livescore - live soccer scores

Fixtures: 07 Jul 2018 Soccer Fixtures & Schedule

07/07 22:00
 

Sweden

England

08/07 02:00
 

Russia

Croatia

08/07 07:00
 

Philadelphia Union

Atlanta United

08/07 07:30
 

New England Revolution

Seattle Sounders

08/07 07:30
 

Montreal Impact

Colorado Rapids

08/07 08:30
 

Sporting Kansas City

Toronto

08/07 09:00
 

Houston Dynamo

Minnesota United

08/07 10:00
 

Real Salt Lake

Dallas

08/07 10:30
 

LA Galaxy

Columbus Crew

08/07 10:30
 

Vancouver Whitecaps

Chicago Fire

08/07 11:00
 

Los Angeles

Orlando City

08/07 11:00
 

Portland Timbers

San Jose Earthquakes

07/07 18:00
 

Gyeongnam

Pohang Steelers

07/07 18:00
 

Suwon Samsung Bluewings

Jeju United

07/07 18:00
 

Jeonbuk Hyundai Motors

Incheon United

07/07 17:00
 

Myanmar womens

Singapore Womens

07/07 20:00
 

Philippines womens

Vietnam womens

07/07 15:35
 

Afumati

Chindia Targoviste

07/07 16:00
 

India U17

North Korea U17

07/07 16:00
 

Pirin Blagoevgrad

Belasitsa Petrich

07/07 17:00
 

Hobro I.K.

