livescore - live soccer scores

LiveScore 27 Apr 2019

27/04 19:30
FT 
 Tottenham Hotspur
West Ham 
27/04 22:00
FT 
 Crystal Palace
Everton 
27/04 22:00
FT 
 Fulham
Cardiff City 
27/04 22:00
FT 
 Southampton
Bournemouth 
27/04 22:00
FT 
 Watford
Wolves 
28/04 00:30
FT 
 Brighton
Newcastle United 
27/04 19:00
FT 
 Athletic Bilbao
Alaves 
27/04 22:15
FT 
 Atletico Madrid
Valladolid 
28/04 00:30
FT 
 Leganes
Celta Vigo 
28/04 02:45
FT 
 Barcelona
Levante 
27/04 21:00
FT 
 Bologna
Empoli 
28/04 00:00
FT 
 AS Roma
Cagliari 
28/04 02:30
FT 
 Inter Milan
Juventus 
27/04 21:30
FT 
2 Borussia Dortmund
Schalke 04 
27/04 21:30
FT 
 Fortuna Dusseldorf
Werder Bremen 
27/04 21:30
FT 
 Eintr. Frankfurt
Hertha Berlin 1
27/04 21:30
FT 
 Hannover 96
Mainz 05 
27/04 21:30
FT 
 RB Leipzig
Freiburg 
28/04 00:30
FT 
 VfB Stuttgart
Monchengladbach 
27/04 20:30
FT 
 Millwall
Stoke City 
27/04 22:00
FT 
 Birmingham
Wigan Athletic 
27/04 22:00
Postp. 
 Bolton Wanderers
Brentford 
27/04 22:00
FT 
1 Bristol City
Derby County 
27/04 22:00
FT 
 Middlesbrough
Reading 
27/04 22:00
FT 
 Preston North End
Sheffield Wed. 1
27/04 22:00
FT 
 Queens Park Rangers
Nottingham Forest 
27/04 22:00
FT 
 Swansea City
Hull City 
27/04 22:00
FT 
 West Bromwich
Rotherham United 
28/04 00:15
FT 
 Sheffield United
Ipswich 
28/04 02:30
FT 
 Norwich
Blackburn Rovers 
28/04 03:00
AET 
 Stade Rennais
PSG 1
90min [2-2], 120min [2-2], Penalty [6-5], Stade Rennais win
28/04 00:00
FT 
1 Oostende
Sporting Charleroi 
28/04 02:00
FT 
 Westerlo
AS Eupen 
28/04 02:00
FT 
1 Peruwelz
Kortrijk 
28/04 02:00
FT 
 Red Star Waasland-Beveren
St Gilloise 
28/04 02:00
FT 
 Zulte-Waregem
Cercle Brugge 
28/04 02:30
FT 
 Gent
Genk 
27/04 22:30
FT 
 Santa Clara
Vitoria Setubal 
27/04 22:30
FT 
1 Portimonense
Feirense 1
28/04 01:00
FT 
 Sporting Lisbon
Vitoria Guimaraes 
28/04 03:30
FT 
 Aves
Belenenses 
27/04 19:30
FT 
 Celtic
Kilmarnock 
27/04 22:00
FT 
 Hamilton
Livingston 
27/04 22:00
FT 
1 Motherwell
Dundee 
27/04 22:00
FT 
 St. Mirren
St. Johnstone 
27/04 15:35
FT 
 Newcastle Jets
Sydney 
27/04 17:50
FT 
 Western Sydney
Melbourne Victory 
27/04 21:30
FT 
 Anzhi
FK Rostov 
28/04 00:00
FT 
 Dinamo Moscow
Terek Groznyi 
28/04 01:00
FT 
 New York City
Orlando City 
28/04 03:00
FT 
 Toronto
Portland Timbers 
28/04 03:55
FT 
 Dallas
San Jose Earthquakes 
28/04 05:00
FT 
 Vancouver Whitecaps
Philadelphia Union 
28/04 06:00
FT 
 Atlanta United
Colorado Rapids 
28/04 07:00
FT 
 New York Red Bulls
Cincinnati 
28/04 08:30
FT 
 Houston Dynamo
Columbus Crew 
28/04 08:30
FT 
 Sporting Kansas City
New England Revolution 2
27/04 13:00
FT 
 Cerezo Osaka
Oita Trinita 
28/04 12:00
FT 
 Yokohama F Marinos
Kashima Antlers 
28/04 12:00
FT 
 Vegalta Sendai
Gamba Osaka 
27/04 13:00
FT 
 Jeju United
Sangju Sangmu Phoenix 
27/04 15:00
FT 
 Gangwon
Daegu 
27/04 17:00
FT 
 Incheon United
Seongnam Ilhwa Chunma 
27/04 20:00
FT 
 Kastrioti Kruje
Kamza 
28/04 01:00
FT 
 Partizani Tirana
KF Laci 
27/04 23:00
FT 
 Paradou Ac
Na Hussein Dey 
28/04 01:00
FT 
 Js Saoura
Cs Constantine 
28/04 00:05
FT 
 Almirante Brown
Deportivo Riestra 
28/04 02:30
FT 
 All Boys
UAI Urquiza 
28/04 02:30
FT 
 Justo Jose De Urquiza
Atletico Atlanta 
27/04 18:00
FT 
 Pyunik
Alashkert 
27/04 23:45
FT 
 Banants
Artsakh 
27/04 16:30
 
