livescore - live soccer scores

LiveScore 16 Nov 2018

17/11 03:45
FT 
 Netherlands
France 
17/11 03:45
FT 
 Slovakia
Ukraine 
17/11 03:45
FT 
 Wales
Denmark 
17/11 03:45
FT 
 Cyprus
Bulgaria 
17/11 03:45
FT 
 Slovenia
Norway 
17/11 03:45
FT 
 Gibraltar
Armenia 
17/11 03:45
FT 
1 Liechtenstein
Macedonia 
17/11 01:00
FT 
 Valenciennes
Dunkerque 
17/11 01:00
FT 
 Iris Club de Croix
Paris Fc 
17/11 03:30
FT 
 Usr Sainte Rose
Cote Bleue 
17/11 08:00
AET 
 Golden Lion
Epinal 
90 minutes[2-2], 120 minutes[2-4]
16/11 20:30
FT 
 Laos
Myanmar 
16/11 20:30
FT 
 Vietnam
Malaysia 
16/11 17:00
FT 
 Russia U19
Cyprus U19 
16/11 17:00
FT 
 Montenegro U19
Latvia U19 2
16/11 15:10
FT 
 Mongolia
Hong Kong 
16/11 19:10
FT 
 Chinese Taipei
North Korea 
16/11 21:00
FT 
 South Sudan
Burundi 
17/11 00:00
FT 
 Egypt
Tunisia 
17/11 03:00
FT 
 Morocco
Cameroon 1
16/11 22:30
FT 
 Cameroon U23
Chad U23 
16/11 23:00
FT 
 Angola U23
Namibia U23 
17/11 02:00
FT 
 Burkina Faso U23
Niger U23 
16/11 22:30
FT 
 Cameroon U23
Chad U23 
16/11 23:00
FT 
 Angola U23
Namibia U23 
17/11 00:00
FT 
 Mozambique U23
Eswatini U23 
17/11 02:00
FT 
 Burkina Faso U23
Niger U23 
16/11 23:00
FT 
 Paradou Ac
Ca Bordj Bou Arreridj 
17/11 01:00
FT 
 Es Setif
Na Hussein Dey 
17/11 07:30
FT 
 Melbourne Victory Fc Am
Perth Glory Am 
17/11 07:30
FT 
 Central Coast Mariners Fc Am
Newcastle Jets Fc Youth 
16/11 16:30
FT 
 Melbourne City Womens
Melbourne Victory Womens 
16/11 16:30
FT 
 Melbourne City Womens
Melbourne Victory Womens 
17/11 02:00
FT 
 Stpolten Youth
Sv Schwechat 
17/11 02:00
FT 
 Sv Mattersburg Amateure
Sv Leobendorf 
17/11 02:00
FT 
 Trenkwalder Admira Youth
Team Wiener Linien 
17/11 02:30
FT 
 Karabakh Vienna
Fcm Traiskirchen 
17/11 03:30
FT 
 Oud Heverlee
St Gilloise 
17/11 06:30
FT 
 Atletico Clube Goianiense
Sao Bento 1
17/11 07:30
FT 
 Londrina (PR)
CRB (AL) 
17/11 06:00
FT 
 Mexico U20
El Salvador U20 
17/11 08:15
FT 
 Usa U20
Costa Rica U20 
17/11 06:00
FT 
 Grenada
French Saint Martin 
17/11 08:00
FT 
 Bermuda
El Salvador 
17/11 09:00
FT 
 Aruba
Montserrat 
17/11 10:00
FT 
 Belize
Puerto Rico 
17/11 00:00
FT 
 Dukla Praha
Teplice 
17/11 01:30
FT 
 Slavia Praha
Chrudim 
17/11 09:00
 