Vendsyssel

07/07 18:30
 

Harlow Town

Leyton Orient

07/07 19:00
 

SV Babelsberg 03

Bsg Chemie Leipzig

07/07 19:00
 

Jong PSV Eindhoven

Utrecht Am

07/07 19:00
 

AFC Wimbledon

Reading

07/07 19:00
 

Bonner sc

Koln

07/07 19:00
 

Hvidovre IF

Fremad Amager

07/07 19:00
 

Naestved

Nykobing Falster

07/07 19:00
 

Dartford

Millwall

07/07 19:00
 

Preuben Munster

SC Wiedenbruck

07/07 19:00
 

Alfreton Town

Doncaster Rovers

07/07 19:00
 

Gainsborough Trinity

Barnsley

07/07 19:00
 

Halifax Town

Stockport County

07/07 19:00
 

Lechia Gdansk

Sport Podbrezova

07/07 19:00
 

Hannover 96 Am

Hsc Hannover

07/07 19:15
 

Clyde

Hamilton

07/07 19:30
 

St Neots Town

Cambridge United

07/07 19:30
 

Lokomotive Leipzig

Viktoria Koln

07/07 19:30
 

Ssvg Velbert

RW Oberhausen

07/07 19:30
 

St Albans City

Northampton Town

07/07 19:30
 

Bamber Bridge

Preston North End

07/07 19:30
 

Havant and Waterlooville

Portsmouth

07/07 19:30
 

West Bromwich

Barnet

07/07 19:30
 

FSV Union Furstenwalde

Lichtenberg 47

07/07 19:35
 

China U17

Thailand U16

07/07 20:00
 

Aalborg BK

Silkeborg IF

07/07 20:00
 

Bayern Alzenau

FSV Frankfurt

07/07 20:00
 

Carl Zeiss Jena

Usti nad Labem

07/07 20:00
 

Viborg

Thisted

07/07 20:00
 

Sutton United

Coventry

07/07 20:00
 

Coleraine

Derry City

07/07 20:00
 

Red Star Waasland-Beveren

Cercle Brugge

07/07 20:30
 

Thun

Aarau

07/07 20:55
 

Hnk Gorica

Concordia Chiajna

07/07 21:00
 

Fulham

Asc Kaweni

07/07 21:00
 

Ajax Amsterdam

Nordsjaelland

07/07 21:00
 

AZ Alkmaar

Midtjylland

07/07 21:00
 

Eintr. Braunschweig

Vejle

07/07 21:00
 

Hansa Luneburg

Fredericia

07/07 22:00
 

Shamrock Rovers

Celtic

07/07 22:00
 

Chester FC

Liverpool

07/07 22:00
 

MTK Hungaria FC

Nitra

07/07 22:00
 

Dumbarton

Hearts

07/07 22:00
 

Dunfermline

Tranmere Rovers

07/07 22:00
 

Falkirk

Airdrie United

07/07 22:00
 

Red Bull Salzburg

Baumit Jablonec

07/07 22:00
 

Stranraer

Stirling Albion

07/07 22:00
 

Mainz Am

Tsv Schott Mainz

07/07 22:00
 

Slask Wroclaw

Opava

07/07 22:00
 

Wolfsburg Am

Hessen Dreieich

07/07 22:00
 

Mlada Boleslav

Sepsi

07/07 22:45
 

FK Smederevo

FK Metalac Gornji Milanovac

07/07 23:00
 

NK Rudar Velenje

Hajduk Split

07/07 23:00
 

Slaven Belupo Koprivnica

Astra Ploiesti

07/07 23:00
 

Budapest Honved

Zlate Moravce

07/07 23:30
 

NK Triglav Kranj

Gorica

07/07 23:30
 

Blau Weiss Linz

Budejovice

08/07 00:00
 

Istanbulspor

Fenerbahce

08/07 00:00
 

SC Wiener Neustadt

Karabakh Vienna

08/07 00:00
 

Zulte-Waregem

Lokeren

08/07 00:00
 

St.Polten

Synot Slovacko

08/07 00:00
 

Stade Nyonnais

Nice

08/07 00:00
 

Nantes

Servette

08/07 00:00
 

CSKA Moscow

Kobenhavn

08/07 00:00
 

Wisla Krakow

AS Monaco

08/07 00:00
 

Orleans US 45

Stade Lavallois MFC

08/07 00:00
 

Ask Ebreichsdorf

TSV Hartberg

08/07 00:00
 

Lech Poznan

AEK Larnaca

08/07 00:00
 

Cholet So

Le Havre

08/07 00:05
 

Lausanne Sports

Sion

08/07 01:00
 

SC Heerenveen

Monchengladbach Am

08/07 01:00
 

Miedz Legnica

AEK Athens

08/07 07:15
 

Universitario de Deportes

Santos De Guapiles

08/07 08:00
 

Atletico San Luis

Pumas UNAM

08/07 10:10
 

Monterrey

Santos

08/07 00:00
 

Rosenborg

Tromso IL

07/07 19:00
 

TPS Turku

Ps Kemi

08/07 00:00
 

Lahti

Inter Turku

07/07 19:00
 

IK Sirius

Malmo

08/07 01:30
 

Trelleborgs FF

AIK Solna

08/07 01:30
 

Dalkurd Ff

