livescore - live soccer scores

LiveScore 27 Feb 2019

28/02 03:45
FT 
 Arsenal
Bournemouth 
28/02 03:45
FT 
 Southampton
Fulham 
28/02 04:00
FT 
 Crystal Palace
Manchester United 
28/02 04:00
FT 
 Chelsea
Tottenham Hotspur 
28/02 04:00
FT 
 Liverpool
Watford 
28/02 04:00
FT 
 Manchester City
West Ham 
28/02 04:00
FT 
 Real Madrid
Barcelona 
28/02 04:00
FT 
 Fiorentina
Atalanta 
28/02 01:30
FT 
 Stade Rennais
Orleans US 45 
28/02 04:00
FT 
 Lyon
Caen 1
28/02 03:45
FT 
 Feyenoord Rotterdam
Ajax Amsterdam 
28/02 03:45
FT 
1 Hearts
Celtic 
28/02 03:45
FT 
 Glasgow Rangers
Dundee 
28/02 03:45
FT 
 Aberdeen
Hamilton 
28/02 03:45
FT 
 St. Johnstone
Hibernian 1
28/02 06:15
FT 
1 Palestino
Talleres Cordoba 
28/02 08:30
FT 
1 Atletico-MG
Defensor 
28/02 06:15
AET 
 Monagas
Royal Pari 
90 minutes[2-1], Double bouts[3-3], Penalty Kicks[2-4]
28/02 08:30
AET 
 Racing Club
Corinthians 
90 minutes[1-1], Double bouts[2-2], Penalty Kicks[4-5]
27/02 13:00
FT 
 Ryomyong Sc
Erchim 
27/02 19:30
FT 
 Lao Toyota
Kaya 
27/02 19:30
FT 
 Home United FC
PSM Makassar 
27/02 20:00
FT 
 Transport United
Colombo 
27/02 21:00
 
 Ahal
Alay Osh 
27/02 21:00
FT 
 Ahal
Alay Osh 
28/02 09:00
FT 
 Santos Laguna
Marathon 
28/02 09:00
FT 
 New York Red Bulls
Atletico Pantoja 
28/02 11:00
FT 
 Monterrey
Alianza San Salvador 
28/02 09:00
FT 
 Pumas UNAM
Zacatepec 1
28/02 09:00
 
 Veracruz
Mineros De Zacatecas 
28/02 11:15
FT 
 Chivas Guadalajara
Atletico San Luis 2
28/02 11:15
AET 
 Juarez
Leon 
90min [0-0], Penalty [4-2], Juarez win
28/02 00:00
FT 
 Es Setif
Usm Annaba 
28/02 04:10
FT 
 CA Banfield
Csyd Juventud Unida Gualeguaychu 
27/02 20:00
 
 Barracas Central Reserves
Tristan Suarez Reserves 
27/02 20:00
FT 
 Ca Independiente Reserves
Boca Juniors Reserve 
27/02 20:00
FT 
 Leandro N Alem Reserves
Ferrocarril Midland Reserves 
28/02 04:00
FT 
 Ca San Telmo Reserves
Club Comunicaciones Reserves 
28/02 04:00
FT 
 Defensores Unidos Reserves
Jj Urquiza Reserves 
28/02 04:00
FT 
 Deportivo Armenio Reserves
Ca Ituzaingo Reserves 
28/02 04:00
FT 
 Deportivo Moron Reserves
Defensores De Belgrano Reserves 
27/02 16:30
FT 
 Bangladesh Womens U16
Philippines Womens U16 
27/02 19:30
FT 
 China Womens U16
Myanmar Womens U16 
28/02 01:00
FT 
 Es Du Sahel
Al Merreikh 
27/02 15:15
FT 
1 Farashganj Sc
Feni Sc 
27/02 17:15
 
 Victoria Sporting Club
Bangladesh Police Club 
27/02 17:30
 
 Sheikh Jamal
Saif Sporting Club 
28/02 06:15
FT 
 Jorge Wilstermann
Destroyers 
28/02 08:30
FT 
 Real Potosi
Bolivar 
28/02 08:30
FT 
 Real Potosi
Bolivar 
27/02 21:30
FT 
 Zvijezda Gradacac
Tosk Tesanj 
28/02 00:00
FT 
 FK Sarajevo
Zrinjski Mostar 
28/02 02:00
FT 
 NK Siroki Brijeg
Borac Banja Luka 
28/02 02:00
FT 
1 Santa Cruz Rn
Ce Forca E Luz Rn 
28/02 07:00
FT 
 Assu Rn
Globo 
28/02 07:30
FT 
 ABC
Palmeira Rn 
28/02 07:30
FT 
 Vitoria Salvador BA
Alagoinhas Atletico Ba 
28/02 08:30
FT 
 Ec Jacuipense
Bahia 
28/02 08:30
 
