livescore - live soccer scores

LiveScore 16 Jan 2019

17/01 01:30
FT 
 Juventus
AC Milan 1
17/01 02:00
FT 
 AS Monaco
Nice 1
17/01 02:00
FT 
 Nimes
Nantes 1
17/01 02:00
FT 
 Toulouse
Lyon 
17/01 02:00
FT 
 Guingamp
Stade Rennais 
17/01 04:00
FT 
 Saint Etienne
Marseille 
17/01 03:45
AET 
 Southampton
Derby County 
90 minutes[2-2], 120 minutes[2-2], Penalty Kicks[3-5]
17/01 02:30
FT 
 Atletico Madrid
Girona 
17/01 03:30
FT 
 Sevilla
Athletic Bilbao 
17/01 04:30
FT 
 Leganes
Real Madrid 
17/01 02:15
AET 
 Grenoble
Strasbourg 
90 minutes[0-0], 120 minutes[0-1]
16/01 16:50
FT 
 Central Coast Mariners
Melbourne City 
16/01 21:30
FT 
 South Korea
China 
16/01 21:30
FT 
 Kyrgyzstan
Philippines 
17/01 00:00
FT 
 Iran
Iraq 
17/01 00:00
FT 
 Vietnam
Yemen 
17/01 09:00
 
 Queretaro
Csyd Dorados De Sinaloa 
17/01 09:00
 
 Cruz Azul
Leon 
17/01 11:00
FT 
 Correcaminos Uat
Uaem Potros 1
17/01 11:00
FT 
 Leones Univ Guadalajara
Pumas UNAM 
17/01 04:30
FT 
 Gsan Martin Formosa
Crucero del Norte 
17/01 08:00
FT 
 Defensores Pronunciamiento
Csyd Juventud Unida Gualeguaychu 
17/01 08:00
FT 
 Atletico Parana
Sportivo Las Parejas 
17/01 08:30
FT 
 Independiente Neuquen
Deportivo Madryn 
17/01 08:30
FT 
 Deportivo Roca
Club Cipolletti 1
17/01 08:30
FT 
1 CA Douglas Haig
Ferrol Carril Oeste 
17/01 08:30
FT 
 Racing De Cordoba
Sportivo Belgrano 
17/01 08:30
FT 
 Ah Zapla
San Lorenzo Alem 
17/01 09:00
FT 
 Juventud Antoniana
Gimnasia Ytiro 
17/01 09:10
FT 
 Boca Juniors
Union Santa Fe 
16/01 23:00
FT 
 Al Ahli Bhr
Bahrain Sc 
16/01 23:00
FT 
1 Al-Najma
East Riffa 
17/01 03:00
FT 
 Floresta CE
Guarany Ce 
17/01 07:00
FT 
1 Guarani Ce
Horizonte CE 1
17/01 07:00
FT 
 Barbalha
Uniclinic Atletico Cearense Ce 
17/01 08:30
FT 
 Ferroviario CE
Iguatu Ce 
17/01 05:00
FT 
 ABC
Sergipe (SE) 
17/01 07:30
FT 
 Bahia
Crb Mather Europe 
17/01 07:30
FT 
 Moto Club Sao Luis Ma
Altos/pi 
17/01 08:30
 
 Centro Sportivo Paraibano
Serrano Pb 
17/01 01:00
FT 
 Atletico Mineiro Youth Mg
Volta Redonda Youth 
17/01 03:15
FT 
 Gremio Youth
Audax Rio Rj U20 
17/01 05:30
FT 
 Coritiba Youth Pr
Vasco Da Gama Youth 
17/01 07:45
FT 
 Corinthians Paulista U20
Visao Celeste Rn Youth 
17/01 05:05
FT 
 Limon
Santos De Guapiles 
17/01 10:05
 