 Pottu Via Ho
Liga de Loja 
16/11 23:00
FT 
 Emelec Reserves
Independiente Del Valle Reserves 
16/11 23:00
FT 
 Delfin Sc Reserves
Guayaquil City Reserves 
17/11 01:00
FT 
 Macara Reserves
Universidad Catolica Del Ecuador Reserves 
16/11 21:00
FT 
 Leeds United U23
Birmingham U23 
17/11 03:00
FT 
 Sheffield Wed U23
Barnsley U23 
17/11 01:30
FT 
1 Sv Seligenporten
Spvgg Ansbach 
17/11 02:00
FT 
1 Sc Concordia Hamburg
Tsv Buchholz 08 
17/11 02:00
FT 
1 Eilenburg
Vfc Plauen 
17/11 02:00
FT 
 Brinkumer Sv
Sc Borgfeld 
17/11 02:30
FT 
 SC Victoria Hamburg
Hamburg Eimsbutteler Bc 
17/11 03:00
FT 
 Brunninghausen
Adams Sam Beek 1
17/11 04:15
FT 
 Racing Club Haitien
Valencia Leogane 1
17/11 04:15
FT 
 Cavalry
Arcahaie 
16/11 20:00
FT 
 Siofok
Vac-Dunakanyar 
16/11 23:00
FT 
 MTK Hungaria FC
Gyirmot Se 
16/11 16:30
FT 
 Aizawl
Chennai City 
16/11 18:40
 
 Sporting Clube de Goa
Guardian Angel 
16/11 21:30
FT 
 Mizoram Police
Electric Veng 
16/11 16:30
FT 
 Pss Sleman
Persita Tangerang 
16/11 16:30
FT 
 PSM Makassar
Persija Jakarta 
16/11 19:30
FT 
 Persela Lamongan
Arema Malang 
17/11 03:45
FT 
 Portlaoise Afc
Dunboyne Afc 
17/11 04:00
FT 
 Maynooth University Town
Tullamore Town 
16/11 17:45
FT 
 Bnei Majd Kurum
Alnada Nazareth 
16/11 17:45
FT 
 Beitar Ironi Kiryat Gat
Sc Maccabi Ashdod 
16/11 17:45
 
 Beitar Ironi Maale Adumim
Ms Hapoel Yeroham 
16/11 18:00
 
 Ironi Rishon Lezion
MS Tseirey Taybe 
16/11 18:00
FT 
 Maccabi Ironi Sderot
Dimona 
16/11 18:00
 
 SC Cpa Tel Aviv
Hapoel Ihud Bnei Gat 
16/11 18:15
 
 Shimshon Tel Aviv
Maccabi Ironi Amishav Petah Tikva 
16/11 18:30
FT 
 Hapoel Hod Hasharon
Hapoel Ortodoxim Jaffa 
16/11 18:30
FT 
 Bnei Yeechalal Rehovot
Ms Ironi Kuseife 
16/11 19:00
 
 Ironi Beit Dagan
Hapoel Kiryat Ono 
16/11 19:00
 
 Ironi Modiin
Sc Shicun Hamizrah 
16/11 19:30
 
 Ironi Or Yehuda
Beitar Petah Tikva 
16/11 20:00
FT 
 Maccabi Tamra
Maccabi Bnei Nahaf Qasem 
16/11 20:00
FT 
 Beitar Ramat Gan
Shimshon Bnei Tayibe 
16/11 17:45
FT 
 Hapoel Bnei Zalfa
Moadon Sport Tira 
16/11 18:00
FT 
 AS Nordia Jerusalem
Hapoel Holon Yaniv 
16/11 18:30
 
 Ironi Tiberias
Hapoel Herzliya 
16/11 18:30
 
1 Maccabi Kiryat Gat
Maccabi Kabilio Jaffa 
16/11 19:00
 
 Hapoel Migdal Haemek
Hapoel Umm Al Fahm 1
16/11 19:00
FT 
 Maccabi Tzur Shalom
Ironi Nesher 
16/11 19:15
FT 
 Hapoel Kafr Kanna
Maccabi Ironi Kiryat Ata 
16/11 19:15
 
