livescore - live soccer scores

LiveScore 15 Jan 2019

16/01 02:00
FT 
 Angers SCO
Bordeaux 
16/01 03:45
AET 
 Blackburn Rovers
Newcastle United 
90min [2-2], 120min [2-4], Newcastle United win
16/01 03:45
FT 
 Luton Town
Sheffield Wed. 
16/01 04:00
FT 
 Stoke City
Shrewsbury Town 
16/01 02:30
FT 
 Valladolid
Getafe 
16/01 04:30
FT 
 Valencia
Sporting de Gijon 
15/01 16:50
FT 
 Brisbane Roar
Melbourne Victory 
15/01 21:30
FT 
 Australia
Syria 
15/01 21:30
FT 
 Palestine
Jordan 
16/01 09:00
FT 
1 Juarez
Tampico Madero 
16/01 09:00
FT 
1 Necaxa
Club America 
16/01 11:00
FT 
 Club Tijuana
Atlante 
16/01 11:00
FT 
 Mineros De Zacatecas
Veracruz 
16/01 11:00
FT 
 Chivas Guadalajara
Cafetaleros De Tapachula 
15/01 21:00
FT 
 A Bou Saada
Es Setif 
16/01 00:45
FT 
 Cs Constantine
Ca Bordj Bou Arreridj 
16/01 00:45
FT 
 Usm Alger
Na Hussein Dey 
15/01 20:00
FT 
 Cs Constantine U21
Ca Bordj Bou Arreridj U21 
15/01 21:30
FT 
 Usm Alger U21
Na Hussein Dey U21 
16/01 09:10
FT 
 River Plate
Nacional Montevideo 
15/01 21:00
FT 
 Palestine Womens
Lebanon Womens 
16/01 00:00
FT 
 Bahrain Womens
Jordan womens 
16/01 08:30
FT 
 CSA Alagoas AL
Vitoria Salvador BA 
16/01 08:30
FT 
 Botafogo PB
Santa Cruz 1
16/01 08:30
FT 
1 Nautico (PE)
Fortaleza 
16/01 01:00
FT 
 Rio Preto Youth
Cruzeiro Youth 
16/01 03:15
FT 
 Botafogo Rj Youth
Guarani SP Youth 
16/01 05:30
FT 
 Mirassol Youth
Sao Paulo Youth 
16/01 07:45
FT 
 Palmeiras Youth
Figueirense Sc Youth 
16/01 10:00
 
 Ad San Carlos
Guadalupe 
15/01 17:30
FT 
 Marila Pribram
Usti nad Labem 1
15/01 20:30
FT 
 Misr Elmaqasah
Arab Contractors 
15/01 23:00
FT 
 El Entag Al Harby
Pyramids 
16/01 02:00
FT 
 Nogoom El Mostakbal
Smouha SC 1
16/01 09:00
FT 
 Santa Tecla
Juventud Independiente 
16/01 03:45
FT 
1 Maidstone United
Maidenhead United 1
16/01 03:45
FT 
 Mansfield Town
Crawley Town 
16/01 03:45
FT 
 Solihull Moors
Halifax Town 
16/01 03:45
FT 
 Weymouth
Ramsbottom United 
15/01 21:00
 
 Bristol Rovers Reserve
Forest Green Rovers R 
15/01 21:00
 
 Doncaster Reserve
Rotherham United (r) 
15/01 21:55
FT 
 Grimsby Am R
Port Vale Reserve 
15/01 22:00
 
 Mansfield Town Reserve
Notts County R 
16/01 03:45
FT 
 Worthing
Dorking 
16/01 03:45
FT 
 Poole Town
Swindon Supermarine 
16/01 03:45
FT 
 Dorchester Town
Farnborough Town 
16/01 03:45
FT 
 Walton Casuals
Beaconsfield Sycob 
16/01 03:45
FT 
1 Kettering Town
Biggleswade Town 1
16/01 03:45
FT 
 Stratford Town
Hitchin Town 
15/01 20:00
 
