livescore - live soccer scores

LiveScore 18 Apr 2019

19/04 03:00
 
 Eintr. Frankfurt
Benfica 
19/04 03:00
 
 Valencia
Villarreal 
19/04 03:00
 
 Chelsea
Slavia Praha 
19/04 03:00
 
 Napoli
Arsenal 
18/04 17:55
FT 
 Sydney
Perth Glory 
18/04 19:00
FT 
 Cameroon U17
Morocco U17 
18/04 22:00
 
1 Senegal U17
Guinea U17 1
19/04 02:30
 
 San Martin Burzaco
Villa San Carlos 
19/04 02:30
 
 Ituzaingo
El Porvenir 
19/04 02:30
 
 Deportivo Paraguayo
Argentino De Rosario 
19/04 02:30
 
 Centro Espanol
Puerto Nuevo 
18/04 21:50
 
 Al Hilal
Es Du Sahel 
18/04 17:35
AET 
1 Campbelltown City SC
Adelaide City 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [2-4], Adelaide City win
18/04 17:40
FT 
1 Kingston City
St Kilda 
18/04 17:40
FT 
 North Geelong Warriors
Richmond 
18/04 18:00
FT 
 Dandenong Thunder
Northcote City 
18/04 18:00
FT 
 Geelong Sc
Essendon United 
19/04 00:00
FT 
 Helfort 15
Sv Wienerberger 
18/04 20:45
FT 
 Standard Sumqayit
Sabail 1
18/04 23:00
FT 
 Qarabag
FK Inter Baku 
18/04 15:50
FT 
 Swadhinata Ks
Farashganj Sc 
18/04 17:30
FT 
 Bashundhara Kings
Chittagong Abahani 
18/04 17:30
FT 
 Nofel Sporting Club
Sheikh Jamal 
18/04 17:45
FT 
 Agrani Bank Ltd Sc
Victoria Sporting Club 
19/04 06:15
 
 Royal Pari
Destroyers 
19/04 08:15
 
 Aurora
San Jose 
19/04 02:00
 
 Ferroviaria Sp Youth
Capivariano Sp Youth 
19/04 02:00
 
 Ituano Youth
Osto Youth Team 1
19/04 02:00
 
 Taubate Youth
Bragantino SP Youth 
19/04 02:00
 
 Novo Horizonte/rs U20
Lajeadense/rs U20 
19/04 02:00
 
 Sport Recife Womens
Vitoria Ba Womens 
19/04 06:00
 
 Audax Sp Womens
Vitoria Pe Womens 
19/04 07:00
 
 Bahia
Londrina (PR) 
19/04 04:15
 
 Union Magdalena
America de Cali 
19/04 08:30
 
 Atletico Nacional
Patriotas 
18/04 22:30
 
 Dugopolje
Dinamo Zagreb 2 
18/04 22:30
FT 
1 Jadran Porec
Zagorec 
18/04 22:30
FT 
1 Jarun
NK Krk 
18/04 22:30
FT 
 Novigrad
Vinogradar 
18/04 22:30
FT 
 Opatija
Hask Zagreb 
18/04 22:30
FT 
 Spansko
NK Zagreb 
18/04 22:30
FT 
 Trnje
Orijent Rijeka 
18/04 22:30
FT 
 Udarnik Kurilovec
Ponikve 
18/04 19:00
FT 
 Viby
Aarhus Fremad 2 
18/04 18:00
FT 
 Aarhus AGF
Sonderjyske 1
18/04 20:00
 
 Horsens
Vejle 
18/04 22:00
FT 
 Esbjerg FB
Brondby 
19/04 00:00
FT 
 Kobenhavn
Midtjylland 
18/04 18:00
 
 Naesby Bk Womans
Boldklubben Af 1893 Womens 
18/04 18:30
FT 
 Ballerup Skovlunde Womens
Kolding Bk Womens 
18/04 19:00
FT 
 Vsk Aarhus Womens
Thisted Fc Womens 
18/04 19:30
FT 
 Fortuna Hjorring Womens
Brondby Womens 1
18/04 21:00
FT 
 Aalborg Bk Womens
Farum Bk Womens 1
18/04 19:00
FT 
 Lyngby U19
Kobenhavn U19 
18/04 21:00
FT 
 El Hammam
Jsm Sidi Salem 
18/04 21:00
FT 
 Fayoum
El Alameen 
18/04 21:10
FT 
 Tanta
Abo Qair Semads 
18/04 21:15
FT 
 Al Nasr Cairo
El Shams 
18/04 21:15
FT 
 Marekh
Masr 
18/04 21:15
FT 
 Montakhab El Suweis
Coca Cola 
18/04 23:00
FT 
 El Ismaily
El Zamalek 
19/04 05:30
 
