livescore - live soccer scores

LiveScore 17 Apr 2019

18/04 03:00
FT 
 Manchester City
Tottenham Hotspur 
18/04 03:00
FT 
 Porto
Liverpool 
18/04 01:00
FT 
 Lazio
Udinese 
18/04 01:00
FT 
 Nantes
PSG 
18/04 08:30
AET 
 Dep.Independiente Medellin
Union Santa Fe 
90min [2-0], Penalty [4-2], Dep.Independiente Medellin win
18/04 08:30
AET 
 Oriente Petrolero
Aguilas Doradas 
90min [1-1], Penalty [0-3], Aguilas Doradas win
18/04 10:00
FT 
 Vancouver Whitecaps
Los Angeles 
17/04 15:00
FT 
1 Kaya
PSM Makassar 1
17/04 16:00
 
 April 25 Sports Club
Kitchee 
17/04 17:00
FT 
 Yangon United
Ha Noi FC 
17/04 19:00
FT 
 Khujand
Dordoi-Dynamo Naryn 1
17/04 19:30
FT 
 Tampines Rovers FC
Nagaworld 
17/04 19:30
FT 
 Lao Toyota
Home United FC 1
17/04 19:45
FT 
 Abahani Limited
Minerva Academy 
17/04 20:00
FT 
 Altyn Asyr
Esteghlal Dushanbe 
17/04 20:00
FT 
 Wofoo Tai Po
Fu Jen University 
17/04 22:00
FT 
 Chennai Titans
Manang Marshyangdi Club 
17/04 19:00
FT 
 Nigeria U17
Angola U17 1
17/04 22:00
FT 
 Tanzania U17
Uganda U17 
18/04 00:45
FT 
 Cs Constantine
Cr Belouizdad 
18/04 04:10
FT 
 Atletico Mitre De Salta
Deportivo Roca 
18/04 08:10
FT 
 River Plate
Argentino De Merlo 
17/04 20:15
FT 
 Jj Urquiza Reserves
Sacachispas Reserves 
17/04 21:30
FT 
 Csd Flandria Reserves
Barracas Central Reserves 
17/04 22:05
FT 
 All Boys Reserves
Almirante Brown Reserves 
17/04 22:05
FT 
1 Ca Atlanta Reserves
Acassuso Reserves 
18/04 02:00
FT 
 Ca San Miguel Reserves
Atletico Fenix Reserves 
17/04 18:00
FT 
 Ararat Armenia B
Junior Sevan 
17/04 17:05
FT 
 Eastern Lions Sc
Sunshine George Cross 
17/04 17:30
 
 Western Pride
Moreton Bay United 
17/04 17:30
FT 
 Brisbane Olympic United FC
Eastern Suburbs 1
17/04 17:00
FT 
1 Marconi Stallions U20
Rockdale City Suns U20 
18/04 00:30
AET 
 Sc Bregenz
Dornbirn 
90min [3-3], Penalty [3-5], Dornbirn win
18/04 01:00
FT 
 Ask Elektra
Sportunion Mauer 
18/04 01:00
FT 
 Sc Mannsworth
Sr Donaufeld Wien 
18/04 01:30
FT 
 1980 Wien
Wiener Viktoria 
17/04 19:00
FT 
 Neftchi Baku 2
Fk Moik Baku 
17/04 19:00
 
 Zaqatala
Qarabag 2 
17/04 19:00
FT 
 Fk Kapaz Ganca
Standard Sumgayit 2 
18/04 02:30
FT 
 Standard Liege Womens
Kaa Gent Ladies 
18/04 02:30
FT 
 Genk Womens
Anderlecht Womens 
18/04 03:00
FT 
1 Club Guabira
The Strongest 
18/04 08:00
FT 
1 Bolivar
Blooming 
18/04 08:30
FT 
 Real Potosi
Jorge Wilstermann 1
18/04 08:30
 
