livescore - live soccer scores

LiveScore 22 Apr 2019

23/04 03:00
FT 
 Chelsea
Burnley 
23/04 01:00
FT 
 Napoli
Atalanta 
23/04 02:30
FT 
 Wolfsburg
Eintr. Frankfurt 
22/04 20:00
FT 
 Aston Villa
Millwall 
22/04 22:00
FT 
 Blackburn Rovers
Bolton Wanderers 
22/04 22:00
FT 
 Derby County
Queens Park Rangers 
22/04 22:00
FT 
 Hull City
Sheffield United 
22/04 22:00
FT 
 Ipswich
Swansea City 
22/04 22:00
FT 
 Nottingham Forest
Middlesbrough 
22/04 22:00
FT 
 Reading
West Bromwich 
22/04 22:00
FT 
 Rotherham United
Birmingham 
22/04 22:00
FT 
 Sheffield Wed.
Bristol City 
22/04 22:00
FT 
 Stoke City
Norwich 
22/04 22:00
FT 
 Wigan Athletic
Preston North End 1
23/04 00:15
FT 
 Brentford
Leeds United 
22/04 20:30
FT 
 Royal Antwerp
Club Brugge 
23/04 00:00
FT 
 Sporting Charleroi
KFCO wilrijk 
23/04 03:15
FT 
 Benfica
Maritimo 
22/04 21:00
FT 
1 Lokomotiv Tashkent
Al Ittihad Ksa 
22/04 23:20
FT 
 Al Wehda UAE
Al Rayyan 
22/04 23:30
FT 
 Al Ahli Jeddah(KSA)
Persepolis 
23/04 00:00
FT 
 Al-Sadd
Pakhtakor Tashkent 
23/04 02:30
FT 
 Deportivo Riestra
Sacachispas 
23/04 08:05
 
1 Talleres Rem De Escalada
Club Atletico Colegiales 
23/04 07:30
FT 
 Santa Marina Tandil
Villa Dalmine 
22/04 20:00
FT 
 Alashkert
Avan Academy 
22/04 20:00
Postp. 
 Lori Vanadzor
Banants 
22/04 20:00
FT 
 Lokomotiv Yerevan
Banants C 
22/04 21:00
 
 Junior Sevan
Erebuni 
22/04 15:00
AET 
 Sorrento
ECU Joondalup 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [5-4], Sorrento win
22/04 15:00
FT 
 Ashfield
Rockingham City 
22/04 15:00
AET 
 Willip
Armadale 
90min [0-0], 120min [2-2], Penalty [3-0], Willip win
22/04 15:00
FT 
 Gosnells City
Bayswater City 
22/04 15:00
FT 
 Inglewood United
Balga Sc 
22/04 15:00
FT 
 Balcatta
Shamrock Rovers Sc 
22/04 16:00
 
 Cockburn City
Joondalup United 
22/04 13:10
FT 
 Sydney United
Ted Reiter Mountain City Rovers 
22/04 14:05
 
1 Brisbane City SC
Brisbane Olympic United FC 
22/04 15:00
FT 
 Magpies Crusaders
Eastern Suburbs 
22/04 15:00
 
 Western Pride
Queensland Lions SC 
22/04 15:25
 
 Moreton Bay United
SWQ Thunder 
22/04 16:00
FT 
 Brisbane Strikers
Gold Coast Knights 
22/04 12:30
FT 
 Kingborough Lions
Launceston City 
22/04 12:30
FT 
 Hobart Zebras
Devonport City 
22/04 22:00
FT 
 Sc Landskron
Sv Lendorf 
22/04 16:30
FT 
 Ask Klagenfurt
Eisenkappel 
22/04 17:00
FT 
 Dornbirn
Langenegg 
22/04 22:00
FT 
 Kufstein
Rheindorf Altach B 
22/04 22:00
FT 
 Worgl
Sv Wals Grunau 
22/04 22:00
FT 
 Vfb Hohenems
Kitzbuhel 
22/04 22:00
 