 Municipal Limeno
Sonsonate 
18/04 20:30
FT 
 Exeter City Reserve
Bristol Rovers Reserve 
18/04 22:00
FT 
 West Bromwich U23
Southampton U23 
19/04 00:00
FT 
 Tallinna Levadia 2
Tartu Jk Maag Tammeka B 
19/04 00:00
FT 
 Rakvere Flora
Tallinna Jk Legion 1
19/04 00:00
 
 Tpk
Paiha 
18/04 23:30
FT 
 SJK Seinajoki
HJK Helsinki 
19/04 02:30
 
 Cholet So
Le Mans 
18/04 17:00
 
 Bayern Munich U19
Sc Freiburg U19 
19/04 00:00
FT 
 Tb Uphusen
Eintr Braunschweig Am 1
19/04 00:30
FT 
 Goppinger Sv
Spielberg 
19/04 00:30
FT 
 Sv Atlas Delmenhorst
Vfl Oythe 
19/04 00:30
FT 
 Anker Wismar
Greifswalder 
19/04 00:30
FT 
 Holzwickeder Sc
Eintracht Rheine 
19/04 00:30
FT 
 Sportfreunde Siegen
Sc Paderborn 07 Ii 
19/04 00:30
FT 
1 Adams Sam Beek
Schalke 04 II 
19/04 01:00
 
 Neckarsulmer Sport-Union
Freiberg 
19/04 01:00
 
 Nottingen
Fsv 08 Bissingen 
19/04 01:00
 
 Stuttgarter Kickers
Tsg Backnang 
19/04 01:00
 
 Sc Eltersdorf
Asv Vach 
19/04 01:00
 
 Schwarz-Weiss Essen
Tsv Meerbusch 
19/04 01:00
 
 Eilenburg
Wacker Nordhausen 2 
19/04 01:00
 
 Tsg Sprockhovel
Tus Ennepetal 
19/04 01:30
 
 Ratingen Sv
Ssvg Velbert 
19/04 01:30
 
 SF Baumberg
Monheim 
19/04 01:30
 
 Fsv Duisburg
Tv Jahn Hiesfeld 
19/04 01:30
 
 Sc Dusseldorf West
Kleve 
19/04 01:30
 
 Sc Union Nettetal
VfB Hilden 
19/04 01:30
 
 Sc Velbert
Turu Dusseldorf 
19/04 01:30
 
 VFB Homberg
Spvg Schonnebeck 
19/04 01:30
 
 Vfb Speldorf
Bocholt 
19/04 01:30
 
 Hertha Zehlendorf
Sc Staaken 
19/04 01:30
 
 Eintracht Trier
Sc Idar Oberstein 
19/04 01:30
 
 Brunninghausen
Hammer Spvg 
19/04 01:30
 
 Gutersloh
Westfalia Herne 
19/04 01:30
 
 Sv Westfalia Rhynern
1 Gievenbeck 
19/04 02:00
 
 Viktoria Arnoldsweiler
Blau Weib Friesdorf 
19/04 02:00
 
 Altludersdorf
Blaus Weiss 90 Berlin 
19/04 02:00
 
 St Pauli 2
Germania Egestorf 
19/04 00:00
FT 
1 Berliner Fc Dynamo
Bischofswerdaer FV 08 
19/04 01:00
 
