livescore - live soccer scores

Fixtures: 27 Jul 2018 Soccer Fixtures & Schedule

28/07 02:30
 

Standard Liege

Gent

28/07 02:30
 

Standard Liege

Gent

27/07 18:00
 

Tokyo

V-Varen Nagasaki

28/07 01:00
 

Eintr. Braunschweig

Karlsruher

28/07 01:00
 

Eintr. Braunschweig

Karlsruher

28/07 08:00
 

Costa Rica (w)

Trinidad Tobago Womens

28/07 05:00
 

Mexico Womens

Venezuela Womens

28/07 02:00
 

Grenoble

Sochaux

28/07 02:00
 

Nancy

Avenir Sportif Beziers

28/07 02:00
 

Orleans US 45

Lens

28/07 02:00
 

Valenciennes

Auxerre

28/07 02:00
 

Ajaccio

ES Troyes AC

28/07 02:00
 

Nancy

Avenir Sportif Beziers

28/07 02:00
 

Clermont Foot

Chateauroux

28/07 02:00
 

Red Star 93

Chamois Niortais

28/07 02:00
 

Ajaccio GFCO

Paris Fc

28/07 02:00
 

Grenoble

Sochaux

28/07 02:00
 

Orleans US 45

Lens

28/07 02:00
 

Red Star 93

Chamois Niortais

28/07 02:00
 

Valenciennes

Auxerre

28/07 02:00
 

Ajaccio GFCO

Paris Fc

28/07 02:00
 

Clermont Foot

Chateauroux

28/07 02:00
 

Ajaccio

ES Troyes AC

28/07 02:30
 

Lokomotiv Moscow

CSKA Moscow

27/07 15:40
 

Ironi Ramat Hasharon

Maccabi Ahi Nazareth

27/07 16:30
 

Chanmari

Bethlehem Vt

27/07 17:05
 

Helmond Sport

Al-Ettifaq

27/07 17:15
 

PSG U21

Tottenham Hotspur U21

27/07 20:00
 

Ethiopia Womens

Tanzania Womens

27/07 21:00
 

Denizlispor

Alanyaspor

27/07 21:00
 

Guingamp U21

Lorient U21

27/07 21:00
 

Belarus (w)

Serbia (w)

27/07 21:00
 

Surfaspor

Erokspor

27/07 21:30
 

Girona

Melbourne City

27/07 21:30
 

Kolkheti Poti

Gagra

27/07 22:00
 

Las Palmas

Birmingham

27/07 22:00
 

Kaiserslautern U19

Spvgg 03 Ilvesheim U19

27/07 22:30
 

Rwanda Womens

Kenya Womens

27/07 23:00
 

Freiburg

Swansea City

27/07 23:00
 

Carpi

Fermana

27/07 23:00
 

Frydek-mistek

Lokomotiva Petrovice

27/07 23:00
 

AEL Limassol

Nea Salamis

27/07 23:00
 

Gaziantepspor

Balikesirspor

27/07 23:30
 

Hungary (w)

Romania (w)