 Sutherland Sharks
South Coast Wolves 
27/04 17:00
FT 
 Ted Reiter Mountain City Rovers
Marconi Stallions 
27/04 15:00
 
 SWQ Thunder
Queensland Lions SC 
27/04 16:30
FT 
 Gold Coast Knights
Brisbane Roar Am 
27/04 17:00
 
 Magpies Crusaders
Brisbane City SC 
27/04 13:00
FT 
 Moreland City
Fc Bulleen Lions 
27/04 13:00
FT 
 North Geelong Warriors
Melbourne Heart Youth 
27/04 13:00
FT 
 Werribee City Sc
Box Hill United Sc 
27/04 13:00
FT 
 Murray United
St Albans Saints 
27/04 13:00
FT 
 Northcote City
Whittlesea Ranges Fc 
27/04 13:00
FT 
 Springvale White Eagles
Ballarat Red Devils 
27/04 13:15
FT 
 Brunswick City
Goulburn Valley Suns 1
27/04 14:00
FT 
 Manningham United Blues
Geelong Sc 
27/04 13:15
 
 Avondale Heights
Oakleigh Cannons 
27/04 15:30
 
 Hume City
Pascoe Vale Sc 
27/04 16:05
FT 
 Heidelberg United
Dandenong City Sc 
27/04 17:00
 
 Dandenong Thunder
South Melbourne 
27/04 17:45
 
 Hume City U20
Pascoe Vale Sc U20 
27/04 16:00
 
 Bayside United
University of Queensland 
27/04 16:00
FT 
 Caboolture
Grange Thistle 
27/04 17:10
 
 North Pine
Brisbane Knights 
27/04 13:30
 
 Campbelltown City SC
Adelaide Olympic 
27/04 13:30
 
 Adelaide Panthers
West Adelaide 
27/04 13:30
 
1 Adelaide United U21
Adelaide Comets 
27/04 13:30
FT 
 Adelaide Blue Eagles
Croydon Kings 
27/04 18:00
FT 
 Adelaide Raiders SC
North Eastern Metrostars 
28/04 11:00
FT 
 Manly United U20
Hakoah Sydney City East U20 
27/04 15:00
 
 Armadale
Inglewood United 1
27/04 15:00
 
 Balcatta
Floreat Athena 
27/04 15:00
 
 Bayswater City
Perth SC 
27/04 15:00
 
 Cockburn City
Stirling Lions 
27/04 15:00
 
 Perth Glory Am
Sorrento 
27/04 15:00
FT 
1 ECU Joondalup
Rocking Ham City 
27/04 23:00
FT 
 Rheindorf Altach
Wacker Innsbruck 
27/04 23:00
FT 
1 Rapid Wien
TSV Hartberg 
27/04 23:00
FT 
 Mattersburg
Trenkwalder Admira 
27/04 20:30
FT 
 Zira
Qarabag 
27/04 21:00
FT 
 Sabah
FK Inter Baku 
27/04 21:30
FT 
 Sabail
Gilan Gabala 
27/04 23:00
FT 
 Neftci Baku
Standard Sumqayit 
27/04 21:45
FT 
 Isloch Minsk
Gomel 
27/04 23:45
FT 
 Shakhter Soligorsk
Energetik Bgu Minsk 
28/04 01:45
FT 
 Dnepr Mogilev
Gorodeya 
28/04 03:00
FT 
 Always Ready
Bolivar 
28/04 05:15
FT 
 Real Potosi
San Jose 
28/04 07:30
FT 
 Royal Pari
Nacional Potosi 
27/04 21:00
 
 Volta Redonda U20
Nova Iguacu U20 
27/04 21:00
FT 
 America Rj U20
Madureira Youth 1
27/04 21:00
FT 
 Portuguesa Santista U20
Fluminense Rj Youth 
28/04 02:00
FT 
1 Juventus Ac Youth
Red Bull Brasil Youth 
28/04 02:00
FT 
 Capivariano Sp Youth
Velo Clube Youth 
28/04 02:00
FT 
 Mirassol Youth
Penapolense Youth 
28/04 02:00
FT 
 Santo Andre Youth
Corinthians Paulista U20 
28/04 03:00
FT 
 Sao Paulo
Botafogo 
28/04 03:00
FT 
 Sao Paulo
Botafogo 
28/04 06:00
FT 
 Atletico-MG
Avai 
28/04 06:00
FT 
 Chapecoense
Internacional RS 
28/04 06:00
FT 
 Atletico-MG
Avai 
28/04 06:00
FT 
 Chapecoense
Internacional RS 
28/04 08:00
FT 
 Flamengo
Cruzeiro 1
28/04 08:00
FT 
 Flamengo
Cruzeiro 
27/04 22:00
FT 
 Botafogo Sp
Vitoria Salvador BA 
28/04 03:30
FT 
 Guarani
Figueirense (SC) 
28/04 03:30
FT 
 Criciuma
Cuiaba (MT) 
28/04 08:00
FT 
 Vila Nova (GO)
Parana 
28/04 09:00
FT 
 Cd Copiapo S.a.
Deportes Santa Cruz 1
28/04 00:30
FT 
 Deportes Iquique
Cobresal 
28/04 03:30
FT 
 Everton CD
Universidad de Chile 
28/04 06:00
FT 
 Curico Unido
Huachipato 
27/04 15:30
FT 
 Heilongjiang Lava Spring
Guizhou Hengfeng 
27/04 15:30
 