 VFB Auerbach
Zfc Meuselwitz 
19/04 01:00
 
 Chemnitzer
Hertha Bsc Berlin Am 
19/04 01:00
 
 Germania Halberstadt
Oberlausitz 
19/04 01:00
 
 Lokomotive Leipzig
VSG Altglienicke 
18/04 20:00
 
 Sc Freiburg Am
Mainz Am 
19/04 01:00
 
 Monchengladbach Am
SV Straelen 1
19/04 01:30
 
 TSV Alemannia Aachen
Sc Verl 
18/04 21:00
 
 Doxa Dramas
Apollon Kalamaria 
19/04 10:00
 
 Deportivo Petapa
Deportivo Chiantla 
18/04 21:00
FT 
 Umf Afturelding
UMF Selfoss 
18/04 21:10
FT 
 Throttur
Reynir Sandgerdi 
18/04 22:00
FT 
1 Keflavik
Haukar 
18/04 22:00
FT 
 Ir Reykjavik
Kv Vesturbaeja 1
18/04 22:00
FT 
 Grotta Seltjarnarnes
Kfr Hvolsvollur 
18/04 22:00
FT 
1 Vikingur Olafsvik
Ulfarnir 
18/04 22:00
AET 
 Snaefell
Kfr Aegir 
90min [1-1], 120min [1-2], Kfr Aegir win
18/04 22:00
FT 
 Kordrengir
Vaengir Jupiters 
19/04 00:00
FT 
 Hviti Riddarinn
Umf Njardvik 
18/04 22:30
FT 
 Saipa
Sepahan 1
18/04 22:45
FT 
 Naft Masjed Soleyman
Esteghlal Khozestan 
19/04 01:30
 
 Colepark United
Cherry Orchard 
19/04 01:30
 
 Riverstown
Bandon Afc 
19/04 01:00
 
 Maccabi Kiryat Gat Womens
As Tel Aviv University Womens 
18/04 20:30
FT 
 Pomigliano
Juventus U23 
18/04 22:30
FT 
 Cuneo
Asd Albissola 
19/04 01:00
 
 Robur Siena Ssd
Carrarese 
19/04 02:30
 
 Pisa
Pontedera 
19/04 02:30
 
 Alessandria
Pro Patria 
19/04 02:30
 
 Lucchese
Piacenza 
19/04 02:30
 
 Olbia
Novara 
19/04 02:30
 
 Pistoiese
Pro Vercelli 
19/04 02:30
 
 Virtus Entella
Arezzo 
18/04 21:00
AET 
 Al Salt
Al Karmel 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [2-4], Al Karmel win
18/04 16:00
FT 
 Afc Leopards Sc
Posta Rangers 
18/04 19:00
FT 
 Sofapaka
Kariobangi Sharks 
18/04 20:00
 
 Kakamega
Gor Mahia 
18/04 21:15
FT 
 Tusker
Sony Sugar 
18/04 15:00
 
 Changnyeong Womens
Gyeongju Womens 
18/04 18:00
FT 
 Seoul Amazones womens
Hwacheon Kspo Womens 
18/04 18:00
FT 
 Suwon Fcm womens
Hyundai Steel Redangels womens 
18/04 18:05
FT 
 Busan Sangmu womens
Chungbuk Sportstoto womens 
19/04 08:00
 
 Venados
Zacatepec 
19/04 10:00
 
 Csyd Dorados De Sinaloa
Cimarrones De Sonora 
19/04 00:00
FT 
 FK Buducnost Podgorica
FK Sutjeska Niksic 
19/04 09:00
 
 Nelson Suburbs
Cashmere Technical 
19/04 10:00
 
 Napier City Rovers
Wairarapa United 
18/04 20:00
FT 
 Vard Haugesund
Fana 1
18/04 21:50
FT 
 Oman Club
Mjees 
19/04 00:35
FT 
 Muscat
AL-Nahda 
19/04 00:00
FT 
1 Podbeskidzie
Wigry Suwalki 
19/04 00:00
FT 
 Bytovia Bytow
Rakow Czestochowa 
19/04 01:45
 
 Olsztyn OKS 1945
Chrobry Glogow 
18/04 22:00
FT 
 Rozwoj Katowice
Gornik Leczna 
18/04 23:00
FT 
 Ks Polonia Sroda Wlkp
Lech Ii Poznan 
18/04 23:00
FT 
 Pogon Szczecin Ii
Sokol Kleczew 
18/04 21:00
FT 
1 Azs Wroclaw Womens
Ts Mitech Zywiec Womens 
18/04 22:00
FT 
 Mks Olimpia Szczecin Womens
Azs Uj Krakow Womens 
18/04 22:30
FT 
 Azs Pwsz Walbrzych Womens
Kkpk Medyk Konin Womens 
18/04 22:30
FT 
 Uks Lodz Womens
Biala Podlaska Womens 
18/04 23:00
FT 
 Aves U23
Rio Ave U23 
18/04 16:30
 
