livescore - live soccer scores

LiveScore 05 Nov 2018

06/11 04:00
FT 
 Huddersfield Town
Fulham 
06/11 04:00
FT 
 Espanyol
Athletic Bilbao 
06/11 03:00
FT 
 Rio Ave
CD Nacional 
06/11 05:15
FT 
 Chaves
Aves 
05/11 19:00
FT 
 Gazovik Orenburg
Rubin Kazan 1
05/11 21:30
FT 
 Ufa
Krylya Sovetov Samara 
06/11 00:00
FT 
 Anzhi
Yenisey Krasnoyarsk 
05/11 23:00
FT 
 Ca Bordj Bou Arreridj
Es Setif 
05/11 23:00
FT 
 Na Hussein Dey
Om Medea 
05/11 18:00
 
 Na Hussein Dey U21
Olympique Medea U21 
05/11 18:25
FT 
 Ca Bordj Bou Arreridj U21
Es Setif U21 
06/11 02:30
FT 
 Central Cordoba De Rosario
El Porvenir 
06/11 02:30
FT 
 Almagro
Guillermo Brown 
06/11 02:30
FT 
 Arsenal de Sarandi
Quilmes 
06/11 07:00
FT 
 Santa Marina Tandil
Chacarita Juniors 
06/11 08:05
FT 
 Agropecuario De Carlos Casares
Sarmiento Junin 1
06/11 02:30
FT 
 Argentino De Rosario
Claypole 1
06/11 06:00
FT 
 Defensa Y Justicia
Velez Sarsfield 
06/11 08:00
FT 
 Lanus
CA Huracan 
05/11 21:00
FT 
 Godoy Cruz Reserves
Atletico Tucuman Reserve 
06/11 01:00
FT 
 Racing Club Reserves
Newells Reserves 
05/11 19:00
 
 Alashkert B Martuni
Junior Sevan 
05/11 19:00
FT 
 Banants C
Pyunik B 
05/11 19:00
FT 
 Erebuni
Ararat Yerevan 2 
05/11 19:00
FT 
 Ararat Armenia B
Banants B 
05/11 19:00
FT 
 Lokomotiv Yerevan
Gandzasar Kapan B 1
05/11 19:00
FT 
 Shirak Gjumri B
Yerevan 
05/11 17:15
FT 
 Brothers Union
Saif Sporting Club 
05/11 19:15
FT 
 Sheikh Russel KC
Abahani Limited 
05/11 20:00
FT 
 Vigvam Smolevichy
Gomel 1
06/11 02:30
FT 
 Excelsior Mouscron U21
Red Star Waasland Beveren U21 
06/11 02:30
FT 
1 Royal Charleroi U21
Kortrijk U21 
06/11 02:30
FT 
 Genk U21
Cercle Brugge U21 
06/11 02:30
FT 
1 Kv Oostende U21
Standard Liege U21 
06/11 02:30
FT 
 Zulte Waregem U21
As Eupen U21 
06/11 02:40
FT 
 Lokeren U21
St Truidense Vv U21 
06/11 01:00
FT 
 Sao Paulo U23
Coritiba U23 
06/11 06:00
FT 
 Sport Recife
Ceara 
06/11 06:00
FT 
 Goias
Sampaio Correa (MA) 
05/11 23:30
FT 
 Beroe
Slavia Sofia 
05/11 20:30
FT 
 Ludogorets Razgrad Ii
Strumska Slava 
06/11 07:00
FT 
 Atletico Nacional
La Equidad 
06/11 08:30
FT 
 Alianza Petrolera
Atletico Junior Barranquilla 
06/11 04:15
FT 
 Real Cartagena
Cucuta 
06/11 08:30
FT 
1 Cortulua
Llaneros de Guanare 1
05/11 23:30
FT 
 Belize U20
Saint Maarten U20 
06/11 01:45
FT 
2 Antigua Barbuda U20
Dominican Republic U20 
06/11 01:45
FT 
 Saint Lucia U20
Barbados U20 
06/11 04:00
FT 
 St Vincent The Grenadine U20
Us Virgin Islands U20 
06/11 04:00
FT 
 Suriname U20
Puerto Rico U20 
06/11 06:30
FT 
 Costa Rica U20
Haiti U20 
06/11 08:45
FT 
 Honduras U20
Cuba U20 
06/11 08:45
FT 
 Usa U20
Trinidad Tobago U20 
06/11 01:00
FT 
 Zapresic
Slaven Belupo Koprivnica 1
06/11 03:00
FT 
 NK Rijeka
Rudes 
05/11 21:00
FT 
 Osijek Ii
Zadar 
06/11 01:00
FT 
 Nea Salamis
Doxa Katokopias 
05/11 20:00
FT 
 Bohemians 1905 U21
Ceske Budejovice U21 
05/11 20:00
FT 
 Marila Pribram U21
Slavia Praha U21 
05/11 21:00
FT 
 Fotbal Trinec U21
Mfk Karvina U21 
05/11 21:30
FT 
 Brno U21
Sigma Olomouc U21 
06/11 01:00
FT 
 Slovan Liberec
Mlada Boleslav 
05/11 21:00
FT 
 Brondby Reserve
Nordsjaelland Reserve 
06/11 00:00
FT 
 Silkeborg If Reserve
Viborg Reserve 
06/11 02:00
FT 
 Vejle
Horsens 
06/11 08:15
FT 
 Liga Dep. Universitaria Quito
Guayaquil City 
06/11 01:00
FT 
 El Zamalek
Haras El Hedoud 
06/11 03:45
FT 
 Chelmsford City
Chippenham Town 
05/11 21:00
FT 
 Crewe Alexandra U23
Leeds United U23 
05/11 21:00
FT 
 Charlton Athletic U23
Bristol City U23 
05/11 21:00
FT 
 Crystal Palace U23
Millwall U23 
05/11 21:00
FT 
 Queens Park Rangers U23
Coventry U23 
05/11 21:00
FT 
 Ipswich U23
Cardiff City U23 
05/11 22:00
FT 
 Burnley U23
Barnsley U23 1
06/11 03:00
FT 
 Bolton Wanderers U23
Sheffield Wed U23 
06/11 03:00
FT 
 Colchester United U23
Watford U23 
06/11 03:45
FT 
 Metz
Auxerre 
06/11 02:00
FT 
 VfL Osnabruck
Uerdingen 1
06/11 03:30
FT 
 Hamburger
Koln 
06/11 01:30
FT 
 Asteras Tripolis
Xanthi 
05/11 21:00
FT 
 Panahaiki-2005
Athletic Union Of Sparta 
05/11 19:30
FT 
 AIFF XI
Shillong Lajong FC 
05/11 22:00
FT 
 Kerala Blasters
Bengaluru 
05/11 17:00
 