 Gremio
Internacional RS 
90min [0-0], Penalty [3-2], Gremio win
18/04 08:35
 
 Campinense Pb
Botafogo PB 
18/04 02:00
FT 
1 Criciuma Youth
Avai Youth 
18/04 02:00
FT 
 Guarani U20
Plagoye U20 
18/04 06:15
FT 
 Santos
Vasco da Gama 
18/04 08:30
FT 
 Chapecoense
Corinthians 
18/04 08:30
FT 
 Fluminense
Santa Cruz 
17/04 22:00
FT 
 Dobrudzha
Botev Galabovo 
18/04 00:00
FT 
 Botev Plovdiv
CSKA Sofia 1
17/04 21:00
 
 Cherno More U19
Ludogorets Razgrad U19 
17/04 14:30
FT 
 Hebei Jingying
Guizhou Hengfeng 
17/04 14:30
FT 
 Qingdao Jonoon
Nanning Binjiang 
17/04 15:00
FT 
 Guangxi Baoyun
Taizhou Yuanda 
17/04 15:00
FT 
 Shenzhen Pengcheng
Beijing Beikong 
17/04 15:00
FT 
 Sichuan Jiuniu
Wuhan Athletics Zaiming 
17/04 15:30
AET 
 Shaanxi Changan Athletic
Xinjiang Dabancheng 
90min [1-1], Penalty [5-3], Shaanxi Changan Athletic win
17/04 15:30
FT 
1 Yunnan Kunglu
Shanghai Shenxin 
17/04 16:00
FT 
 Guangdong Southern Tigers
Hangzhou Greentown 
17/04 19:30
FT 
 Shijiazhuang Ever Bright
Inner Mongolia Zhongyou 
17/04 19:30
FT 
 Shanghai Jiading City Fight Fat
Zhejiang Yiteng 
17/04 21:00
FT 
 Cheng Fung
Chao Pak Kei 
18/04 03:00
FT 
 Deportivo Pasto
Alianza Petrolera 
18/04 05:00
FT 
1 CD Jaguares
Envigado 
18/04 07:00
FT 
 Atletico Huila
Santa Fe 
18/04 08:00
FT 
 Millonarios
Deportes Tolima 
18/04 09:00
FT 
 Deportivo Cali
Atletico Junior Barranquilla 
17/04 22:30
FT 
 Dubrava Zagreb
Vrbovec 
17/04 22:00
FT 
 E.N.Paralimni
APOEL Nicosia 
17/04 23:00
FT 
 AEL Limassol
Apollon Limassol FC 
17/04 23:00
FT 
 Budejovice
Fk Mas Taborsko 
17/04 23:00
FT 
 Chrudim
Vitkovice 
17/04 23:00
FT 
 Fotbal Trinec
Sk Slovan Varnsdorf 
17/04 23:00
FT 
 Viktoria Zizkov
Hradec Kralove 
18/04 00:00
FT 
 Brno
Pardubice 
18/04 00:00
FT 
 Usti nad Labem
SC Znojmo 
17/04 16:15
 
 Pardubice U19
Slavia Praha u19 
90min [1-1], Penalty [4-5], Slavia Praha u19 win
17/04 16:30
 
1 Zlin U19
Mlada Boleslav U19 
17/04 17:00
FT 
 Sk Sigma Olomouc u19
Hradec Kralove u19 
17/04 17:00
 
 Pribram U19
Viktoria Plzen U19 
17/04 19:00
FT 
 Vysocina Jihlava U19
Synot Slovacko U19 
17/04 20:00
FT 
 Sparta Praha U19
Mfk Karvina U19 
17/04 20:30
 
 Banik Ostrava u19
Ceske Budejovice u19 
17/04 21:00
FT 
 Dukla Praha U19
Brno U19 1
18/04 00:00
FT 
 Aalborg BK
Vendsyssel 
17/04 19:00
 
