livescore - live soccer scores

Fixtures: 14 Jul 2018 Soccer Fixtures & Schedule

14/07 22:00
 

Belgium

England

15/07 07:00
 

New York Red Bulls

Sporting Kansas City

15/07 07:00
 

New York City

Columbus Crew

15/07 07:30
 

Montreal Impact

San Jose Earthquakes

15/07 07:30
 

New England Revolution

LA Galaxy

15/07 08:00
 

DC United

Vancouver Whitecaps

15/07 08:00
 

Minnesota United

Real Salt Lake

15/07 08:00
 

Orlando City

Toronto

15/07 08:00
 

Dallas

Chicago Fire

15/07 09:00
 

Colorado Rapids

Houston Dynamo

14/07 18:00
 

Chunnam Dragons

Sangju Sangmu Phoenix

14/07 18:00
 

Gyeongnam

Incheon United

14/07 18:00
 

Suwon Samsung Bluewings

Jeonbuk Hyundai Motors

15/07 01:30
 

CFR Cluj

Universitatea Craiova

14/07 15:00
 

Armadale

Willip

14/07 15:30
 

Japan U17

Mexico U18

14/07 16:30
 

Sk Slovan Varnsdorf

Oberlausitz

14/07 16:30
 

Persik Kediri

Madiun Putra

14/07 17:00
 

Olimpia Elblag

Baltyk Gdynia

14/07 17:00
 

Sandecja

Partizan Bardejov

14/07 17:00
 

Rapperswil Jona

Yf Juventus Zurich

14/07 17:00
 

Red Bull Salzburg

Stade Rennais

14/07 17:00
 

Gks Pniowek Pawlowice Slaskie

Ruch Chorzow

14/07 17:00
 

Lisen

Inter Bratislava

14/07 17:00
 

Ferreiras

Belenenses

14/07 17:00
 

Slavia Kromeriz

Mfk Dubnica Nad Vahom

14/07 17:00
 

Pisek

Sparta Praha U21

14/07 17:00
 

Karabakh Vienna

Artmedia Petrzalka

14/07 17:00
 

Karadjordje Topola

Indjija

14/07 17:00
 

Soroksar

Slaven Belupo Koprivnica

14/07 17:10
 

Brodarac

Red Star Mali Mokri Lug

14/07 17:10
 

Dinamo Barnaul

Sibir 2

14/07 17:30
 

Vitoria Guimaraes

Desportivo de Tondela

14/07 17:30
 

Rio Ave

Chaves

14/07 17:30
 

CD Cova Piedade

CD Mafra

14/07 18:00
 

Herfolge Boldklub Koge

Fremad Amager

14/07 18:00
 

Zemplin Michalovce

Stal Mielec

14/07 19:00
 

Wacker Innsbruck

Ingolstadt 04

14/07 19:00
 

WSG Wattens

Koln

14/07 19:00
 

Hvidovre IF

Nykobing Falster

14/07 19:00
 

Lyngby

Roskilde

14/07 19:00
 

Jong PSV Eindhoven

Darlington

14/07 19:30
 

Oxford City

Oxford United

14/07 19:30
 

Welling United

Charlton Athletic

14/07 19:30
 

Port Vale

Blackburn Rovers

14/07 19:30
 

Arminia Bielefeld

Baumit Jablonec

14/07 19:30
 

Werder Bremen Am

Sportfreunde Lotte

14/07 20:00
 

York City

Bradford AFC

14/07 20:00
 

Etsv Weiche Flensburg

Monchengladbach

14/07 20:00
 

Zurich

Atromitos Athens

14/07 20:00
 

VfL Osnabruck

RW Oberhausen

14/07 20:00
 

1. Magdeburg

Energie Cottbus

14/07 20:00
 

St. Gallen

Brighton

14/07 20:00
 

Zwolle

SBV Excelsior

14/07 20:00
 

Shrewsbury Town

Bristol City

14/07 20:00
 

Ssv Ulm 1846

Birmingham

14/07 20:00
 

Eintracht Norderstedt

VSG Altglienicke

14/07 20:00
 

Oss

Dordrecht 90

14/07 20:00
 

Sv Elversberg

RW Essen

14/07 20:15
 

Hamburger Sv Ii

Hertha Bsc Berlin Am

14/07 20:30
 

Fulham

Reading

14/07 20:30
 

Augsburg

Wurzburger Kickers

14/07 20:30
 

Heracles Almelo

Emmen

14/07 20:30
 

Sutton United

Woking

14/07 21:00
 

Dynamo Dresden

Fsv Zwickau

14/07 21:00
 

Young Boys

Wolves

14/07 21:00
 

PSV Eindhoven

Neuchatel Xamax

14/07 21:00
 

Ballinamallard United

Institute

