livescore - live soccer scores

LiveScore 05 Jan 2019

05/01 20:00
FT 
 Valladolid
Rayo Vallecano 
05/01 23:15
FT 
 Alaves
Valencia 
06/01 03:45
FT 
 SD Huesca
Real Betis 
05/01 20:30
FT 
 West Ham
Birmingham 
05/01 20:30
FT 
 Burnley
Barnsley 
05/01 20:30
FT 
 Bournemouth
Brighton 
05/01 20:30
FT 
 Sheffield Wed.
Luton Town 
05/01 20:30
FT 
 Shrewsbury Town
Stoke City 
05/01 20:30
FT 
 West Bromwich
Wigan Athletic 
05/01 20:30
FT 
 Manchester United
Reading 
05/01 23:00
FT 
 Accrington Stanley
Ipswich 
05/01 23:00
FT 
 Aston Villa
Swansea City 
05/01 23:00
FT 
 Brentford
Oxford United 
05/01 23:00
FT 
 Chelsea
Nottingham Forest 
05/01 23:00
FT 
 Gillingham
Cardiff City 
05/01 23:00
FT 
 Everton
Lincoln City 
05/01 23:00
FT 
 Derby County
Southampton 
05/01 23:00
FT 
 Fleetwood Town
AFC Wimbledon 
05/01 23:00
FT 
 Middlesbrough
Peterborough United 
05/01 23:00
FT 
 Bolton Wanderers
Walsall 
06/01 01:30
FT 
1 Norwich
Portsmouth 
06/01 01:30
FT 
 Newcastle United
Blackburn Rovers 
06/01 01:30
FT 
 Bristol City
Huddersfield Town 
06/01 01:30
FT 
 Crystal Palace
Grimsby Town 1
06/01 01:30
FT 
 Blackpool
Arsenal 
05/01 20:00
AET 
 Bastia
Concarneau 
90 minutes[2-2], 120 minutes[2-2], Penalty Kicks[5-4]
05/01 20:00
AET 
1 Marignane Gignac
Clermont Foot 
90 minutes[1-1], 120 minutes[1-1], Penalty Kicks[3-0]
05/01 20:00
FT 
 Tours
Les Herbiers 
05/01 20:00
FT 
 Viry-Chatillon
Angers SCO 
05/01 20:00
FT 
1 Iris Club de Croix
US Raon L Etape 1
05/01 22:00
FT 
 Entente Sannois
Montpellier 
05/01 22:00
FT 
 Lyon la Duchere
Nimes 
05/01 22:00
FT 
 Amiens
Valenciennes 
05/01 22:00
AET 
 Orleans US 45
Aiglon Lament 
90 minutes[1-1], 120 minutes[3-2]
05/01 22:00
FT 
 Pontivy Stade
Guingamp 
05/01 22:00
FT 
 Bergerac
Chamois Niortais 1
05/01 22:00
FT 
 Le Puy Foot 43 Auvergne
Nancy 
06/01 01:00
FT 
1 Red Star 93
Caen 
06/01 01:00
AET 
 Saint Quentin
Metz 
90 minutes[1-1], 120 minutes[1-2]
06/01 01:00
FT 
 Schiltigheim
Dijon 
06/01 01:00
AET 
 Gravelines
Villefranche 1
90min [0-0], 120min [0-3], Villefranche win
06/01 01:00
FT 
 Sete FC
Limonest 
06/01 03:55
FT 
 Bourges
Lyon 
06/01 04:30
FT 
 Maritimo
Portimonense 
05/01 14:35
FT 
 Adelaide United
Wellington Phoenix 1
05/01 16:50
FT 
 Western Sydney
Melbourne Victory 
06/01 00:00
FT 
 United Arab Emirates
Bahrain 
06/01 00:45
FT 
 Paradou Ac
Mc Alger 
05/01 22:00
FT 
 Mc Magra
Usm El Harrach 
05/01 22:00
FT 
 Es Mostaganem
Jsm Skikda 
05/01 22:00
 
