livescore - live soccer scores

Fixtures: 01 Aug 2018 Soccer Fixtures & Schedule

02/08 03:05
 

Arsenal

Chelsea

02/08 04:05
 

Benfica

Lyon

02/08 00:00
 

HJK Helsinki

BATE Borisov

02/08 01:00
 

Qarabag

KS Perparimi Kukesi

02/08 01:00
 

Midtjylland

Astana

02/08 01:15
 

Malmo

CFR Cluj

02/08 01:30
 

Suduva

Crvena Zvezda

02/08 02:00
 

Basel

PAOK Saloniki

02/08 02:00
 

Fehervar Videoton

Ludogorets Razgrad

02/08 02:30
 

Sturm Graz

Ajax Amsterdam

02/08 02:45
 

Rosenborg

Celtic

02/08 00:00
 

Fola Esch

Genk

02/08 06:30
 

Nacional Asuncion

Botafogo

02/08 08:45
 

CA Banfield

Boston River

01/08 18:00
 

Cerezo Osaka

Vissel Kobe

01/08 18:00
 

Jubilo Iwata

Gamba Osaka

01/08 18:00
 

Kashima Antlers

Tokyo

01/08 18:00
 

Shimizu S-Pulse

Sagan Tosu

01/08 18:00
 

Urawa Red Diamonds

Kawasaki Frontale

01/08 18:00
 

V-Varen Nagasaki

Consadole Sapporo

01/08 18:00
 

Vegalta Sendai

Nagoya Grampus Eight

01/08 18:30
 

Kashiwa Reysol

Shonan Bellmare

01/08 18:30
 

Yokohama F Marinos

Sanfrecce Hiroshima

01/08 19:30
 

Ceres

Home United FC

01/08 16:00
 

Brunei U16

Thailand U16

01/08 19:30
 

Singapore U16

Laos U16

02/08 08:00
 

Leon

Queretaro

02/08 08:00
 

Necaxa

Tampico Madero

02/08 08:00
 

Zacatepec

Cruz Azul

02/08 10:00
 

Monterrey

Puebla

02/08 10:00
 

Toluca

Juarez

01/08 16:35
 

Brasov

Csikszereda

01/08 17:00
 

Merelinense

Felgueiras

01/08 17:00
 

Clube Desportivo Trofense

Sporting Braga B

01/08 22:00
 

Vorskla Poltava

Kremin Kremenchuk

01/08 22:00
 

Doxa Katokopias

Karmiotissa Pano Polemidion

01/08 23:00
 

Rende

Taranto Sport

01/08 23:00
 

Afjet Afyonspor

Balikesirspor

01/08 23:00
 

Alki Larnaka FC

Digenis Oroklini

01/08 23:00
 

Gintra Universitetas Womens

Biik Kazygurt Womens

01/08 23:05
 

Kolubara

FK Metalac Gornji Milanovac

01/08 23:30
 

Anorthosis Famagusta FC

Ermis Aradippou

01/08 23:30
 

Vrsac

OFK Becej 1918

01/08 23:40
 

Vlazrimi Kicevo

Teuta Durres

01/08 23:40
 

Lushnja Ks

Apolonia Fier

02/08 00:00
 

SD Amorebieta

Cultural De Durango

02/08 00:00
 

TSV Hartberg

Al Qadasiya

02/08 00:00
 

Sg Essen Schonebeck (w)