 Brondby U19
Silkeborg If U19 
18/04 05:30
FT 
 Jocoro
Santa Tecla 
18/04 08:30
FT 
 Cd Chalatenango
Aguila 1
18/04 09:00
FT 
 Luis Angel Firpo
Cd Audaz 
18/04 09:30
FT 
1 Isidro Metapan
Cd Pasaquina 1
18/04 03:00
FT 
 Jocoro Reserves
Santa Tecla Reserves 
18/04 02:00
FT 
 Everton Cd Womens
Birmingham Womens 
18/04 02:45
FT 
 Yeovil Town Womens
Reading Womens 
18/04 02:00
FT 
 Manchester United Womens
Aston Villa Womens 1
18/04 00:00
FT 
 Feignies
Lille B 
18/04 00:30
FT 
 Bk Milan
Brikama United 
18/04 00:40
FT 
 Gambia Ports Authority
Samger 
17/04 18:15
FT 
1 Dinamo Batumi 2
Metalurgi Rustavi 
17/04 19:00
FT 
 Gagra
Shukura Kobuleti 
17/04 19:00
FT 
 Telavi
WIT Georgia Tbilisi 
17/04 19:00
AET 
 Baia Zugdidi
Spartaki Tskhinvali 
90min [1-1], 120min [3-2], Baia Zugdidi win
17/04 19:00
FT 
 Borjomi
Torpedo Kutaisi 
17/04 19:00
FT 
 Betlemi Keda
Guria Lanchkhuti 
17/04 20:00
FT 
 Zestafoni
Merani Martvili 
17/04 23:00
FT 
 Spaeri
Kolkheti Poti 
18/04 00:00
FT 
 Lokomotiv Tbilisi
Chikhura Sachkhere 
17/04 23:00
FT 
 Sc Sand (w)
Bayern Munich (w) 
18/04 01:45
FT 
 Erndtebruck
Tus Haltern 1
18/04 01:30
FT 
 Bonner sc
SV Lippstadt 
17/04 20:00
FT 
 Platanias FC
Panahaiki-2005 
17/04 21:00
Postp. 
 Kerkyra
Athletic Union Of Sparta 
17/04 21:00
FT 
 Irodotos
Aiginiakos 
17/04 21:00
FT 
 Giorgos Karaiskakis
Kissamikos 
17/04 21:00
FT 
1 Volos Nfc
Apollon Larissas 
17/04 21:00
FT 
 Iraklis 1908
Trikala 
18/04 02:00
FT 
 Club Aurora
Deportivo Jocotan 
18/04 05:00
FT 
 Deportivo San Pedro
CD Marquense 1
18/04 05:30
FT 
 Cd Achuapa
Csd Comunicaciones B 1
18/04 10:00
FT 
 Sacachispas Gt
Deportivo Mixco 
18/04 02:00
FT 
 Siquinala
Club Comunicaciones 
18/04 05:00
FT 
 CSD Municipal
Xelaju MC 
18/04 05:30
FT 
 Antigua Gfc
Deportivo Sanarate 1
18/04 05:45
FT 
 Guastatoya
CD Puerto de Iztapa 
18/04 10:00
FT 
 Coban Imperial
CD Malacateco 1
18/04 05:30
FT 
 Marathon
Honduras Progreso 
18/04 08:00
FT 
 CD Olimpia
Real De Minas 
18/04 00:00
FT 
 Budapest Honved
Soroksar 
18/04 03:00
FT 
 Fram Reykjavik
Ymir 1
18/04 03:00
FT 
1 Leiknir F
Fjolnir 
18/04 04:00
FT 
 Ka Akureyri
Berserkir Reykjavik 
17/04 21:30
FT 
 Zob Ahan
Persepolis 
17/04 23:45
FT 
1 Esteghlal Tehran
Mashin Sazi 
17/04 20:30
 
 Al Kahrabaa
Al Diwaniya 
18/04 01:30
FT 
 Glenville
Leixlip United 
18/04 01:30
FT 
 Portmarnock
Killester Donnycarne 
18/04 01:30
FT 
1 Bluebell United
Crumlin United 
18/04 02:00
FT 
 Cockhill Celtic
Derry City Reserves 
17/04 21:00
 
 Maccabi Kiryat Gat
Hapoel Azor 
17/04 21:10
 
1 Hapoel Mahane Yehuda
Hapoel Bikat Hayarden 
17/04 21:30
FT 
 Maccabi Shaarayim
As Ashdod 
17/04 21:30
 
 Beitar Kfar Saba Shlomi
AS Nordia Jerusalem 
17/04 21:30
 
 Kfar Kasem
Hapoel Kfar Shalem 
17/04 21:30
FT 
 Maccabi Kabilio Jaffa
Shimshon Kafr Qasim 
17/04 21:30
FT 
 Maccabi Yavne
Maccabi Herzliya 1
17/04 21:30
 