 Sc Schwaz
SV Grodig 
22/04 22:00
FT 
 Bischofshofen
Svg Reichenau 
22/04 23:00
FT 
 Pinzgau Saalfelden
Sv Seekirchen 
22/04 17:00
FT 
 Sudburgenland Womens
Wacker Innsbruck Womens 
22/04 23:45
FT 
 Sitra
Al Ittifaq 
22/04 23:45
FT 
 Al Ahli Bhr
Qalali 
22/04 23:45
FT 
 Bahrain Sc
Isa Town 
22/04 23:45
FT 
 Al Tadhmon
Busaiteen 
22/04 17:45
FT 
 Agrani Bank Ltd Sc
Farashganj Sc 
23/04 03:00
FT 
1 Destroyers
Real Potosi 1
22/04 22:00
FT 
1 Tsarsko Selo
Cska 1948 Sofia 
23/04 00:00
FT 
1 PFK Montana
Botev Galabovo 
23/04 09:00
FT 
 Atletico Bucaramanga
Atletico Huila 
22/04 22:30
FT 
 Croatia Zmijavci
Uskok 
22/04 19:30
FT 
 Vysocina Jihlava
Fotbal Trinec 
22/04 23:00
FT 
 Motorlet Pr B
Dukla Jizni Mesto 
22/04 17:00
FT 
 Hradec Kralove U21
Sparta Praha U21 
22/04 17:00
FT 
 Slavia Praha U21
Ceske Budejovice U21 
22/04 18:00
FT 
 Hobro I.K.
Vendsyssel 
22/04 20:00
FT 
 Randers
Aalborg BK 
22/04 22:00
FT 
 Nordsjaelland
Kobenhavn 
23/04 00:00
FT 
 Midtjylland
Brondby 
22/04 19:00
 
 Vsk Aarhus Womens
Ballerup Skovlunde Womens 
22/04 19:30
FT 
 Fortuna Hjorring Womens
Kolding Bk Womens 
23/04 05:00
FT 
 Potenno Athletics
Cd Puerto Quito 
23/04 08:15
FT 
 Tecnico Universitario
CD El Nacional 
22/04 22:00
FT 
 Aldershot Town
Havant and Waterlooville 
22/04 22:00
FT 
 Barnet
Bromley 
22/04 22:00
 
 Barrow
Hartlepool United FC 
22/04 22:00
FT 
 Braintree Town
Dagenham and Redbridge 
22/04 22:00
FT 
 Chesterfield
Boreham Wood  1
22/04 22:00
FT 
 Eastleigh
Maidenhead United 
22/04 22:00
 
 Ebbsfleet United
Dover Athletic 
22/04 22:00
FT 
 Halifax Town
Wrexham 
22/04 22:00
FT 
 Harrogate Town
Gateshead 
22/04 22:00
FT 
 Salford City
AFC Fylde 
22/04 22:00
FT 
 Solihull Moors
Leyton Orient 
22/04 22:00
FT 
1 Sutton United
Maidstone United 
22/04 22:00
 