14/07 21:30
 

Viktoria Plzen

Dynamo Kyiv

14/07 22:00
 

Teplice

Fk Banik Sokolov

14/07 22:00
 

Bury

Liverpool

14/07 22:00
 

Celtic

Standard Liege

14/07 22:00
 

Halifax Town

Bolton Wanderers

14/07 22:00
 

Wycombe Wanderers

West Ham

14/07 22:00
 

Tranmere Rovers

Wigan Athletic

14/07 22:00
 

AFC Telford United

Aston Villa

14/07 22:00
 

St Neots Town

Peterborough United

14/07 22:00
 

Stevenage Borough

Portsmouth

14/07 22:00
 

Salford City

Barnsley

14/07 22:00
 

Notts County

Derby County

14/07 22:00
 

Liefering

St. Pauli

14/07 22:00
 

Walsall

Stoke City

14/07 22:00
 

Hartlepool United FC

Sunderland

14/07 22:00
 

AFC Fylde

Preston North End

14/07 22:00
 

Braintree Town

Ipswich

14/07 22:00
 

Boreham Wood

Arsenal

14/07 22:00
 

NAC Breda

Sparta Rotterdam

14/07 22:00
 

AZ Alkmaar

Lokeren

14/07 22:00
 

Accrington Stanley

Huddersfield Town

14/07 22:00
 

AFC Wimbledon

Queens Park Rangers

14/07 22:00
 

Boston United

Chesterfield

14/07 22:00
 

Buxton FC

Stockport County

14/07 22:00
 

Chippenham Town

Newport County

14/07 22:00
 

Curzon Ashton

Oldham Athletic

14/07 22:00
 

Poole Town

Torquay United

14/07 22:15
 

MTK Hungaria FC

FK Senica

14/07 23:00
 

Wisla Krakow

MSK Zilina

14/07 23:00
 

SC Wiener Neustadt

Rotherham United

14/07 23:00
 

Mlada Boleslav

Erzgebirge Aue

14/07 23:00
 

Rheindorf Altach

Grasshoppers

14/07 23:00
 

Sochaux

Luzern

14/07 23:00
 

Cambuur Leeuwarden

Almere City FC

14/07 23:00
 

Hallescher

Nurnberg

14/07 23:00
 

LASK Linz

Heidenheimer

14/07 23:00
 

Zaglebie Lubin

Sparta Praha

14/07 23:30
 

Caen

Concarneau

15/07 00:00
 

GD Estoril-Praia

CD Nacional

15/07 00:00
 

FK Rostov

Slavia Praha

15/07 00:00
 

MFK Ruzomberok

Fotbal Trinec

15/07 00:00
 

Lille

Stade Reims

15/07 00:00
 

Stade Lavallois MFC

Lorient

15/07 00:00
 

Porto B

Portimonense

15/07 00:00
 

Arouca

UD Oliveirense

15/07 00:00
 

Nitra

Hapoel Ironi Kiryat Shmona

15/07 00:00
 

Strasbourg

Dijon

15/07 00:00
 

Hajduk Split

Rubin Kazan

15/07 00:00
 

Istanbul Basaksehir

Munchen 1860

15/07 00:00
 

SC Covilha

Santa Clara

15/07 00:00
 

US Boulogne

Paris Fc

15/07 00:30
 

Montpellier

Clermont Foot

15/07 00:30
 

KVSK Lommel

St.-Truidense VV

15/07 00:30
 

SV Sandhausen

Middlesbrough

15/07 00:30
 

Latina Calcio

AS Roma

15/07 01:00
 

Rapid Wien

Hamburger

15/07 01:00
 

Zulte-Waregem

Oostende

15/07 01:00
 

Cercle Brugge

AS Monaco

15/07 01:00
 

Penafiel

Moreirense

15/07 01:00
 

Nice

Sporting Lisbon

15/07 01:30
 

Genk

Peruwelz

15/07 01:30
 

SC Farense

Maritimo

15/07 02:00
 

Lugano

Inter Milan

15/07 02:00
 

Bournemouth

Sevilla

15/07 02:00
 

Real Betis

Nottingham Forest

15/07 02:30
 

Leyton Orient

Benfica B

15/07 06:00
 

Queretaro

Herediano

15/07 07:00
 

Philadelphia Union

Eintr. Frankfurt

15/07 09:00
 

Isidro Metapan

Club Comunicaciones

15/07 10:30
 

Reno 1868

Morelia

14/07 22:00
 

Dundee United

Arbroath

14/07 22:00
 

Ross County

Elgin City

14/07 22:00
 

Falkirk

Montrose

14/07 22:00
 

St. Johnstone

East Fife

14/07 22:00
 

Inverness C.T.

