livescore - live soccer scores

LiveScore 07 Nov 2018

08/11 01:55
FT 
1 CSKA Moscow
AS Roma 
08/11 01:55
FT 
 Valencia
Young Boys 1
08/11 04:00
FT 
 Bayern Munich
AEK Athens 
08/11 04:00
FT 
 Benfica
Ajax Amsterdam 
08/11 04:00
FT 
 Lyon
Hoffenheim 1
08/11 04:00
FT 
 Manchester City
Shakhtar Donetsk 
08/11 04:00
FT 
 Viktoria Plzen
Real Madrid 
08/11 04:00
FT 
 Juventus
Manchester United 
08/11 07:45
FT 
 Atletico Paranaense
Fluminense 
07/11 13:00
FT 
 Astana U19
Dinamo Zagreb U19 1
07/11 19:00
FT 
 CSKA Moscow U19
AS Roma U19 
07/11 20:00
FT 
1 Viktoria Plzen U19
Real Madrid U19 1
07/11 21:00
FT 
 Bayern Munich U19
Aek Athens U19 
07/11 21:00
FT 
 Lyon U19
Hoffenheim U19 
07/11 21:00
FT 
 Valencia U19
Young Boys U19 
07/11 21:00
FT 
 Gilan Gabala U19
Hertha Bsc Berlin U19 
07/11 23:00
FT 
 Benfica U19
Ajax Amsterdam U19 
07/11 23:00
FT 
 Manchester City U19
Shakhtar Donetsk U19 
07/11 23:00
FT 
 Juventus U19
Manchester United U19 
07/11 23:00
FT 
 Altinordu U19
Montpellier U19 
07/11 23:00
FT 
 Sk Sigma Olomouc u19
Maccabi Tel Aviv U19 
07/11 23:00
FT 
 Paok Saloniki U19
Dinamo Minsk U19 
08/11 01:00
FT 
 Elfsborg U19
Chelsea U19 
08/11 01:30
FT 
 Midtjylland U19
Hamilton U20 
07/11 21:00
FT 
 Kastrioti Kruje
Partizani Tirana 
07/11 21:00
FT 
 Kamza
Teuta Durres 
07/11 21:00
FT 
 KF Laci
Skenderbeu Korca 
08/11 00:00
FT 
 Flamurtari
Luftetari Gjirokaster 
07/11 22:00
FT 
 Jsm Skikda
Mc Saida 
07/11 22:00
FT 
 Mc Magra
Usm Annaba 
07/11 17:45
FT 
 Nc Magra U21
Usm Annaba U21 
08/11 07:15
FT 
 Independiente
San Martin Tucuman 
07/11 21:00
FT 
 Chacarita Juniors Reserves
Almagro Reserves 
07/11 21:00
FT 
 Nueva Chicago Reserves
Platense Reserves 
07/11 22:00
FT 
 Argentino Quilmes Reserves
Victoriano Arenas Reserves 
08/11 01:00
FT 
1 Cs Dock Sud Reserves
Deportivo Armenio Reserves 
08/11 01:50
FT 
 Csyd Juventud Unida Gualeguaychu
Atletico Parana 
08/11 04:00
FT 
 Huracan Las Heras
Deportivo Maipu 
08/11 04:30
FT 
 Independiente Neuquen
Ferrol Carril Oeste 
08/11 05:00
FT 
 Defensores Pronunciamiento
Deportivo Camioneros 1
08/11 07:00
FT 
 Villa Mitre
Alvarado Mar Del Plata 
08/11 07:30
FT 
 Defensores Belgrano Villa Ramallo
Sportivo Las Parejas 
08/11 08:00
 
 Boca Unidos
San Jorge Tucuman 
08/11 08:00
FT 
 Sportivo Belgrano
San Lorenzo Alem 
08/11 08:15
FT 
 Estudiantes De San Luis
Estudiantes Rio Cuarto 
08/11 08:30
 