 Qingdao Huanghai
Shijiazhuang Ever Bright 
27/04 19:30
 
 Inner Mongolia Zhongyou
Xinjiang Dabancheng 
27/04 19:30
FT 
 Liaoning Whowin
Sichuan Longfor 
27/04 19:35
FT 
 Nantong Zhiyun
Guangdong Southern Tigers 
27/04 19:30
FT 
 Suzhou Dongwu
Zhejiang Yiteng 
27/04 15:30
FT 
 Hebei Hx Xingfu
Beijing Renhe 1
27/04 19:35
FT 
 HeNan JianYe
Jiangsu Sainty 
27/04 19:35
FT 
1 ShenHua SVA FC
Tianjin TianHai 
28/04 03:00
FT 
1 La Equidad
Envigado 
28/04 05:00
FT 
 Union Magdalena
Santa Fe 
28/04 07:00
FT 
 Atletico Nacional
America de Cali 1
28/04 09:00
FT 
 Alianza Petrolera
Dep.Independiente Medellin 
27/04 22:30
FT 
 Hnk Gorica
Hajduk Split 
28/04 01:00
FT 
 ZNK Osijek
Dinamo Zagreb 1
27/04 16:30
FT 
 Kraluv Dvur
Domazlice 
27/04 23:00
FT 
 Prostejov
Fk Mas Taborsko 
27/04 17:00
 
 Hradec Kralove u19
Brno U19 
27/04 17:00
AET 
 Vysocina Jihlava U19
Zlin U19 
90min [2-2], Penalty [3-4], Zlin U19 win
27/04 17:00
 
 Ceske Budejovice u19
Slavia Praha u19 1
90min [2-2], Penalty [4-5], Slavia Praha u19 win
27/04 19:00
FT 
 Banik Ostrava u19
Dukla Praha U19 
27/04 23:00
FT 
 Synot Slovacko
Bohemians 1905 
27/04 23:00
FT 
 Teplice
Marila Pribram 
27/04 23:00
FT 
 Baumit Jablonec
Banik Ostrava 
27/04 23:00
FT 
 Viktoria Plzen
Dukla Praha 
27/04 23:00
FT 
 Mfk Karvina
Slovan Liberec 
27/04 23:00
FT 
 Opava
Sparta Praha 
27/04 23:00
FT 
 Slavia Praha
SK Sigma Olomouc 
27/04 23:00
FT 
 Mlada Boleslav
Zlin 
27/04 19:30
FT 
 Herfolge Boldklub Koge
Viborg 
27/04 19:00
FT 
 Kolding Bk Womens
Thisted Fc Womens 
28/04 03:00
FT 
 CD El Nacional
Fuerza Amarilla 
28/04 05:15
FT 
 Independiente Jose Teran
Olmedo Riobamba 
28/04 07:30
FT 
 Sociedad Deportiva Aucas
Barcelona Sporting Club 
27/04 19:30
FT 
 Boreham Wood
Eastleigh 
27/04 19:30
FT 
 Bromley
Ebbsfleet United 
27/04 19:30
FT 
 Dagenham and Redbridge
Solihull Moors 
27/04 19:30
 
 Dover Athletic
Sutton United 
27/04 19:30
 
 AFC Fylde
Halifax Town 
27/04 19:30
FT 
1 Gateshead
Barrow 
27/04 19:30
FT 
 Hartlepool United FC
Salford City 1
27/04 19:30
FT 
 Havant and Waterlooville
Barnet 
27/04 19:30
FT 
 Leyton Orient
Braintree Town 
27/04 19:30
FT 
 Maidenhead United
Chesterfield 
27/04 19:30
FT 
 Maidstone United
Aldershot Town 
27/04 19:30
FT 
 Wrexham
Harrogate Town 
27/04 22:00
FT 
1 Alfreton Town
Chester FC 
27/04 22:00
FT 
1 Ashton United
Altrincham 
27/04 22:00
 
 Blyth Spartans
Southport FC 
27/04 22:00
FT 
 Brackley Town
Fc United Of Manchester 
27/04 22:00
 