Liverpool Womens

02/08 00:00
 

Lamia

Panionios

02/08 00:00
 

Eintr. Frankfurt

Empoli

02/08 00:00
 

Udinese

Al Hilal

02/08 00:00
 

Al Rayyan

Al Duhail Sc

02/08 00:00
 

Onisilos Sotiras

Olympiakos Nicosia

02/08 00:00
 

Sanjoanense

Salgueiros

02/08 00:00
 

Unia Tarnow

Hutnik Krakow

02/08 00:00
 

Teleoptik

Karadjordje Topola

02/08 00:30
 

Maksimir

Koprivnica

02/08 00:30
 

Altinordu

Menemen Belediye Spor

02/08 00:30
 

Dobrovnik

Velika Polana

02/08 00:30
 

Mladost Lucani

Ofk Igalo

02/08 00:30
 

Sc Mannsworth

Leopoldsdorf

02/08 00:45
 

Lassee

Post Sv Wien

02/08 01:00
 

Albacete

Atletico Baleares

02/08 01:00
 

Heracles Almelo

Fiorentina

02/08 01:00
 

Leioa

SD Deusto

02/08 01:00
 

Racing de Santander

Barakaldo CF

02/08 01:00
 

Slovakia Womens u19

Serbia Womens U19

02/08 01:00
 

Suodu Pei

Arenas Club De Getxo

02/08 01:00
 

Burgos CF

Athletic Bilbao B

02/08 01:00
 

Red Star Penzing

Sportunion Mauer

02/08 01:00
 

Alcorcon

Al-Wasl

02/08 01:05
 

Angers SCO

Villarreal

02/08 01:30
 

UE Olot

Gimnastic Tarragona

02/08 01:30
 

Getafe

Granada

02/08 01:30
 

Cd Ebro

CD Izarra

02/08 01:30
 

Torre Levante

Paiporta

02/08 01:30
 

Zaragoza

Real Sociedad

02/08 01:30
 

Bele Barkarby Womens

Brommapojkarna Womens

02/08 01:30
 

Valladolid B

Cd La Virgen Del Camino

02/08 01:30
 

Associacao Naval

Gimnastica Torrelavega

02/08 01:45
 

Chaves

Sporting Braga B

02/08 02:00
 

Orihuela CF

Hercules

02/08 02:00
 

Olympiakos Piraeus

Leganes

02/08 02:00
 

Fenerbahce

Cagliari

02/08 02:00
 

Real Madrid Castilla

Rayo Vallecano

02/08 02:00
 

Deportivo La Coruna

Valladolid

02/08 02:00
 

Sporting de Gijon

Cultural Leonesa

02/08 02:00
 

CD Lugo

Real Oviedo

02/08 02:00
 

Atletico Saguntino

Ud Levante B

02/08 02:00
 

Real Union de Irun

Cd Vitoria Spa

02/08 02:00
 

RSD Alcala Henares

Cf Rayo Majadahonda

02/08 02:00
 

Villaverde Boetticher

Almagro

02/08 02:30
 

Sporting Braga

Newcastle United

02/08 02:30
 

UD Marbella

Cadiz

02/08 02:30
 

UD Rotena

Xerez CD

02/08 02:30
 

AD San Jose Obrero

Cd Gerena

02/08 02:30
 

Atletico Pinto

Cd Tarancon

02/08 02:40
 

Numancia

Alaves

02/08 02:45
 

Fulham

Sampdoria

02/08 02:45
 

Southampton

Celta Vigo

02/08 02:45
 

Salernitana

Reggina

02/08 02:45
 

Winchester City

Dorchester Town

02/08 02:45
 

Leicester City

Valencia

02/08 03:00
 

UD Badajoz

Extremadura

02/08 03:00
 

Cd San Roque De Lepe

Recreativo Huelva

02/08 03:00
 

Paredes

Pacos Ferreira

02/08 03:00
 

Instituto

Sportivo Belgrano

02/08 03:30
 

Torino

Chapecoense

02/08 03:30
 

Al Feiha

Newcastle Jets

02/08 05:30
 

Crac Go