Brommapojkarna

08/07 01:30
 

Hacken

GIF Sundsvall

07/07 18:45
 

Prachuap Khiri Khan

Bangkok Glass

07/07 19:00
 

Nakhon Ratchasima

Ratchaburi FC

07/07 20:00
 

Bangkok United FC

Pattaya United

07/07 20:00
 

Ubon Umt United

Muang Thong United

07/07 21:00
 

Navy

Buriram United

07/07 22:15
 

Torpedo Minsk

Shakhter Soligorsk

08/07 00:00
 

Dinamo Minsk

Torpedo Minsk

08/07 01:45
 

Dinamo Brest

Neman Grodno

07/07 19:00
 

Kyzylzhar Petropavlovsk

FK Aktobe Lento

07/07 20:00
 

Zhetysu Taldykorgan

FK Atyrau

07/07 21:00
 

Shakhtyor Karagandy

Akzhayik

07/07 16:30
 

Philippines U19

Thailand U19

07/07 16:30
 

Singapore U19

Laos U19

07/07 20:00
 

Indonesia U19

Vietnam U19

07/07 17:00
 

Matsumoto Yamaga

Albirex Niigata

07/07 17:00
 

Machida Zelvia

Tochigi SC

07/07 17:00
 

Tokyo Verdy

Okayama

07/07 17:00
 

JEF United Ichihara

Omiya Ardija

07/07 17:00
 

Yokohama

Yamagata Montedio

07/07 17:00
 

Kyoto Purple Sanga

Avispa Fukuoka

07/07 17:00
 

Mito Hollyhock

Kamatamare Sanuki

07/07 18:00
 

Zweigen Kanazawa FC

Renofa Yamaguchi

07/07 18:00
 

Oita Trinita

Ventforet Kofu

07/07 18:00
 

Tokushima Vortis

Roasso Kumamoto

07/07 18:00
 

Đà Nẵng

Hải Phòng

07/07 20:00
 

Sài Gòn FC

Thanh Hóa

07/07 20:00
 

Japs

Viikingit

07/07 20:00
 

Pepo

Njs Nurmijarvi

07/07 20:00
 

Mp Mikkeli

Gnistan

07/07 20:00
 

JIPPO

Mypa

07/07 20:00
 

Sjk Akatemia

Tampere

07/07 20:00
 

Tpv Tampere

Sc Kufu-98

07/07 20:00
 

Vifk Vaasa

Js Hercules

07/07 21:00
 

Narpes Kraft

Jakobstads Bollklubb

08/07 02:30
 

Longford Town

Cobh Ramblers

08/07 06:30
 

Sc Waterloo

Serbian White Eagles

07/07 22:00
 

Asker

Moss

07/07 22:00
 

Elverum

Fram Larvik

07/07 22:00
 

Grorud IL

Mjolner

07/07 17:00
 

Kf Grobina

Bfc Daugavpils

07/07 19:00
 

Preilu

Fk Valmiera

07/07 19:00
 

Super Nova

Caramba/dinamo Riga

07/07 21:00
 

Metta/LU Riga

Jelgava

07/07 22:00
 

Rigas Tehniska Universitate

Liepajas Metalurgs

07/07 19:00
 

Zorka-BDU Minsk

Granit Mikashevichi

07/07 19:00
 

Ptt Rayong

Trat Fc

07/07 20:00
 

Kasetsart

Samut Songkhram FC

07/07 21:00
 

Sisaket

Khonkaen FC

08/07 11:00
 

Marconi Stallions U20

Blacktown City U20

07/07 13:00
 

Bayswater City U20

Perth Glory Am

07/07 15:00
 

Bonnyrigg White Eagles U20

South Coast Wolves U20

07/07 15:30
 

Sydney United 58 U20

Hakoah Sydney City East U20

08/07 11:30
 

Apia Leichhardt Tigers U20

Sutherland Sharks U20

07/07 19:30
 

Herentals College

Ngezi Platinum Stars

07/07 20:00
 

Platinum

Zpc Kariba

07/07 20:00
 

Harare City

Caps United Fc

08/07 07:00
 

Deportes Vallenar

Iberia Los Angeles

07/07 18:30
 

Norway Beach Soccer

Andorra Beach Soccer

07/07 19:45
 

Romania Beach Soccer

Serbia Beach Soccer

07/07 21:10
 

Bulgaria Beach Soccer

Czech Republic Beach Soccer

07/07 22:15
 

Spain Beach Soccer

Turkey Beach Soccer

07/07 23:30
 

Portugal Beach Soccer

Ukraine Beach Soccer

07/07 14:30
 

Persipura Jayapura

Bhayangkara

07/07 16:30
 

Arema Malang

Persela Lamongan

07/07 19:30
 

Persebaya Surabaya

Bali United

07/07 19:30
 

Borneo

Perseru Serui

07/07 19:00
 

Vityaz M Podolsk

Sergiev Posad

07/07 19:05
 

Uor 5 Egoryevsk

FK Istra

07/07 13:45
 

Wellington Olympic

Western Suburbs

08/07 09:00
 

Wairarapa United

Havelock North Wanderers

08/07 10:00
 

Napier City Rovers

Stop Out

07/07 15:00
 

Vegalta Sendai (w)

Nagano Parceiro (w)