 Chorley
Bradford Park Avenue 
27/04 22:00
 
 Curzon Ashton
Spennymoor Town 
27/04 22:00
FT 
 Darlington
Leamington 
27/04 22:00
FT 
 Hereford
Boston United 
27/04 22:00
FT 
 Kidderminster
Guiseley 
27/04 22:00
FT 
 Nuneaton Town
Stockport County 
27/04 22:00
FT 
 York City
AFC Telford United 
27/04 22:00
FT 
 Billericay Town
Bath City 
27/04 22:00
FT 
 Chippenham Town
Chelmsford City 
27/04 22:00
FT 
 Eastbourne Borough
Concord Rangers 
27/04 22:00
FT 
 Hungerford Town
East Thurrock United 1
27/04 22:00
FT 
 Oxford City
Dartford 
27/04 22:00
FT 
 St Albans City
Torquay United 
27/04 22:00
FT 
 Truro City
Slough Town 
27/04 22:00
FT 
 Wealdstone
Hemel Hempstead Town 
27/04 22:00
FT 
 Welling United
Hampton & Richmond 
27/04 22:00
FT 
 Weston Super Mare
Dulwich Hamlet 1
27/04 22:00
FT 
 Woking
Gloucester City 
27/04 22:00
FT 
 AFC Wimbledon
Wycombe Wanderers 
27/04 22:00
FT 
 Accrington Stanley
Plymouth Argyle 
27/04 22:00
FT 
 Barnsley
Blackpool 
27/04 22:00
FT 
 Burton Albion
Luton Town 
27/04 22:00
FT 
 Fleetwood Town
Bristol Rovers 
27/04 22:00
FT 
 Gillingham
Charlton Athletic 
27/04 22:00
FT 
 Oxford United
Doncaster Rovers 
27/04 22:00
FT 
 Rochdale
Southend United 
27/04 22:00
FT 
 Scunthorpe United
Bradford AFC 
27/04 22:00
FT 
 Sunderland
Portsmouth 
27/04 22:00
FT 
 Walsall
Peterborough United 
27/04 22:00
FT 
 Cambridge United
Morecambe 
27/04 22:00
FT 
 Carlisle
Crawley Town 
27/04 22:00
FT 
 Cheltenham Town
Swindon 
27/04 22:00
FT 
 Colchester United
Milton Keynes Dons 
27/04 22:00
FT 
 Crewe Alexandra
Forest Green Rovers 
27/04 22:00
FT 
 Exeter City
Oldham Athletic 
27/04 22:00
FT 
 Mansfield Town
Stevenage Borough 
27/04 22:00
FT 
 Newport County
Lincoln City 
27/04 22:00
FT 
 Northampton Town
Yeovil Town 
27/04 22:00
FT 
 Notts County
Grimsby Town 
27/04 22:00
FT 
 Port Vale
Macclesfield Town 
27/04 18:00
 
 JK Tallinna Kalev
Tartu JK Tammeka 
27/04 21:00
FT 
 Maardu Fc Starbunker
Trans Narva 
27/04 19:00
FT 
 Hjk Helsinki Womens
Aland Womens 
27/04 23:30
FT 
1 Klubi 04
Vantaa 
27/04 22:00
FT 
 Honka Akatemia
Jazz 
27/04 22:00
 
 Js Hercules
Sjk Akatemia 
27/04 19:00
FT 
 KTP Kotka
AC Oulu 
27/04 19:00
FT 
 KTP Kotka
AC Oulu 
27/04 22:00
FT 
 Ac Kajaani
Musa 
27/04 22:00
FT 
 Haka
Tpv Tampere 
27/04 22:00
FT 
 Mypa
TPS Turku 
27/04 22:00
FT 
 Ekenas IF Fotboll
Jaro 
27/04 22:00
FT 
 Ac Kajaani
Musa 
27/04 22:00
FT 
 Haka
Tpv Tampere 
27/04 22:00
FT 
 Mypa
TPS Turku 
27/04 21:00
FT 
 Stade Brestois
Lens 
27/04 19:15
FT 
1 Munchen 1860
Karlsruher 
27/04 20:00
FT 
 VfR Aalen
Uerdingen 
27/04 20:00
FT 
 Hansa Rostock
Sportfreunde Lotte 
27/04 20:00
FT 
 Sv Meppen
Fsv Zwickau 
27/04 20:00
FT 
 Wurzburger Kickers
Fortuna Koln 
27/04 20:05
FT 
 Energie Cottbus
VfL Osnabruck 
27/04 19:00
FT 
 1. Magdeburg
Greuther Furth 
27/04 19:00
FT 
 SV Sandhausen
Holstein Kiel 
27/04 19:00
FT 
 St. Pauli
SSV Jahn Regensburg 
27/04 19:00
FT 
 Ingolstadt U19
1 Fc Heidenheim U19 
27/04 19:00
FT 
1 Kaiserslautern U19
Stuttgarter Kickers U19 
27/04 19:00
FT 
 Sc Freiburg U19
Vfb Stuttgart U19 1
27/04 19:00
 
 Bochum U19
Bayer Leverkusen U19 1
27/04 19:00
 
1 Hamburger Sv Ii
Ssv Jeddeloh 
27/04 20:00
FT 
 Werder Bremen Am
BSV Rehden 1
27/04 21:00
FT 
 Holstein Kiel 2
Hannover 96 Am 
27/04 19:30
 