 Horizonte CE
Fortaleza 
28/02 07:30
FT 
1 Perilima Pb
Nacional De Patos Pb 1
28/02 08:30
FT 
 Palmeiras
Ituano Sp 
28/02 07:00
FT 
 Petrolina Pe
Flamengo De Arcoverde 
28/02 08:30
 
 Nautico (PE)
Salgueiros AC 
28/02 06:15
AET 
 Foz Do Iguacu Pr
Ceara 
90min [0-0], Penalty [2-4], Ceara win
28/02 08:30
AET 
 Uniao Recreativa Dos Trabalhadores Mg/urt
Vila Nova (GO) 
90min [2-2], Penalty [4-5], Vila Nova (GO) win
28/02 08:30
FT 
 Botafogo
Cuiaba (MT) 1
28/02 03:00
FT 
 Deportivo Pasto
La Equidad 
28/02 05:00
FT 
 Patriotas
Deportiva Once Caldas 
28/02 07:00
FT 
 Deportes Tolima
Atletico Bucaramanga 
28/02 09:00
FT 
1 Atletico Junior Barranquilla
Envigado 
28/02 10:00
FT 
 Cartagines Deportiva SA
Alajuelense 
27/02 22:00
FT 
 Ermis Aradippou
AEL Limassol 
27/02 23:00
FT 
 E.N.Paralimni
AEP Paphos 1
28/02 00:00
FT 
 APOEL Nicosia
AEK Larnaca 
28/02 01:00
FT 
 Karmiotissa Pano Polemidion
Apollon Limassol FC 
27/02 20:00
 
 Mfk Karvina U19
Sparta Praha U19 
28/02 02:00
AET 
 Odense BK
Esbjerg FB 
90 minutes[1-1], 120 minutes[2-2], Penalty Kicks[3-2]
28/02 09:00
FT 
 Sonsonate
Cd Audaz 
28/02 09:15
FT 
 Isidro Metapan
Municipal Limeno 
28/02 03:45
FT 
 Taunton Town
Swindon Supermarine 
27/02 23:00
FT 
 PSG B
Le Havre B 1
28/02 02:00
FT 
 VfR Aalen
SpVgg Unterhaching 
28/02 02:30
FT 
 Erzgebirge Aue
Koln 
28/02 02:30
FT 
 Bonner sc
Tv Herkenrath 
27/02 23:15
FT 
 Asteras Tripolis
Ergotelis 
28/02 01:30
AET 
 PAOK Saloniki
Panionios 1
90min [2-1], Aggregate [3-3], 120min [4-2], PAOK Saloniki win
27/02 18:30
FT 
 Hoi King Reserves
Southern District Reserve 
27/02 18:30
 
 Kitchee R
Wofoo Tai Po R 
27/02 20:00
FT 
 Andrashida Sc
Soroksar 
28/02 01:00
FT 
 Mol Fehervar
Taksony Se 
28/02 01:00
FT 
 Budapest Honved
Duna Tisza 
28/02 03:00
FT 
 Kaposvar
Budaorsi Sc 
27/02 22:00
FT 
 Jamshedpur
Bengaluru 1
27/02 18:30
FT 
 Mes Kerman U23
Naft Ahvaz U23 
27/02 18:30
FT 
 Foolad Khuzestan U23
Rafsanjan U23 
27/02 19:30
 