 Rc Kouba
A Bou Saada 
06/01 00:00
FT 
 Wa Tlemcen
Usm Blida 
05/01 17:40
FT 
1 Es Mostaganem U21
Jsm Skikda U21 1
05/01 17:45
FT 
 Nc Magra U21
Usm El Harrach U21 
05/01 18:05
FT 
 Wa Tlemcen U21
Usm Blida U21 
05/01 19:10
FT 
 Rc Kouba U21
A Bou Saada U21 1
05/01 21:30
 
 Paradou Ac U21
Mc Alger U21 
06/01 05:00
FT 
 Aston Villa
Liberta 
06/01 07:10
FT 
 Swetes
Jennings Grenades 
05/01 16:30
FT 
1 Sydney FC U21
Central Coast Mariners Fc Am 
05/01 13:00
FT 
 Melbourne Victory Womens
Melbourne City Womens 
06/01 03:00
FT 
 Horizonte CE
Guarany Ce 
06/01 03:00
FT 
 Ferroviario CE
Uniclinic Ac Ce 
05/01 18:45
FT 
 Sao Carlos Youth
Atlantico Ba U20 
05/01 18:45
FT 
 Taquaritinga/sp Youth
Boavista Rj Youth 
05/01 21:00
FT 
 Criciuma Youth
America Mg Youth 
05/01 21:00
FT 
 Guarani SP Youth
Bahia Youth 
05/01 23:45
FT 
 Batatais Youth
Internacional Rs Youth 
05/01 23:45
FT 
 Paulista Youth
Porto Pe Youth 
06/01 02:00
FT 
 Red Bull Brasil Youth
Vila Nova Go Youth 
06/01 02:00
FT 
 Votuporanguense Youth
Trem Youth 
06/01 02:30
FT 
 Cuiaba Mt Youth
Botafogo Rj Youth 1
06/01 02:45
FT 
 Velo Clube Youth
Rio Claro Youth 
06/01 02:45
FT 
 Marilia 2
Babacu Ma Youth 
06/01 04:45
FT 
 Francana Youth
Horizonte Ce Youth 1
06/01 05:00
FT 
 Linense Sp Youth
Cruzeiro Youth 
06/01 05:00
FT 
 Marilia Ma Youth
Nautico Youth Pe 
06/01 07:30
FT 
 Sinop Youth
Corinthians Paulista U20 
05/01 23:00
FT 
 AEL Limassol
Pafos 
06/01 00:00
FT 
 Anorthosis Famagusta FC
Alki Oroklini 
06/01 01:00
FT 
 Doxa Katokopias
APOEL Nicosia 
05/01 20:30
FT 
 Anagenisis Dherina
Agia Napa 
05/01 20:30
 