1 Zfc Meuselwitz
Germania Halberstadt 
27/04 19:30
FT 
 Oberlausitz
Chemnitzer 
27/04 19:30
 
 Viktoria Berlin 1889
VFB Auerbach 
27/04 20:00
 
 Tsg Hoffenheim Am
FSV Frankfurt 
27/04 20:00
FT 
 Kickers Offenbach
Pirmasens 
27/04 20:00
 
 Mainz Am
Saarbrucken 
27/04 20:00
 
 Ssv Ulm 1846
Sc Freiburg Am 
27/04 20:00
 
1 Astoria Walldorf
Eintracht Stadtallendorf 
27/04 20:00
FT 
 VfR Wormatia Worms
Tsg Balingen 
27/04 20:00
FT 
 Kaan Marienborn
Fortuna Dusseldorf Ii 
27/04 20:00
 
 Koln Am
SC Wiedenbruck 
27/04 20:00
FT 
 SV Straelen
TSV Alemannia Aachen 
27/04 20:00
 
1 Wuppertaler Sv
Sv Rodinghausen 
28/04 10:00
FT 
 Coban Imperial
Siquinala 
27/04 23:00
FT 
 Varda Se
Szombathelyi Haladas 
27/04 23:00
FT 
 Mezokovesd-Zsory
Diosgyor 
27/04 23:00
FT 
 Paksi SE
MTK Hungaria FC 
27/04 23:00
FT 
 Ujpesti TE
Debreceni VSC 
27/04 23:00
FT 
 Fehervar Videoton
Puskas Akademia 
28/04 01:30
FT 
 Budapest Honved
Ferencvarosi TC 
27/04 16:00
FT 
 Gyori Eto Fc U19
Puskas Akademia Fehervar U19 
27/04 16:00
FT 
 Illes Akademia Haladas U19
Debreceni Vsc U19 
27/04 22:00
FT 
 IBV Vestmannaeyjar
Fylkir 
27/04 22:00
FT 
 Grindavik
Breidablik 
28/04 00:00
FT 
 IA Akranes
Ka Akureyri 
28/04 00:00
FT 
 Hafnarfjordur FH
HK Kopavog 
27/04 16:30
FT 
 Bhayangkara Surabaya United
PSM Makassar 
27/04 23:45
FT 
 Padideh Mashhad
Esteghlal Tehran 
28/04 02:00
FT 
 Cobh Ramblers
Drogheda United 
28/04 02:30
FT 
 Longford Town
Limerick FC 1
28/04 01:30
FT 
 Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Beitar Jerusalem 
27/04 17:00
FT 
 Cagliari U20
AC Milan U19 
27/04 19:00
FT 
 Inter Milan U20
Genoa U20 
27/04 21:00
FT 
 Sassuolo Calcio Youth
Palermo U20 
27/04 22:30
FT 
 Asd Albissola
Lucchese 
27/04 22:30
FT 
 Arzachena
Pistoiese 
27/04 22:30
FT 
 Pro Patria
Pisa 
27/04 22:30
FT 
 Carrarese
Cuneo 
27/04 22:30
FT 
 Juventus U23
Virtus Entella 
27/04 22:30
FT 
 Novara
Robur Siena Ssd 
27/04 22:30
FT 
 Piacenza
Olbia 
27/04 22:30
FT 
1 Pontedera
Alessandria 
27/04 22:30
FT 
 Arezzo
Pomigliano 
27/04 21:00
FT 
 Pescara
Hellas Verona 
27/04 21:00
FT 
1 Salernitana
Carpi 
27/04 21:00
FT 
1 Venezia
Crotone 
27/04 21:00
FT 
 Livorno
Palermo 1
28/04 00:00
FT 
 Spezia
Perugia 
27/04 13:00
FT 
 V-Varen Nagasaki
Kagoshima United 
27/04 17:00
FT 
 Ehime
Ventforet Kofu 
27/04 18:30
FT 
 Ryukyu
Machida Zelvia 
27/04 12:00
 
 Yokogawa Musashino
Mio Biwako Shiga 
27/04 12:00
 
 Reinmeer Aomori
Honda 
27/04 12:00
FT 
 Veertien Kuwana
Miyazaki 
27/04 12:00
 
 Honda Lock SC
Sony Sendai 
27/04 12:00
FT 
 Blaublitz Akita
Giravanz Kitakyushu 
27/04 12:00
FT 
 Fujieda Myfc
AC Nagano Parceiro 
28/04 12:00
FT 
1 Vanraure Hachinohe
Fukushima United FC 
28/04 12:00
FT 
 Yokohama Scc
Tokyo U23 
28/04 12:00
FT 
1 SC Sagamihara
Kamatamare Sanuki 
28/04 12:00
FT 
 Azul Claro Numazu
Roasso Kumamoto 
28/04 12:00
FT 
 Gainare Tottori
Grulla Morioka 
28/04 10:30
FT 
 Hosei University
Juntendo University 
27/04 12:00
FT 
 As Harima Albion (w)
Cerezo Osaka Sakai (w) 
27/04 13:00
 
