livescore - live soccer scores

LiveScore 16 Apr 2019

17/04 02:45
FT 
 Brighton
Cardiff City 
17/04 03:00
FT 
 Juventus
Ajax Amsterdam 
17/04 03:00
FT 
 Barcelona
Manchester United 
17/04 04:00
AET 
 Zulia
Nacional Potosi 
90min [0-1], Aggregate [1-1], Penalty [2-0], Zulia win
17/04 08:30
FT 
 Colon
Once Municipal 
17/04 08:30
AET 
 La Equidad
Independiente Fbc 
90min [0-0], Penalty [4-3], La Equidad win
16/04 18:00
FT 
 Bình Dương
Shan United 
16/04 23:30
FT 
 Al-Suwaiq Club
Al-Ahed 
17/04 00:00
FT 
1 Al Wihdat Amman
Al-Jaish Damascus 
17/04 00:00
FT 
 Malkia
Al-Qadsia 
17/04 00:00
FT 
 Es Setif
Jsm Bejaia 
17/04 02:30
FT 
 Yupanqui
Deportivo Muniz 
16/04 22:00
FT 
 Ca Ituzaingo Reserves
Ferrocarril Midland Reserves 
17/04 02:00
FT 
 Ca San Telmo Reserves
Ca Colegiales Reserves 1
17/04 04:00
FT 
 Gsan Martin Formosa
Huracan Las Heras 
17/04 07:00
FT 
 Sportivo Las Parejas
Sansinena 
17/04 08:30
FT 
 Estudiantes De San Luis
Chaco For Ever 
16/04 20:00
FT 
 Shirak Gjumri B
Pyunik B 
16/04 23:30
FT 
 Admira Dornbirn
Vfb Hohenems 
17/04 01:30
FT 
 Ask Mochart Koflach
Sv Pischelsdorf 
16/04 19:00
 
1 Qaradag Lokbatan
Agsu 
16/04 19:00
FT 
 Keshla 2
Zira 2 
16/04 19:00
FT 
 Sabah 2
Sabail 2 
16/04 19:00
 
1 Turan Tovuz
Olimpik Shuvalan Baku 
16/04 23:45
FT 
 East Riffa
Al-Hadd 
17/04 07:00
FT 
 Vila Nova (GO)
Bragantino SP 
17/04 00:00
FT 
 Lokomotiv Plovdiv
Septemvri Simitli 
16/04 15:00
FT 
1 Nanjing Sand Leaves
Heilongjiang Lava Spring 
16/04 15:30
FT 
 Liaoning Whowin
Baoding Rongda 
16/04 15:30
FT 
 Qingdao Huanghai
Lhasa City Ci 
16/04 16:00
FT 
1 Meizhou Hakka
Jinlin Baijia 1
16/04 19:30
FT 
 Zibo Sunday
Sichuan Longfor 
16/04 19:35
FT 
 Nantong Zhiyun
Changchun YaTai 
17/04 08:45
FT 
 Atletico Bucaramanga
Deportiva Once Caldas 
16/04 23:00
FT 
 Prostejov
Fk Banik Sokolov 
16/04 23:00
FT 
 Fk Graffin Vlasim
Vysocina Jihlava 
16/04 19:00
FT 
 Sparta Praha U21
Mlada Boleslav U21 
17/04 02:45
FT 
 Altrincham
Brackley Town 
16/04 20:00
 
 Doncaster Reserve
Port Vale Reserve 
16/04 20:00
FT 
 Wigan Athletic Reserve
Rotherham United (r) 
16/04 21:00
 