Cove Rangers

14/07 22:00
 

Raith Rovers

Cowdenbeath

14/07 22:00
 

Brechin City

Peterhead

14/07 22:00
 

Stirling Albion

Dundee

14/07 22:00
 

Ayr Utd

Greenock Morton

14/07 22:00
 

Stenhousemuir

Partick Thistle

14/07 22:00
 

Airdrie United

Livingston

14/07 22:00
 

Annan Athletic

Hamilton

14/07 22:00
 

Queen of the South

Stranraer

14/07 22:00
 

Spartans

Dumbarton

14/07 22:00
 

Ayr Utd

Greenock

14/07 22:00
 

Clyde

Edinburgh City

15/07 01:00
 

Midtjylland

Aarhus AGF

15/07 00:00
 

HJK Helsinki

TPS Turku

15/07 00:00
 

Inter Turku

SJK Seinajoki

15/07 00:00
 

Ps Kemi

Honka

15/07 00:00
 

Brommapojkarna

IK Sirius

15/07 00:00
 

Dalkurd Ff

Trelleborgs FF

15/07 00:00
 

Malmo

Ostersunds

15/07 02:00
 

IFK Goteborg

Orebro

14/07 18:45
 

Chainat FC

Chiangrai United

14/07 19:00
 

Sukhothai

Navy

14/07 20:00
 

Ratchaburi FC

Chonburi Shark FC

14/07 20:00
 

Buriram United

Ubon Umt United

14/07 21:00
 

Bangkok United FC

Prachuap Khiri Khan

14/07 21:45
 

Torpedo Minsk

Luch Minsk

14/07 23:45
 

Vigvam Smolevichy

BATE Borisov

15/07 01:45
 

Vitebsk

Neman Grodno

14/07 21:00
 

Kaisar Kyzylorda

Tobol Kostanai

14/07 22:00
 

Akzhayik

Kyzylzhar Petropavlovsk

14/07 22:00
 

Astana

Shakhtyor Karagandy

14/07 23:00
 

FK Aktobe Lento

FK Atyrau

14/07 16:30
 

Thailand U19

Indonesia U19

14/07 20:00
 

Malaysia U19

Myanmar U19

14/07 20:00
 

Fc Espoo

Grifk

14/07 20:00
 

Musa

Hjs Akatemia

14/07 20:00
 

Kapylan Pallo

Kiffen

14/07 18:00
 

Hoàng Anh Gia Lai

Cần Thơ

14/07 18:00
 

Khanh Hoa

Sài Gòn FC

14/07 18:00
 

Hải Phòng

Bình Dương

14/07 19:00
 

Tp Ho Chi Minh

Đà Nẵng

14/07 20:00
 

Pk-37

Tpv Tampere

14/07 20:00
 

Jakobstads Bollklubb

Oulun Ls

14/07 20:00
 

Sc Kufu-98

Sjk Akatemia

14/07 20:00
 

Tampere

Vifk Vaasa

14/07 20:00
 

TP47 Tornio

Gbk Kokkola

14/07 16:30
 

Pho Hien

An Giang

15/07 02:45
 

Cobh Ramblers

Galway United

15/07 06:30
 

London City

Real Mississauga

15/07 08:30
 

Brantford Galaxy Sc

Ukraine United