27/07 23:45
 

Sv Schwechat

Klingenbach

28/07 00:00
 

Amiens

Saint Etienne

28/07 00:00
 

Anorthosis Famagusta FC

Ethnikos Achnas

28/07 00:00
 

SD Amorebieta

Sd Balmaseda

28/07 00:00
 

Wolfurt

Sonthofen

28/07 00:00
 

Kladno

Kraluv Dvur

28/07 00:10
 

Stade Tunisien

Cs Constantine

28/07 00:10
 

Villefranche

Rodez Aveyron

28/07 00:30
 

Stadlau

Sr Donaufeld Wien

28/07 00:30
 

Le Mans

Creteil

28/07 00:30
 

Sc Retz

Sk Eggenburg

28/07 00:30
 

Koln

Mainz 05

28/07 01:00
 

Racing de Santander

CD Lugo

28/07 01:00
 

Akhisar Bld.Geng

Al Duhail Sc

28/07 01:00
 

NEC Nijmegen

RKC Waalwijk

28/07 01:00
 

HNK Sibenik

Zadar

28/07 01:00
 

IFK Hassleholm

Kvarnby IK

28/07 01:15
 

Arminia Bielefeld

Werder Bremen

28/07 01:30
 

VVV Venlo

Twente Enschede

28/07 01:30
 

Granada

Extremadura

28/07 01:30
 

Eendracht Aalst

Oud Heverlee

28/07 01:30
 

Valladolid

Malaga

28/07 01:30
 

Ask Ebreichsdorf

Sv Gerasdorf Stammer

28/07 02:00
 

Thes Sport

KVSK Lommel

28/07 02:00
 

Bristol City

Bournemouth

28/07 02:00
 

CD Izarra

CD Corellano

28/07 02:00
 

Sparta Rotterdam

Lienden

28/07 02:00
 

Altinordu

Fenerbahce

28/07 02:00
 

Paiporta

Villarreal C

28/07 02:00
 

MVV Maastricht

Plymouth Argyle

28/07 02:10
 

KFCO wilrijk

Aris Thessaloniki

28/07 02:25
 

Us Biskra

A Bou Saada

28/07 02:30
 

Portstewart

Coleraine

28/07 02:30
 

Stevenage Borough

Watford

28/07 02:30
 

Ilkeston Town

York City

28/07 02:30
 

Puente Genil

Cordoba B

28/07 02:30
 

Cd Contestano

Alcoyano

28/07 02:30
 

Muleno

Deportivo Cieza

28/07 02:45
 

Lewes

Eastbourne Borough

28/07 02:45
 

Doncaster Rovers

Sheffield United

28/07 02:45
 

Milton Keynes Dons

Oxford United

28/07 02:45
 

Maidenhead United

Wycombe Wanderers

28/07 02:45
 

Havant and Waterlooville

AFC Wimbledon

28/07 02:45
 

Swindon Supermarine

Swindon

28/07 02:45
 

Coalville

Mansfield Town U21

28/07 02:45
 

Aberystwyth Town

AFC Telford United

28/07 03:00
 

Atletico Sanluqueno

Cordoba

28/07 03:30
 

Sporting Braga

Celta Vigo

28/07 01:00
 

Sonderjyske

Horsens

28/07 00:30
 

Mlada Boleslav

SK Sigma Olomouc

28/07 02:45
 

Bray Wanderers

Cork City

28/07 02:45
 

Derry City

St. Patrick's

28/07 02:45
 

Limerick FC

Waterford United

28/07 03:00
 

Shamrock Rovers

Sligo Rovers

28/07 00:00
 

Lechia Gdansk

Slask Wroclaw

28/07 02:30
 

Wisla Krakow

Miedz Legnica

28/07 02:00
 

Dinamo Zagreb

Rudes

28/07 02:00
 

Dinamo Zagreb

Rudes

28/07 08:00
 

Huachipato

Union Espanola

28/07 02:00
 

As Nothomb Post

Longlier

27/07 23:30
 

Jazz Pori

Hifk B

28/07 08:00
 

Morelia

Santos Laguna

28/07 10:00
 

Puebla

Toluca

27/07 20:00
 

Norway Womens U19

Germany Womens U19

28/07 00:15
 

Denmark Womens U19

Spain Womens U19

28/07 02:45
 

Austria Wien

Wacker Innsbruck

28/07 02:45
 

Austria Wien

Wacker Innsbruck

28/07 02:45
 

Athlone

UC Dublin UCD

28/07 02:45
 

Galway United

Cabinteely

28/07 02:45
 

Shelbourne

Longford Town

28/07 03:00
 

Wexford Youths

Drogheda United

28/07 08:30
 

Real Mississauga

Serbian White Eagles

28/07 09:00
 

Csc Mississauga

London City

27/07 23:00
 

Ab Argir

Tb Tuoroyri

28/07 01:00
 

Ki Klaksvik

skala if

28/07 01:00
 

Sc Gleisdorf

Union Gurten

28/07 01:00
 

Vst Volkermarkt

SC Weiz

28/07 01:00
 

Wels

Vocklamarkt

28/07 01:00
 

Deutschlandsberger Sc

Wsc Hertha Wels

27/07 23:00
 

Lida

Torpedo Minsk

27/07 23:30
 

Volna Pinsk

Torpedo Zhodino

27/07 23:00
 

Rostov Youth

Terek Groznyi Youth

27/07 23:00
 

Rostov Youth

Terek Groznyi Youth

28/07 01:00
 

SK Vorwarts Steyr

SV Ried

28/07 01:00
 

SK Vorwarts Steyr

SV Ried

28/07 01:10
 

SC Wiener Neustadt

Blau Weiss Linz

28/07 01:10
 

SV Horn

Liefering

28/07 01:10
 

Kapfenberg Superfund

Austria Wien Youth

28/07 01:10
 

Austria Klagenfurt

Austria Lustenau

28/07 01:10
 

SG Austria Klagenfurt

Austria Lustenau

28/07 01:10
 

SV Horn

Liefering

28/07 01:10
 

Kapfenberg Superfund

Austria Wien Youth