 Asil Lysi
Thoi Lakatamias 
05/01 20:30
FT 
 Omonia Aradippou
Onisilos Sotiras 
05/01 20:30
FT 
 Othellos Athienou
Akritas Chloraka 
05/01 17:30
FT 
 Pardubice
Chrudim 
05/01 20:30
FT 
 Prostejov
1. Tatran Presov 
05/01 20:30
FT 
 El Dakhleya
El Ismaily 
06/01 00:00
FT 
2 Ittihad Alexandria
El Zamalek 1
05/01 23:00
FT 
 Bromley
AFC Fylde 
05/01 23:00
FT 
1 Chesterfield
Ebbsfleet United 
05/01 23:00
FT 
 Dagenham and Redbridge
Boreham Wood  
05/01 23:00
FT 
 Halifax Town
Braintree Town 
05/01 23:00
FT 
 Hartlepool United FC
Maidstone United 
05/01 23:00
FT 
 Havant and Waterlooville
Barrow 1
05/01 23:00
FT 
 Leyton Orient
Salford City 
05/01 23:00
FT 
 Sutton United
Harrogate Town 
05/01 23:00
FT 
 Wrexham
Dover Athletic 
05/01 23:00
FT 
 Blyth Spartans
Alfreton Town 
05/01 23:00
FT 
 Boston United
Altrincham 
05/01 23:00
FT 
 Brackley Town
Ashton United 
05/01 23:00
FT 
 Curzon Ashton
York City 
05/01 23:00
FT 
 Darlington
Kidderminster 
05/01 23:00
FT 
 Fc United Of Manchester
Chester FC 1
05/01 23:00
FT 
 Guiseley
Leamington 
05/01 23:00
FT 
 Hereford
Chorley 1
05/01 23:00
FT 
 Stockport County
Bradford Park Avenue 
05/01 23:00
FT 
 Chelmsford City
Hampton & Richmond 
05/01 23:00
FT 
 Chippenham Town
Eastbourne Borough 
05/01 23:00
FT 
 Dulwich Hamlet
Bath City 
05/01 23:00
FT 
 East Thurrock United
Gloucester City 
05/01 23:00
FT 
 St Albans City
Oxford City 
05/01 23:00
FT 
 Torquay United
Slough Town 1
05/01 23:00
FT 
 Wealdstone
Dartford 
05/01 23:00
FT 
 Welling United
Truro City 
05/01 23:00
FT 
1 Weston Super Mare
Billericay Town 
05/01 23:15
FT 
 Hungerford Town
Concord Rangers 
05/01 23:00
FT 
 Charlton Athletic
Sunderland 
05/01 23:00
FT 
 Rochdale
Burton Albion 
05/01 23:00
FT 
 Scunthorpe United
Coventry 
05/01 23:00
FT 
 Cambridge United
Stevenage Borough 
05/01 23:00
FT 
 Carlisle
Mansfield Town 1
05/01 23:00
FT 
 Colchester United
Notts County 
05/01 23:00
FT 
 Crawley Town
Cheltenham Town 
05/01 23:00
FT 
 Macclesfield Town
Swindon 
05/01 23:00
FT 
 Morecambe
Crewe Alexandra 
05/01 23:00
FT 
 Yeovil Town
Bury 
05/01 20:00
FT 
 Chelsea U23
Blackburn Rovers U23 
05/01 23:00
FT 
1 Manchester City U23
West Ham United U23 
05/01 19:00
FT 
 Birmingham U23
Barnsley U23 
05/01 20:00
 
 Dedebit
Wolaita Dicha 
05/01 21:00
FT 
 Ergotelis
Apollon Larissas 
05/01 21:00
FT 
 Kissamikos
Iraklis 1908 
05/01 21:00
FT 
 Panahaiki-2005
Trikala 
05/01 18:00
FT 
 Ergotelis U19
Aititos Spaton U19 
05/01 19:00
FT 
 Panahaiki 2005 U19
Platanias U19 
05/01 23:15
FT 
 Vikingur Reykjavik
Ir Reykjavik 
05/01 16:30
FT 
 Aizawl
AIFF XI 
05/01 19:30
FT 
 Churchill Brothers
Minerva Academy 
05/01 18:00
FT 
 Olympic Andisheh U23
Baderan Tehran U23 
05/01 18:30
FT 
 Moghavemat Tehran U23
Paykan U23 
05/01 18:30
FT 
 Niroomandan Namdar U23
Cypress Teresopolis U23 
05/01 18:30
FT 
2 Niroye Zamini U23
Etihad Salar U23 1
05/01 18:30
FT 
2 Oghab Tehran U23
Datis Khodro U23 
05/01 18:35
FT 
 Esteghlal Tehran U23
Saipa U23 
05/01 18:40
FT 
 Naft Iranian U23
Arvand Charkh Shemiran U23 
05/01 22:00
FT 
 Mayfield United
College Corinthians 
05/01 22:00
FT 
 Blarney United
Leeside Afc 
05/01 20:00
FT 
 Maccabi Bnei Raina
Hapoel Dalyat El Carmel 
06/01 02:00
FT 
 Ahi Acre
Maccabi Maalot Tarshiha 
06/01 01:30
FT 
 Sc Maccabi Ashdod
Bnei Yeechalal Rehovot 3
05/01 22:00
FT 
 Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Hapoel Tel Aviv 
06/01 00:00
FT 
 Hapoel Haifa
Hapoel Hadera 
06/01 00:15
FT 
 Maccabi Petah Tikva FC
Maccabi Haifa 
06/01 02:30
FT 
 Hapoel Bnei Sakhnin FC
Beitar Jerusalem 
05/01 16:10
FT 
 Hapoel Asi Gilboa U19
Hapoel Dir Hanna U19 
05/01 16:30
FT 
 Hapoel Mahane Yehuda U19
Maccabi Yavne Shimon U19 1
05/01 16:30
FT 
 Hapoel Akko U19
Ihud Bnei Baqa U19 
05/01 16:30
FT 
 Hapoel Ramat Gan U19
Hapoel Tel Aviv U19 
05/01 16:30
FT 
 Beitar Shimshon Tel Aviv U19
Hapoel Bnei Lod U19 
05/01 16:45
FT 
 Hapoel Petah Tikva Nahum Stelmah U19
Maccabi Ironi Bat Yam U19 
05/01 16:45
FT 
 Hapoel Rishon Lezion Yehuda U19
Gadna Tel Aviv U19 1
05/01 17:00
FT 
 Beitar Tel Aviv Ramla U19
Maccabi Herzliya U19 1
05/01 17:00
FT 
 Maccabi Ironi Kiryat Ata U19
Hapoel Kfar Saba U19 
05/01 17:00
FT 
1 Maccabi Netanya U19
Maccabi Haifa Shmuel U19 
05/01 17:00
 