 Hapoel Holon Yaniv
Hakoah Amidar Ramat Gan FC 1
17/04 22:00
 
 Hapoel Ironi Baka El Garbiya
Maccabi Ironi Kiryat Ata 
17/04 22:00
 
1 Maccabi Tzur Shalom
Ironi Tiberias 
17/04 22:00
FT 
 Hapoel Bnei Zalfa
Hapoel Asi Gilboa 
17/04 22:00
FT 
1 Hapoel Herzliya
Hapoel Kaukab 2
17/04 22:00
FT 
 Moadon Sport Tira
Rubi Shapira 
17/04 22:00
 
 Hapoel Jerusalem
Hapoel Migdal Haemek 1
17/04 22:00
FT 
 Hapoel Kafr Kanna
Ironi Nesher 
17/04 21:00
FT 
 Palermo U20
Genoa U20 1
17/04 20:30
FT 
 Viterbese
Cavese 
17/04 16:00
FT 
 Wazito
Bidco United 
17/04 19:05
FT 
 Wu Shuru
Administration Police 
17/04 19:30
FT 
 Fortune Sacco
St Josephs Youth 
17/04 20:00
FT 
 Weston Shitima
Ulinzi Stars Nakuru 
17/04 20:00
FT 
 Kericho
Weston Shitima 
17/04 20:00
FT 
 Mount Kenya United
Chemelil Sugar 
17/04 20:00
FT 
 Mathare United
Nzoia United 
17/04 20:00
FT 
 Bandari
Kcb 
17/04 20:00
FT 
 Green Commandos
Talanta 
17/04 20:20
FT 
 Migori Youth
Coast Stima 
17/04 21:20
 
 Deckard Lian
Nairobi Stima 
17/04 13:00
FT 
 Hwaseong Fc
Yangpyeong 
17/04 13:00
FT 
 Honam University
Seoul E Land 
17/04 14:00
FT 
 Paju Citizen Fc
Dankuk University 
17/04 18:00
AET 
 Cheonan City
Mokpo City 
90min [0-0], 120min [1-0], Cheonan City win
17/04 18:00
FT 
 Gyeongju KHNP
Gimpo Fc 
17/04 18:00
FT 
 Incheon Korail
Ulsan Hyundai Horang-i 
17/04 18:00
FT 
 Yeungnam University
Changwon City 
17/04 18:00
AET 
 Gangneung
Jeju United 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [2-4], Jeju United win
17/04 18:00
FT 
 Jeonbuk Hyundai Motors
Anyang 
17/04 18:00
FT 
 Gyeongnam
Pocheon Fc 
17/04 18:00
AET 
 Sangju Sangmu Phoenix
Seongnam Ilhwa Chunma 
90min [0-0], 120min [0-0], Penalty [10-9], Sangju Sangmu Phoenix win
17/04 18:00
FT 
 Gangwon
Seoul 
17/04 18:30
AET 
 Gwangju
Andong Science University 
90min [2-2], 120min [2-2], Penalty [4-3], Gwangju win
17/04 18:30
FT 
 Suwon Samsung Bluewings
Pohang Steelers 
17/04 18:30
FT 
 Incheon United
Cheongju Jikji Fc 
17/04 18:30
FT 
 Suwon
Daegu 
17/04 23:50
FT 
 Burgan Sc
Al Sahel 1
17/04 23:50
FT 
1 Khaitan
Al Yarmouk 
17/04 21:00
FT 
 Ukm
Pahang 
17/04 21:00
FT 
 Jerantut Fa
Perak 
17/04 21:00
FT 
1 Johor
Selangor PKNS 
17/04 21:00
FT 
 Pknp
PDRM 
18/04 00:00
FT 
 Zimbru Chisinau
Sfintul Gheorghe 
17/04 22:00
FT 
 Lovcen Cetinje
OFK Petrovac 
17/04 23:00
FT 
 RCA Raja Casablanca Atlhletic
IRT Itihad de Tanger 
18/04 01:00
FT 
1 Forces Armee Royales
Renaissance Sportive de Berkane 
18/04 00:15
FT 
 Nec Nijmegen Youth
Ajax Amsterdam U19 
18/04 05:00
FT 
 Deportivo Ocotal
Juventus Managua 
18/04 05:00
FT 
 Chinandega
Real Madriz 
18/04 05:00
FT 
 Jalapa
Unan Managua 
18/04 08:00
FT 
 Managua
Diriangen 
18/04 09:00
FT 
 Real Esteli
Walter Ferretti 
17/04 22:00
FT 
1 Nybergsund IL Trysil
Verdal 
18/04 00:00
FT 
 Staal Jorpeland
Madla Il 
18/04 00:00
FT 
 Lyn Womens
Lsk Kvinner Womens 
17/04 20:00
FT 
 Baerum U19
Skeid Oslo U19 
17/04 21:55
FT 
 Saham
Sur Club 1
17/04 22:00
FT 
 Mrbat
Alrstak 
18/04 00:45
FT 
 Dhufar
Al Shabab Oma 
18/04 06:00
FT 
 Plaza Amador Reserves
Cd Universitario Reserves 
18/04 06:15
FT 
 General Diaz
Sol De America 
18/04 08:15
FT 
 Libertad Asuncion
Guarani CA 
17/04 20:00
 