 Fasil Kenema
Dedebit 
16/01 02:00
FT 
 Le Havre
Valenciennes 1
16/01 02:00
FT 
 Bayer Leverkusen U19
Wuppertaler Sv U19 
15/01 20:00
FT 
1 Eastern A.A Football Team
Leeman 
16/01 02:40
FT 
 Umf Njardvik
Vikingur Olafsvik 
15/01 20:30
FT 
 Maccabi Ahva Yarka
Tzeirey Tamra 
16/01 01:30
FT 
 Hapoel Afula
Ashdod MS 
16/01 01:35
FT 
 Maccabi Petah Tikva FC
Hakoah Amidar Ramat Gan FC 
16/01 02:45
AET 
1 Maccabi Netanya
Hapoel Beer Sheva 
90min [0-0], 120min [0-0], Penalty [4-2], Maccabi Netanya win
16/01 01:00
FT 
 Hapoel Iksal
Beitar Tel Aviv Ramla 
15/01 20:45
 
 Maccabi Netanya U19
Beitar Jerusalem Oren U19 
15/01 22:45
FT 
 Al-Nasar
Al-Arabi Club 
15/01 22:45
FT 
1 Al Kuwait SC
Al Yarmouk 
15/01 22:45
FT 
 Al-Qadsia
Al Shabab Kuw 
16/01 02:00
FT 
 Zebbug Rangers
Pembroke Athleta 
16/01 03:15
FT 
 Qrendi
Zejtun Corinthians 
16/01 02:00
FT 
 Orlando Pirates Sc
Okahandja United 
15/01 19:00
FT 
 Maritimo U23
Sporting Braga U23 
15/01 19:30
FT 
 Aves U23
Feirense U23 
15/01 23:00
FT 
 Belenenses U23
Vitoria Setubal U23 
15/01 23:00
FT 
 Portimonense U23
Coimbra Ec U23 
15/01 23:00
FT 
 Estoril U23
Sporting Lisbon U23 1
15/01 23:00
FT 
 Cova Piedade U23
Vitoria Guimaraes U23 
16/01 01:00
FT 
 Rio Ave U23
Benfica U23 
16/01 02:00
FT 
 Aves
Sporting Braga 
16/01 03:30
AET 
 Leixoes
Porto 
90 minutes[1-1], 120 minutes[1-2]
16/01 04:45
FT 
 Vitoria Guimaraes
Benfica 
15/01 22:30
FT 
 Al-Shamal
Al Markhiya 
15/01 22:30
FT 
 Al Khor 2
Al Ahli Doha U23 
15/01 23:00
FT 
 Al Kharitiyath Sc U23
Al Sailiya U23 
15/01 22:50
FT 
 Al Adalh
Al Kawkab 
15/01 21:05
FT 
 Esperance Sportive de Tunis
Us Ben Guerdane 
15/01 21:00
FT 
 Kayserispor
Akhisar Bld.Geng 
15/01 23:00
FT 
 Antalyaspor
Goztepe 
15/01 18:15
 
 Galatasaray U19
Trabzonspor U19 
15/01 14:30
FT 
 An Giang U19
Dong Tam Long An U19 
15/01 14:30
FT 
 Ben Tre U19
Binh Duong U19 
15/01 14:30
FT 
 Khatoco Khanh Hoa U19
Phu Yen U19 
15/01 15:30
FT 
 SHB Da Nang U19
Song Lam Nghe An U19 
15/01 16:00
FT 
 Hoang Anh Gia Lai U19
Binh Dinh U19 
15/01 16:00
FT 
 Viettel U19
Than Quang Ninh U19 
15/01 16:00
FT 
 Pho Hien U19
Nam Dinh U19 
15/01 16:40
FT 
 TPHCM U19
Tay Ninh U19 
15/01 16:45
FT 
 Lam Dong U19
Dong Nai U19 
15/01 18:00
FT 
 Huda Hue U19
Ha Tinh U19 
15/01 17:00
FT 
 Sài Gòn FC
Melaka FC 
15/01 17:00
FT 
 Chonburi Shark FC
Selangor PB 
15/01 17:00
 
 Turkey U16
Albania U16 
15/01 17:00
 
 Spain U16
Macedonia U17 
15/01 17:30
FT 
 Dynamo Dresden
Dinamo Zagreb 
15/01 17:30
FT 
 Real Kashmir U18
Miller Wa Kabi U18 
15/01 18:00
FT 
 MFK Ruzomberok
Namestovo 
15/01 18:25
FT 
 St Sebastian
Juhu Sparks 
15/01 19:00
FT 
 Aarhus AGF
Odense BK 
15/01 19:00
FT 
 Nakhon Ratchasima
Port 
15/01 19:15
FT 
 Olimpico Montijo
Legia Warszawa 
15/01 19:50
FT 
 Karnataka
Bombay Gymkhana 
15/01 20:00
FT 
 Sport Podbrezova
Mfk Tatran Aos Liptovsky Mikulas 
15/01 20:00
 