 Maccabi Petach Tikva U19
Bnei Yehuda Tel Aviv U19 
05/01 17:00
FT 
 Sectzya Nes Ziona U19
Hapoel Ashkelon U19 
05/01 17:10
 
 Hapoel Nir Ramat Hasharon U19
Ashdod Ms U19 
05/01 18:00
FT 
1 Maccabi Tel Aviv U19
Beitar Jerusalem Oren U19 
05/01 18:00
FT 
 Hapoel Beer Sheva U19
Bnei Sakhnin U19 
05/01 18:00
FT 
 Hapoel Raanana Roei U19
Hapoel Hadera U19 1
05/01 18:30
FT 
 Sc Haifa Robi Shapira U19
Ironi Nesher U19 
05/01 20:00
FT 
 Beitar Nes Tubruk U19
Hapoel Kiryat Shmona U19 1
05/01 21:30
FT 
 Mozzanica Womens
Fiorentina Womens 
05/01 21:30
FT 
 Ac Milan Womens
Bari Womens 
06/01 01:00
FT 
 Napoli Futsal
Arzignano Futsal 
05/01 19:00
FT 
 Bidco United
Migori Youth 
05/01 19:25
FT 
 Shabana
Wazito 
05/01 20:00
FT 
 Sofapaka
Tusker 
05/01 21:15
FT 
 Deckard Lian
Wu Shuru 
06/01 07:00
FT 
 Queretaro
Atlas 
06/01 07:00
FT 
 Monterrey
Pachuca 
06/01 09:06
FT 
 Leon
Tigres UANL 
06/01 11:00
FT 
 Chivas Guadalajara
Club Tijuana 
05/01 23:00
FT 
 Leon U20
Tigres Uanl U20 
05/01 23:00
FT 
 Queretaro U20
Atlas U20 
06/01 02:00
FT 
 Chivas Guadalajara U20
Club Tijuana U20 
06/01 07:00
FT 
 Zacatepec
Correcaminos Uat 
06/01 09:00
FT 
 Cafetaleros De Tapachula
Uaem Potros 
06/01 11:00
FT 
 Csyd Dorados De Sinaloa
Celaya 
06/01 08:00
 