 Stockport County
Curzon Ashton 
22/04 22:00
FT 
 AFC Telford United
Alfreton Town 
22/04 22:00
FT 
 Altrincham
Hereford 
22/04 22:00
FT 
 Boston United
Ashton United 
22/04 22:00
FT 
1 Bradford Park Avenue
York City 
22/04 22:00
FT 
 Chester FC
Brackley Town 
22/04 22:00
FT 
 Fc United Of Manchester
Blyth Spartans 
22/04 22:00
FT 
 Guiseley
Darlington 
22/04 22:00
FT 
 Leamington
Nuneaton Town 
22/04 22:00
FT 
 Southport FC
Kidderminster 
22/04 22:00
FT 
 Spennymoor Town
Chorley 
22/04 22:00
FT 
 East Thurrock United
Welling United 
22/04 22:00
AET 
 Hampton & Richmond
Truro City 
90min [1-1], 120min [3-1], Hampton & Richmond win
22/04 22:00
FT 
 Bath City
Oxford City 
22/04 22:00
FT 
 Chelmsford City
Wealdstone 
22/04 22:00
FT 
 Concord Rangers
St Albans City 
22/04 22:00
FT 
 Dartford
Billericay Town 
22/04 22:00
FT 
 Dulwich Hamlet
Woking 
22/04 22:00
FT 
 Gloucester City
Chippenham Town 
22/04 22:00
FT 
 Hemel Hempstead Town
Weston Super Mare 
22/04 22:00
FT 
 Slough Town
Eastbourne Borough 
22/04 22:00
FT 
 Torquay United
Hungerford Town 
22/04 19:30
FT 
 Portsmouth
Coventry 
22/04 20:00
FT 
 Southend United
Burton Albion 
22/04 22:00
FT 
 Blackpool
Fleetwood Town 1
22/04 22:00
FT 
 Bradford AFC
Gillingham 
22/04 22:00
FT 
 Bristol Rovers
Rochdale 
22/04 22:00
FT 
 Charlton Athletic
Scunthorpe United 
22/04 22:00
FT 
 Peterborough United
Sunderland 
22/04 22:00
FT 
 Plymouth Argyle
Barnsley 
22/04 22:00
FT 
 Shrewsbury Town
Oxford United 1
22/04 22:00
FT 
 Wycombe Wanderers
Walsall 
22/04 22:00
FT 
 Bury
Northampton Town 
22/04 22:00
FT 
 Crawley Town
Notts County 1
22/04 22:00
FT 
 Forest Green Rovers
Cambridge United 
22/04 22:00
FT 
 Grimsby Town
Carlisle 
22/04 22:00
FT 
 Lincoln City
Tranmere Rovers 
22/04 22:00
FT 
 Macclesfield Town
Newport County 
22/04 22:00
FT 
 Milton Keynes Dons
Port Vale 
22/04 22:00
FT 
 Oldham Athletic
Mansfield Town 
22/04 22:00
FT 
 Stevenage Borough
Exeter City 
22/04 22:00
FT 
 Swindon
Crewe Alexandra 
22/04 22:00
FT 
 Yeovil Town
Colchester United 1
22/04 22:00
FT 
 Nantwich Town
Stafford Rangers 
22/04 22:00
FT 
 Grantham Town
Gainsborough Trinity 
22/04 22:00
FT 
 Hyde United
Stalybridge Celtic 
22/04 22:00
FT 
 Marine
Bamber Bridge 
22/04 22:00
FT 
 Matlock Town
Buxton FC 
22/04 22:00
FT 
 Mickleover Sports
Basford Utd 
22/04 22:00
FT 
 South Shields
Scarborough 
22/04 22:00
FT 
 Warrington Town AFC
Witton Albion 
22/04 22:00
FT 
 Whitby Town
Farsley Celtic 
22/04 22:00
FT 
 Workington
Lancaster City 
22/04 20:00
FT 
 Rushden&Diamonds
Kettering Town 
22/04 21:00
AET 
1 B36 Torshavn
Ki Klaksvik 
90min [2-2], 120min [3-4], Ki Klaksvik win
22/04 22:00
FT 
 Vikingur Gotu
Toftir B68 
22/04 22:00
FT 
 skala if
Tb Tuoroyri 1
23/04 00:00
FT 
 HB Torshavn
B71 Sandur 
22/04 23:30
FT 
2 SJK Seinajoki
Ilves Tampere 
23/04 02:45
FT 
 Paris Fc
Valenciennes 
22/04 19:00
FT 
1 Shevardeni
Baia Zugdidi 1
22/04 19:00
FT 
1 Kolkheti Poti
Gagra 
23/04 01:00
FT 
1 Uerdingen
Eintr. Braunschweig 
22/04 19:00
FT 
 Wolfsburg womens
Fcr 2001 Duisburg (w) 
22/04 20:00
FT 
 Sg Essen Schonebeck (w)
Werder Bremen Womens 
22/04 20:00
FT 
 Saarbrucken Womens
Sv Weinberg Womens 
22/04 17:15
FT 
 Wedeler Tsv
Sv Curslack Neuengamme 1
22/04 17:30
FT 
 Condor Hamburg
Vfl Pinneberg 
22/04 20:00
FT 
 Vfb 1921 Krieschow
Askania Bernburg 
22/04 20:00
FT 
 Goppinger Sv
Stuttgarter Kickers 
22/04 21:00
FT 
 Schwarz-Weiss Essen
Tv Jahn Hiesfeld 
22/04 21:00
FT 
 Sc Velbert
Kleve 
22/04 21:00
FT 
 Tsv Sasel
Hsv Barmbek Uhlenhorst 
22/04 21:00
FT 
 Ederbergland
Bad Vilbel 
22/04 21:00
FT 
 Asc 09 Dortmund
Sv Westfalia Rhynern 
22/04 21:00
FT 
1 Ksv Hessen Kassel
Ksv Baunatal 
22/04 21:00
FT 
 1 Gievenbeck
Brunninghausen 
22/04 21:15
FT 
 Westfalia Herne
Rot Weiss Ahlen 
22/04 21:30
FT 
 Sfl Bremerhaven
Bremer Sv 
22/04 22:30
FT 
 Hamburg Eimsbutteler Bc
SC Victoria Hamburg 
22/04 20:00
 