 Afc Wimbledon Reserve
Cheltenham Am 
16/04 21:00
FT 
 Grimsby Am R
Notts County R 
16/04 21:00
FT 
 Southend Utd Reserve
Exeter City Reserve 
17/04 02:45
FT 
 Beaconsfield Sycob
Merthyr Town 
16/04 20:00
FT 
 Charlton Athletic U23
Burnley U23 
16/04 21:00
FT 
 Watford U23
Barnsley U23 
16/04 19:00
FT 
 Iberia Tbilisi
Merani Martvili 
16/04 19:00
FT 
 Egrisi Senaki
Dinamo Tbilisi 
16/04 19:00
FT 
 Legioni Gori
Tbilisi City 
16/04 19:00
FT 
 Shevardeni
Sioni Bolnisi 
16/04 19:00
FT 
 Gareji Sagarejo
Chiatura 
16/04 19:00
FT 
 Samtredia
Dila Gori 
16/04 19:00
FT 
1 Samtredia
Dila Gori 
16/04 19:00
FT 
 Gareji Sagarejo
Chiatura 
16/04 19:00
FT 
 Shevardeni
Sioni Bolnisi 
17/04 00:00
FT 
 Saburtalo Tbilisi
Dinamo Batumi 
17/04 00:00
FT 
 Saburtalo Tbilisi
Dinamo Batumi 1
16/04 23:45
FT 
 Tsv Dachau 1865
Ismaning 1
17/04 00:30
FT 
 Sv Rugenbergen
Wedeler Tsv 
17/04 01:00
FT 
 Pirmasens
FSV Frankfurt 
17/04 05:35
FT 
 Universidad de San Carlos
Deportivo Mictlan 
17/04 00:00
FT 
1 Fehervar Videoton
Debreceni VSC 
16/04 18:30
FT 
 Meghalaya
Goa 
17/04 11:00
FT 
 Maharashtra
Sikkim Police 1
16/04 20:30
FT 
 Fajr Sepasi
Gol Gohar 
16/04 20:30
FT 
 Khouneh Be Khouneh
Qashqai Shiraz 
16/04 20:30
FT 
 Mes Krman
Shahrdari Tabriz 
16/04 20:30
FT 
 Navad Urmia
Mes Rafsanjan 
16/04 20:30
FT 
 Oxin Alborz
Persepolis Pakdasht 
16/04 20:30
FT 
 Shahin Bushehr
Malavan 
16/04 20:30
FT 
 Shahrdari Mahshahr
Baderan Tehran 
17/04 01:30
FT 
 College Corinthians
Avomdale United 
16/04 21:00
FT 
 Ethad Al-Ramtha
Mansheiat Bani Hasan 
16/04 21:00
FT 
 Selangor PB
Felda United FC 
16/04 21:00
FT 
 Kelantan United
Terengganu 
16/04 21:00
FT 
 Kedah
Misc Mifa 
16/04 21:20
FT 
 Pulau Pinang
Kuala Lumpur 
16/04 23:00
AET 
 Sheriff
Milsami 
90min [0-0], Penalty [4-3],
16/04 21:00
FT 
 Iskra-stal Ribnita
Victoria Bardar 
16/04 21:00
FT 
 Singerei
Cs Sparta Chisinau 
16/04 21:00
FT 
 Granicerul Glodeni
Drochia 
16/04 21:00
 
 Iskra-stal Ribnita
Victoria Bardar 
16/04 21:00
 
 Glodeni
Drochia 
16/04 22:00
FT 
 De Graafschap R
Go Ahead Eagles Reserve 
17/04 08:15
FT 
 Olimpia Asuncion
Sportivo Luqueno 
17/04 00:00
FT 
 Ruch Radzionkow
Gwarek Tarnowskie Gory 
16/04 18:00
 
1 Portimonense U23
Feirense U23 
16/04 22:00
FT 
1 Cova Piedade U23
Coimbra Ec U23 
16/04 22:30
FT 
 Vitoria Setubal U23
Belenenses U23 
16/04 23:00
FT 
1 Maritimo U23
Vitoria Guimaraes U23 
16/04 20:40
FT 
1 Al Shoalah
Al Mojzel 1
16/04 20:50
FT 
 Najran
Al Tai 
16/04 20:50
FT 
 Al Qaisoma
Al Kawkab 
16/04 23:45
FT 
 Al Nahdha
Al Adalh 
16/04 23:45
FT 
 Al Khaleej Club
Hajer 1
16/04 21:00
FT 
 Dundee U20
Motherwell U20 
16/04 23:00
FT 
 Crvena Zvezda
Mladost Lucani 
17/04 01:00
FT 
 FK Senica
Spartak Trnava 
16/04 23:30
FT 
 Ucam Murcia B
Cartagena B 
16/04 22:00
FT 
1 Djurgardens U21
Vasteras Sk Fk U21 
16/04 22:00
FT 
 Athletic Fc United
Brommapojkarna U21 
16/04 23:00
FT 
 IFK Norrkoping U21
Syrianska U21 
16/04 23:00
FT 
 Hacken U21
Halmstads U21 
16/04 23:00
FT 
 IFK Varnamo U21
Varbergs Bois U21 
17/04 01:00
FT 
 Osters IF
Degerfors IF 
16/04 21:00
FT 
 Sc Villa
Ndejje University 
16/04 21:30
FT 
 Kirinya Jinja Ss
Paidha Black Angels 
16/04 20:00
 
 Wanderers Reserve
Liverpool Montevideo Reserve 
16/04 21:00
FT 
1 Racing Club De Montevideo Reserves
Juventud De Las Piedras Reserves 1
16/04 21:00
 
 Ca Cerro Reserve
Progreso Reserves 
17/04 02:00
FT 
 Danubio Reserves
Defensor Sporting Reserve 
17/04 02:00
FT 
 Plaza Colonia Reseves
Penarol Reserve 
17/04 07:00
FT 
 Charlotte Independence
Bethlehem Steel 
17/04 03:30
FT 
 Petroleros De Anzoategui
Dynamo Puerto 
17/04 02:30
FT 
 Briton Ferry Athletic
Ammanford 
17/04 02:45
FT 
 Taffs Well
Haverfordwest County 
16/04 17:30
FT 
 Germany U19
Denmark U19 
16/04 18:30
FT 
 Caloundra
Buderim 
16/04 20:00
FT 
 Haiti U17
Russia U17 
16/04 21:00
FT 
 Ethiopia U20
Djibouti U20 
16/04 22:00
FT 
 Romania U17
Cyprus U17 
17/04 05:00
FT 
 Pioneros De Cancun
Atlante 1