livescore - live soccer scores

LiveScore 27 Nov 2018

28/11 01:55
FT 
1 AEK Athens
Ajax Amsterdam 
28/11 01:55
FT 
 CSKA Moscow
Viktoria Plzen 
28/11 04:00
FT 
 Bayern Munich
Benfica 
28/11 04:00
FT 
1 Hoffenheim
Shakhtar Donetsk 
28/11 04:00
FT 
 Lyon
Manchester City 
28/11 04:00
FT 
 AS Roma
Real Madrid 
28/11 04:00
FT 
 Manchester United
Young Boys 
28/11 04:00
FT 
 Juventus
Valencia 
28/11 03:45
AET 
 Leicester City
Southampton 
90 minutes[0-0], Penalty Kicks[6-5]
28/11 03:45
FT 
 Brentford
Sheffield United 
28/11 03:45
FT 
 Hull City
Norwich 
28/11 03:45
FT 
 Leeds United
Reading 
28/11 03:45
FT 
 Rotherham United
Queens Park Rangers 
28/11 03:45
FT 
 Preston North End
Middlesbrough 
28/11 03:45
FT 
 Sheffield Wed.
Bolton Wanderers 
28/11 02:00
AET 
 Nimes
Saint Etienne 
90 minutes[1-1], Penalty Kicks[4-2]
27/11 19:00
FT 
 CSKA Moscow U19
Viktoria Plzen U19 
27/11 20:30
FT 
 Dinamo Zagreb U19
Astana U19 
27/11 21:00
FT 
 Aek Athens U19
Ajax Amsterdam U19 
27/11 21:00
FT 
 AS Roma U19
Real Madrid U19 
27/11 21:00
FT 
 Manchester United U19
Young Boys U19 
27/11 22:00
FT 
 Lyon U19
Manchester City U19 
27/11 22:00
FT 
 Hoffenheim U19
Shakhtar Donetsk U19 
27/11 23:00
FT 
 Juventus U19
Valencia U19 
27/11 23:00
FT 
 Bayern Munich U19
Benfica U19 
27/11 23:00
FT 
 Dynamo Kyiv U19
Anderlecht U19 1
27/11 23:30
AET 
 Cameroon Womens
Nigeria Womens 
90 minutes[0-0], 120 minutes[0-0], Penalty Kicks[2-4]
28/11 02:30
FT 
 South Africa Womens
Mali Womens 
27/11 20:00
FT 
 Volcan Club
Africa Stars 
27/11 22:00
FT 
 Scaf Tocages Bangui
Stade Malien De Bamako 
27/11 23:00
FT 
 Asas Djibouti Telecom
Jimma Aba Jifar 
27/11 23:30
FT 
 Sonidep
Zesco United Ndola 
27/11 23:30
FT 
 Asf Bobo
Coton Sport 
28/11 00:00
FT 
 Al Nasr Benghazi
Al Hilal Juba 
28/11 00:00
FT 
 Cs Constantine
Gamtel 
28/11 00:45
FT 
 Js Saoura
Sporting Gagnoa 
28/11 01:00
FT 
 Al Hilal Omdurman
Jku 
28/11 01:00
FT 
 Asc Jaraaf
Us Koroki 
28/11 01:25
FT 
 Township Rollers
Bantu 
28/11 03:00
FT 
 IRT Itihad de Tanger
Elect Sport 
27/11 21:00
FT 
1 Green Eagles
Young Buffaloes 
27/11 21:00
FT 
 Kariobangi Sharks
Arta Solar 
27/11 21:00
FT 
 Mantag Van
North Dynamo 
27/11 22:30
FT 
 Usm Bel Abbes
Liscr Monrovia 
27/11 23:00
FT 
 Petro Atletico De Luanda
Orapa United 
28/11 00:00
FT 
 Calor De San Pedro
ATM Angkatan Tentera 
28/11 01:00
FT 
 HUSA Hassania Agadir
As Garde National 
28/11 01:00
FT 
 King Nouakchott
Abidjan 
28/11 02:00
FT 
 Sally Tas
Kakaria 
28/11 04:00
FT 
 Club Atletico Colegiales
Atletico Atlanta 
28/11 04:00
FT 
 General Lamadrid
Excursionistas 
28/11 08:05
FT 
 Temperley
Chacarita Juniors 
28/11 08:00
FT 
 Rosario Central
San Martin San Juan 
27/11 20:00
 
