livescore - live soccer scores

LiveScore 06 Jun 2018

06/06 23:00
FT 
 Zambia
Madagascar 1
07/06 01:30
AET 
 Lesotho
Zimbabwe 
90 minutes[0-0], Penalty Kicks[1-3]
06/06 18:20
FT 
 Heidelberg United
Fc Bulleen Lions 
06/06 16:15
FT 
 Heidelberg United U21
Bulleen Lions U21 
07/06 06:30
FT 
 Vitoria Salvador BA
Chapecoense 
07/06 06:30
FT 
 Botafogo
Ceara 
07/06 08:00
FT 
 Corinthians
Santos 
07/06 08:00
FT 
 Sport Recife
Atletico Paranaense 
07/06 08:45
FT 
 Cruzeiro
Vasco da Gama 
07/06 08:45
FT 
 Gremio
Palmeiras 
07/06 04:00
FT 
 Melipilla
Santiago Wanderers 1
07/06 08:30
FT 
 Deportes Tolima
Atletico Nacional 
07/06 02:45
FT 
 Costa Rica Womens U17
Canada Womens U17 
07/06 05:00
FT 
 Usa Womens U17
Bermuda Womens U17 
07/06 00:00
FT 
 Sokol Zapy
Pisek 
06/06 23:30
FT 
 Zdar Nad Sazavou
Velka Bites 
07/06 00:00
FT 
 Afk Tuchlovice
Sokol Libis 1
06/06 23:30
FT 
 Unicov
Velke Mezirici 
07/06 00:00
FT 
 Mohelnice
Sardice 
06/06 21:00
FT 
 Banik Ostrava u19
Frydek-mistek u19 
07/06 00:00
FT 
1 Midtjylland U19
Silkeborg If U19 
07/06 02:15
FT 
 Kobenhavn U19
Aarhus Agf U19 
07/06 00:00
FT 
 Trans Narva
Parnu Linnameeskond 
07/06 00:00
FT 
 Nomme JK Kalju
Kuressaare 
07/06 00:30
FT 
 Flora Tallinn
Tartu JK Tammeka 
06/06 23:15
FT 
 Inter Turku 2
Tpk 
06/06 23:30
FT 
 Savu
Kultsu 
07/06 00:00
FT 
 Virkia
I Jbk 
07/06 00:30
FT 
 Tp 47 Ii
As Moon 
07/06 00:30
FT 
 Pirmasens Ii
Villingen 
06/06 21:30
FT 
1 Perseru Serui
Arema Malang 
06/06 21:30
FT 
 PSIS Semarang
Pusamania Borneo 1
06/06 21:30
FT 
 Zakho
Baghdad 
07/06 03:00
FT 
 Karbalaa
Alsinaat Alkahrabaiya 
07/06 02:30
FT 
 Cockhill Celtic
Letterkenny Rovers 
07/06 00:00
FT 
 Inter Milan U20
Juventus U19 
07/06 00:30
FT 
 Cittadella
Frosinone 
07/06 03:00
FT 
 Venezia
Palermo 
07/06 05:00
FT 
1 Barbican
Dunbeholden 
06/06 17:30
FT 
 Sanfrecce Hiroshima
Gainare Tottori 
06/06 18:00
FT 
 Kawasaki Frontale
Sony Sendai 
06/06 18:00
FT 
 Mito Hollyhock
Ehime 
06/06 18:00
FT 
 Shonan Bellmare
Hokkaido University 
06/06 18:00
AET 
 V-Varen Nagasaki
Matsue City 
90min [0-0], 120min [2-1], V-Varen Nagasaki win
06/06 18:00
FT 
 Sagan Tosu
Tadotso Club 
06/06 18:00
FT 
 Vissel Kobe
Fukuoka University 
06/06 18:00
AET 
 JEF United Ichihara
Reinmeer Aomori 
90min [1-1], 120min [2-2], Penalty [5-4], JEF United Ichihara win
06/06 18:00
FT 
 Kashiwa Reysol
Vonds Ichihara 
06/06 18:00
FT 
 Tokyo Verdy
Kataller Toyama 
06/06 18:00
AET 
 Albirex Niigata
Kochi United 
90min [0-0], 120min [0-0], Penalty [5-3], Albirex Niigata win
06/06 18:00
FT 
 Yokohama F Marinos
Osaka 1
06/06 18:00
FT 
 Yokohama
Kamatamare Sanuki 
06/06 18:00
FT 
 Vegalta Sendai
Thespa Kusatsu Gunma 
06/06 18:00
FT 
 Kashima Antlers
Honda 
06/06 18:00
AET 
 Okayama
