
1 Botafogo Rj Womens
Chapecoense Womens 
09/05 04:00
FT 
 Cruzeiro Rj Womens
Fluminense Rj Womens 1
09/05 04:20
FT 
 Operario Womens
Porto Velho Ec Womens 
09/05 01:55
FT 
 Rio Branco Ac U19
Gra Kar U19 
09/05 02:00
FT 
 Sao Francisco Womens
Audax Sp Womens 
09/05 02:00
FT 
 Sport Recife Womens
Minas Icesp Df Womens 
09/05 02:00
FT 
1 Vitoria Ba Womens
Foz Cataratas Womens 2
09/05 06:55
FT 
 Kindermann Womens
Sao Jose Dos Campos Womens 1
09/05 00:30
FT 
 Dunav Ruse
Vitosha Bistritsa 1
08/05 19:05
FT 
 Cd Tim Iec
Cd Monte Carlo 
09/05 04:10
FT 
 Llaneros de Guanare
Fortaleza 
09/05 04:15
FT 
 Leones
Deportivo Pereira 
09/05 04:15
FT 
2 CD Jaguares
Envigado 1
09/05 04:15
FT 
 Bogota
Boyaca Chico 
09/05 04:15
FT 
1 Patriotas
Santa Fe 
09/05 04:15
FT 
 Alianza Petrolera
Atletico Bucaramanga 
09/05 04:15
FT 
 Cucuta
Valledupar 
09/05 04:15
FT 
 Barranquilla
Real Cartagena 
09/05 04:15
FT 
1 Union Magdalena
Real Santander 
09/05 04:15
FT 
 Deportivo Pasto
Atletico Clube Purtugal 1
09/05 04:15
FT 
 Cortulua
Atletico Huila 
09/05 04:15
FT 
 Orsomarso
Deportes Quindio 
09/05 04:15
FT 
 Universitario De Popayan
America de Cali 
09/05 08:30
FT 
 Millonarios
Tigres Zipaquira 
08/05 22:00
FT 
 El Salvador U17
Jamaica U17 
09/05 03:00
FT 
 Trinidad Tobago U17
Honduras U17 
09/05 04:00
FT 
 Haiti U17
Dominican Republic U17 
09/05 06:00
FT 
 Mexico U17
Puerto Rico U17 
08/05 19:00
FT 
 Dugopolje U19
Rijeka U19 
08/05 21:00
FT 
 Znk Osijek U19
Dinamo Zagreb U19 
08/05 16:20
FT 
 Prevysov
Slovan Velvary 
08/05 20:00
 
 Litomerice
Jiskra Usti Nad Orlici 
08/05 23:00
 
 Sokol Brozany
Kraluv Dvur 
08/05 23:00
FT 
 Dobrovice
Karlovy Vary Dvory 
08/05 23:00
 
1 Stechovice
Domazlice 
08/05 23:00
AET 
 Zivanice
Radotin 
90min [2-2], Penalty [5-6], Radotin win
08/05 16:15
FT 
 Pardubice
Fk Banik Sokolov 
08/05 23:00
FT 
 Budejovice
Chrudim 
08/05 23:00
FT 
 Prostejov
Vysocina Jihlava 
08/05 23:00
FT 
 Fk Graffin Vlasim
Fotbal Trinec 
08/05 23:00
FT 
 Viktoria Zizkov
Vitkovice 
08/05 23:00
FT 
 SC Znojmo
Fk Mas Taborsko 
09/05 00:00
FT 
 Usti nad Labem
Sk Slovan Varnsdorf 
08/05 16:15
FT 
 Zdar Nad Sazavou
Bystrc Kninicky 
08/05 16:15
 