 Olimpia Asuncion Reserves
Sportivo Luqueno Reserve 
17/04 20:00
FT 
 Libertad Asuncion Reserves
Club Guarani Reserve 
17/04 22:00
 
 Siarka Tarnobrzeg
Olimpia Elblag 
17/04 22:00
FT 
 Gornik Leczna Womens
Polonia Pozna Womens 
17/04 23:00
FT 
 Gks Katowice Womens
Czarni Sosnowiec Womens 
17/04 23:45
FT 
 Qatar Sc Doha Reserves
Muaither Sc Reserves 
17/04 20:00
FT 
 SKA Rostov
Alania 
17/04 20:00
FT 
1 Mashuk-KMV
Legion Dynamo 
17/04 21:00
FT 
 FK Biolog
Urozhay Krasnodar 
17/04 21:00
FT 
 FK Angusht Nazran
Volgar-Astrakhan 
17/04 22:30
FT 
 Chernomorets Novorossiysk
Spartak Nalchik 
17/04 18:55
 
 Zenit Moskva
Letnii Dozhdik 
17/04 22:27
FT 
 Strogino Moscow
Zelenograd 
17/04 20:50
FT 
 Dhamk
Al Ansar 
17/04 21:10
FT 
 Al Jabalain
Al Jeel 
17/04 21:15
FT 
 Al Orubah
Al Washm 
17/04 23:45
FT 
 Al Nojoom
Al Ameade 
18/04 00:25
FT 
 Al Rbeea
Abha 
18/04 03:00
FT 
 Clachnacuddin
Formartine United 
18/04 02:00
FT 
 Forfar Farmington Womens
Spartans Womens 
18/04 02:30
FT 
 Motherwell Womens
Glasgow Rangers Womens 
18/04 00:00
FT 
 Partizan Belgrade
Radnicki Nis 
17/04 22:30
FT 
 Slovan Bratislava B
Sk Bahon 
17/04 23:00
FT 
 Zemplin Michalovce
MSK Zilina 
17/04 23:30
FT 
 Ns Mura U19
Publikum Celje U19 
18/04 01:30
FT 
 Highlands Park
Free State Stars 1
18/04 01:30
FT 
 Mamelodi Sundowns
Supersport United 
17/04 22:00
FT 
 Leganes B
Cd San Fernando De Henares 1
18/04 00:25
FT 
 Cd Mosconia
Cd Colunga 
18/04 02:00
FT 
 Cd Binissalem
Constancia 
18/04 02:00
FT 
 Ce Esporles
Ce Felanitx 
18/04 02:00
FT 
 Valle de Egues
Cd Baztan 
18/04 02:00
FT 
 Cd Covadonga
Condal 
18/04 02:00
FT 
 Pasaia Ke
Alaves B 
18/04 02:15
FT 
 Udc Txantrea Kke
Cd Beti Onak 
18/04 02:15
FT 
 Amurrio
Zamudio SD 1
18/04 02:30
FT 
 CD Tudelano
Cd Anguiano 
18/04 02:30
FT 
 Toledo
Cd Villacanas 
18/04 02:45
FT 
 CD Tropezon
Sd Revilla 
18/04 03:30
FT 
 UD Ibarra
UD Las Zocas 1
18/04 01:00
FT 
 Linkopings Fc Womens
Vaxjo Ff Womens 
18/04 02:15
FT 
 Ifk Lidingo
Valbo Ff 
18/04 01:30