 Chaco For Ever
Crucero del Norte 
08/11 08:30
FT 
1 Union Sunchales
Gimnasia C Uruguay 
07/11 18:00
FT 
 Alashkert
Artsakh 
07/11 22:00
FT 
 Gandzasar Kapan
Avan Academy 
08/11 01:00
FT 
 Al-Nasr Riyadh
Mc Alger 1
07/11 23:00
 
 Al Ittifaq
Isa Town 
90min [2-2], Penalty [3-4], Isa Town win
07/11 23:00
FT 
 Al Tadhmon
Al Ittihad Bhr 1
08/11 05:00
FT 
 Santiago Wanderers
Huadiwei Sub 
08/11 07:15
FT 
1 Cd Santiago Morning
Cobresal 
07/11 15:00
FT 
 Shaanxi Changan Athletic
Meizhou Meixian Techand 
07/11 19:35
FT 
 Guangzhou R&F
Hebei Hx Xingfu 
07/11 19:35
FT 
1 Changchun YaTai
Tianjin Quanjian 
07/11 19:35
FT 
 Chongqing Lifan
Guangzhou Evergrande 1
07/11 19:35
FT 
 HeNan JianYe
Guizhou Hengfeng 
07/11 19:35
FT 
 Shanghai SIPG
Beijing Renhe 
07/11 19:35
FT 
 Tianjin Teda
Dalian Yifang 
07/11 19:35
FT 
 Beijing Guoan
ShenHua SVA FC 1
07/11 19:35
FT 
 Shandong Luneng
Jiangsu Sainty 
08/11 08:30
FT 
 Deportes Tolima
Deportiva Once Caldas 1
08/11 01:45
FT 
 Dominican Republic U20
Saint Maarten U20 
08/11 01:45
FT 
 Turks Caicos Islands U20
Bermuda U20 
08/11 04:00
FT 
 Puerto Rico U20
US Virgin Islands 
08/11 04:00
FT 
 Belize U20
Honduras U20 
08/11 06:30
FT 
 Haiti U20
Barbados U20 
08/11 06:30
FT 
 Cuba U20
Antigua Barbuda U20 
08/11 08:45
FT 
 Trinidad Tobago U20
Suriname U20 
08/11 09:00
FT 
 Usa U20
St Vincent The Grenadine U20 
08/11 04:00
FT 
 AD Carmelita
Perez Zeledon 
08/11 05:05
FT 
 Limon
Guadalupe 
08/11 10:00
FT 
1 Cartagines Deportiva SA
Santos De Guapiles 
08/11 10:00
FT 
1 Ad San Carlos
Herediano 
08/11 10:05
FT 
 Alajuelense
Universidad de Costa Rica 
07/11 20:30
FT 
 Jadran Porec
Udarnik Kurilovec 
07/11 21:00
FT 
 NK Junak
Primorac 
07/11 23:00
FT 
 Marila Pribram
Bohemians 1905 
08/11 02:00
AET 
1 Sonderjyske
Esbjerg FB 
90min [1-1], 120min [1-2], Esbjerg FB win
07/11 22:30
 
 Brondby U17
Aarhus Agf U17 
08/11 01:30
 
 Aarhus 1900 Womens
If Lyseng Womens 
08/11 01:30
 
 Skovlunde If B Womens
Osterbro If Womans 
07/11 20:00
 
 Brondby U19
Aarhus Agf U19 
08/11 01:30
FT 
 El Ismaily
Wadi Degla SC 
08/11 05:15
FT 
 Cd Pasaquina
Isidro Metapan 
08/11 05:15
FT 
 Aguila
Alianza San Salvador 
08/11 08:30
 