Machida Zelvia 
90min [0-0], 120min [0-1], Machida Zelvia win
06/06 18:00
FT 
 Urawa Red Diamonds
Yokohama Scc 
06/06 18:00
AET 
 Gamba Osaka
Kwansei Gakuin University 
90min [1-1], 120min [1-2], Kwansei Gakuin University win
06/06 18:00
FT 
 Omiya Ardija
AC Nagano Parceiro 
06/06 18:00
FT 
 Cerezo Osaka
Tegevajaro Miyazaki 
06/06 18:00
AET 
1 Kyoto Purple Sanga
Zweigen Kanazawa FC 
90min [1-1], 120min [1-3], Zweigen Kanazawa FC win
06/06 18:00
FT 
 Shimizu S-Pulse
Imabari FC 
06/06 18:00
FT 
 Ventforet Kofu
Ryutsu Keizai University 
06/06 18:00
AET 
 Jubilo Iwata
Chukyo University 
90min [2-2], 120min [3-2], Jubilo Iwata win
06/06 18:00
FT 
 Oita Trinita
Renofa Yamaguchi 
06/06 18:00
FT 
 Avispa Fukuoka
Kagoshima United 
06/06 18:00
FT 
 Tokushima Vortis
Tochigi SC 
06/06 18:00
AET 
 Yamagata Montedio
Gifu 
90min [2-2], 120min [2-2], Penalty [4-2], Yamagata Montedio win
06/06 18:00
AET 
 Matsumoto Yamaga FC
Roasso Kumamoto 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [5-4], Matsumoto Yamaga FC win
06/06 18:00
FT 
 Consadole Sapporo
Mio Biwako Shiga 
06/06 18:00
AET 
 Nagoya Grampus Eight
Nara Club 
90min [1-1], 120min [1-1], Penalty [3-5], Nara Club win
06/06 18:00
FT 
 Tokyo
Ryutsu Keizai Dragons 
06/06 20:00
FT 
 Nzoia United
Mathare United 
06/06 20:00
FT 
 Nakumatt
Wazito 
06/06 17:00
FT 
 Anyang
Busan I'Park 
06/06 17:00
FT 
 Bucheon 1995
Suwon 
06/06 18:00
FT 
 Asan Mugunghwa
Seongnam Ilhwa Chunma 
06/06 18:00
FT 
 Daejeon Citizen
Ansan Greeners 1
06/06 15:00
FT 
 Incheon Korail
Gangneung 
06/06 15:00
FT 
 Mokpo City
Gyeongju KHNP 
06/06 22:00
FT 
 Negeri Sembilan
Perak 
06/06 22:00
FT 
 Selangor PB
Selangor PKNS 
07/06 01:00
FT 
 Tromsdalen UIL
Jerv 
07/06 02:00
FT 
 Sporting Cristal
Real Garcilaso 
07/06 04:30
FT 
 Deportivo Union Comercio
Universitario de Deportes 
07/06 06:45
FT 
 Sport Rosario
Melgar 
07/06 09:00
FT 
 Sport Boys Warnes
Comerciantes Unidos 
06/06 23:30
FT 
 Karpaty Krosno
Podlasie Biala Podlaska 
06/06 23:30
FT 
 Jks Jaroslaw
Kszo Ostrowiec 
06/06 23:30
FT 
 Spartakus Daleszyce
Avia Swidnik 
06/06 23:00
FT 
 Cracovia Krakow Youth
Slask Wroclaw Youth 1
06/06 23:00
FT 
 Lech Poznan Youth
Legia Warszawa Youth 
06/06 22:30
FT 
 Triglav Gorenjska
NK Ptuj Drava 
07/06 02:30
FT 
 Numancia
Zaragoza 
06/06 21:00
FT 
 Tranas
Smedby Ais 
06/06 23:00
AET 
 Gamla Upsala
Stromsbergs IF 
90 minutes[2-2], 120 minutes[2-2], Penalty Kicks[4-5]
06/06 20:00
FT 
 Carlstad United BK
Skelleftea Ff 
06/06 20:00
FT 
 Umea FC
Vasteras 
06/06 21:00
FT 
 Akropolis IF
Sollentuna United FF 
06/06 22:00
FT 
 Syrianska
Fc Linkoping City 
06/06 22:00
FT 
 Nykopings BIS
Rynninge IK 
06/06 23:00
FT 
 Sandvikens IF
Arameisk-syrianska If 
07/06 00:00
FT 
 Bk Forward