08/07 07:00
 

Sky Blue Fc Womens

Chicago Red Stars Womens

08/07 07:00
 

Sky Blue Fc Womens

Chicago Red Stars Womens

08/07 08:05
 

Orlando Pride Womens

Washington Spirit Womens

08/07 08:05
 

Orlando Pride Womens

Washington Spirit Womens

08/07 10:00
 

Seattle Reign Womens

Houston Dash Womens

08/07 10:05
 

Seattle Reign Womens

Houston Dash Womens

07/07 19:00
 

Kungsbacka Dff Womens

Vasteras Bk 30 Womens

08/07 01:30
 

If Boljan Womens

Aik Solna Womens

07/07 12:00
 

Sunshine Coast

Queensland Lions SC

07/07 15:00
 

SWQ Thunder

Magpies Crusaders

07/07 16:30
 

Cairns

Brisbane Olympic United FC

07/07 18:00
 

Gold Coast United

North Queensland Fury

07/07 14:00
 

Port Melbourne Sharks Sc U20

Bulleen Lions U20

08/07 04:30
 

Orense Sc

Cd Clan Juvenil

08/07 05:00
 

Cds Santa Rita

Fuerza Amarilla

08/07 05:00
 

Pottu Via Ho

Cd Puerto Quito

07/07 20:15
 

Hafnarfjordur FH

Grindavik

08/07 00:00
 

IBV Vestmannaeyjar

Breidablik

08/07 00:00
 

Keflavik

Stjarnan

07/07 22:00
 

Grotta Seltjarnarnes

Fjardabyggd

08/07 00:00
 

Hottur Egilsstadir

Volsungur Husavik

08/07 00:00
 

Fram Reykjavik

Magni Grenivik

07/07 18:00
 

Pk 35 Womens

Ons Womens

07/07 19:00
 

Tips Womens

Honka Womens

07/07 21:00
 

Pallokissat Womens

Rilves Womens

07/07 22:00
 

Aland Womens

Hjk Helsinki Womens

07/07 20:00
 

Ac Kajaani

Kpv

07/07 20:00
 

AC Oulu

Haka

07/07 20:00
 

Ekenas IF Fotboll

Jyvaskyla JK

07/07 20:00
 

Klubi 04

KTP Kotka

07/07 18:10
 

Ifk Timra

Friska Viljor

07/07 19:00
 

Vittsjo Gik Womens

Djurgardens Womens

07/07 19:00
 

Kristianstads Dff Womens

Hammarby Womens

07/07 19:00
 

Ifk Kalmar Womens

Kopparbergs/goeteborg Womens

07/07 19:30
 

Assyriska Bk

Ksf Prespa Birlik

07/07 20:00
 

Bk Forward

Umea FC

08/07 01:30
 

Rynninge IK

Sollentuna United FF

08/07 01:30
 

Mjallby AIF

Ljungskile SK

08/07 01:30
 

Lunds BK

Angelholms FF

08/07 01:30
 

Mjallby AIF

Ljungskile SK

08/07 01:30
 

Utsiktens BK

Kristianstads FF

08/07 01:30
 

Lunds BK

Angelholms FF

08/07 01:30
 

Enskede Ik

Varmbols Fc

08/07 01:30
 

Afk Linkoping

Varmdo IF

08/07 01:30
 

Newroz

Motala AIF

07/07 18:00
 

Levadia Tallinn

Nomme United

08/07 00:00
 

Shukura Kobuleti

Samgurali Tskh

07/07 12:00
 

Hobart Zebras

Clarence United

07/07 12:00
 

Kingborough Lions

Northern Rangers

07/07 14:40
 

Launceston City

Devonport City Striker

07/07 13:00
 

Nunawading City

Moreland City

07/07 13:00
 

Murray United

Melbourne Heart Youth

07/07 13:00
 

Moreland Zebras

Sunshine George Cross

07/07 13:00
 

North Geelong Warriors

Brunswick City

07/07 13:00
 

Whittlesea Ranges Fc

Ballarat Red Devils

07/07 13:00
 

Avondale Heights

Dandenong Thunder

07/07 16:00
 

Port Melbourne Sharks

Fc Bulleen Lions

07/07 13:30
 

White City Woodville

Adelaide Blue Eagles