1 Sakhalin
Dinamo Barnaul 
18/04 17:00
 
 FK Chita
Zvezda Irkutsk 
18/04 19:00
FT 
 Sibir 2
Irtysh 1946 Omsk 
18/04 20:00
FT 
 Anzhi Youth
Terek Groznyi Youth 
19/04 01:00
 
 Baltika
Sibir 
19/04 01:45
 
 Al-Fath
Al-Nasr Riyadh 
19/04 01:45
 
 Al Ittihad Ksa
Al-Ettifaq 
19/04 03:00
 
 Celtic Womens
Glasgow City Womens 
19/04 01:00
 
 Generation Foot
Sonacos 
18/04 22:00
FT 
 Cadca
Ruzomberok B 
18/04 23:00
FT 
 Pontevedra
Rapido de Bouzas 
19/04 02:00
 
 Real Madrid Castilla
Deportivo La Coruna B 
18/04 18:00
 
 Barakaldo CF
CD Tudelano 
18/04 18:00
FT 
 Union Langreo
Athletic Bilbao B 
19/04 00:00
FT 
 Cultural De Durango
Gimnastica Torrelavega 
18/04 16:45
FT 
 Santa Catalina Atletico
Mallorca B 
18/04 17:15
FT 
 Suodu Pei
Santurtzi Cd 
18/04 17:30
FT 
1 Portugalete
SD Deusto 
18/04 17:30
FT 
 Cd Ardoi Draw
Cd Cortes 
18/04 17:30
FT 
 Cd Subiza
Alesves 
18/04 17:30
FT 
1 Ribamontan Al Mar
Cd Cayon 
18/04 17:30
FT 
 Mostoles
Parla Escuela 
18/04 17:30
FT 
 Cd Vicalvaro
San Agustin 
18/04 17:30
FT 
 Villaverde Boetticher
Cdf Tres Cantos 
18/04 18:00
FT 
 Up Plasencia
Extremadura B 
18/04 18:00
FT 
 Pozuelo Alarcon
Alcobendas Sport 
18/04 18:00
FT 
 Polvorin
Ourense 1
18/04 18:00
FT 
 Platges De Calvia
Ibiza Islas Pitiusas 
18/04 18:00
FT 
 Huercal
CF La Union 
18/04 18:00
FT 
 Cacereno
Atletico Pueblonuevo 
18/04 18:00
FT 
 Merida
Olivenza 
18/04 18:00
FT 
 Cd Montijo
Rcp Valverdeno 
18/04 18:00
FT 
 Ad Almudevar
Tamar Ritter 
18/04 18:00
FT 
 Cd Binefar
CD Sarinena 
18/04 18:00
FT 
 Tomelloso
Mora 
18/04 18:00
FT 
 La Roda CF
Manchego Ciudad 
18/04 18:00
FT 
 Atletico Albericia
Cd Guarnizo 
18/04 18:00
FT 
 Solares
Racing B 
18/04 18:00
FT 
 Bermeo
Sd San Pedro 
18/04 18:00
FT 
 Ordizia Ke
SD Beasain 
18/04 18:00
FT 
 Sd San Ignacio
Real Sociedad C 
18/04 18:00
FT 
 Atletico Pinto
RSD Alcala Henares 
18/04 18:00
FT 
 Cd Canillas
Alcorcon B 
18/04 18:00
FT 
 Unión Viera
Panaderia Pulido 
18/04 18:15
FT 
 Yague
Cdfc La Calzada 
18/04 18:30
FT 
 Beroil Bupolsa
Cd La Virgen Del Camino 
18/04 19:00
FT 
 Cd Santa Ursula
Cd Mensajero 
18/04 19:15
FT 
1 Villa Santa Brigida
La Quadra 1
18/04 20:20
FT 
 Song Clade Pull
Ce Mercadal 
18/04 21:00
FT 
 Ud Poblense
Sd Formentera 
18/04 22:30
FT 
1 Atletico Bembibre
Numancia B 
18/04 22:30
FT 
 CP Villarrobledo
CD Guadalajara 
18/04 22:30
FT 
 Soller
Santanyi 
18/04 23:00
 