Karlslunds If Hfk 1
06/06 20:00
FT 
 Torns IF
Oskarshamns AIK 
06/06 21:00
FT 
 Tvaakers IF
Kristianstads FF 1
06/06 21:00
FT 
1 Atvidabergs FF
Karlskrona 
06/06 22:00
FT 
 Skovde AIK
Ljungskile SK 
06/06 22:00
FT 
 Husqvarna FF
Lunds BK 
06/06 22:00
FT 
 Utsiktens BK
Eskilsminne IF 
06/06 22:00
FT 
 Angelholms FF
Mjallby AIF 
06/06 23:00
FT 
 IK Oddevold
Grebbestads If 
06/06 20:00
FT 
 Karlbergs BK
Ifk Stocksund 
06/06 19:00
FT 
 IS Halmia
Assyriska Bk 
06/06 20:00
FT 
1 Ullared
Hittarps Ik 
06/06 21:10
FT 
 Skovde Aik U19
Vasalunds If U19 1
06/06 19:00
FT 
 Ifk Trelleborg Womens
Borgeby Fk Womens 
06/06 19:00
FT 
 Asarums If Fk Womens
Vasteras Bk 30 Womens 
06/06 19:00
FT 
 Mallbackens If Womens
Umea Fc Womens 
07/06 02:00
FT 
 Wanderers FC
Centro Atletico Fenix 
07/06 02:00
FT 
 Cerro Montevideo
Racing Club Montevideo 
07/06 02:00
FT 
 Liverpool P
Rampla Juniors 1
07/06 02:00
FT 
 Danubio FC
Nacional Montevideo 
06/06 21:00
 
1 Torque Reserves
Penarol Reserve 
07/06 07:00
AET 
 Columbus Crew
Chicago Fire 
90min [1-1], 120min [2-2], Penalty [9-10], Chicago Fire win
07/06 07:30
FT 
 New York Red Bulls
New York City 
07/06 07:30
FT 
 Miami United
Orlando City 
07/06 07:30
FT 
 Atlanta United
Charleston Battery 
07/06 07:30
AET 
 Cincinnati
Minnesota United 
90min [0-0], 120min [0-0], Penalty [1-3],
07/06 08:30
FT 
 Nashville
Colorado Rapids 
07/06 08:30
FT 
 Houston Dynamo
Ntx Rayados 1
07/06 08:35
FT 
 San Antonio
Dallas 
07/06 10:05
FT 
 Real Salt Lake
Sporting Kansas City 
07/06 10:05
FT 
 Los Angeles
Fresno 
07/06 10:40
FT 
 Portland Timbers
San Jose Earthquakes 
07/06 10:40
FT 
 Los Angeles Galaxy
Golden State Force 
07/06 11:05
AET 
 Sacramento Republic
Seattle Sounders 
90min [1-1], 120min [2-1], Sacramento Republic Fc win
07/06 07:00
FT 
 Carabobo
Mineros de Guayana 
06/06 16:00
FT 
 Dinamo Minsk
Ska Khabarovsk 
06/06 18:00
FT 
 Estonia U19
Latvia U19 
06/06 18:00
FT 
 Kasetsart
Chainat FC 
06/06 20:00
FT 
 Hungary (w)
Greece (w) 
06/06 21:00
FT 
 Czech
Nigeria 
06/06 21:00
FT 
 Lesotho Womens
South Africa Womens 
06/06 21:00
FT 
 Zambia Womens
Zimbabwe Womens 
06/06 21:10
FT 
 Kenya Womens
Equatorial Guinea Womens 
06/06 22:00
FT 
 Lithuania U19
Finland U19 
06/06 22:30
FT 
 Congo Womens
Cameroon Womens 
07/06 00:00
FT 
 Gambia Womens
Nigeria Womens 
07/06 00:00
FT 
 Cote D Ivoire Womens
Mali Womens 
07/06 01:00
FT 
 Norway
Panama 
07/06 01:00
FT 
 Belarus
Hungary 
07/06 01:00
FT 
 Montenegro (w)
Albania (w) 
07/06 02:45
FT 
 Belgium
Egypt 
07/06 04:30
FT 
 Coritiba U23
America Mg U23 
07/06 05:10
FT 
 Algeria womens
Ethiopia Womens 
06/06 23:00
FT 
 Mexico U21
Turkey U21 
07/06 01:30
FT 
 England U21
Scotland U21 
06/06 21:00
FT 
 Zesco United Ndola
Kabwe Warriors