 Al Minaa
Al Najaf 
27/02 19:30
 
 Al Diwaniya
Al-Naft 
28/02 03:45
FT 
 Glebe North
Leixlip United 
28/02 01:00
FT 
 Hapoel Hadera
Kfar Kasem 
28/02 02:45
FT 
 Maccabi Petah Tikva FC
Maccabi Netanya 
27/02 21:30
FT 
 Ac Monza
Imolese 
28/02 01:30
FT 
 Viterbese
Teramo 
28/02 02:30
FT 
 Vicenza
Pomigliano 
28/02 02:00
FT 
 Venezia
Perugia 
28/02 04:00
FT 
 Spezia
Livorno 
27/02 21:30
FT 
 Mantova
Societa Sportiva Matelica Calcio 
27/02 21:30
FT 
 Lupa Roma
Vis Artena 
28/02 03:30
FT 
 Giulianova
Messina 
27/02 20:30
FT 
 Sama Al Sarhan
Kufer Soom 
27/02 20:30
FT 
 Maan
Mansheiat Bani Hasan 
27/02 16:15
FT 
 Nairobi Star City
Kangemi All Stars 
27/02 19:00
FT 
 Administration Police
Shabana 
27/02 20:00
FT 
 Bidco United
Green Commandos 
27/02 20:00
FT 
 Kisumu All Stars
Fortune Sacco 
27/02 20:00
FT 
 Wu Shuru
Modern Coast 
27/02 21:00
FT 
1 Gor Mahia
Tusker 
27/02 21:15
FT 
 Talanta
Kibera Black Stars 
27/02 21:00
FT 
 Belasica Strumica
Makedonija Gjorce Petrov 
28/02 00:00
FT 
 OCK Olympique de Khouribga
HUSA Hassania Agadir 
28/02 01:00
FT 
1 Forces Armee Royales
RCA Raja Casablanca Atlhletic 
27/02 13:00
FT 
 Solomon Warriors
As Magenta Noumea 
28/02 09:00
FT 
1 Cd Universitario
Plaza Amador 1
28/02 09:00
 
 Sporting San Miguelito
Tauro 
28/02 06:00
FT 
 Sporting San Miguelito Reserves
Tauro Reserves 
28/02 05:45
FT 
 Sportivo Luqueno
Sol De America 1
28/02 07:45
FT 
 Olimpia Asuncion
Deportivo Capiata 1
27/02 18:30
FT 
 Club River Plate Asuncion Reserve
Club General Diaz Reserves 
27/02 18:30
FT 
 Sportivo San Lorenzo Reserve
Cerro Porteno Asuncion Reserves 
28/02 09:00
FT 
 Feu Tamaraws
Ust Growling Tigers 
28/02 00:00
FT 
 Wigry Suwalki
Odra Opole 
28/02 03:30
FT 
 Gornik Zabrze
Lechia Gdansk 
27/02 23:00
FT 
 Al-Khuraitiat
Al-Gharafa 
28/02 01:10
FT 
 Al Shahaniya
Al Rayyan 
27/02 23:00
FT 
 Dunarea Calarasi
Astra Ploiesti 
28/02 02:00
FT 
 Sepsi
CFR Cluj 
27/02 18:00
FT 
 Torpedo Moscow
Saturn 
27/02 16:30
FT 
1 Alania
Chernomorets Novorossiysk 
27/02 21:05
FT 
 Dhamk
Al Jabalain 
27/02 21:10
FT 
 Al Tai
Al Washm 
27/02 21:10
FT 
 Al Ameade
Al Mojzel 
27/02 21:15
FT 
 Al Ansar
Abha 
27/02 23:20
FT 
 Al Adalh
Al Jeel 
28/02 03:45
FT 
 Queens Park Reserves
East Kilbride Reserves 2
28/02 04:00
FT 
 Formartine United
Cove Rangers 
27/02 21:00
FT 
 OFK Becej 1918
Indjija 
27/02 21:00
FT 
 Karadjordje Topola
Trajal 
27/02 21:00
FT 
 Sindjelic Belgrad
Novi Pazar 
27/02 21:00
FT 
 Zarkovo
Teleoptik 
27/02 21:00
FT 
 Zlatibor
Radnicki 1923 Kragujevac 
28/02 01:30
FT 
 Mamelodi Sundowns
Kaizer Chiefs FC 
28/02 03:00
FT 
 Rusadir U19
San Felix U19 
28/02 00:00
FT 
 Real Betis B
Cd San Roque De Lepe 1
28/02 02:30
FT 
 Cd La Granja
Numancia B 
28/02 03:30
FT 
 Solares
Cd Naval 
28/02 00:30
FT 
 Inter De Madrid
Ue Cornella 
28/02 01:30
FT 
 CD Mirandes
Ud Socuellamos 1
28/02 03:30
AET 
 Sion
Basel 
90min [2-2], 120min [2-4], Basel win
27/02 21:00
 
 Mbeya City
Singida United 
27/02 13:55
FT 
 Ptu Pathum Thani U19
Sports Association Saraburi U19 
27/02 16:00
 