1 Mfk Havirov
Slavicin 
08/05 16:30
FT 
 Havlickuv Brod
Slovan Rosice 
08/05 16:35
FT 
 Viktoria Plzen U19
Dukla Praha U19 
08/05 17:00
FT 
 Ceske Budejovice u19
Sk Sigma Olomouc u19 
08/05 17:00
FT 
 Mlada Boleslav U19
Pribram U19 
08/05 17:00
FT 
 Slavia Praha u19
Sparta Praha U19 
08/05 22:30
FT 
 Velka Bites
Blansko 
08/05 22:30
FT 
 Strani
Tj Sokol Lanzhot 
08/05 22:30
FT 
 Nove Sady
Afc Humpolec 
08/05 22:30
FT 
 Sumperk
Sk Detmarovice 
08/05 22:30
FT 
 Frydlant Nad Ostravici
HFK Olomouc 
08/05 22:30
 
 Breclav
Stara Rise 
08/05 22:30
FT 
 Slavoj Olympia
Bohumin 
08/05 22:30
FT 
 Tj Sokol Usti
Hermanice 
08/05 23:00
 
 Opava Ii
Hranice Kunz 
08/05 23:00
FT 
2 Svratka Brno
Tj Start Brno 
08/05 23:00
FT 
 Tatran Rousinov
Ivancice 
08/05 23:00
FT 
 Tj Hluboka Nad Vltavou
Osek Tj 
08/05 23:00
FT 
 Zelec
Sk Rudolfov 
08/05 16:00
FT 
 Hradec Kralove u19
Pardubice U19 
08/05 16:30
 
 Synot Slovacko U19
Zlin U19 1
08/05 23:30
FT 
 Naestved
Roskilde 
09/05 00:30
FT 
 Fremad Amager
Lyngby 
09/05 00:30
FT 
1 Herfolge Boldklub Koge
Elite 3000 Helsingor 
09/05 00:30
FT 
 Nykobing Falster
Hvidovre IF 
09/05 00:30
FT 
 Silkeborg IF
Thisted 
09/05 00:00
FT 
 Ballerup Skovlunde Womens
Brondby Womens 
09/05 01:00
FT 
 Vsk Aarhus Womens
Kolding Bk Womens 
09/05 01:00
FT 
 Fortuna Hjorring Womens
Thisted Fc Womens 
09/05 08:30
FT 
 Cd Chalatenango
Municipal Limeno 
09/05 09:30
FT 
 CD FAS
Aguila 
09/05 02:00
FT 
 Everton U23
Newcastle U23 
09/05 00:00
AET 
 Nomme JK Kalju
Levadia Tallinn 4
90min [2-2], 120min [3-2], Nomme JK Kalju win
08/05 16:30
FT 
 Bulgaria Womens U17
Spain Womens U17 
08/05 19:00
FT 
 Denmark Womens U17
Portugal Womens U17 
08/05 19:00
FT 
1 Germany Womens U17
Netherlands Womens U17 
08/05 21:30
FT 
 Austria Womens U17
England Womens U17 
09/05 01:00
FT 
 HB Torshavn
Ki Klaksvik 
08/05 23:00
 