 Cf Alondras
Ribadumia 
18/04 23:00
FT 
 CD Pena Sport
UD Mutilvera 
18/04 23:00
FT 
 SD Logrones
Cd Autol 
18/04 23:00
FT 
 Utebo
Ad Sabinanigo 
18/04 23:00
FT 
 Marino luanco
Madalena De Morcin 
18/04 23:00
FT 
 Uc Ceares
L Entregu 1
18/04 23:00
FT 
 Sestao
JD Somorrostro 
18/04 23:00
FT 
 Cultural Leonesa B
Cd La Granja 
18/04 23:30
FT 
 Cd Azuaga
Cd Calamonte 
18/04 23:30
FT 
 Almagro
Ud Socuellamos 
18/04 23:30
FT 
 Tenerife B
Cd Union Sur Yaiza 
18/04 23:30
FT 
 Silva SD
Racing Villalbes 
18/04 23:30
FT 
 Briviesca Norpetrol
Burgos Promesas 
18/04 23:30
FT 
 Sc Uxama
Atletico Astorga 
19/04 00:00
FT 
 Compostela
Cd Arenteiro 
19/04 00:00
FT 
 CD Manacor
Cd Ferriolense 
19/04 00:00
FT 
 Cd Arnedo
Ccd Alberite 
19/04 00:00
FT 
 Cd Bezana
Sd Laredo 1
19/04 00:00
FT 
 Sd Textil Escudo
Velarde 
19/04 01:00
 
 Arroyo Club Polideportivo
Ad Llerenense 
19/04 01:00
 
 Rayo Vallecano B
Dav Santa Ana 
19/04 02:00
 
 L'Hospitalet
Figueres 
19/04 02:00
 
 Cd Buzanada
Marino 
19/04 02:00
 
 Asco
Santboia 
19/04 02:00
 
 Sant Andreu
Ue Castelldefels 
19/04 02:00
 
 Eldense
Atzeneta Ue 
19/04 02:30
 
 Cerdanyola del Valles
Ua Horta 
19/04 02:30
 
 Santfeliuenc
Martinenc 
19/04 02:30
 
 Pobla De Mafumet Cf
Cp San Cristobal 
19/04 02:30
 
 Novelda
Jove Espanol 
19/04 03:00
 
 Ad Siete Villas
Sd Torina 
19/04 04:00
 
 Ud Tamaraceite
Ud San Fernando 
18/04 20:00
FT 
 Cde Olimpico De Madrid Womens
Aguilas De Leon Womens 
19/04 00:15
 
1 Vargarda Ik
Vanersborg 
19/04 01:00
 
 Friska Viljor
Ifk Umea 
19/04 01:00
 
 Skelleftea Ff
IFK Lulea 
19/04 01:00
 
 Sandviks Ik
Pitea If 
19/04 00:30
FT 
1 Asarums If Fk
Nosaby If 
19/04 01:00
 
 Dalstorps If
Raslatt SK 
19/04 01:00
 
 Angelholms FF
Vinbergs If 
19/04 01:00
 
 Ifk Malmo
Qviding FIF 
19/04 01:30
 
 Assyriska Bk
Stafsinge If 
18/04 20:00
 
 Djursholm U19
Gif Sundsvall U19 
19/04 00:00
 
 Kalmar FF U19
Osters U19 
19/04 00:00
 
 Elfsborg U19
Orgryte U19 
19/04 01:30
 
 Bavois
Sc Cham 
19/04 02:00
 
 Sion U21
Koniz 
18/04 21:00
FT 
 Ndanda
Azam 
18/04 21:55
FT 
 Wasl Dubai U21
Al Fujairah U21 
18/04 18:00
FT 
 Sumy
Obolon Kiev 1
18/04 21:00
FT 
 Hirnyk Sport
Kolos Kovalyovka 
18/04 22:00
FT 
 Ahrobiznes Tsk Romny
Balkany Zorya 
18/04 20:00
FT 
 Andijon
Nasaf Qarshi 
18/04 21:15
FT 
 Pakhtakor Tashkent
Dinamo Samarkand 
18/04 22:15
FT 
 Buxoro
Lokomotiv Tashkent 
19/04 04:00
 
 Atletico Venezuela
Deportivo Tachira 
19/04 03:00
 
 Universidad Central De Venezuela
Diamantes De Guayana 
18/04 20:00
FT 
 Lokeren
Kmsk Deinze 
18/04 20:00
FT 
1 AC Oulu
Js Hercules 
18/04 21:00
FT 
 Jazz
Musa 
18/04 21:00
FT 
 Volyn
Lviv Region 
18/04 23:50
FT 
 Japs
Gnistan 
19/04 01:30
 
 Thes Sport
KV Mechelen