 As Elfen Sayama (w)
Yokohama Fc Seagulls Womens 
28/04 12:00
FT 
 Yamato Sylphid Womens
Shizuoka Sangyo University (w) 
28/04 00:30
FT 
 Al-Faisaly
Al Ahly 
27/04 17:00
FT 
 Okzhetpes
Irtysh Pavlodar 
27/04 17:00
FT 
1 Shakhtyor Karagandy
Kaisar Kyzylorda 
27/04 19:00
FT 
 Ordabasy
Kairat Almaty 1
27/04 19:00
FT 
 Zhetysu Taldykorgan
FK Atyrau 
27/04 20:00
FT 
2 FK Aktobe Lento
Taraz 
27/04 21:00
FT 
 Astana
Tobol Kostanai 
27/04 14:00
FT 
 Chunnam Dragons
Busan I'Park 
27/04 14:00
FT 
 Seoul E Land
Bucheon 1995 
27/04 16:00
FT 
 Ansan Greeners
Gwangju 1
27/04 19:00
FT 
 Metta/LU Riga
Fk Valmiera 
27/04 21:00
FT 
 Jelgava
Bfc Daugavpils 
27/04 18:00
FT 
 Baltija Panevezys
Stumbras 
27/04 20:00
FT 
 Palanga
FK Zalgiris Vilnius 1
27/04 22:00
FT 
 Kauno Zalgiris
Atlantas Klaipeda 
28/04 01:00
FT 
 Riteriai
Suduva 
27/04 22:00
FT 
 Pobeda Prilep
Sileks 
27/04 22:00
FT 
 Makedonija Gjorce Petrov
Renova Cepciste 
27/04 22:00
FT 
 Vardar Skopje
Belasica Strumica 
27/04 16:15
FT 
 Sarawak
PDRM 
27/04 21:00
FT 
 Ukm
UiTM 
27/04 21:00
FT 
 Terengganu B
Negeri Sembilan Matrix 
27/04 21:00
FT 
 Misc Mifa
Terengganu 
27/04 21:00
FT 
 Pknp
Perak 
27/04 21:00
FT 
 Selangor PKNS
Kuala Lumpur 
27/04 21:00
FT 
 Pknp
Perak 
27/04 21:00
FT 
 Petaling Jaya City
Terengganu 
27/04 21:00
FT 
 Selangor PKNS
Kuala Lumpur 
28/04 10:25
FT 
 Monterrey Womens
Unam Pumas Womens 
28/04 06:00
FT 
 Pachuca
Atlas 2
28/04 08:00
 
1 Club America
Santos Laguna 1
28/04 08:00
FT 
1 Monterrey
Necaxa 1
28/04 10:00
FT 
 Chivas Guadalajara
Leon 
28/04 09:00
FT 
 Deportivo Cafessa
Mineros De Zacatecas Ii 
28/04 09:00
FT 
 Atletico San Luis
Venados 
28/04 10:45
 
1 Mineros De Zacatecas
Csyd Dorados De Sinaloa 
27/04 22:00
FT 
 Sfintul Gheorghe
Dinamo-Auto 
28/04 00:00
FT 
 Milsami
Speranta Nisporeni 
27/04 23:00
FT 
 Chabab Rif Hoceima
MCO Mouloudia Oujda 
27/04 23:00
FT 
 OCK Olympique de Khouribga
Olympique de Safi 
28/04 01:00
FT 
 Difaa Hassani Jdidi
Maghrib Association Tetouan 
28/04 10:00
 
 Napier City Rovers
Western Suburbs 
28/04 10:45
FT 
 Selwyn United
Ferrymead Bays 
28/04 10:45
FT 
 Cashmere Technical
Western Mpl 
28/04 09:00
FT 
 Diriangen
Real Esteli 1
28/04 09:00
FT 
 Managua
Deportivo Ocotal 
27/04 22:00
FT 
 Ballymena United
Crusaders FC 
27/04 22:00
FT 
 Coleraine
Linfield FC 
27/04 22:00
 
 Glenavon Lurgan
Cliftonville 1
27/04 22:00
FT 
 Glentoran
Institute 
27/04 22:00
FT 
 Newry City
Dungannon Swifts 
27/04 22:00
FT 
 Warrenpoint Town
Ards 
27/04 19:00
FT 
 Sola
Brattvag 
27/04 21:00
Postp. 
 Levanger
Kvik Halden 
27/04 23:00
FT 
 Byasen Toppfotball
Stjordals Blink 
27/04 20:00
FT 
1 Alta
Senja 
27/04 22:00
FT 
 Baerum SK
Floro 1
27/04 22:00
FT 
 Fram Larvik
Grorud IL 
27/04 22:00
FT 
 Oppsal
Kjelsas IL 
27/04 22:00
FT 
 Asane Fotball
Elverum 
27/04 21:30
FT 
 Start Kristiansand
Sandefjord 
27/04 21:30
FT 
 Start Kristiansand
Sandefjord 
28/04 00:00
FT 
 Sarpsborg 08 FF
Mjondalen 
27/04 20:00
FT 
 Lyn Womens
Stabaek Womens 
28/04 07:30
FT 
 Ca River Plate Asuncion
Deportivo Capiata 
28/04 04:30
FT 
 Sport Huancayo
Carlos Manucci 1
28/04 06:45
FT 
 Univ. Cesar Vallejo
Real Garcilaso 
28/04 09:00
FT 
1 Sporting Cristal
Universitario de Deportes 
27/04 22:00
FT 
 Bytovia Bytow
Chojniczanka Chojnice 
27/04 23:45
FT 
 LKS Lodz
Rakow Czestochowa 1
28/04 01:45
FT 
 Olsztyn OKS 1945
LKS Nieciecza 
27/04 18:00
FT 
 Skra Czestochowa
Widzew lodz 
27/04 18:00
FT 
 Leixoes
Academica Coimbra 
27/04 23:00
FT 
 CD Mafra
CD Cova Piedade 
27/04 23:00
FT 
 Sporting Braga B
SC Covilha 
27/04 18:00
 