 Hansa Luneburg
Eintracht Norderstedt 
22/04 19:30
FT 
 Bischofswerdaer FV 08
Oberlausitz 
22/04 19:30
 
 SV Babelsberg 03
FSV Union Furstenwalde 
22/04 20:00
FT 
1 Ergotelis
Giorgos Karaiskakis 1
22/04 20:00
FT 
 Aiginiakos
Kerkyra 
22/04 20:00
FT 
 Kissamikos
Doxa Dramas 
22/04 20:00
FT 
 Panahaiki-2005
Irodotos 
22/04 20:00
FT 
1 Iraklis 1908
Volos Nfc 
22/04 22:00
FT 
 UC Dublin UCD
Dundalk 
22/04 23:00
FT 
 Waterford United
Derry City 
23/04 00:00
FT 
 Cork City
Sligo Rovers 
23/04 00:00
FT 
 Finn Harps
St. Patrick's 
23/04 00:00
FT 
 Sektzia Nes Tziona
Hapoel Natzrat Illit 
23/04 02:00
FT 
1 Hapoel Beer Sheva
Maccabi Haifa 1
22/04 21:30
 
 Hapoel Kfar Shalem
Beitar Kfar Saba Shlomi 
22/04 21:00
FT 
 Hellas Verona
Benevento 
23/04 00:00
FT 
 Brescia
Salernitana 
23/04 03:00
FT 
 Perugia
Lecce 
23/04 03:00
FT 
 Ascoli
Venezia 
23/04 03:00
FT 
 Carpi
Pescara 
23/04 03:00
FT 
 Palermo
Padova 
23/04 03:00
FT 
1 Foggia
Livorno 
23/04 03:00
FT 
 Cosenza Calcio 1914
Spezia 1
23/04 03:00
FT 
 Cittadella
Cremonese 
23/04 02:00
FT 
 Racing Club Abidjan
Asi Abengourou 
22/04 21:00
FT 
 Maan
Ethad Al-Ramtha 
22/04 21:00
FT 
 Al Wehda
Kufer Soom 
22/04 21:00
FT 
 Al Karmel
Al Tora 
22/04 19:10
FT 
 Kakamega
Mount Kenya United 
22/04 18:00
FT 
 Daejeon Citizen
Bucheon 1995 
22/04 18:00
FT 
 Chunnam Dragons
Seoul E Land 
22/04 18:00
FT 
 Hyundai Steel Redangels womens
Changnyeong Womens 
22/04 22:00
FT 
 Kf Ferizaj
Kf Flamurtari Pristina Kos 1
22/04 22:00
FT 
 Kf Liria Prizren
Ballkani 
22/04 23:55
FT 
 Al Sahel
Al Yarmouk 
22/04 23:55
FT 
 Al Salibikhaet
Khaitan 
22/04 20:00
FT 
 Lietava Jonava
Stumbras 2 
22/04 16:15
FT 
 Sabah U21
Petaling Jaya City U21 
22/04 16:20
 
 Sarawak U21
Selangor Pkns U21 
22/04 16:45
 
 Johor Darul Takzim Iii
Selangor U21 
22/04 16:45
FT 
 Kedah U21
Uitm U21 
22/04 16:45
 
 Kuala Lumpur Fa U21
Negeri Sembilan Naza U21 
22/04 16:45
 
 Melaka U21
Kelantan U21 
22/04 16:45
 
 Selangor United U21
Atm U21 
22/04 16:45
 
 Pdrm U21
Terengganu U21 
23/04 00:00
FT 
 Gudja United
San Gwann 
23/04 00:00
FT 
 Pembroke Athleta
Mqabba 
23/04 02:15
FT 
 Lija Athletic
Zejtun Corinthians 
23/04 02:15
FT 
 Zebbug Rangers
Qrendi 
23/04 00:00
FT 
 Floriana
St Andrews 
23/04 01:00
FT 
 Qormi
Birkirkara FC 
23/04 02:00
FT 
 Senglea Athletic
Hibernians FC 
23/04 05:00
FT 
 Monarcas Morelia Womens
Aguilas De Leon Womens 
22/04 17:30
FT 
 Dagon
Southern Myanmar 
22/04 20:30
 