 Alajuelense
Universidad de Costa Rica 
17/01 10:05
FT 
 Cartagines Deportiva SA
Perez Zeledon 
17/01 10:05
FT 
 Herediano
Ad Grecia 
16/01 22:00
FT 
 Anorthosis Famagusta FC
E.N.Paralimni 
16/01 23:00
FT 
 Aris Limassol
AEP Paphos 
16/01 23:00
FT 
 Omonia Nicosia
Apollon Limassol FC 
16/01 23:00
FT 
 Asil Lysi
Ermis Aradippou 
17/01 00:30
FT 
 Nea Salamis
AEK Larnaca 
16/01 17:30
FT 
 Nitra
SC Znojmo 
16/01 17:30
FT 
 Hradec Kralove
Fk Graffin Vlasim 
16/01 20:00
FT 
 Sk Slovan Varnsdorf
Chrudim 
17/01 08:30
FT 
 Cd Chalatenango
Turin Fesa 
17/01 09:00
FT 
 Sonsonate
Municipal Limeno 
17/01 01:35
FT 
 Paide Linnameeskond
Nomme JK Kalju 
17/01 01:30
FT 
 FSV Optik Rathenow
Brandenburger Sc Sud 05 
16/01 21:00
FT 
 Anagenisi Karditsa
Almyros 
16/01 21:00
FT 
 Pierikos
Apollon Makrychori 
16/01 21:00
FT 
 Ae Kalampakiou
Panserraikos 
16/01 21:00
Postp. 
 Anagennisi Giannitsa
Veria 
16/01 21:00
FT 
 Edessaikos
Olympiakos Kymina 
16/01 18:30
 
 Bc Glory Sky Reserves
Sun Pegasus Reserve 
16/01 18:30
FT 
 Hoi King Reserves
R F Reserves 
16/01 20:30
 
 Eastern (r)
Wofoo Tai Po R 
16/01 20:30
 
 Kitchee R
Yuen Long Reserve 
16/01 20:30
FT 
 Southern District Reserve
Lee Man Reserves 
17/01 03:00
FT 
 Leiknir Reykjavik
Ir Reykjavik 
17/01 05:00
FT 
 Fjolnir
Valur 
16/01 17:30
FT 
 Raman Vijayan U18
Kerry Barbarst U18 
17/01 04:00
FT 
1 Liffeys Pearse
Portmarnock 
17/01 01:30
FT 
 Bnei Yehuda Tel Aviv
Hapoel Natzrat Illit 
16/01 21:30
FT 
 Aglianese
Asd Sporting Trestina 
16/01 21:30
FT 
 Aprilia
Trastevere Calcio 
16/01 21:30
FT 
 Asd Flaminia Civita Castellana
Latina Calcio 
16/01 21:30
FT 
 Asd Savignanese
Jesina Calcio 
16/01 21:30
FT 
1 Castiadas
Budoni 
16/01 21:30
FT 
1 Ghivizzano
Asd Seravezza Calcio 1
16/01 21:30
FT 
 Massese
Asd Cannara 
16/01 21:30
FT 
 Real Forte Querceta
Prato 
16/01 21:30
FT 
 Giulianova
Sammaurese 
16/01 21:30
FT 
 Scandicci
Tuttocuoio 
16/01 21:30
FT 
 Sff Atletico
Albalonga 
16/01 21:30
FT 
1 Team Altamura
Nardo 
16/01 21:30
FT 
 Vastese
Sangiustese 
16/01 21:30
FT 
 Bastia 1924
Sangimignano Sport 
16/01 21:30
FT 
 Ssd Viareggio 2014
Montevarchi 
16/01 22:00
FT 
 Asd Pineto Calcio
Forli 
16/01 22:00
FT 
 Avellino
Anzio Calcio 1924 
16/01 22:00
FT 
 Cesena
Societa Sportiva Matelica Calcio 1
17/01 03:30
FT 
 Usd Latte Dolce
Sassari Torres 
17/01 04:00
FT 
 Dunbeholden
Mount Pleasant 
17/01 04:00
FT 
 Portmore United
Montego Bay Utd 
17/01 08:00
FT 
1 Harbour View
Cavalier 
16/01 16:00
FT 
 Nairobi Star City
Kenya Police 
16/01 19:00
FT 
 Administration Police
Wu Shuru 1
16/01 20:00
FT 
 Kisumu All Stars
Kibera Black Stars 
16/01 20:00
FT 
 Nairobi Stima
Deckard Lian 
16/01 20:00
FT 
1 St Josephs Youth
Fortune Sacco 
16/01 21:00
FT 
 Gor Mahia
Nakumatt 1
16/01 21:15
FT 
 Talanta
Green Commandos 
16/01 22:45
FT 
 Burgan Sc
Al Salmiyah 
16/01 22:45
FT 
 Al Jahra
Al Salibikhaet 
16/01 22:45
FT 
 Kazma
Al Fahaheel 1
17/01 01:00
FT 
 Gudja United
Mqabba 
17/01 03:15
FT 
 Vittoriosa Stars
San Gwann 
17/01 03:15
FT 
 Swieqi United
Sirens 
17/01 01:30
FT 
 Heerenveen Sc U19
Groningen U19 
16/01 23:00
FT 
 Mfm
Kwara United 
16/01 23:00
FT 
 Benfica B
Academico Viseu 
17/01 04:45
FT 
 Feirense
Sporting Lisbon 
17/01 01:30
FT 
1 Kaizer Chiefs FC
Free State Stars 1
17/01 01:30
FT 
 AmaZulu
Kaizer Chiefs FC 
17/01 01:30
FT 
 Mamelodi Sundowns
Maritzburg United 
17/01 00:00
FT 
1 Panaderia Pulido
Tenisca 
17/01 03:30
FT 
 Manchego Ciudad
Atletico Ibanes 
16/01 21:00
FT 
 African Lyon
Kagera Sugar 
16/01 21:00
 