Novo Horizonte

02/08 06:00
 

America Go

Associacao Esportiva Evangelica

02/08 07:55
 

MLS all stars

Juventus

01/08 16:00
 

China U19

Spartak Moskva U19

01/08 16:00
 

Internacional Rs Youth

River Plate U19

01/08 16:00
 

Dalian Yifang U19

Eintracht Frankfurt U19

02/08 09:00
 

Shanghai Sipg U19

Eintracht Frankfurt U19

02/08 09:00
 

Spartak Moskva U19

Dalian Yifang U19

01/08 22:00
 

Al-Jaish Damascus

Al Merreikh

01/08 15:30
 

Dong Thap U21

Becamex Binh Duong U21

01/08 15:30
 

Tien Giang U21

TP Ho Chi Minh U21

01/08 15:30
 

Dong Thap U21

Becamex Binh Duong U21

01/08 15:30
 

Tien Giang U21

TP Ho Chi Minh U21

01/08 17:30
 

Hoang Anh Gia Lai U21

Binh Phuoc U21

01/08 17:40
 

Long An U21

Ben Tre U21

01/08 17:40
 

Long An U21

Ben Tre U21

01/08 17:45
 

Hoang Anh Gia Lai U21

Binh Phuoc U21

01/08 17:45
 

Hoang Anh Gia Lai U21

Binh Phuoc U21

01/08 20:00
 

Port

Buriram United

01/08 17:30
 

Narathiwat

Chiangrai United

01/08 20:00
 

Ratchaburi FC

Chonburi Shark FC

01/08 20:00
 

Sisaket

Khonkaen FC

02/08 03:15
 

Uruguay U20

Morocco U20

02/08 08:45
 

Gremio

Flamengo

02/08 06:30
 

Santos

Cruzeiro

02/08 08:45
 

Corinthians

Chapecoense

01/08 18:00
 

Changchun YaTai

Dalian Yifang

01/08 18:00
 

Shandong Luneng

ShenHua SVA FC

01/08 19:35
 

Chongqing Lifan

Guizhou Hengfeng

01/08 19:35
 

HeNan JianYe

Jiangsu Sainty

01/08 19:35
 

Guangzhou R&F

Beijing Renhe

01/08 20:00
 

Shanghai SIPG

Tianjin Quanjian

02/08 00:00
 

Narpes Kraft

Tpv Tampere

01/08 22:00
 

Sogdiana Jizak

Nasaf Qarshi

01/08 23:00
 

AGMK

Qizilqum Zarafshon

02/08 00:00
 

Pakhtakor Tashkent

Lokomotiv Tashkent

02/08 00:00
 

Pakhtakor Tashkent

Lokomotiv Tashkent

02/08 06:10
 

Boca Juniors

Alvarado Mar Del Plata

02/08 08:00
 

Club Franciscain

Walter Ferretti

02/08 08:00
 

Diriangen

Union Deportivo Universitario

02/08 10:00
 

Santos De Guapiles

Portmore United

02/08 03:00
 

Inverurie Loco Works

Fraserburgh

02/08 04:00
 

Independiente De Cauquenes

Colchagua Cd

02/08 02:45
 

Dalbeattie Star

East Kilbride

02/08 02:45
 

East Stirlingshire

Bsc Glasgow

02/08 02:45
 

Edinburgh University

Spartans

02/08 02:45
 

Stirling University

Civil Service Strollers

02/08 02:00
 

CD Alhaurino

Malaga B

02/08 02:00
 

Ce Europa

EC Granollers

01/08 18:35
 

Nangkiew Irat

Langsning

02/08 00:30
 

Djk Ammerthal

Wurzburger Fv

02/08 00:30
 

Tus Holzkirchen

Tsv Schwabmunchen

02/08 00:30
 

Fsv Erlangen Bruck

1 Sand

02/08 00:30
 

Sv Kirchanschoring

Spvgg Hankofen Hailing

02/08 00:30
 

Munchen 1860 Am

Sv Turkgucu Ataspor

02/08 00:30
 

Tsv Dachau 1865

Unterfohring

02/08 00:30
 

TSV Aubstadt