 Russia U17
Turkey U16b 
15/01 20:00
 
 England U16
Moldova U17 
15/01 20:00
FT 
 Paksi SE
Vaduz 
15/01 20:00
FT 
 Army United
Incheon University 
15/01 20:00
FT 
 Mladost Lucani
Sloboda Uzice Sevojno 1
15/01 20:00
FT 
 Jong Den Haag Reserve
Vitesse Arnhem Am 
15/01 20:15
FT 
 MFK Ruzomberok
Sardice 
15/01 20:30
FT 
 Fsv Zwickau
Rot-weiss Erfurt 
15/01 20:45
FT 
 Kelantan United
Johor Darul Takzim II 
15/01 20:55
FT 
 Erzgebirge Aue
Sion 
15/01 21:00
FT 
 Young Boys
Astra Ploiesti 
15/01 21:00
FT 
 Udon Thani
Chiangrai United 
15/01 21:00
FT 
 Alliance
Tanzania Prisons 
15/01 21:00
FT 
 Dynamo Dresden
Zurich 
15/01 21:15
FT 
 Cyprus U19
Denmark U19 
15/01 22:00
FT 
 Aalborg BK
Thisted 
15/01 22:00
FT 
 Rapid Wien
SV Horn 
15/01 22:00
FT 
 Ferencvarosi TC
Gaz Metan Medias 
15/01 22:30
FT 
1 Botosani
Ludogorets Razgrad 
15/01 23:00
FT 
 Karlsruher
Winterthur 
15/01 23:00
FT 
 Kapfenberg Superfund
Mattersburg 
15/01 23:00
FT 
 Murcia
Neuchatel Xamax 
16/01 00:00
FT 
 NK Mura 05
Nd Beltinci 
16/01 00:00
FT 
 Bronshoj
Kobenhavn U19 
16/01 00:00
FT 
 Hodmezovasarhelyi
Duna Tisza 
16/01 00:45
FT 
 Estonia
Iceland 
16/01 00:45
FT 
 Al Mesaimeer Club
Al Bidda Sc 
16/01 01:00
FT 
 Fcm Traiskirchen
Trenkwalder Admira 
16/01 01:00
FT 
 Leoben
SC Kalsdorf 
16/01 01:30
FT 
 Austria Wien Youth
Sc Mannsworth 
16/01 01:30
FT 
 TSV Alemannia Aachen
Sc Paderborn 07 Ii 
16/01 01:30
FT 
 Sv Leobendorf
Post Sv Wien 
16/01 02:00
FT 
 VVV Venlo
SV Straelen 
16/01 02:00
FT 
 Sturm Graz Amateur
Ufc Markt Allhau 
16/01 02:00
FT 
 Hammer Spvg
Tus 1910 Wiescherhofen 
16/01 02:00
FT 
 Red Star Waasland-Beveren
Lokeren U21 
16/01 03:00
FT 
 Rvvh Womens
Excelsior Barendrecht Womens 
16/01 03:30
FT 
 Boldmere St Michaels
Walsall Xi 
16/01 03:45
FT 
 Finn Harps
Galway United 
16/01 03:45
FT 
 Hungerford Town
Slough Town 
16/01 03:45
FT 
 Wingate Finchley
Brentford B 
16/01 03:45
FT 
 Kidsgrove Athletic
Tamworth 
16/01 03:45
FT 
 Macclesfield Town
Runcorn Town 
16/01 04:00
FT 
 Mineros de Guayana
Aragua 
16/01 04:00
FT 
 Llaneros de Guanare
Cd Hermanos Colmenares 1
16/01 08:00
FT 
 Santa Fe
Millonarios 
16/01 08:00
FT 
 Zamora Barinas
Metropolitanos 
16/01 08:00
FT 
1 Sv Dakota
Sv Britannia 
16/01 08:30
 
 Oriente Petrolero
Deportivo La Guaira 
16/01 11:30
 
 Shillong Lajong U18
Aizawl U18