 Cd Chalatenango
Cd Audaz 
08/11 09:00
FT 
 Sonsonate
Jocoro 
08/11 09:00
FT 
 CD FAS
Santa Tecla 
08/11 09:00
FT 
 Luis Angel Firpo
Municipal Limeno 
08/11 03:00
FT 
 Burton Albion
Middlesbrough U21 
08/11 03:00
FT 
 Forest Green Rovers
Arsenal U21 
08/11 03:45
AET 
 Rochdale
Leicester City U21 
90min [2-2], Penalty [3-4], Leicester City U21 win
08/11 03:45
FT 
 Kingstonian
Tonbridge Angels 
07/11 18:00
AET 
 Gagra
Dinamo Tbilisi 
90min [0-0], 120min [1-0], Gagra win
07/11 18:00
FT 
 Telavi
Torpedo Kutaisi 
08/11 02:00
FT 
 Siquinala
CD Malacateco 1
08/11 02:30
FT 
 CSD Municipal
Deportivo Sanarate 
08/11 05:30
FT 
1 Antigua Gfc
Club Comunicaciones 
08/11 06:00
FT 
 Guastatoya
CD Puerto de Iztapa 
08/11 10:00
FT 
 Deportivo Petapa
Xelaju MC 1
08/11 09:00
FT 
 Real Espana
Platense 
07/11 18:30
 
 Bc Glory Sky Reserves
Wofoo Tai Po R 
07/11 18:30
 
 Kitchee R
Lee Man Reserves 
07/11 18:30
 
 Yuen Long Reserve
Eastern (r) 
07/11 20:30
FT 
 Southern District Reserve
Guangzhou Rf U19 
07/11 20:40
FT 
 Sun Pegasus Reserve
Hoi King Reserves 
07/11 20:30
FT 
 Monori Se
Budaorsi Sc 
07/11 20:30
FT 
 Duna Tisza
Budafoki Mte 
08/11 02:00
FT 
 ETO Gyori FC
Soroksar 
08/11 02:00
FT 
 Siofok
Kazincbarcika 
08/11 02:00
FT 
 Nyiregyhaza
Vac-Dunakanyar 
08/11 02:00
FT 
 Bekescsaba
Dorogi 
08/11 02:00
FT 
 Csakvari Tk
Gyirmot Se 1
08/11 02:00
FT 
 Kaposvar
Balmazujvaros 
08/11 02:00
FT 
 Vasas
Mte Mosonmagyarovar 
08/11 02:00
FT 
 Zalaegerszegi TE
Cegled 
07/11 18:10
 
1 Budapest Honved U19
Illes Akademia Haladas U19 
07/11 20:00
FT 
 Diosgyor Vtk U19
Gyori Eto Fc U19 
07/11 22:00
 
 Ferencvarosi Tc U19
Puskas Akademia Fehervar U19 
07/11 16:30
FT 
 Aizawl
Neroca 
07/11 15:30
FT 
 Persipura Jayapura U19
Pusamania Borneo U19 
07/11 16:00
FT 
 Persebaya Surabaya U19
Psm Makassar U19 
07/11 16:00
FT 
 Persija Jakarta U19
Persib Bandung U19 
08/11 03:45
 
1 Mochtas
Cherry Orchard 
08/11 03:45
FT 
 Edenderry Town
UC Dublin UCD 
07/11 20:30
FT 
 Beitar Givat Zeev Shabi
Dimona 
07/11 21:30
 
 Genoa U20
Cremonese Youth 
08/11 01:00
FT 
 Arezzo
Pro Vercelli 
08/11 03:30
FT 
1 Novara
Asd Albissola 1
08/11 03:30
FT 
 Robur Siena Ssd
Pisa 
08/11 03:30
FT 
 Alma Juventus Fano
Ternana 
08/11 03:30
FT 
 Catania
Us Siracusa 
08/11 08:00
 