14/07 22:00
 

Nybergsund IL Trysil

Fram Larvik

14/07 22:00
 

Alta

Mjolner

14/07 18:00
 

Jdfs Alberts

Fk Smiltene Bjss

14/07 22:00
 

Bfc Daugavpils

Staiceles Bebri

14/07 22:00
 

Rigas Tehniska Universitate

Tukums-2000

14/07 22:00
 

Grobina

Preilu

14/07 23:00
 

Super Nova

Rezekne / Bjss

14/07 20:00
 

Khonkaen FC

Nong Bua Lamphu

14/07 21:00
 

Trat Fc

Sisaket

15/07 07:30
 

Cincinnati

Tampa Bay Rowdies

15/07 02:00
 

Ottawa Fury

Harrisburg Islanders

15/07 05:00
 

Bethlehem Steel

North Carolina

15/07 07:00
 

Charleston Battery

Louisville City

15/07 08:00
 

Colorado Springs Switchbacks

Sacramento Republic

15/07 08:30
 

Rio Grande Valley Toros

Las Vegas Lights

15/07 10:05
 

Orange County Sc

San Antonio

15/07 10:05
 

Fresno

Phoenix Rising

15/07 10:05
 

Portland Timbers 2

Swope Park Rangers

15/07 10:05
 

Real Monarchs Slc

Seattle Sounders 2

14/07 12:30
 

Poet Adelarde Pirates

Seaford Rangers

14/07 13:30
 

Noarlunga United

Salisbury United

14/07 13:30
 

Adelaide Blue Eagles

Western Strikers SC

14/07 13:30
 

Adelaide Raiders SC

Modbury Jets

14/07 16:00
 

Queensland Lions SC

Moreton Bay United

14/07 16:30
 

Cairns

North Queensland Fury

14/07 22:00
 

Karlskrona

Husqvarna FF

14/07 20:00
 

Skovde AIK

Atvidabergs FF

14/07 22:00
 

Tvaakers IF

Oskarshamns AIK

14/07 22:00
 

Angelholms FF

Eskilsminne IF

14/07 22:00
 

Ljungskile SK

Mjallby AIF

14/07 19:00
 

Bulawayo City

Harare City

14/07 19:00
 

Zpc Kariba

Black Rhinos Fc

14/07 19:00
 

Yadah

Platinum

14/07 19:00
 

Chapungu United

Mutare City

14/07 19:00
 

Chicken Inn

Nichrut

14/07 19:00
 

Ngezi Platinum Stars

Triangle Fc

15/07 06:00
 

Linares Unido

Brujas

15/07 10:00
 

Birkenhead United

Western Springs Afc

14/07 13:45
 

Wairarapa United

Stop Out

15/07 09:00
 

Cashmere Technical

Roslyn Wakari

14/07 15:00
 

Vegalta Sendai (w)

Kanagawa University (w)

14/07 16:00
 

Jef U Ichi.chiba (w)

Albirex Niigata (w)

14/07 17:00
 

Beleza (w)

Nippon Sport Science University (w)