1 Hapoel Azor
Beitar Kfar Saba Shlomi 
16/11 19:15
 
 Maccabi Shaarayim
Kfar Kasem 1
16/11 19:30
FT 
 Shimshon Kafr Qasim
Hapoel Bikat Hayarden 1
16/11 19:30
FT 
1 Maccabi Herzliya
Hakoah Amidar Ramat Gan FC 
16/11 20:15
FT 
 Hapoel Shfaram
Hapoel Kaukab 
16/11 18:00
FT 
 Pescara Youth
Sassuolo Calcio Youth 
16/11 18:10
FT 
 Fugador Sumida Futsal
Fuchu Athletic Futsal 
17/11 12:00
FT 
 Fujieda Myfc
Kagoshima United 
16/11 17:00
FT 
 Tarlan Shymkent
Irtysh Pavlodar 
17/11 05:45
FT 
 Cruz Azul Womens
Veracruz Womens 
17/11 06:00
FT 
 Club Necaxa Womens
Atlas Womens 
17/11 11:00
FT 
 Monterrey Womens
Santos Laguna Womens 
17/11 00:00
FT 
1 Unam Pumas Ii
Intel Paja 1
17/11 05:00
FT 
 Cd Nuevo Chimalhuacan
Sahuayo 
17/11 07:00
FT 
 Ocelotes De La Unach
Dorados B 
17/11 08:00
FT 
 Estudiantes Tecos
Alacranes de Durango 1
17/11 10:30
FT 
 Ua De Chihuahua
Correcaminos 2 
17/11 11:00
FT 
 Murcielagos
Tepatitlan De Morelos 
17/11 11:00
FT 
 Coras De Nayarit
Gavilanes Matamoros 
17/11 02:30
FT 
 Rksv Achilles 29 Womens
Twente Enschede Womens 
17/11 02:30
FT 
 Ado Den Haag Womens
Zwolle Womens 
17/11 07:00
FT 
 Tasman United U20
Wellington Phoenix U20 
17/11 09:00
FT 
 Auckland City U20
Canterbury United U20 
17/11 09:00
FT 
 Team Wellington U20
Hawkes Bay United U20 
17/11 09:20
FT 
 Waitakere United U20
Southern United U20 
16/11 23:00
FT 
 Portimonense U23
Sporting Braga U23 
16/11 21:00
FT 
 Al-Sailiya
Al-Sadd 
16/11 23:10
FT 
 Al Rayyan
Al Shahaniya 
16/11 23:10
FT 
 Al Khor SC
Al-Ahli Doha 1
16/11 20:00
FT 
 Steaua Bucuresti 2
Sportul Chiscani 
16/11 20:00
FT 
 Astra Giurgiu Ii
Pucioasa 
16/11 20:00
FT 
 Metalurgistul Cugir
Acs Dumbravita 
16/11 20:00
FT 
 Cs Municipal Lugoj
Cetate Deva 
16/11 20:00
FT 
 Botosani 2
Csm Ramnicu Sarat 
16/11 20:00
FT 
 Unirea Alba Iulia
Industria Galda 
16/11 20:00
FT 
 ACS Foresta Suceava
Ceahlaul Piatra Neamt 
16/11 20:00
FT 
1 Gaz Metan Medias Ii
Acs Olimpic Cetate Rasnov 
16/11 20:00
FT 
 Ghiroda Si Giarmata Vii
National Sebis 
16/11 20:00
FT 
 Inainte Modelu
Agricola Borcea 
16/11 20:00
FT 
1 Odorheiu Secuiesc
Mse Targu Mures 
16/11 20:00
FT 
 Gloria Popesti-leordeni
Medgidia 
16/11 20:00
FT 
 Unirea Dej
Acs Unu Fotbal Club Gloria 
16/11 20:00
FT 
 Viitorul Domnesti
Sr Brasov 
16/11 20:00
FT 
 Cs Universitatea Craiova B
Voin Tate Numa Glenn 
16/11 20:00
FT 
 Dobrogea Tulcea
Cs Faurei 1
16/11 20:05
FT 
 Al Draih
Al taqdom 
16/11 20:05
FT 
 Al Riyadh
Al Akhdoud 
16/11 20:15
FT 
 Al Arabi Ksa
Afief 
16/11 20:30
FT 
 Wajj
Al Watani 1
17/11 03:45
FT 
 Queens Park
Connahs Quay Nomads 
17/11 03:45
FT 
 East Stirlingshire
Edinburgh University 
17/11 01:00
FT 
 Pikine
Casamance 
16/11 22:00
FT 
1 Sport Podbrezova
Spartak Trnava 
17/11 03:30
FT 
 Xota Navarra Futsal
Vaidepenas Futsal 
17/11 04:00
FT 
 Las Palmas
Granada 
16/11 20:40
FT 
 Al Oruba Uae
Hatta 1
16/11 20:40
FT 
 Masafi
Al Taawon 
16/11 23:15
FT 
 Al Thaid
Dubba Al-Husun 
16/11 20:40
FT 
 Hatta Dubai Reserves
Al Bataeh U21 
16/11 20:40
FT 
1 Khor Fakkan U21
Al Arabi Umm Al Quwain U21 
16/11 21:00
FT 
 Ca Cerro Reserve
Atletico Fenix Reserves Rur 
17/11 01:00
FT 
 Japan Womens U17
South Africa Womens U17 
17/11 03:00
FT 
 Finland womens U17
Ghana Womens U17 
17/11 04:00
FT 
 Mexico Womens U17
Brazil Womens U17 
17/11 06:00
FT 
 Uruguay Womens U17
New Zealand Womens U17 
16/11 15:20
FT 
 Phoenix Asc
Remo Stars 
16/11 16:00
FT 
 Dyes
Rwf 
16/11 17:00
FT 
 Botev Plovdiv
Botev Galabovo 
16/11 17:30
FT 
 Lobi Stars
Cynosure 
16/11 18:00
FT 
 GKS Katowice
Gornik Zabrze 
16/11 18:00
FT 
 Balmazujvaros
Diosgyor 
16/11 18:00
FT 
 Szombathelyi Haladas
Mte Mosonmagyarovar 
16/11 18:00
FT 
1 Italy U19
Hungary U19 1
16/11 18:30
FT 
 Japan
Venezuela 
16/11 19:00
 
