livescore - live soccer scores

Fixtures: 16 Jun 2018 Soccer Fixtures & Schedule

16/06 18:00
 

France

Australia

16/06 21:00
 

Argentina

Iceland

17/06 00:00
 

Peru

Denmark

17/06 03:00
 

Croatia

Nigeria

17/06 02:30
 

Valladolid

Numancia

17/06 02:30
 

Frosinone

Palermo

16/06 12:00
 

Kanagawa University (w)

Cerezo Osaka Sakai (w)

16/06 13:00
 

Beleza (w)

Jef U Ichi.chiba (w)

16/06 23:30
 

Ilves Tampere

HJK Helsinki

16/06 23:30
 

Honka

KuPS

16/06 23:30
 

Ps Kemi

SJK Seinajoki

16/06 23:30
 

Inter Turku

VPS Vaasa

17/06 00:15
 

IFK Mariehamn

RoPS Rovaniemi

17/06 00:00
 

Sheriff

Sfintul Gheorghe

17/06 00:00
 

Zimbru Chisinau

Dinamo-Auto

17/06 01:00
 

Milsami

Olimpia Balti

17/06 01:00
 

Cs Petrocub

Speranta Nisporeni

16/06 18:45
 

Ratchaburi FC

Port

16/06 19:00
 

Suphanburi FC

Bangkok United FC

16/06 20:00
 

Sukhothai

Chonburi Shark FC

16/06 20:00
 

BEC Tero Sasana

Chiangrai United

16/06 21:00
 

Buriram United

Chainat FC

16/06 22:45
 

Torpedo Maz Minsk

Slutsksakhar Slutsk

17/06 00:45
 

Gorodeya

Torpedo Minsk

17/06 02:45
 

Robur Siena Ssd

Cosenza Calcio 1914

16/06 23:30
 

Fc Espoo

Bk-46 Karis Karjaa

16/06 23:30
 

Hifk 2

Kapa Helsinki

16/06 23:30
 

Jazz Pori

Kiffen

16/06 17:00
 

Matsumoto Yamaga FC

Oita Trinita

16/06 17:00
 

Avispa Fukuoka

Albirex Niigata

16/06 17:00
 

Tokyo Verdy

Kyoto Purple Sanga

16/06 17:00
 

Mito Hollyhock

Omiya Ardija

16/06 17:00
 

Ventforet Kofu

Yamagata Montedio

16/06 17:00
 

JEF United Ichihara

Ehime

16/06 18:00
 

Roasso Kumamoto

Kamatamare Sanuki

16/06 18:00
 

Tokushima Vortis

Renofa Yamaguchi

16/06 18:00
 

Zweigen Kanazawa FC

Tochigi SC

16/06 18:00
 

Cần Thơ

Thanh Hóa

16/06 19:00
 

Japs

Gnistan

16/06 23:30
 

Viikingit

Mp Mikkeli

16/06 23:30
 

Njs Nurmijarvi

Mypa

16/06 21:00
 

TP47 Tornio

Tampere

16/06 23:30
 

Gbk Kokkola

Narpes Kraft

16/06 22:00
 

Rigas Futbola Skola

Fk Valmiera

17/06 00:00
 

Metta/LU Riga

Liepajas Metalurgs

16/06 18:00
 

FK Zalgiris Vilnius

Stumbras

16/06 18:00
 

Palanga

Suduva

16/06 16:15
 

Chrudim

Sk Polaban Nymburk

16/06 16:30
 

Litomerice

Prevysov

16/06 23:00
 

Jiskra Usti Nad Orlici

Benatky Nad Jizerou

17/06 07:00
 

Philadelphia Union

New York Red Bulls

17/06 09:00
 

Sporting Kansas City

Dallas

16/06 19:00
 

Vard Haugesund

KFUM Oslo

16/06 20:00
 

Kjelsas IL

FK Vidar

16/06 22:00
 

Stjordals Blink

Valerenga B

16/06 22:00
 

Asker

Grorud IL

17/06 01:00
 

Nest-Sotra

Viking

16/06 18:00
 

Baykonur

Okzhetpes

16/06 19:00
 

Zhetysu 2

Altay Spor Kulubu

16/06 20:00
 

Kairat Academy

Taraz

16/06 20:00
 

Kaspyi Aktau

Ekibastuzets

16/06 20:00
 

Maktaaral

Bolat Temirtau

16/06 20:00
 