 Belenenses U23
Vitoria Guimaraes U23 
27/04 18:00
 
 Benfica U23
Sporting Braga U23 
27/04 18:00
 
 Portimonense U23
Maritimo U23 
27/04 18:00
 
 Estoril U23
Sporting Lisbon U23 
28/04 01:00
FT 
 Qatar SC
Al-Ahli Doha 
27/04 17:00
FT 
 Petrolul Ploiesti
Juventus Bucharest 
27/04 21:00
FT 
 Dunarea Calarasi
Hermannstadt 
28/04 00:00
FT 
 Cs Voluntari
Dinamo Bucuresti 
27/04 18:00
FT 
 Zorkyi Krasnogorsk
Rotor Volgograd B 1
27/04 19:00
FT 
 FK Kolomna
Luki Energiya 
27/04 20:00
FT 
 Leningradets
Murom 
27/04 22:00
FT 
 Kazanka Moscow
Tekstilshchik Ivanovo 
27/04 17:00
FT 
 Lokomotiv Moscow Youth
Yenisey Krasnoyarsk Youth 
27/04 18:00
FT 
 Zenit St.petersburg Youth
Krylya Sovetov Samara Youth 
27/04 22:00
 
 Partick Thistle
Ayr Utd 
27/04 22:00
 
1 Dunfermline
Greenock Morton 
27/04 22:00
 
 Dundee United
Falkirk 
27/04 22:00
 
 Alloa Athletic
Inverness C.T. 
27/04 22:00
FT 
 Airdrie United
Arbroath 1
27/04 22:00
FT 
 Dumbarton
Stranraer 
27/04 22:00
FT 
 Forfar Athletic
Montrose 
27/04 22:00
FT 
 Raith Rovers
Brechin City 
27/04 22:00
FT 
 Stenhousemuir
East Fife 1
27/04 22:00
FT 
 Peterhead
Stirling Albion 
27/04 22:00
FT 
 Berwick Rangers
Albion Rovers 
27/04 22:00
FT 
 Annan Athletic
Cowdenbeath 
27/04 22:00
FT 
 Clyde
Queens Park 
27/04 22:00
FT 
 Edinburgh City
Elgin City 
27/04 21:30
 
1 DAC Dunajska Streda
Slovan Bratislava 
27/04 21:00
FT 
 NK Rudar Velenje
Domzale 
27/04 23:00
FT 
 NK Aluminij
NK Triglav Kranj 
27/04 21:00
FT 
 Highlands Park
Polokwane City 
27/04 21:00
FT 
 Black Leopards
Maritzburg United 
28/04 00:00
FT 
1 Supersport United
Bidvest Wits 
28/04 02:15
FT 
 Bloemfontein Celtic
Kaizer Chiefs FC 
28/04 00:30
FT 
 Paruro Five Foot
Eipozo Murcia Turistica Futsal 
28/04 00:30
FT 
 Antequera Futsal
Peniscola Futsal 
28/04 00:30
FT 
 Vaidepenas Futsal
Caja Segovia Futsal 
27/04 17:00
 
 Levante Ud Womens
Madrid Cff Womens 
28/04 00:00
FT 
 Athletic Club Bibao Womens
Atleico Malaga Womens 
27/04 22:15
FT 
 Malaga
Mallorca 
28/04 00:00
FT 
 Almeria
Real Oviedo 
28/04 00:00
FT 
 Osasuna
Albacete 2
28/04 02:30
FT 
 Extremadura
Tenerife 1
27/04 23:00
FT 
 Deportivo La Coruna B
Unionistas De Salamanca 
28/04 00:00
FT 
 Coruxo
Atletico De Madrid B 
28/04 00:00
FT 
 Cd Guijuelo
Cultural Leonesa 
28/04 02:00
FT 
 SD Ponferradina
Inter De Madrid 1
27/04 22:00
 