15/07 07:00
 

Utah Royals Womens

Orlando Pride Womens

15/07 07:00
 

Sky Blue Fc Womens

North Carolina Womens

15/07 08:00
 

Chicago Red Stars Womens

Seattle Reign Womens

15/07 08:00
 

Chicago Red Stars Womens

Seattle Reign Womens

14/07 14:15
 

Hume City U20

Bulleen Lions U20

14/07 15:00
 

Dandenong Thunder U20

Port Melbourne Sharks Sc U20

15/07 11:10
 

Suva

Rewa

15/07 11:15
 

Lautoka

Nadi

14/07 20:00
 

Wurzburger Kickers Ii

Spvgg Ansbach

14/07 20:00
 

Ismaning

Tsv Schwaben Augsburg

14/07 22:00
 

Tsv Kottern

Ssv Jahn Regensburg Ii

15/07 01:00
 

Cd Clan Juvenil

Pottu Via Ho

15/07 04:00
 

Cd Puerto Quito

Gualaceo Sc

15/07 05:00
 

Olmedo Riobamba

Orense Sc

14/07 17:00
 

Garbarnia Krakow

Gks Jastrzebie

14/07 22:00
 

Umf Afturelding

Hottur Egilsstadir

15/07 00:00
 

Leiknir Reykjavik

Thor Akureyri

15/07 00:00
 

Magni Grenivik

Ir Reykjavik

14/07 20:00
 

Haka

Ac Kajaani

15/07 00:00
 

Ekenas IF Fotboll

Kpv

15/07 00:00
 

KTP Kotka

AC Oulu

14/07 21:00
 

Ons Womens

Aland Womens

14/07 21:00
 

Tips Womens

Tps Turku Womens

14/07 22:00
 

Vasteras

Syrianska

14/07 22:00
 

Karlslunds If Hfk

Rynninge IK

15/07 00:00
 

Assyriska FF

Bk Forward

15/07 00:00
 

Sc Schwaz

Wacker Innsbruck Amateure

14/07 18:00
 

Flora Tallinn 2

Tartu FS Santos

14/07 18:00
 

Jk Tallinna Kalev Ii

Tallinna Levadia 2

14/07 18:00
 

Maardu Fc Starbunker

Nomme Jk Kalju Ii

14/07 12:00
 

Clarence United

Hobart Olympia Warriors

14/07 12:00
 

Clarence United

Hobart Olympia Warriors

14/07 12:30
 

Devonport City

Kingborough Lions

14/07 12:45
 

Devonport City Striker

Kingborough Lions

14/07 14:30
 

Launceston City

Hobart Zebras

14/07 13:00
 

Heidelberg Utd Womens

Bulleen Lions Womens

14/07 14:25
 

South Melbourne Womens

Box Hill Womens

14/07 13:00
 

Melbourne Heart Youth

Box Hill United Sc

14/07 13:00
 

Moreland Zebras

Melbourne Victory Fc Am

14/07 13:00
 

Moreland City

Eastern Lions Sc

14/07 13:00
 

Dandenong City Sc

Murray United

14/07 13:00
 

Langwarrin

Springvale White Eagles

14/07 13:00
 

Brunswick City

Whittlesea Ranges Fc

14/07 13:00
 

Sunshine George Cross

St Albans Saints

14/07 16:30
 

Altona Magic

North Geelong Warriors

14/07 13:30
 

Croydon Kings

Adelaide City

14/07 13:30
 

North Eastern Metrostars

Adelaide Panthers

14/07 13:30
 

Sturt Lions

West Torrens Birkalla

14/07 16:30
 

Adelaide Olympic

Adelaide United U21

14/07 15:00
 

Riverina Rhinos

Canberra

14/07 15:00
 

Taringa Rovers

North Pine

14/07 15:30
 

University of Queensland

Grange Thistle

14/07 16:00
 

Bayside United

Mount Gravatt

14/07 17:00
 

Centenary Stormers

Albany Creek

14/07 17:00
 

Hume City

Fc Bulleen Lions

14/07 17:00
 