 Inter Turku 2
Tpk 
08/05 23:30
FT 
 Roi United
TP47 Tornio 
09/05 01:15
FT 
 Finnkurd
Atlantis 
08/05 23:30
FT 
 HIFK
IFK Mariehamn 
09/05 00:30
FT 
 Werder Bremen Womens
Bayern Munich (w) 
09/05 00:30
FT 
 Bayern Hof
Wurzburger Kickers Ii 
09/05 00:30
FT 
 Villingen
Reutlingen 
09/05 01:00
FT 
 Fsv Luckenwalde
Askania Bernburg 
09/05 01:00
FT 
 Eintracht Rheine
1 Gievenbeck 
09/05 01:30
FT 
 Rot Weiss Ahlen
Sportfreunde Siegen 
09/05 01:30
FT 
 Tus Haltern
Asc 09 Dortmund 
09/05 01:45
FT 
 Sv Westfalia Rhynern
Adams Sam Beek 
09/05 01:00
FT 
 Kaan Marienborn
SV Lippstadt 
08/05 21:00
FT 
 Diagoras
Kalamata Ao 
08/05 21:00
FT 
 Ofi Crete U19
Levadiakos U19 1
09/05 05:30
FT 
 Cd Achuapa
Quiche 
09/05 04:30
FT 
 Guastatoya
Club Comunicaciones 1
08/05 20:45
FT 
 Tai Chung
Central Western District Rsa 
09/05 02:00
FT 
 Thor Ka Akureyri (w)
Fylkir (w) 
09/05 03:15
FT 
 Kr Reykjavik Womens
Valur (w) 
09/05 02:00
FT 
 College Corinthians
Mayfield United 
09/05 02:00
FT 
 Athlone Town U19
Galway United U19 
09/05 02:00
FT 
1 Wilton United
Park United Afc 
09/05 03:00
FT 
 Inchicore Athletic
Cie Ranch 
08/05 23:45
FT 
 Viterbese
Ac Monza 
08/05 18:00
FT 
 Consadole Sapporo
Yokohama F Marinos 
08/05 18:00
FT 
 Shonan Bellmare
V-Varen Nagasaki 
08/05 18:00
FT 
 Tokyo
Vegalta Sendai 
08/05 18:00
FT 
 Oita Trinita
Vissel Kobe 
08/05 18:00
FT 
 Jubilo Iwata
Matsumoto Yamaga 
08/05 18:00
FT 
 Gamba Osaka
Shimizu S-Pulse 
08/05 18:30
FT 
 Sagan Tosu
Kashiwa Reysol 
08/05 18:30
FT 
 Nagoya Grampus Eight
Cerezo Osaka 
09/05 04:00
FT 
 That Ras
AL-Sareeh 
09/05 04:00
FT 
 Al Aqaba Sc
Shabab AlOrdon 
09/05 04:00
FT 
 Ramtha SC
Al Wihdat Amman 
08/05 17:00
AET 
1 Altay Spor Kulubu
FK Atyrau 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [1-3], FK Atyrau win
08/05 18:00
FT 
 Taraz
Ordabasy 
08/05 20:30
FT 
 Irtysh Pavlodar
Kaisar Kyzylorda 
08/05 21:00
FT 
 Kairat Almaty
Tobol Kostanai 
08/05 19:00
FT 
 Sofapaka
Weston Shitima 1
08/05 20:00
FT 
 Vihiga United
Bandari 
08/05 20:00
FT 
 Mathare United
Kariobangi Sharks 
08/05 21:15
FT 
 Afc Leopards Sc
Kericho 
08/05 21:15
FT 
 Chemelil Sugar
Gor Mahia 
08/05 14:00
FT 
 Gyeongju KHNP
Incheon Korail 
08/05 18:00
FT 
1 Changwon City
Cheonan City 
08/05 18:00
FT 
 Gangneung
Mokpo City 
08/05 18:30
FT 
 Gimhae City
Busan Transportation 
08/05 23:00
FT 
 Rigas Futbola Skola
Spartaks Jurmala 
08/05 23:00
FT 
1 FK Ventspils
Jelgava 
08/05 23:00
FT 
 Zalgiris Vilnius B
Nevezis 
08/05 23:00
FT 
 Zalgiris Vilnius 2
Nevezis 
08/05 23:00
FT 
 Dziugas Telsiai
Bfa 
09/05 00:00
FT 
 Siauliai
Dainava Alytus 
09/05 00:00
FT 
 Siauliai
Dfk Dainava Alytus 
08/05 22:30
FT 
 Academy Pandev
Pobeda Prilep 
08/05 22:30
FT 
 Belasica Strumica
Renova Cepciste 1
08/05 22:30
FT 
 Makedonija Gjorce Petrov
Korzo Prilep 
08/05 22:30
FT 
 FK Shkendija 79
Sileks 
08/05 22:30
FT 
 Vardar Skopje
Rabotnicki Skopje 1
09/05 00:30
AET 
1 Hibernians FC
Valletta FC 
90min [2-2], 120min [2-3], Valletta FC win
09/05 08:00
FT 
 Pachuca
Tigres UANL 
09/05 10:06
FT 
 Club Tijuana
Leon 
09/05 07:00
FT 
 Ua Zacatecas
Loros Universidad 
09/05 09:00
FT 
 Atletico Saltillo
Club Canoneros Marina 
09/05 09:30
FT 
 Deportivo Cafessa
Ocelotes De La Unach 
08/05 23:00
 