1 Cd Vitoria Spa
Real Sociedad B 
27/04 23:00
FT 
 Leioa
Racing de Santander 
27/04 23:00
FT 
 CD Tudelano
Union Langreo 
27/04 23:30
FT 
 SD Amorebieta
Cultural De Durango 
28/04 00:00
FT 
 UD Logrones
CD Mirandes 
27/04 23:00
FT 
 UB Conquense
Lleida 
28/04 00:00
FT 
 Sabadell
CD Castellon 
28/04 00:00
FT 
 UD Marbella
Don Benito 
28/04 00:30
FT 
 Atletico Sanluqueno
Sevilla Atletico 
28/04 01:00
FT 
 UD Badajoz
Malaga B 
27/04 22:00
FT 
 IK Sirius
Elfsborg 
27/04 20:30
FT 
 Kif Orebro Duff Womens
Rosengard Womens 
27/04 21:00
FT 
 Kungsbacka Dff Womens
Djurgardens Womens 
27/04 20:00
FT 
 Bk Forward
Sandvikens IF 
27/04 21:00
FT 
 Gefle IF
Carlstad United BK 
27/04 22:00
FT 
 Akropolis IF
Karlstad BK 
27/04 22:00
FT 
 Sollentuna United FF
Fc Linkoping City 
27/04 20:00
 
 Eskilsminne IF
Torns IF 
27/04 20:00
FT 
 Lindome GIF
Kristianstads FF 
27/04 20:00
FT 
 Lunds BK
IFK Varnamo 
27/04 20:00
FT 
 Tvaakers IF
Assyriska Turab Ik Jkp 
27/04 21:00
 
 Oskarshamns AIK
Ljungskile SK 
27/04 22:00
FT 
 Atvidabergs FF
Landskrona BoIS 
27/04 22:00
 
 Skovde AIK
IK Oddevold 
27/04 19:30
FT 
 Savedalens IF
Ik Gauthiod 
27/04 20:00
FT 
 Ifk Amal
Vargarda Ik 
27/04 20:00
FT 
 Torslanda IK
Grebbestads If 
27/04 21:00
FT 
 Vanersborg
Vanersborg 
27/04 22:00
FT 
 IFK Uddevalla
Lidkopings 
27/04 19:30
FT 
 Mjallby AIF
Degerfors IF 
27/04 19:30
FT 
 Mjallby AIF
Degerfors IF 
27/04 22:00
FT 
 Brommapojkarna
Halmstads 
27/04 22:00
FT 
 Jonkopings Sodra IF
Ik Frej Taby 
27/04 22:00
FT 
 Jonkopings Sodra IF
Ik Frej Taby 
27/04 22:00
FT 
 Brommapojkarna
Halmstads 
28/04 00:00
FT 
 Vaduz
Schaffhausen 
28/04 01:00
FT 
 Servette
Aarau 
28/04 01:00
FT 
 Neuchatel Xamax
Grasshoppers 
28/04 01:00
FT 
 Luzern
Thun 
27/04 18:45
FT 
 Thailand Honda Fc
BEC Tero Sasana 
27/04 19:00
FT 
 Navy
Sisaket 
27/04 18:45
FT 
 Ptt Rayong
Muang Thong United 
27/04 19:00
FT 
 Samut Prakan City
Chainat 
27/04 20:00
FT 
 Trat
Chiangmai 1
27/04 21:00
FT 
 Port
Suphanburi 
27/04 21:00
FT 
 Antalyaspor
Erzurum BB 
27/04 21:00
FT 
 Rizespor
Sivasspor 
28/04 00:00
FT 
1 Fenerbahce
Trabzonspor 
27/04 19:00
FT 
 Hatayspor
Adanaspor 1
27/04 19:00
FT 
 Gaziantep Buyuksehir Belediyesi
Giresunspor 
28/04 00:30
FT 
 Altinordu
Altay Spor Kulubu 
27/04 20:00
 
 Trabzon Idmanocagi Womens
Hakkarigucu Womens 
27/04 22:00
FT 
 Al-Wasl
Al-Jazira UAE 
27/04 22:05
FT 
 Banni Yas
Al Ain 
27/04 19:00
 
 Chernomorets Odessa
Vorskla Poltava 
27/04 22:00
 
 Olimpic Donetsk
Karpaty Lviv 
27/04 18:00
FT 
1 Arsenal Kyiv U21
Dynamo Kyiv U21 
27/04 13:30
FT 
 Dlsu Womens
Up Womens 
28/04 09:30
FT 
 El Paso Locomotive
Reno 1868 
28/04 10:30
FT 
 Sacramento Republic
Phoenix Rising 
27/04 20:30
FT 
 Lokomotiv Tashkent
Qizilqum Zarafshon 
27/04 21:30
FT 
 Metallurg Bekobod
Kokand 1912 
27/04 22:35
FT 
1 Sogdiana Jizak
Pakhtakor Tashkent 
28/04 04:00
FT 
 LALA
Zulia 
28/04 04:00
FT 
 Portuguesa de Desportos
Caracas FC 1
27/04 18:00
FT 
 Song Lam Nghe An
Nam Dinh 
27/04 18:00
FT 
 Quảng Nam
Viettel 
27/04 20:00
FT 
 Ha Noi FC
Tp Ho Chi Minh 
27/04 16:30
FT 
 Dak Lak
Hue FC 
27/04 16:30
FT 
 An Giang
Xm Fico Tay Ninh 
27/04 18:00
FT 
 Cần Thơ
Phu Dong