Dandenong Thunder

Port Melbourne Sharks

14/07 18:00
 

Busan I'Park

Bucheon 1995

14/07 18:00
 

Asan Mugunghwa

Daejeon Citizen

14/07 16:30
 

Cong An Nhan Dan

Xm Fico Tay Ninh

14/07 17:30
 

Binh Phuoc

Dak Lak

14/07 18:00
 

Long An

Bình Định

14/07 18:00
 

Viettel

Hue FC

14/07 12:00
 

Reinmeer Aomori

Honda Lock SC

14/07 16:00
 

Ryutsu Keizai University

Vanraure Hachinohe

15/07 00:00
 

Al Zawraa

Naft Misan

14/07 17:30
 

Albirex Niigata

Tampines Rovers FC

14/07 17:30
 

Young Lions

Hougang United FC

14/07 15:30
 

Yanbian Beiguo

Baotou Southern

14/07 16:00
 

Shenyang City Public

Dalian Boyang

14/07 16:00
 

Hebei Jingying

Qingdao Jonoon

14/07 16:00
 

Lijiang Feihu

Sichuan Annapurna

14/07 16:30
 

Hainan Boying Seamen

Hunan Billows

14/07 19:00
 

Jinlin Baijia

Jiangsu Yancheng

14/07 19:30
 

Sichuan Jiuniu

Shenzhen Pengcheng

14/07 19:30
 

Suzhou Dongwu

Fujian Tianxin

14/07 19:35
 

Zibo Sunday

Shaanxi Changan Athletic

14/07 19:35
 

Nantong Zhiyun

Zhenjiang Huasa

14/07 19:30
 

Shenzhen Jiazhaoye

Shanghai Shenxin

14/07 19:30
 

Wuhan ZALL

Inner Mongolia Zhongyou

14/07 20:00
 

Xinjiang Dabancheng

Heilongjiang Lava Spring

14/07 21:00
 

Negeri Sembilan Matrix

Pknp

14/07 21:00
 

Kelantan FA

Melaka FC

14/07 21:00
 

Perak

Pahang

14/07 21:00
 

Selangor PKNS

Terengganu

14/07 21:00
 

Johor Darul Takzim II

Misc Mifa

14/07 21:00
 

Pulau Pinang

UiTM

15/07 03:00
 

LALA

Diamantes De Guayana

15/07 03:00
 

Atletico Furrial

Margarita

15/07 03:00
 

Yaracuy

Yaracuyanos

15/07 03:00
 

Hermanos Colmenares

Llaneros Guanare

15/07 03:15
 

Urena Sc

Real Frontera

15/07 03:30
 

Deportivo Jbl Del Zulia

Union Atletico Falcon

14/07 20:10
 

Ce Forca E Luz U19

Abc Na Tai U19

15/07 02:00
 

Gremio Youth

Internacional Rs Youth

15/07 02:00
 

Salgueiro Pe U20

Afogados U20

15/07 03:00
 

Fortaleza

Atletico Clube Goianiense

15/07 05:00
 

Sao Bento

Ponte Preta

15/07 02:45
 

Guairena

General Caballero

15/07 02:45
 

Deportivo Caaguazu

Club Fernando De La Mora

15/07 03:00
 

Rubio Nu Asuncion

Sportivo Iteno

15/07 03:00
 

Deportivo Liberacion

Ovetense

15/07 00:30
 

Huachipato

Audax Italiano

15/07 03:30
 

Cobreloa

Universidad de Chile

15/07 06:00
 

Palestino

Cobresal

14/07 21:00
 

Zambia U20

Burundi U20

14/07 22:30
 

Cameroon U20

Mali U20

15/07 00:00
 

Burkina Faso U20

Gabon U20

15/07 00:30
 

Mauritania U20

Nigeria U20

15/07 05:00
 

Delfin

Sociedad Deportiva Aucas

15/07 07:30
 

Emelec

CD El Nacional

15/07 02:30
 

Portuguesa Londrinense U19

Rolandia Ec U19

14/07 16:45
 

Pdrm U21

Perak U21

14/07 17:00
 

Hantharwady United

Shan United

14/07 19:00
 

Mathare United

Wazito

14/07 20:00
 

Kakamega

Deckard Lian