 Siti Worley Garden J
Humble Lions 
08/11 08:00
 
 Harbour View
Cavalier 
07/11 18:00
 
 Cheonan City
Gimhae City 
07/11 20:30
FT 
 Kf Feronikeli
Kf Prishtina 1
07/11 20:00
FT 
1 FK Shkendija 79
Pobeda Prilep 
07/11 20:00
FT 
 Sileks
Belasica Strumica 
07/11 20:00
FT 
 Academy Pandev
Korab Debar 
07/11 20:00
FT 
 Makedonija Gjorce Petrov
Rabotnicki Skopje 
07/11 20:30
FT 
 OFK Petrovac
Zeta 
07/11 20:30
FT 
 FK Buducnost Podgorica
Mladost Ljeskopolje 
07/11 20:30
FT 
 Mornar
Lovcen Cetinje 
07/11 22:00
FT 
 FK Sutjeska Niksic
Ofk Igalo 
07/11 22:00
FT 
 Wydad Fes
Union Sportive Sidi Kacem 
08/11 01:00
FT 
 IRT Itihad de Tanger
RCA Raja Casablanca Atlhletic 
08/11 08:00
FT 
 Walter Ferretti
Juventus Managua 
08/11 09:00
FT 
 Real Madriz
Diriangen 
08/11 03:45
 
 Glentoran Reserves
Cliftonville Reserves 
08/11 03:45
FT 
 Crusaders Reserves
Newry City Reserves 
07/11 23:00
FT 
 Ahli Al Khalil
Wadi Al Nes 
07/11 23:00
FT 
 Markaz Tulkarm
Shbab Alkhaleel 1
08/11 03:00
AET 
 Resistencia Sc
Sol De America 1
90min [0-0], Penalty [5-4], Resistencia Sc win
08/11 06:15
FT 
 Olimpia Asuncion
Libertad Asuncion 
07/11 19:05
FT 
 Sportivo Luqueno Reserve
3 De Febrero Reserve 
08/11 03:00
 
 Club General Diaz Reserves
Nacional Asuncion Reserve 
08/11 04:00
FT 
1 Deportivo Santani Reserves
Olimpia Asuncion Reserves 1
08/11 00:00
 
 Academia Deportiva Cantolao
Comerciantes Unidos 
08/11 02:15
FT 
 Em Deportivo Binacional
Sport Boys 
08/11 04:30
FT 
 Inti Gas Deportes
Alianza Lima 
08/11 09:00
FT 
1 Sport Huancayo
Sporting Cristal 
07/11 21:30
FT 
 Academia Deportiva Cantolao Reserves
Comerciantes Unidos Reserves 
07/11 23:50
FT 
 Deportivo Binacional Reserves
Sport Boys Reserves 
08/11 01:45
FT 
 Ayacucho Reserves
Alianza Lima Reserves 
08/11 06:30
FT 
 Sport Huancayo Reserves
Sporting Cristal Reserves 
08/11 01:00
FT 
 Lech Ii Poznan
Gornik Konin 
07/11 20:00
 
 Cwks Resovia Rzeszow
Lechia Gdansk 
07/11 20:00
 
 Kp Starogard Gdanski
Puszcza Niepolomice 
08/11 01:00
 
 Wigry Suwalki
Olsztyn OKS 1945 
07/11 23:00
FT 
 Cesarense
CF Uniao Madeira 
07/11 22:30
 
 Al-Shamal
Al Muaidar Club 
08/11 00:45
 
 Al-Wakra
Al Mesaimeer Club 1
08/11 00:00
FT 
 Urozhay Krasnodar
Krasnodar 3 
07/11 21:30
 
 Gicumbi
Amagaju 1
07/11 22:10
 
 Sunrise
Kiyovu 
08/11 03:45
FT 
 Cailungo
Entai Ravi Tucci 
08/11 03:45
FT 
1 Tre Fiori
Fiorentino 1
07/11 20:15
FT 
 Al Mojzel
Al Ansar 
07/11 20:30
FT 
 Al Orubah
Abha 
07/11 20:40
FT 
 Al Jabalain
Al Ameade 
07/11 22:35
FT 
 Al Nahdha
Al Kawkab 
07/11 22:35
FT 
 Al Adalh
Al Shoalah 
08/11 03:45
 