 Defensa Y Justicia Reserves
Tigre Reserves 
28/11 04:00
FT 
 Villa San Carlos Reserves
Excursionistas Reserves 
27/11 19:00
FT 
 Banants C
Lokomotiv Yerevan 
27/11 16:00
FT 
 Uzbekistan Womens
Iran Womens 1
27/11 19:00
FT 
 Kyrgyzstan Womens
Afghanistan Womens 
27/11 23:00
FT 
 Bahrain Sc
Sitra 
27/11 23:00
FT 
 Al Ittifaq
Al Ittihad Bhr 
28/11 07:00
FT 
 St Andrew Lions
Empire Club 
28/11 09:10
FT 
1 Ellerton
Youth Milan 
28/11 02:00
FT 
 America Rn Youth
Nautico Youth Pe 
28/11 03:00
FT 
 Sampaio Correa Rj U20
River Pi Youth 
27/11 20:00
 
 Horsens Reserve
Aarhus Agf Reserve 
28/11 01:00
FT 
 Al Ahly
Arab Contractors 
28/11 03:45
FT 
 Barrow
Wrexham 
28/11 03:45
FT 
 Boreham Wood
Dover Athletic 
28/11 03:45
FT 
 Braintree Town
Sutton United 
28/11 03:45
FT 
 Chesterfield
Bromley 
28/11 03:45
FT 
 Dagenham and Redbridge
Havant and Waterlooville 
28/11 03:45
FT 
 Hartlepool United FC
AFC Fylde 
28/11 03:45
FT 
 Leyton Orient
Aldershot Town 
28/11 03:45
FT 
 Maidenhead United
Ebbsfleet United 
28/11 03:45
FT 
 Maidstone United
Eastleigh 
28/11 03:45
FT 
 Salford City
Harrogate Town 
28/11 03:45
FT 
 Accrington Stanley
Wycombe Wanderers 
28/11 03:45
FT 
 Bristol Rovers
Gillingham 1
28/11 03:45
FT 
 Burton Albion
Charlton Athletic 
28/11 03:45
FT 
 Doncaster Rovers
Blackpool 
28/11 03:45
FT 
 Fleetwood Town
Coventry 
28/11 03:45
FT 
 Luton Town
Bradford AFC 
28/11 03:45
FT 
 Oxford United
Rochdale 
28/11 03:45
FT 
 Peterborough United
AFC Wimbledon 
28/11 03:45
FT 
 Portsmouth
Walsall 
28/11 03:45
FT 
 Shrewsbury Town
Plymouth Argyle 
28/11 03:45
FT 
 Southend United
Scunthorpe United 1
28/11 03:45
FT 
 Sunderland
Barnsley 
28/11 03:45
FT 
 Bury
Cheltenham Town 
28/11 03:45
FT 
 Crewe Alexandra
Cambridge United 
28/11 03:45
FT 
 Exeter City
Macclesfield Town 
28/11 03:45
FT 
 Forest Green Rovers
Colchester United 
28/11 03:45
FT 
 Grimsby Town
Tranmere Rovers 
28/11 03:45
FT 
 Milton Keynes Dons
Morecambe 
28/11 03:45
FT 
 Newport County
Northampton Town 
28/11 03:45
FT 
 Notts County
Carlisle 
28/11 03:45
FT 
1 Oldham Athletic
Lincoln City 
28/11 03:45
FT 
 Swindon
Stevenage Borough 
28/11 03:45
FT 
 Yeovil Town
Port Vale 
28/11 03:45
FT 
 Bury
Cheltenham Town 
28/11 03:45
FT 
 Crewe Alexandra
Cambridge United 
28/11 03:45
FT 
 Exeter City
Macclesfield Town 
28/11 03:45
FT 
 Forest Green Rovers
Colchester United 
28/11 03:45
FT 
 Grimsby Town
Tranmere Rovers 
28/11 03:45
FT 
 Milton Keynes Dons
Morecambe 
28/11 03:45
FT 
 Newport County
Northampton Town 
28/11 03:45
FT 
 Notts County
Carlisle 
28/11 03:45
FT 
 Oldham Athletic
Lincoln City 
28/11 03:45
FT 
 Swindon
Stevenage Borough 
28/11 03:45
FT 
 Yeovil Town
Port Vale 
28/11 03:45
FT 
 Dartford
Eastbourne Borough 
28/11 03:45
FT 
 Chester FC
Southport FC 
28/11 04:00
FT 
 Ramsbottom United
Pickering Town 
28/11 04:15
FT 
 Brightlingsea Regent
Hayes&Yeading 
28/11 03:45
FT 
 Whitehawk
Folkestone 
28/11 03:45
FT 
 Basingstoke Town
Hartley Wintney 
28/11 03:45
FT 
 Biggleswade Town
Stourbridge 
28/11 03:45
FT 
 Kettering Town
Redditch United 
28/11 03:00
FT 
 Sparta Praha B
Jong Feyenoord 
27/11 18:00
FT 
 WIT Georgia Tbilisi
Shevardeni 
27/11 18:00
FT 
 Merani Martvili
Norchi Dinamoeli Tbilisi 
27/11 18:00
FT 
 Telavi
Samgurali Tskh 
27/11 22:00
FT 
 Dinamo Batumi
Spartaki Tskhinvali 
28/11 03:30
FT 
 Boca Juniors Gibraltar
Gibraltar United 
28/11 04:10
FT 
 Stjarnan
KR Reykjavik 
27/11 18:30
FT 
1 Corps Of Signals
Velsao Scc 
27/11 16:15
FT 
 Kanan Veng
Venghnuai 
27/11 22:00
FT 
 Pune City
Northeast United 
27/11 19:00
 