 Hawkes Bay United
Wellington Phoenix Reserve 
06/01 09:00
FT 
 Southern United
Eastern Suburbs Afc 
06/01 09:00
FT 
1 Waitakere United
Auckland City 
06/01 09:00
FT 
 Team Wellington
Hamilton Wanderers 
06/01 11:35
FT 
 Canterbury University
Tasman United 
05/01 21:30
FT 
 Knockbreda Parish
Strabane Athletic 
05/01 21:30
FT 
 Queens University Belfast
Lisburn Distillery 
05/01 23:00
FT 
 Ards
Carrick Rangers 
05/01 23:00
FT 
 Cliftonville
Dungannon Swifts 
05/01 23:00
FT 
 Coleraine
Harland Wolff Welders 
05/01 23:00
FT 
 Crusaders FC
Glentoran 
05/01 23:00
FT 
 Institute
Warrenpoint Town 
05/01 23:00
FT 
 Linfield FC
Ballyclare Comrades 
05/01 23:00
FT 
 Ards
Carrick Rangers 
05/01 23:00
FT 
 Ballinamallard United
Police Service Of Northern Ireland 
05/01 23:00
FT 
 Cliftonville
Dungannon Swifts 
05/01 23:00
FT 
 Coleraine
Harland Wolff Welders 
05/01 23:00
FT 
 Crusaders FC
Glentoran 
05/01 23:00
FT 
 Dergview
Maiden City 
05/01 23:00
FT 
 Dundela
Ballymena United 
05/01 23:00
FT 
 Glenavon
Rosemount Rec 
05/01 23:00
FT 
 Institute
Warrenpoint Town 
05/01 23:00
FT 
 Larne
Newry City 
05/01 23:00
FT 
 Limavady United
Larne Technical Old Boys 
05/01 23:00
FT 
 Linfield FC
Ballyclare Comrades 
05/01 23:00
FT 
 Loughgall
Crumlin Star 
05/01 23:00
FT 
 Portadown FC
Abbey Villa Fc Millisle 
05/01 15:00
FT 
1 Afghan
Muslim 
05/01 18:00
 
 Paf
Sngpl 1
05/01 18:00
FT 
 Kpt
National Bank 
05/01 23:00
FT 
 Porto B
Benfica B 
05/01 19:00
FT 
 Vitoria Guimaraes U23
Coimbra Ec U23 1
05/01 19:00
FT 
 Cova Piedade U23
Benfica U23 
05/01 19:00
FT 
 Maritimo U23
Feirense U23 
05/01 19:00
FT 
 Estoril U23
Sporting Braga U23 
06/01 01:00
FT 
 Portimonense U23
Sporting Lisbon U23 
05/01 21:30
 
 As Kigali
Espoir 
05/01 21:30
FT 
 Musanze
Rayon Sports 
05/01 23:00
FT 
 Arbroath
Brechin City 
05/01 23:00
FT 
 Dumbarton
Forfar Athletic 
05/01 23:00
FT 
 East Fife
Airdrie United 
05/01 23:00
FT 
 Raith Rovers
Stenhousemuir 1
05/01 23:00
FT 
 Stranraer
Montrose 
06/01 00:00
FT 
 Generation Foot
As Dakar Sacre Coeur 
06/01 02:10
FT 
 Ngb Asc Niarry Tally
Toure Kunda Footpro 
05/01 21:30
FT 
 Pretoria Univ
Real Kings 
05/01 21:30
FT 
 Witbank Spurs
Cape Umoya United 
05/01 21:45
FT 
 Cape Town
Ajax Cape Town 1
05/01 21:30
FT 
 Kaizer Chiefs FC
Mamelodi Sundowns 
05/01 21:30
FT 
 Polokwane City
AmaZulu 
06/01 00:00
FT 
 Free State Stars
Bidvest Wits 
06/01 02:15
FT 
 Highlands Park
Orlando Pirates 
06/01 02:15
FT 
 Supersport United
Kaizer Chiefs FC 
05/01 19:00
FT 
 Laguna U19
Acodetti U19 
05/01 19:00
FT 
 Rc Victoria U19
Union Viera U19 
05/01 20:00
FT 
 Cd Marino U19
Cd Sobradillo U19 
05/01 20:00
FT 
 Las Palmas U19
Cd Maspalomas U19 
05/01 20:00
 