 Fort William
Clachnacuddin 
07/11 23:30
FT 
 Koroska Dravograd
Zrece 
07/11 18:00
 
 Nitra U19
Mfk Zemplin Michalovce U19 
07/11 22:10
FT 
 Domzale
Gorica 
07/11 19:00
FT 
 Domzale U19
Noga Triglav U19 
07/11 21:00
FT 
 Krsko U19
Maribor U19 
07/11 21:00
FT 
 Nd Ilirija U19
Bravo U19 
07/11 21:00
FT 
 Olimpija Ljubljana U19
Drava Ptuj U19 
08/11 01:30
FT 
 Kaizer Chiefs FC
Black Leopards 
08/11 01:30
FT 
 Mamelodi Sundowns
Free State Stars 1
07/11 12:30
FT 
 Malaysia Futsal
Myanmar Futsal 
07/11 15:00
FT 
 Indonesia Futsal
Cambodia Futsal 
07/11 19:00
 
 Brunei Futsal
East Timor Futsal 
08/11 02:00
FT 
 Espanyol B
Reus Deportiu 
08/11 02:30
AET 
 EC Granollers
Vilafranca 
90min [1-1], Penalty [1-4], Vilafranca win
08/11 03:00
FT 
 Sant Andreu
Barcelona B 
07/11 18:00
FT 
 Saunders Sc
Matara City Sc 
07/11 18:15
FT 
 Java Lane Sc
Renown Sc 
07/11 20:00
 
 Al ittihad SYR
Al Taleiah 1
07/11 23:00
 
 Al-Karamah
Al-Jaish Damascus 
08/11 00:00
FT 
 Teshrin Sc
Al Herafyeen 
07/11 17:00
FT 
 Esteghlal Dushanbe
Cska Pamir Dushanbe 
07/11 21:00
 
 Cs Paulesti
Vipers 
07/11 21:30
FT 
 Uganda Police
Tooro United 
07/11 21:30
FT 
 Ma Lu
Onduparaka 
07/11 21:30
FT 
 Paidha Black Angels
Mbarara City 
07/11 21:00
FT 
 Wanderers Reserve
Liverpool Montevideo Reserve 
07/11 22:00
FT 
 Progreso Reserves
Atenas Reserves 
08/11 04:00
FT 
 Deportivo La Guaira
Zamora Barinas 1
08/11 07:00
FT 
 Deportivo Tachira
Estudiantes Merida 1
07/11 17:00
FT 
 Hue U21
TT Hanoi U21 
07/11 19:30
FT 
 Becamex Binh Duong U21
Dak Lak U21 
07/11 21:30
FT 
 United Arab Emirates Beach Soccer
Spain Beach Soccer 
07/11 22:45
FT 
 Russia Beach Soccer
Usa Beach Soccer 
08/11 00:00
FT 
 Tahiti Beach Soccer
Iran Beach Soccer 
07/11 16:00
FT 
 Persema Malang
Pskc Cimahi 
07/11 16:00
FT 
 Bufc
Rs Sports Club 
07/11 21:00
FT 
 Kenya Womens
Ghana Womens 
07/11 21:00
FT 
 Sloga Tojsici
Sloboda Uzice Sevojno 
07/11 22:00
FT 
 Belgium Womens U19
Sweden Womens U19 
08/11 00:00
FT 
 FK Zalgiris Vilnius
Kauno Zalgiris 
08/11 00:00
FT 
1 Stumbras
Trakai 
08/11 02:00
FT 
 Suduva
Atlantas Klaipeda 
08/11 02:00
FT 
 Netherlands Womens U19
Usa Womens U19 
08/11 02:30
FT 
 CD Barco
SD Ponferradina 
08/11 02:30
FT 
 Cd Roda
Teruel 
08/11 03:45
FT 
 Corby Town
Brackley Town 
08/11 04:00
FT 
 Olo Tarra
Tenerife