 Twente Enschede Womens
Zwolle Womens 
22/04 20:30
 
 Ado Den Haag Womens
Psv Eindhoven Womens 
22/04 20:30
 
 Helmond Sport
Eindhoven 
22/04 20:30
FT 
 Telstar
Roda JC Kerkrade 1
22/04 20:30
FT 
 NEC Nijmegen
RKC Waalwijk 
22/04 20:30
FT 
 Jong PSV Eindhoven
Sparta Rotterdam 1
22/04 20:30
FT 
 Cambuur Leeuwarden
Den Bosch 
22/04 20:30
FT 
 Twente Enschede
Az Alkmaar 2 
22/04 20:30
FT 
 Oss
Go Ahead Eagles 1
22/04 20:30
FT 
1 Dordrecht 90
Almere City FC 
22/04 20:30
FT 
 MVV Maastricht
Jong Ajax Amsterdam 
22/04 20:30
FT 
 Utrecht Am
Volendam 
22/04 20:00
FT 
 Koninklijke Hfc
de Treffers 
22/04 21:30
FT 
 HHC Hardenberg
Jong Sparta Rotterdam 
22/04 20:00
FT 
 FK Vidar
Egersunds IK 
22/04 20:10
FT 
 Brattvag
Arendal 
22/04 21:00
FT 
 Stjordals Blink
Levanger 
22/04 22:00
FT 
 IL Hodd
Byasen Toppfotball 
22/04 23:00
FT 
 Moss
Nardo 
23/04 00:00
FT 
 Kvik Halden
Fredrikstad 1
23/04 01:00
FT 
 Bryne
Sola 
22/04 18:00
FT 
 Senja
Asker 
22/04 21:00
FT 
 Mjolner
Oppsal 1
22/04 22:00
FT 
 Floro
Sotra 
22/04 22:00
FT 
 Grorud IL
Alta 
22/04 23:00
FT 
 Kjelsas IL
Asane Fotball 
23/04 01:00
FT 
 Elverum
Baerum SK 
22/04 20:00
FT 
 Ready
Frigg 
22/04 20:00
FT 
 Lysekloster
Djerv 1919 
22/04 21:00
FT 
 KFUM Oslo
Nest-Sotra 
23/04 00:00
FT 
 Sandnes Ulf
Start Kristiansand 
23/04 00:00
FT 
 Raufoss
Strommen 1
23/04 00:00
FT 
 Aalesund
Skeid Oslo 1
23/04 00:00
FT 
 Tromsdalen UIL
Sandefjord 
23/04 00:00
FT 
 Jerv
Notodden FK 
23/04 00:00
FT 
 Mjondalen
Tromso IL 
23/04 00:00
FT 
 Rosenborg
Stromsgodset 
23/04 00:00
FT 
 Bodo Glimt
Sarpsborg 08 FF 
23/04 00:00
FT 
 Kristiansund BK
Ranheim IL 
23/04 00:00
FT 
 FK Haugesund
Stabaek 1
23/04 00:00
FT 
 Lillestrom
Molde 
23/04 02:00
FT 
 Brann
Valerenga 
22/04 20:00
FT 
 Avaldsnes Womens
Valerenga Womens 
22/04 21:00
FT 
 Kolbotn Womens
Sandviken Womens 
22/04 21:00
FT 
 Stabaek Womens
Trondheims Orn Womens 
22/04 21:00
 
 Arna Bjornar Womens
Klepp Il Womens 
22/04 21:00
FT 
 Fart Womens
Lsk Kvinner Womens 
22/04 21:00
FT 
 Roa Womens
Lyn Womens 
22/04 22:00
FT 
 Markaz Tulkarm
Shabab Al Dhaheriya 
23/04 06:00
FT 
2 Deportivo Capiata
General Diaz 
23/04 08:00
 