07/07 13:30
 

Fulham United

Cumberland United

07/07 13:30
 

Adelaide City

Sturt Lions

07/07 13:30
 

Campbelltown City SC

Adelaide United U21

07/07 13:30
 

Croydon Kings

Adelaide Olympic

07/07 13:30
 

Adelaide Panthers

West Adelaide

07/07 14:15
 

South Melbourne Womens

Senior Ntc Womens

07/07 15:00
 

Armadale

Balcatta

07/07 15:00
 

ECU Joondalup

Inglewood United

07/07 15:00
 

Bayswater City

Perth Glory Am

07/07 15:10
 

Floreat Athena

Stirling Lions

07/07 19:00
 

Forrestfield United

Joondalup United

07/07 15:00
 

Jungnang Chorus Mustang Fc

Hwaseong Fc

07/07 15:00
 

Cheongju Jikji Fc

Yangpyeong

07/07 15:00
 

Jeonju Citizen

Gimpo Fc

07/07 16:00
 

Pocheon Fc

Chuncheon Citizen

07/07 16:00
 

Icheon Citizen Fc

Cheongju City

07/07 16:00
 

Pyeongtaek Citizen

Gyeongju Citizen Fc

07/07 18:00
 

Seongnam Ilhwa Chunma

Seoul E Land

07/07 18:00
 

Ansan Greeners

Asan Mugunghwa

07/07 17:00
 

Đồng Tháp

Binh Phuoc

07/07 17:30
 

Hue FC

Dak Lak

07/07 12:00
 

Reinmeer Aomori

Mio Biwako Shiga

07/07 12:00
 

Sony Sendai

Ryutsu Keizai Dragons

07/07 12:00
 

Verspah Oita

Imabari FC

07/07 20:15
 

DPMM FC

Balestier Khalsa FC

07/07 15:30
 

Qingdao Jonoon

Shaanxi Changan Athletic

07/07 19:00
 

Jinlin Baijia

Beijing Tech

07/07 19:35
 

Dalian Yifang

Sichuan Jiuniu

07/07 21:00
 

Selangor PB

Pahang

08/07 04:45
 

Bahia

Sampaio Correa (MA)

07/07 21:30
 

General Caballero

Deportivo Caaguazu

07/07 21:30
 

Sportivo Iteno

Resistencia Sc

07/07 21:30
 

Sportivo Iteno

Resistencia Sc

07/07 21:30
 

General Caballero

Deportivo Caaguazu

08/07 03:00
 

Club Fernando De La Mora

Sportivo Trinidense

08/07 03:00
 

Club Fernando De La Mora

Sportivo Trinidense

08/07 05:30
 

Sportivo San Lorenzo

Ovetense

08/07 05:30
 

Sportivo San Lorenzo

Ovetense

08/07 05:30
 

Universidad de Chile

Cobreloa

08/07 07:00
 

Indy Eleven

Charlotte Independence

08/07 07:00
 

North Carolina

Charleston Battery

08/07 07:30
 

Tampa Bay Rowdies

Louisville City

08/07 08:30
 

Okc Energy

Colorado Springs Switchbacks

08/07 08:30
 

Nashville Sc

Cincinnati

08/07 08:30
 

Rio Grande Valley Toros

Tulsa Roughnecks

08/07 10:00
 

Orange County Sc

LA Galaxy 2

08/07 11:00
 

Las Vegas Lights

Stlouis Lions

08/07 11:00
 

Sacramento Republic

Real Monarchs Slc

08/07 05:00
 

Guayaquil City

Liga Dep. Universitaria Quito

08/07 07:30
 

CD El Nacional

Delfin

08/07 02:00
 

Gremio Maringa Pru19

Ca Cambe U19

08/07 02:00
 

Ac Paranavai U19

Portuguesa Londrinense U19

07/07 20:00
 

Peltirumpu

Peka

07/07 20:00
 

Hapk

Savu

07/07 20:00
 

Union Plaani

Kultsu

07/07 16:30
 

Torslanda Ik U19

Ifk Varnamo U19

07/07 12:00
 

Shriker Osaka Futsal

Peace Does Machida Futsal

07/07 15:00
 

Kashiwa Reysol U18

Urawa Red Diamonds U18

07/07 20:00
 

Fasil Kenema

Ethiopia Bunna