 Mbao
Singida United 
16/01 21:00
FT 
 Ndanda
Jkt Tanzania 
16/01 21:00
FT 
 Ruvu Shooting
Azam 
16/01 16:00
FT 
 Rattana Bundit University
Dhurakij Pundit University 
16/01 16:10
FT 
 Rajamangala University Thanyaburi
Rajapruek University 
16/01 16:10
FT 
 Ubon Ratchathani Rajabhat University
Asian Graduate College 
16/01 16:15
FT 
 Chulalongkorn University
Phetchaburi Rajabhat University 
16/01 21:00
FT 
 As Gabes
Club Sportif Sfaxien 
16/01 21:30
FT 
 Yeni Malatyaspor
Bodrumspor 
16/01 23:30
FT 
 Istanbul Basaksehir
Hatayspor 1
17/01 01:30
FT 
 Trabzonspor
Balikesirspor 
16/01 16:30
FT 
 Kolos Kovalivka U19
Avangard Bziv 
16/01 18:00
FT 
 Mlada Boleslav
Vysocina Jihlava 
16/01 18:00
FT 
 Mfk Karvina
Fotbal Trinec 
16/01 18:00
FT 
 Mallorca
Koln 
16/01 18:00
FT 
 Taksony Se
Budaorsi Sc 
16/01 18:15
FT 
 Sparta Praha
Fk Loko Vltavin 
16/01 18:30
FT 
 Beroe
Botev Galabovo 
16/01 19:00
FT 
1 UTA Arad
Bekescsaba 1
16/01 19:00
FT 
 Cherno More Varna
Chernomorets Balchik 
16/01 19:00
FT 
 Samut Sakhon
Muang Thong United 1
16/01 19:00
FT 
 Spartak Moscow
Lokomotiv Tashkent 
16/01 19:00
FT 
 Sandecja
Stal Rzeszow 
16/01 19:20
FT 
 Zemplin Michalovce
Slavoj Trebisov 
16/01 19:30
FT 
 Esteghlal Khozestan
Zob Ahan 1
16/01 20:00
FT 
 Dunarea Calarasi
Diosgyor 
16/01 20:00
FT 
 Teplice
Fk Mas Taborsko 
16/01 20:00
FT 
 Opava
Prostejov 
16/01 20:00
FT 
 FK Senica
Dukla Banska Bystrica 
16/01 20:00
FT 
 FSV Union Furstenwalde
Berliner Ak 07 
16/01 20:00
FT 
 Skf Sered
Vac-Dunakanyar 
16/01 20:00
FT 
 ETO Gyori FC
Cegled 
16/01 20:00
FT 
 FK Shkendija 79
Renova Cepciste 
16/01 20:00
FT 
 Army United
Malaysia U23 
16/01 20:30
FT 
 Horsens
Fredericia 
16/01 20:30
FT 
 Vejle
Mezokovesd-Zsory 
16/01 20:30
 