 Persiraja Aceh
Persita Tangerang 
05/11 19:30
FT 
 Barito Putera
PS Tni 
05/11 19:30
FT 
 Mashin Sazi
Esteghlal Tehran 
06/11 01:00
FT 
 Hapoel Ashkelon
Hapoel Bnei Lod 1
06/11 01:00
FT 
 Hapoel Petah Tikva
Hapoel Acco 
06/11 01:00
FT 
 Ironi Ramat Hasharon
Hapoel Ramat Gan FC 
06/11 03:00
FT 
 Maccabi Haifa
Beitar Jerusalem 
05/11 20:00
 
 Hapoel Azor
Kfar Kasem 
05/11 22:00
FT 
 Udinese Youth
Torino U19 
06/11 03:45
FT 
 Juventus U23
Piacenza 
06/11 03:30
FT 
 Triestina
Giana 
06/11 03:30
FT 
 Rende
Reggina 
06/11 04:00
FT 
 Pescara
Lecce 2
05/11 23:30
FT 
 Racing Club Abidjan
Af Amadou Diallo Djekanou 
06/11 02:00
FT 
 Moossou
Sporting Gagnoa 
06/11 09:35
 
 Arnett Gardens
Montego Bay Utd 
05/11 18:00
 
 Vasagey Oita Futsal
F League Selection Futsal 
05/11 18:00
AET 
1 Hyundai Steel Redangels womens
Gyeongju Womens 
90min [3-0], Aggregate [3-3], 120min [4-1], Penalty [3-1], Hyundai Steel Redangels womens win
06/11 01:00
FT 
 Pembroke Athleta
Zejtun Corinthians 
06/11 03:15
FT 
 Zebbug Rangers
Sirens 
06/11 08:00
FT 
 Veracruz Womens
Toluca Womens 
06/11 09:00
FT 
 Pachuca Womens
Club America Womens 
06/11 10:00
 