 Monarcas Morelia U20
Monterrey U20 
09/05 00:00
FT 
 Club America U20
Atlas U20 
08/05 20:00
FT 
1 Sfintul Gheorghe
Zimbru Chisinau 1
08/05 23:00
FT 
 Jedinstvo Bijelo Polje
Mladost Ljeskopolje 
08/05 23:00
FT 
 Kom Podgorica
Berane 
08/05 23:00
FT 
 Otrant
Ofk Igalo 
08/05 23:00
FT 
1 Arsenal Tivat
Jezero Plav 
08/05 23:00
FT 
 Decic Tuzi
Bokelj Kotor 
09/05 06:00
FT 
 Olympique de Safi
Renaissance Sportive de Berkane 
09/05 01:00
FT 
 Civics Fc
Pumas UNAM 
09/05 03:10
FT 
1 Tigers
Orlando Pirates Sc 
08/05 23:30
FT 
 De Graafschap U19
Twente U19 
08/05 23:00
 
 Niger Tornadoes
Katsina United 
08/05 23:00
FT 
 Rivers United
Enyimba International 
08/05 23:00
FT 
 Yobe Desert Stars
El Kanemi Warriors 
08/05 23:00
FT 
 Enugu Rangers International
Kwara United 
08/05 23:00
 
 Wikki Tourist
Mfm 
08/05 23:00
FT 
 Go Round Omoku
Akwa United 
08/05 23:00
FT 
 Plateau United
Gombe United 
09/05 01:35
FT 
 Kada City
Heartland 
09/05 00:00
FT 
 HamKam
Sogndal 
09/05 00:00
FT 
 Junkeren
Strommen 
09/05 02:00
FT 
 Al Oruba Sur
Dhufar 
09/05 02:00
FT 
 Mjees
Muscat 
09/05 02:00
FT 
1 AL-Nahda
Saham 
09/05 02:00
FT 
 Al Oruba Sur
Dhofar 
09/05 01:10
FT 
 Widzew lodz
Olimpia Grudziadz 
08/05 23:00
FT 
 Avia Swidnik
Spartakus Daleszyce 
08/05 23:00
FT 
1 Lks Wolczanka Wolka Pelkinska
Czarni Polaniec 
08/05 23:00
FT 
 Podhale Nowy
Hutnik Krakow 
08/05 23:00
FT 
 Orleta Radzyn Podlaski
Podlasie Biala Podlaska 
08/05 23:00
FT 
 Sola Oswiecim
Wisla Sandomierz 
08/05 23:00
FT 
 Stal Rzeszow
Stal Krasnik 
09/05 00:00
FT 
 Wislanie Jaskowice
Wisla Pulawy 
09/05 01:30
FT 
 Kszo Ostrowiec
Motor Lublin 1
08/05 23:00
FT 
 Steaua Bucuresti 2
Csm Oltenita 
08/05 23:00
FT 
 Afc Hermannstadt 2
Sr Brasov 
08/05 23:00
FT 
 Millenium Giarmata
Industria Galda 
08/05 23:00
FT 
 Corvinul Hunedoara
Gloria Lunca Teuz Cermei 
08/05 16:00
 
 Becicherecu Mic Womens
Css Targoviste Womens 
08/05 16:00
FT 
 Olimpia Cluj Womens
Independenta Baia Mare Womens 
08/05 16:00
 
 Uni Alexandria Womens
Heniu Prundu Bargaului Womens 
08/05 16:10
FT 
 Universitatea Galati Womens
Vasas Odorhei Womens 
08/05 20:00
 