FT 
 Ifk Timra
IFK Ostersund 
18/04 00:30
FT 
 Ifk Goteborg U19
Helsingborg If U19 
18/04 01:30
FT 
 Bellinzona
Yf Juventus Zurich 
17/04 19:00
FT 
 Coastal Union
Simba Sports Club 
17/04 19:05
FT 
 Mtibwa Sugar
Young Africans 
17/04 22:00
FT 
 Club Sportif Sfaxien
U.s.monastir 
17/04 22:00
FT 
 Esperance Sportive de Tunis
Cs. Hammam-lif 1
17/04 21:55
FT 
 Ahli Al-Fujirah
Al-Wasl 
17/04 21:55
FT 
 Al Ahli Dubai
Al Wehda UAE 
17/04 22:05
FT 
 Al-Dhafra
Banni Yas 
18/04 00:30
FT 
 Al-Sharjah
Al Ain 
17/04 21:00
FT 
 Inhulets Petrove
Zorya 
17/04 23:35
FT 
 Dnipro 1
Shakhtar Donetsk 
18/04 07:00
FT 
 North Carolina Womens
Orlando Pride Womens 
18/04 07:00
FT 
 New York Red Bulls B
Hartford Athletic 
18/04 08:30
FT 
 Austin Bold
Phoenix Rising 
17/04 19:15
FT 
 Neftchi Fargona
Shurtan Guzor 
17/04 19:15
FT 
 Oktepa
Iftixor Oltiariq 
17/04 19:30
FT 
 Sherdor Samarqand
Istiklol Fergana 
17/04 20:00
FT 
 Mashal Muborak
Xorazm Urganch 
18/04 03:00
FT 
1 Estudiantes Caracas Sc
Zamora Barinas 
18/04 04:00
AET 
 Mineros de Guayana
Academia Puerto Cabello 
90min [1-1], Penalty [1-3], Academia Puerto Cabello win
18/04 04:00
FT 
 Caracas FC
Metropolitanos 
18/04 04:00
FT 
 Carabobo
Deportivo Lara 
18/04 03:30
FT 
 Real Frontera
Deportivo Zulia 
18/04 04:00
FT 
2 Titanes
Urena Sc 2
18/04 04:00
FT 
 Angostura
Ciudad Vinotinto 
17/04 16:00
FT 
 Northern Ireland U16
Bulgaria U17 
17/04 17:00
FT 
 Woden Weston Womens
Gungahlin United Womens 
17/04 17:30
FT 
 Btu United
Muangkan Utd 
17/04 22:00
FT 
 Mexico U18
Denmark U19 1
17/04 23:00
FT 
 Ilves Tampere II
Tpv Tampere 
17/04 23:45
FT 
 Qatar SC
Al Muaidar Club 
18/04 00:00
FT 
 Portugal U18
France U19 1
18/04 01:00
FT 
 Germany U19
Austria U19 
18/04 02:00
FT 
 Gremio Nacional U20
Juventude U20 Rs 
18/04 07:00
FT 
 Club Celaya
Atletico San Luis 
18/04 09:00
FT 
1 Alebrijes De Oaxaca
Mineros De Zacatecas 
18/04 10:00
FT 
 Jiangsu Suning Womens
Shandong Jfss Womens 
17/04 21:00
 
 Zesco United Ndola
Lusaka Dynamos