 Ayutthaya United U19
Nakhon Sawan U19 
27/02 16:00
FT 
 Samut Prakan U19
Port U19 
27/02 21:00
FT 
 Us Tataouine
Club Sportif Sfaxien 
27/02 21:00
FT 
 U.s.monastir
Club Africain 
27/02 19:00
FT 
 Hatayspor
Galatasaray 
28/02 01:00
AET 
 Goztepe
Yeni Malatyaspor 
90 minutes[1-0], Double bouts[1-1], 120 minutes[1-0], Penalty Kicks[3-5]
27/02 21:35
FT 
 Al Nasr Dubai
Ittihad Kalba 
28/02 00:15
FT 
 Al Wehda UAE
Banni Yas 
27/02 21:00
 
 Sc Villa
Uganda Police 
27/02 21:30
FT 
 Bright Stars
Tooro United 
27/02 21:30
FT 
 Nyamityobora
Bul 
27/02 20:20
 
 Ca Cerro Reserve
Boston River Reserve 
28/02 04:00
FT 
 Defensor Sporting Reserve
Cerro Largo Reserves 
28/02 03:00
FT 
1 Ciudad Vinotinto
Petroleros De Anzoategui 
28/02 03:30
FT 
 Gv Maracay
Libertador 1
28/02 03:30
FT 
 Universidad Los Andes
Atletico El Vigia 
28/02 04:00
FT 
 Deportivo Zulia
Cd Hermanos Colmenares 
27/02 21:15
FT 
 Canada womens
Iceland (w) 
27/02 21:15
FT 
 Norway (w)
Denmark (w) 
28/02 00:45
FT 
 Sweden (w)
Switzerland (w) 
28/02 01:15
FT 
 Spain (w)
Netherlands (w) 
27/02 16:00
FT 
 Estonia (w)
Malta (w) 
27/02 16:15
FT 
 India Womens
Uzbekistan Womens 
27/02 16:20
FT 
 Millat
Rsf 
27/02 16:30
FT 
 Desperados
Sunday Boys 
27/02 17:00
 
 Israel U17
Ukraine U17 
27/02 17:00
FT 
 Lokomotiv Moscow U19
Saturn-2 Moscow Region 
27/02 17:00
FT 
 Israel Womens U17
Ukraina U17 (w) 
27/02 17:10
FT 
 Turkey Womens U19
Belgium Womens U19 
27/02 18:00
FT 
 Torpedo Minsk
Vitebsk 
27/02 18:00
FT 
 Romania (w)
Turkmenistan Womens 
27/02 18:15
FT 
 Cyprus Womens
Litva (w) 
27/02 18:35
FT 
 Icl Payyade
Mumbai Warriors 
27/02 18:55
FT 
 Kriviy Rih
Olympia Savyntsi 
27/02 19:00
FT 
 Belgium (w)
Slovakia (w) 
27/02 19:00
FT 
 Mexico Womens
Italy(w) 
27/02 19:00
FT 
 South Africa Womens
Finland (w) 
27/02 19:00
FT 
 Atlantas Klaipeda
Palanga 
27/02 20:00
Postp. 
 Nest-Sotra
Jerv 
27/02 20:00
FT 
 Raufoss
KFUM Oslo 
27/02 20:00
FT 
 Sandnes Ulf
Ullensaker/Kisa IL 
27/02 20:00
FT 
 Tikves Kavadarci
Pelister Bitola 
27/02 20:30
FT 
 Jordan womens
Northern Ireland (w) 
27/02 20:30
FT 
 Norway U19
Denmark U19 
27/02 21:00
FT 
 Monchengladbach Am
Nec Nijmegen Am 
27/02 21:30
FT 
 North Korea womens
Czech (w) 
27/02 23:00
FT 
 Stromsgodset
Stabaek 1
27/02 23:30
FT 
1 Nest-Sotra
Malaga B 
28/02 00:00
FT 
 Snk Radgona
Simer Sampion Celje 
28/02 00:00
FT 
1 Nigeria Womens
Austria (w) 
28/02 00:00
FT 
 Thailand womens
Hungary (w) 
28/02 02:30
FT 
 Turu Dusseldorf
Dsc 99 Dusseldorf 
28/02 03:00
FT 
 Usc Eichkogl
Sv Feldkirchen 
28/02 03:30
FT 
 France B Womens
Kazakhstan (w) 
28/02 03:30
FT 
 Bischofshofen
Puch 
28/02 04:00
FT 
 Cuba
Bermuda 
28/02 05:00
FT 
 England (w)
Brazil (w) 
28/02 08:00
FT 
 USA womens
Japan women 
28/02 08:00
FT 
 Nacional(AM)
Ec Iranduba 
28/02 08:40
FT 
 Nicaragua
Guatemala U23 1