 Al Kahrabaa
Al Najaf 
27/11 19:00
 
 Al Karkh
Naft Al Junoob 
27/11 19:00
 
 Al Hussein Irbid
Al-Hudod 
27/11 18:30
FT 
 Ms Ironi Kuseife
Bnei Eilat 
27/11 20:00
 
 Ahva Kfar Manda
Maccabi Maalot Tarshina 
27/11 20:30
 
 Bnei Yeechalal Rehovot
Ironi Modiin 
27/11 20:30
FT 
 Maccabi Ironi Netivot
Beitar Ironi Kiryat Gat 
27/11 20:30
 
 Sc Beer Sheva
Maccabi Ironi Sderot 
27/11 21:30
 
1 Matera
Catania 
28/11 00:20
FT 
 Kazma
Al Jahra 
28/11 02:30
FT 
 Sc Heerenveen Womens
Rksv Achilles 29 Womens 
28/11 01:30
FT 
 Twente Enschede Am.
Emmen Reserves 
28/11 03:45
FT 
1 Dundela
Portadown FC 2
28/11 12:00
FT 
 Papua New Guinea Womens
Fiji Womens 
28/11 12:00
FT 
 New Zealand (w)
New Caledonia Womens 
27/11 22:00
 
 Shabab Alsamu
Markz Balata 
27/11 23:00
FT 
 Hilal Al Quds
Shabab Al Am Ari 
27/11 22:30
FT 
 Al Gharafa U23
Al Khor 2 
28/11 00:45
FT 
 Al Arabi Doha U23
Al Sadd Sc U23 
27/11 20:00
FT 
 Clinceni
Petrolul Ploiesti 
27/11 20:00
 
 Sibiryak Bratsk Futsal
Mfk Sinara Ekaterinburg Futsal 
27/11 20:05
FT 
 Al Kawkab
Al Qaisoma 
27/11 20:30
FT 
 Al Tai
Najran 
27/11 22:30
FT 
 Hajer
Al Khaleej Club 
28/11 03:45
FT 
 Cowdenbeath
Queens Park 
28/11 03:45
FT 
 Cowdenbeath
Queens Park 
28/11 03:45
FT 
 Annan Athletic
Montrose 
28/11 04:00
FT 
 Peterhead
Greenock Morton 
28/11 01:30
FT 
 Highlands Park
AmaZulu 
28/11 01:30
FT 
 Maritzburg United
Chippa United FC 
28/11 01:30
FT 
1 Polokwane City
Kaizer Chiefs FC 
27/11 14:35
 
 Thammasat University
North Bangko College 
27/11 14:40
FT 
 Rangsit University Jw
Bangkok Christian College 1
27/11 16:50
FT 
 Chulalongkorn University
Bangkok Thonburi University 
27/11 16:50
FT 
 Dhurakij Pundit University
Thonburi University 
27/11 21:00
FT 
 Ca River Plate Reserves
Danubio Reserves 
27/11 17:30
FT 
 Istiklol Fergana
Nurafshon 
27/11 16:00
FT 
 Agorc Bangalore
Young Challengers 
27/11 16:10
FT 
 Phitsanulok Province
Samut Songkhram Province 
27/11 18:00
FT 
 Bengaluru B
Ozone 
27/11 20:30
FT 
 Sparta Rotterdam Reserves
Nac Breda Reserve 
27/11 21:00
FT 
 Doncaster Reserve
Rotherham United (r) 
28/11 00:00
FT 
 Hacken
Degerfors IF 
28/11 00:50
FT 
 Na Hussein Dey
Diables Noirs