28/07 01:10
 

SC Wiener Neustadt

Blau Weiss Linz

28/07 04:10
 

Temperley

Estudiantes

28/07 00:30
 

Kolding IF

Brabrand IF

27/07 16:30
 

Mitra Kukar

Arema Malang

27/07 19:30
 

Persija Jakarta

Bhayangkara

28/07 01:00
 

Sporting De Gijon B

Union Langreo

27/07 17:55
 

Rassvet Krasnoyarsk

Tom Tomsk II

27/07 19:00
 

Polimer Barnaul

Novokuzneck

27/07 19:00
 

Sibir M Novosibirsk

Shakhta Raspadskaya

28/07 10:30
 

Miramar Rangers

Wairarapa United

28/07 10:30
 

Waterside Karori

Lower Hutt City

28/07 11:00
 

Manukau United

East Coast Bays

28/07 11:00
 

Waitakere City

Eastern Suburbs Auckland

28/07 10:00
 

Suva

Labasa

28/07 04:00
 

Univ. Cesar Vallejo

Los Caimanes

28/07 01:00
 

Puebla U20

Toluca U20

28/07 05:00
 

Cruz Azul Womens

Club America Womens

28/07 05:00
 

Queretaro Womens

Aguilas De Leon Womens

27/07 16:15
 

Oakleigh Cannons U20

Bulleen Lions U20

27/07 16:15
 

Bentleigh Greens U20

Green Gully Cavaliers U20

28/07 11:00
 

Northcote City U20

Avondale U20

28/07 00:30
 

Tsv Schwaben Augsburg

Djk Teutonia Schalke

28/07 01:30
 

Unterfohring

Ismaning

28/07 01:30
 

Eddersheim

Spvgg Neu Isenburg

28/07 01:00
 

Sv Feldkirchen

ATUS Ferach

27/07 16:30
 

Mauritius U17

South Africa U17

27/07 19:30
 

Namibia U17

Angola U17

27/07 23:45
 

Warta Poznan

Garbarnia Krakow

28/07 00:00
 

Vysocina Jihlava

Pardubice

28/07 00:00
 

Vitkovice

Fk Banik Sokolov

27/07 23:30
 

Etar Veliko Tarnovo

Vereya

28/07 01:45
 

Dunav Ruse

Botev Vratsa

27/07 23:30
 

Botev Galabovo

Cska 1948 Sofia

27/07 23:30
 

Botev Galabovo

Cska 1948 Sofia

28/07 02:00
 

IA Akranes

Thor Akureyri

28/07 03:15
 

Stjarnan (w)

Valur (w)

28/07 03:15
 

Hamrarnir Womens

Umf Afturelding (w)

28/07 03:15
 

Leiknir F

Fjardabyggd

27/07 23:30
 

HIFK

Jyvaskyla JK

28/07 00:00
 

NK Publikum Celje

Gorica

28/07 02:00
 

Botosani

Hermannstadt

28/07 01:00
 

Bischofshofen

Pinzgau Saalfelden

28/07 00:00
 

Paide Linnameeskond B

Tartu Jk Maag Tammeka B

28/07 00:30
 

Viljandi Jk Tulevik

JK Tallinna Kalev

28/07 02:00
 

Winterthur

Aarau

27/07 22:00
 

Lviv U21

Dynamo Kyiv U21

27/07 22:00
 

Pfc Oleksandria U21

Zorya U21

27/07 18:30
 

Oakleigh Cannons

Fc Bulleen Lions

27/07 23:30
 

Gostaresh Folad

Esteghlal Khozestan

27/07 23:30
 

Gostaresh Folad

Esteghlal Khozestan

28/07 00:15
 

Naft Masjed Soleyman

Teraktor-Sazi

28/07 00:15
 

Sepahan

Sanat-Naft

28/07 00:15
 

Naft Masjed Soleyman

Teraktor-Sazi

28/07 00:15
 

Esteghlal Tehran

Peykan

27/07 19:45
 

Home United FC

Tampines Rovers FC

27/07 21:00
 

Johor Darul Takzim II

Ukm

27/07 21:00
 

Terengganu B

Misc Mifa

27/07 21:00
 

Pulau Pinang

Felda United FC

27/07 21:00
 

Felcra

Sarawak

27/07 21:00
 

PDRM

Sabah

28/07 08:00
 

Mineros De Zacatecas

Celaya

28/07 09:00
 

Atlante

Correcaminos Uat

28/07 10:00
 

Tampico Madero

Atletico San Luis

28/07 02:00
 

Ferroviaria Sp Youth

Sao Paulo U20

28/07 02:00
 

Guarani SP Youth

Ituano Youth

28/07 02:00
 

Red Bull Brasil Youth

Gremio Novorizontino/sp U20

28/07 06:15
 

Avai

CSA Alagoas AL

28/07 08:30
 

Paysandu (PA)

Figueirense (SC)

28/07 06:30
 

Sportivo Trinidense

Ovetense

28/07 07:00
 

Guarani CA

Independiente Fbc

28/07 07:00
 

La Equidad

CD Jaguares

28/07 09:00
 

Deportiva Once Caldas

Atletico Bucaramanga

28/07 00:00
 

Primeiro De Agosto

Zesco United Ndola

28/07 03:00
 

Difaa Hassani Jdidi

Es Setif

28/07 03:00
 

Mamelodi Sundowns

As Togo Port

28/07 03:00
 

Es Du Sahel

Mbabane Swallows

28/07 01:30
 

Ahli Al Khartoum

Merreikh Nyala

28/07 04:00
 

Guayaquil City

Macara

28/07 09:00
 

Deportivo Cuenca

Univ. Catolica

27/07 23:30
 

Maps Masku

Sc Wolves

28/07 00:00
 

Tuwe

Sovo

28/07 00:15
 

Cle

Kuusysi

28/07 00:15
 

Kontu

Tips

28/07 00:15
 

Nopsa

Hyps Hyvinkaa

28/07 00:15
 

Puiu

Eps Espoo

28/07 00:15
 

Atlantis

Toolon Taisto

27/07 19:00
 

Administration Police

St Josephs Youth

27/07 20:00
 

Bidco United

Kisumu All Stars