 Tigres Womens
Chivas Guadalajara Womens 
06/11 11:00
FT 
 Aguilas De Leon Womens
Club Necaxa Womens 
06/11 11:00
FT 
 Tijuana Womens
Puebla Womens 
06/11 07:00
FT 
1 Murcielagos Ii
Cimarrones De Sonora Ii 
06/11 03:00
FT 
 Jong PSV Eindhoven
Den Bosch 
05/11 21:00
FT 
 Heracles Almelo Reserves
Twente Enschede Am. 
06/11 01:30
FT 
 Nac Breda Reserve
Vvv Venlo Helmond Sport Reserve 
06/11 01:30
FT 
1 Willem Ii Reserves
Sbv Excelsior Reserve 
06/11 01:30
FT 
 Jong Zwolle Reserve
De Graafschap R 
06/11 01:30
FT 
 Sc Heerenveen 2
Go Ahead Eagles Reserve 
06/11 01:30
FT 
 Emmen Reserves
Nec Nijmegen Am 
06/11 02:00
FT 
 Lillestrom
Bodo Glimt 
06/11 04:45
FT 
 Deportivo Santani
Sportivo Luqueno 
06/11 07:00
FT 
1 Sol De America
Guarani CA 1
05/11 19:00
 
 Sol De America Reserves
Club Guarani Reserve 
06/11 09:00
FT 
2 Melgar
Deportivo Union Comercio 
06/11 01:00
FT 
 Zaglebie Sosnowiec
Jagiellonia Bialystok 
06/11 00:00
FT 
 Concordia Chiajna
Gaz Metan Medias 
06/11 03:00
FT 
1 Cs Voluntari
Dinamo Bucuresti 
05/11 19:00
FT 
 Volga Saratov Futsal
Cprfb Futsal 
05/11 14:00
FT 
 Ufa Youth
Krylya Sovetov Samara Youth 
06/11 03:30
FT 
 Airdrie United U20
Airdrieonians U20 
05/11 20:30
FT 
 Zarkovo
Sindjelic Belgrad 
06/11 01:00
FT 
 FK Metalac Gornji Milanovac
Zlatibor 
05/11 12:00
FT 
 Malaysia Futsal
Cambodia Futsal 
05/11 15:00
FT 
 Myanmar Futsal
Indonesia Futsal 
05/11 17:30
FT 
 Thailand Futsal
East Timor Futsal 
05/11 19:30
FT 
 Viet Nam Futsal
Brunei Futsal 
06/11 02:00
FT 
 Dalkurd Ff
Djurgardens 
06/11 02:00
FT 
 Trelleborgs FF
Ostersunds 
06/11 02:00
FT 
 IK Sirius
Kalmar FF 
06/11 02:00
FT 
 Elfsborg
Brommapojkarna 
06/11 02:00
FT 
 Varbergs BoIS FC
IK Brage 
06/11 02:00
FT 
 GAIS
Osters IF 
06/11 01:00
FT 
 Goztepe
Rizespor 
06/11 01:00
FT 
 Sivasspor
Konyaspor 1
06/11 00:00
FT 
 Istanbulspor
Balikesirspor 
06/11 00:00
FT 
 Genclerbirligi
Giresunspor 
05/11 18:30
FT 
 Hacettepe Spor
Bodrumspor 
05/11 18:00
FT 
 Sivasspor U21
Konyaspor U21 
05/11 18:30
FT 
 Genclerbirligi U21
Giresunspor U21 
05/11 18:30
 
 Istanbulspor As U21
Balikesirspor U21 
05/11 20:45
FT 
 Ahli Al-Fujirah
Al Wehda UAE 
05/11 20:50
FT 
 Al Ahli Dubai
Emirate 
05/11 23:30
FT 
 Ajman
Dabba Al-Fujairah 1
05/11 23:30
FT 
 Al-Jazira UAE
Al-Wasl 
05/11 20:50
FT 
 Al Ittihad Kalba Reserves
Al Sharjah R 1
05/11 20:55
FT 
 Baniyas Sc Reserves
Al Ain U21 1
05/11 21:00
 
 Al Dhafra R
Al Nasr U21 
05/11 21:00
FT 
 Buxoro
Pakhtakor Tashkent 
05/11 21:00
FT 
 Kuruvchi Bunyodkor
Lokomotiv Tashkent 
05/11 21:00
FT 
 Kokand 1912
Qizilqum Zarafshon 
05/11 18:00
FT 
 South United
Bangalore Eagles