 Jordan U23
Palestine U23 
16/01 20:30
FT 
 Wisla Krakow
Wisla Sandomierz 
16/01 21:00
FT 
 Zlate Moravce
Mfk Dubnica Nad Vahom 
16/01 21:00
FT 
 Lokomotiv Plovdiv
Maritsa 1921 
16/01 21:00
FT 
 Spartak Trnava
Mfk Skalica 
16/01 21:00
FT 
 Italy U19
Spain U19 
16/01 21:00
FT 
 Kelantan FA
Terengganu B 
16/01 21:00
FT 
 Rayong
PT Prachuap 
16/01 21:15
FT 
 NK Rudar Velenje
Budafoki Mte 
16/01 21:30
FT 
 Hnk Gorica
Krsko Posavlje 
16/01 21:30
FT 
 Grobnican
ZNK Osijek 
16/01 21:30
FT 
 Etoile Sportive Sahel
U.s.monastir 
16/01 21:40
FT 
 Genk U21
Roda Jc Kerkrade Reserve 
16/01 22:00
FT 
 Austria Wien
SC Wiener Neustadt 
16/01 22:00
FT 
 Bochum
CSKA Sofia 
16/01 22:00
FT 
 St. Pauli
SV Wehen Wiesbaden 
16/01 22:00
FT 
 Al Wihdat Amman
Shbab Alkhaleel 
16/01 22:00
FT 
 Sepsi
FK Aktobe Lento 
16/01 22:00
FT 
 Sabah
Tobol Kostanai 
16/01 22:10
FT 
 Ks Korabi Peshkopi
Apolonia Fier 
16/01 23:00
FT 
 Slask Wroclaw
Chrobry Glogow 
16/01 23:05
FT 
 Lausanne Sports
Beijing Renhe 
16/01 23:15
FT 
 NK Maribor
Szombathelyi Haladas 
16/01 23:30
FT 
 Portimonense
MSV Duisburg 
16/01 23:30
FT 
 Servette
Olhanense SC 
17/01 00:00
FT 
 Slovan Sahy
SK Sigma Olomouc 
17/01 00:00
FT 
 Dukla Praha
Zivanice 
17/01 00:00
FT 
 NK Triglav Kranj
Nk Roltek Dob 
17/01 00:00
FT 
 Mfk Karvina U21
Hermanice 
17/01 00:00
FT 
 England womens U19
Norway Womens U19 
17/01 00:00
FT 
 Gornik Zabrze
Anagenisis Dherina 
17/01 00:00
FT 
 Brinje Grosuplje
Domzale 
17/01 00:30
FT 
 Baumit Jablonec
Jiskra Mseno 
17/01 01:00
FT 
 VfB Oldenburg
Sportfreunde Lotte 
17/01 01:00
FT 
 SV Babelsberg 03
International Leipzig 
17/01 01:00
FT 
 Ethad Al-Ramtha
That Ras 1
17/01 01:00
FT 
 Sv Leithaprodersdorf
ASV Bruck 
17/01 01:45
FT 
 Fv Austria Xiii
Ksv Siemens 
17/01 02:00
FT 
 Sc Furstenfeld
TSV Hartberg 
17/01 02:00
FT 
 Fortuna Koln
Bonner sc 
17/01 02:00
FT 
 Spain U17
Italy U17 
17/01 02:00
FT 
 Schalke 04 II
Schwarz-Weiss Essen 
17/01 02:30
FT 
 Kriens
Sc Cham 
17/01 02:30
FT 
 Sv Horst Emscher 08
Tus Ennepetal 
17/01 03:00
FT 
 Angostura
Aragua 
17/01 03:30
FT 
 Cork City
St Marys 
17/01 03:30
FT 
 Cucuta
Deportivo Lara 1
17/01 03:30
FT 
 Atletico Tacoronte
Tenerife B 
17/01 04:00
FT 
 Metropolitanos
Cd Hermanos Colmenares 1
17/01 04:00
FT 
 LALA
Academia Puerto Cabello 
17/01 04:30
FT 
 Olimpia Asuncion
General Diaz 
17/01 06:30
FT 
 Deportivo Tachira
Alianza Petrolera 
17/01 08:00
FT 
1 Royal Pari
Ca River Plate Asuncion 
17/01 08:00
FT 
 Zamora Barinas
Llaneros de Guanare 
17/01 08:00
FT 
1 Cerro Porteno
Atletico Tucuman 1