 Guarani CA
Sportivo Luqueno 
22/04 22:00
FT 
 Utc Cajamarca Reserves
Cesar Vallejo Reserves 
22/04 23:00
FT 
 CSM Studentesc Iasi
Concordia Chiajna 
23/04 02:00
FT 
 Dinamo Bucuresti
Botosani 
22/04 17:00
FT 
 Ural 2
Nosta Novotroitsk 
22/04 22:00
FT 
 Volga Ulyanovsk
Chelyabinsk 
22/04 23:50
FT 
 Hajer
Dhamk 
22/04 21:00
FT 
 St Johnstone U20
Falkirk U20 
22/04 21:00
FT 
 Dunfermline U20
Hibernian U20 
22/04 21:00
 
 Hearts U20
St Mirren U20 
22/04 21:00
 
 Motherwell U20
Celtic U20 
22/04 21:00
FT 
 Queen Of South U20
Kilmarnock U20 
22/04 21:00
FT 
 Ross County U20
Dundee U20 
23/04 00:00
FT 
 Krsko Posavlje
Domzale 
22/04 17:00
 
 Rcd Espanyol Womens
Atletico De Madrid Womens 
23/04 03:00
FT 
 Elche
Osasuna 
22/04 21:00
FT 
 IFK Goteborg
Helsingborg IF 
22/04 19:00
FT 
 Vaxjo Ff Womens
Pitea If Womens 
22/04 20:00
FT 
 Vittsjo Gik Womens
Kungsbacka Dff Womens 
22/04 21:00
 
 Djurgardens Womens
Linkopings Fc Womens 
22/04 21:00
FT 
 If Limhamn Bunkeflo Womens
Kif Orebro Duff Womens 
22/04 22:00
FT 
 Nykopings BIS
Bodens BK 
22/04 23:00
FT 
 Karlstad BK
Umea FC 
22/04 23:00
FT 
 Vasalunds IF
Gefle IF 
22/04 21:00
 
 Torns IF
Atvidabergs FF 
22/04 22:00
FT 
1 IFK Varnamo
Tvaakers IF 
22/04 22:00
FT 
 Landskrona BoIS
Oskarshamns AIK 
22/04 23:00
FT 
 IK Oddevold
Lindome GIF 
22/04 23:00
FT 
1 Kristianstads FF
Skovde AIK 
22/04 20:00
FT 
 Sundbybergs
Ifk Mora 
22/04 22:30
FT 
 Ytterhogdal Ik
Anundsjo If 
22/04 20:00
FT 
 Nosaby If
Dalstorps If 
22/04 19:00
 
 Enskede Ik
Afk Linkoping 1
22/04 20:00
FT 
 Sodertalje
Assyriska If I Norrkoping 
22/04 20:00
FT 
 Motala AIF
Tyreso Ff 
23/04 01:00
FT 
 Stockholm Internazionale
Arameisk-syrianska If 1
23/04 01:30
FT 
 Newroz
Varmbols Fc 
22/04 21:00
FT 
 Vasteras
Trelleborgs FF 
22/04 23:30
FT 
 Varbergs BoIS FC
Brommapojkarna 
22/04 23:30
FT 
 Halmstads
Syrianska 
22/04 23:30
FT 
 Ik Frej Taby
Osters IF 
22/04 20:30
FT 
 Wil 1900
Aarau 
22/04 22:00
FT 
 Neuchatel Xamax
Young Boys 
23/04 01:00
FT 
 Sivasspor
Besiktas 
23/04 00:00
FT 
 Balikesirspor
Karabukspor 
22/04 18:00
FT 
 Balikesirspor U21
Kardemir Karabukspor U21 
22/04 23:00
FT 
 Dnipro 1
Fk Avanhard Kramatorsk 
22/04 18:00
FT 
 Lviv U21
Mariupol U21 
22/04 20:00
FT 
1 Karpaty Lviv U21
Chernomorets Odessa U21 
22/04 20:00
 
 Bulgaria U18
Georgia U19 1
22/04 20:15
FT 
 Bangladesh Womens U19
UAE Womens U19 
22/04 21:00
FT 
 Dynamos Fc
Vc Herentals 
22/04 21:00
FT 
 Highlanders Fc
Triangle Fc