Bayern Hof

02/08 01:00
 

Chemnitzer

Berliner Fc Dynamo

02/08 01:45
 

Wolfsburg Am

Vfl Oldenburg

02/08 00:00
 

Vodnany

Spartak Sobeslav

02/08 02:00
 

Vestri

Volsungur Husavik

02/08 02:00
 

Umf Vidir

Umf Afturelding

02/08 03:15
 

Fjardabyggd

Hottur Egilsstadir

02/08 03:15
 

Tindastoll Sauda

Throttur Vogur

02/08 03:15
 

Huginn

Leiknir F

02/08 02:00
 

Thor Akureyri

Umf Njardvik

02/08 02:30
 

Haukar

IA Akranes

02/08 03:15
 

Throttur

Ir Reykjavik

02/08 03:15
 

UMF Selfoss

HK Kopavog

02/08 03:15
 

Vikingur Olafsvik

Magni Grenivik

02/08 02:00
 

Fylkir (w)

Hamrarnir Womens

02/08 03:15
 

Keflavik Womens

Trottur Reykjavik Womens

02/08 02:00
 

Kr Reykjavik Womens

Thor Ka Akureyri (w)

02/08 00:00
 

Jyvaskylan Pallokerho Women's

Tips Womens

01/08 23:00
 

Tj Tatran Chlebnice

Zavazna Poruba

01/08 23:00
 

Tj Ozdany

Partizan Cierny Balog

01/08 23:00
 

Tj Tatran Chlebnice

Poruba

02/08 01:00
 

Huddinge If

Sodertalje

02/08 01:00
 

Hogaborgs Bk

Ifk Malmo

01/08 17:30
 

Adelaide United

Central Coast Mariners

01/08 17:30
 

Cairns

Armadale

01/08 17:30
 

Heidelberg United

Charleston City Blues

01/08 17:30
 

Rockdale City Suns

Sydney

01/08 18:00
 

Gyeongju KHNP

Cheonan City

01/08 18:00
 

Changwon City

Busan Transportation

01/08 18:00
 

Mokpo City

Gangneung

01/08 18:30
 

Gimhae City

Incheon Korail

02/08 00:00
 

Maccabi Petah Tikva FC

Ashdod MS

02/08 02:00
 

Hapoel Raanana

Hapoel Tel Aviv

01/08 19:45
 

Geylang United FC

Balestier Khalsa FC

01/08 19:45
 

Hougang United FC

Singapore Warriors

01/08 19:45
 

Young Lions

Tampines Rovers FC

02/08 09:00
 

Atletico Nacional

Patriotas

01/08 22:00
 

El Dakhleya

Wadi Degla SC

02/08 00:15
 

El Entag Al Harby

Haras El Hedoud

02/08 03:00
 

Nogoom El Mostakbal

Tala Al Jaish

02/08 02:15
 

Dep. San Martin

Sporting Cristal

02/08 04:30
 

Utc Cajamarca

Deportivo Municipal

02/08 06:45
 

Melgar

Real Garcilaso

02/08 09:00
 

Academia Deportiva Cantolao

Alianza Lima

02/08 01:25
 

Kober Khartoum

Al Shorta Al Qadarif

02/08 03:30
 

Orange County Sc

Portland Timbers 2

02/08 07:00
 

Pittsburgh Riverhounds Sc

Richmond Kickers

02/08 10:30
 

LA Galaxy 2

Swope Park Rangers

02/08 06:15
 

Blooming

Real Potosi

02/08 08:30
 

The Strongest

Destroyers

01/08 23:30
 

Roi United

Tp 47 Ii

01/08 23:30
 

Hapk

Kultsu

02/08 00:00
 

Jyvaskyla Blackbird

Jjk Villiketut

02/08 00:10
 

Vpv Pallo Veikot

I Jbk

02/08 00:30
 

Otp

As Moon

02/08 00:30
 

Ps Kemi Academy

Rops 2

02/08 02:00
 

Defensor Sporting Reserve

Danubio Reserves

01/08 19:00
 

Kibera Black Stars

Kcb

01/08 20:05
 

Gfe 105

Administration Police