1 Rios Renovables Ribera Navarra Futsal
Caja Segovia Futsal 
05/01 17:45
FT 
 Real Betis Womens
Atleico Malaga Womens 
05/01 18:00
 
 Rayo Vallecano Womens
Madrid Cff Womens 1
05/01 19:00
FT 
 Real Sociedad Womens
Cdef Logrono Womens 
05/01 20:00
 
 Atletico De Madrid Womens
Athletic Club Bibao Womens 
05/01 23:00
FT 
 Extremadura
Alcorcon 1
05/01 23:00
FT 
 Sporting de Gijon
Zaragoza 
05/01 19:30
 
 CD Tudelano
Real Union de Irun 
06/01 00:00
FT 
 Leioa
Union Langreo 
05/01 22:30
FT 
 UB Conquense
Alcoyano 
05/01 18:30
FT 
2 SD Deusto
Sd San Ignacio 
05/01 19:00
FT 
1 Torre Levante
Villarreal C 1
05/01 19:00
FT 
 Ce Felanitx
Platges De Calvia 
05/01 19:00
FT 
1 Ud Rayo Ibense
Elche Cf Ilicitano 
05/01 19:00
FT 
 Cd Varea
CD Tudelano 
05/01 19:00
FT 
 Portugalete
Santutxu 
05/01 19:00
FT 
1 Cp San Cristobal
Cerdanyola del Valles 
05/01 19:00
FT 
 EC Granollers
Asco 
05/01 19:00
FT 
 Martinenc
Ce Europa 
05/01 19:00
FT 
 Santboia
Vilafranca 
05/01 19:00
FT 
 UE Llagostera
Pobla De Mafumet Cf 
05/01 19:00
FT 
 Cd Roda
Atletico Saguntino 
05/01 19:00
FT 
 Paiporta
Silla 
05/01 19:00
FT 
 UD Alzira
Orihuela CF 
05/01 19:00
FT 
 Reus Deportiu Ii
Santfeliuenc 
05/01 19:15
FT 
 Atzeneta Ue
Novelda 1
05/01 20:00
FT 
 Terrassa
Ue Sants 1
05/01 23:30
FT 
 Olimpico De Totana
Sfc Minerva 
06/01 01:30
FT 
 JD Somorrostro
Pasaia Ke 
05/01 21:00
FT 
 Kirinya Jinja Ss
Ura Kampala 
05/01 21:00
 
 Sc Villa
Bul 
05/01 21:00
 
 Bright Stars
Vipers 
05/01 22:00
FT 
 Gresford Athletic
Denbigh Town 1
05/01 22:30
FT 
 Airbus
Prestatyn Town FC 
05/01 22:30
FT 
 Rhyl FC
Llanrhaeadr 
05/01 22:30
FT 
 Caernarfon
Carmarthen 
05/01 22:30
FT 
 Uwic Inter Cardiff
Bala Town 
05/01 22:30
FT 
 Newi Cefn Druids
Barry Town Afc 
05/01 22:30
FT 
 Llanelli
Llandudno 
05/01 22:00
FT 
 Afan Lido
Haverfordwest County 
05/01 22:00
FT 
 Ammanford
Cwmamman United 
05/01 22:00
FT 
 Briton Ferry Athletic
Undy Athletic 
05/01 22:00
FT 
 Cambrian Clydach
Goytre Afc 
05/01 22:00
FT 
 Cwmbran Celtic
Taffs Well 
05/01 22:00
FT 
 Pontypridd
Goytre United 
05/01 22:00
FT 
 Ton Pentre
Penybont 
05/01 16:15
FT 
 Ozone
Bengaluru United 
05/01 18:20
FT 
 Bangalore Independents
Ade 
05/01 20:30
FT 
 Ilves Tampere
Tpv Tampere 
06/01 02:40
FT 
 Botafogo Sp
Sertaozinho