1 Norilsky Nickel Futsal
Mfk Tyumen Futsal 
08/05 22:00
 
 Dynamo Samarra Futsal
Mfk Sinara Ekaterinburg Futsal 
08/05 16:25
 
1 Sakhalin
FK Chita 
08/05 19:00
 
 Sibir 2
Zvezda Irkutsk 
08/05 20:00
FT 
 Lokomotiv Moscow Womens
Kubanochka Krasnodar Womens 
08/05 16:30
FT 
 Spartak Trnava B
SKM Puchov 
08/05 17:00
FT 
 Ruzomberok B
Tj Banik Kalinovo 
08/05 23:00
FT 
 Vion Zlate Moravce B
Slovan Duslo Sala 
08/05 23:00
FT 
 Povazska Bystrica
Nove Mesto 
08/05 23:00
FT 
 Sk 1923 Gabcikovo
Lednicke Rovne 
08/05 23:00
FT 
 Tj Druzstevnik Vrakun
Belusa 
08/05 23:30
FT 
 Skm Liptovsky Hradok
Tj Tatran Oravske Vesele 
08/05 23:30
FT 
 Mfk Lokomotiva Zvolen
Ftc Filakovo 
08/05 23:35
FT 
 Galanta
Nitra B 
08/05 17:00
 
 Senica U19
Mfk Zemplin Michalovce U19 
08/05 17:00
 
 Spartak Trnava U19
Nitra U19 
08/05 17:00
 
 Slovan Bratislava U19
Zp Sport Podbrezova U19 
08/05 21:00
 
 Poprad U19
Dac Dunajska Streda U19 
08/05 22:00
 
 Msk Zilina U19
Tatran Presov U19 
08/05 23:30
FT 
 Olimpija Ljubljana U19
Nd Gorica U19 1
08/05 18:00
FT 
 Celta Vigo U19
Real Zaragoza U19 
08/05 23:00
FT 
 Villarreal U19
Sevilla U19 
08/05 19:00
 
 JL Chiangmai United
Samut Sakhon 
08/05 22:00
 
 Etoile Metlaoui
Es Du Sahel 
09/05 07:00
FT 
 Erie Commodores
Dayton Dutch Lions 
09/05 07:00
FT 
 Reading United
Junior Lone Star 1
09/05 07:05
FT 
 Greenville
Tormenta 
09/05 07:05
FT 
 Miami
Florida Soccer Soldiers 
09/05 07:30
FT 
 New York Universe B Team
Black Rock 
09/05 08:00
 
 Little Rock Street
Ntx Rayados 
90min [2-2], 120min [2-2], Penalty [2-4], Ntx Rayados win
09/05 08:30
AET 
 Des Moines Menace
Duluth 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [3-1], Des Moines Menace win
09/05 08:30
FT 
 Midland Odessa Sockers
Denver 
09/05 09:30
FT 
 Lansing Ignite
Afc Ann Arbor 
08/05 22:30
FT 
 Ottawa Fury
New York Red Bulls B 
09/05 08:00
 
 Nashville
Tampa Bay Rowdies 
09/05 10:30
FT 
 Fresno
Sacramento Republic 
09/05 01:45
FT 
 Undy Athletic
Taffs Well 
09/05 02:30
FT 
 Goytre United
Port Talbot 
08/05 15:00
FT 
 South Africa Womens U20
Vietnam U19 (w) 
08/05 18:30
FT 
 Japan women U19
Mexico Womens U19 
08/05 19:35
FT 
 China Womens U19
Thailand Womens U19 
08/05 21:00
FT 
1 Gabon Womens U19
Haiti Womens U19 
08/05 23:00
FT 
 Sloga Gornje Crnjelovo
Serbiska Koif Kozara 
08/05 23:35
AET 
 France Womens U19
North Korea Womens U19 
90min [0-0], Penalty [4-3], France Womens U19 win
09/05 02:15
FT 
1 Central Ballester
Mitre Sde 1
09/05 02:30
FT 
 Senegal Womens
Ghana Womens 
09/05 07:00
FT 
1 Brusque U20
Figueirense Sc Youth 
08/05 21:00
FT 
 Nkana
Buildcon 1