 Croatia U20
Belarus U20 
16/11 19:00
FT 
 Italy U19
Czech U18 
16/11 19:05
FT 
 Zaglebie Sosnowiec
Wisla Krakow 
16/11 20:00
FT 
1 Serbia U21
FYR Macedonia U21 2
16/11 20:10
FT 
 Stal Mielec
Korona Kielce 
16/11 21:00
FT 
1 Ukraine U21
Georgia U21 1
16/11 21:00
FT 
 MSV Duisburg
VfL Osnabruck 
16/11 21:00
FT 
 Sturm Graz
SV Ried 
16/11 21:00
FT 
 France U20
Switzerland U21 
16/11 21:00
FT 
 SC Wiener Neustadt
Wolfsberger AC 
16/11 21:00
FT 
 Eintr. Braunschweig
1. Magdeburg 
16/11 21:00
FT 
 Palestine
Pakistan 
16/11 21:30
FT 
 AEP Paphos
Ufa 
16/11 21:30
FT 
 Vaduz
St. Gallen 
16/11 21:30
FT 
 Rheindorf Altach
Wacker Innsbruck Amateure 
16/11 22:00
 
 SV Wehen Wiesbaden
VfR Wormatia Worms 
16/11 22:00
FT 
 Anorthosis Famagusta FC
PAEEK Keryneias 
16/11 22:25
FT 
 United Arab Emirates
Bolivia 
16/11 22:30
FT 
 Oman
Syria 
16/11 22:30
FT 
 Munchen 1860
Ingolstadt 04 
16/11 23:00
FT 
 Botev Vratsa
Kariana Erden 
16/11 23:05
FT 
 ZNK Osijek
Zalaegerszegi TE 
16/11 23:25
FT 
 Ebedei
Mfm 
16/11 23:30
FT 
 Zapresic
Krsko Posavlje 
17/11 00:00
FT 
 Greece U21
Austria U21 
17/11 00:30
FT 
 Saudi Arabia
Yemen 
17/11 01:00
FT 
 Poland U21
Portugal U21 
17/11 01:00
FT 
 Portugal U20
Slovakia U21 
17/11 01:00
FT 
 Sportfreunde Lotte
Borussia Dortmund 
17/11 01:30
FT 
 Sturm Graz Amateur
Kac 1909 
17/11 01:30
FT 
 Bolivia U20
Peru U20 
17/11 01:30
FT 
 AEL Limassol
Caramba/dinamo Riga 
17/11 01:30
FT 
 DAC Dunajska Streda
Sepsi 
17/11 02:00
FT 
 Albania U21
Malta U21 
17/11 02:00
FT 
 Spvgg Neu Isenburg
Hessen Dreieich 
17/11 03:00
FT 
 Germany U21
Netherlands U21 
17/11 04:00
FT 
 Brazil
Uruguay 
17/11 04:30
FT 
 Venezuela U20
Ecuador U20 
17/11 08:00
FT 
 Argentina
Mexico 
17/11 08:15
FT 
 Chile
Costa Rica 
17/11 10:00
FT 
 Honduras
Panama