Tarlan Shymkent

Aktobe Zhas

16/06 17:00
 

Nfa Aisciai Kaunas

Nevezis

16/06 18:00
 

Dziugas Telsiai

Banga Gargzdai

16/06 19:00
 

Trat Fc

Kasetsart

16/06 20:00
 

Rayong

Thailand Honda Fc

16/06 21:00
 

Khonkaen FC

Army United

16/06 13:30
 

Adelaide Blue Eagles

Modbury Jets

16/06 13:30
 

Poet Adelarde Pirates

The Cove

16/06 13:30
 

Noarlunga United

Adelaide Raiders SC

16/06 15:30
 

Slavoj Trebisov

Zemplin Michalovce

16/06 19:00
 

Spartak Trnava

Brno

16/06 19:00
 

Thailand womens

Myanmar womens

16/06 23:00
 

Spartak Tambov

Ska Khabarovsk

16/06 23:30
 

Thun

Schaffhausen

17/06 02:00
 

Operarios Mafra Sc

Fluminense Sc

17/06 03:00
 

Marcilio Dias Sc

Guarani De Palhoca

16/06 21:00
 

Bulawayo City

Mutare City

16/06 21:00
 

Platinum

Highlanders Fc

16/06 21:00
 

Dynamos Fc

Nirudit

16/06 21:00
 

Herentals

Shabanie Mine

16/06 15:00
 

Jiangsu Suning Womens

Dalian Quanjian Womens

16/06 15:00
 

Beijing Beikong Womens

Hebei Ticai Womens

16/06 19:00
 

Odense Bk U17

Nordsjaelland U17

16/06 18:00
 

Amkar Unior Perm

Shakhtar Korkino

16/06 21:00
 

Elikort

Karelia Petrozavadovsk

17/06 07:05
 

Washington Spirit Womens

Seattle Reign Womens

17/06 08:00
 

Chicago Red Stars Womens

Portland Thorns Fc Womens

16/06 20:00
 

Sandviken Womens

Lyn Womens

16/06 21:00
 

Grand Bodo Womens

Stabaek Womens

16/06 21:00
 

Klepp Il Womens

Lsk Kvinner Womens

16/06 21:00
 

Valerenga Womens

Roa Womens

16/06 21:10
 

Vasteras Bk 30 Womens

Kvarnsvedens Ik Womens

16/06 15:00
 

SWQ Thunder

Brisbane Strikers

16/06 15:30
 

Redlands United FC

Cairns

16/06 15:30
 

North Queensland Fury

Queensland Lions SC

16/06 15:45
 

Western Pride

Magpies Crusaders

16/06 16:00
 

Brisbane City SC

Gold Coast United

16/06 17:00
 

Tartu Sk 10 Premium Womens

Jk Tallinna Kalev Womens

16/06 17:00
 

Jk Parnu Womens

Levadia Tallinn Womens

16/06 17:00
 

Lootos Polva Womens

Tammeka Tartu Womens

17/06 09:30
 

Dreketi

Lautoka

16/06 17:00
 

Msk Fomat Martin

Tj Banik Kalinovo

17/06 04:00
 

Manta

Fuerza Amarilla

17/06 04:30
 

Orense Sc

Pottu Via Ho

16/06 16:00
 

Sturm Graz U18

Aka Vorarlberg U18

16/06 20:00
 

Sportunion Mauer

Wiener Viktoria

16/06 22:00
 

Ks Wierzyca Pelplin

Gornik Konin

16/06 22:00
 

Centra Ostrow Wielkopolski

Wda Swiecie

16/06 22:00
 

Swit Skolwin

Lech Ii Poznan

16/06 22:00
 

Baltyk Gdynia

Jarota Jarocin

16/06 23:00
 

Pelikan Lowicz

Huragan Morag

16/06 23:00
 

Polonia Warszawa

Olimpia Zambrow

16/06 23:00
 

Lechia Tomaszow Mazowiecki

Mks Elk

16/06 23:00
 

Chelmianka Chelm

Spartakus Daleszyce

16/06 23:00
 

Podhale Nowy

Cwks Resovia Rzeszow

17/06 00:00
 

Gwarek Tarnowskie Gory

Gornik Ii Zabrze

17/06 00:00
 

Gawin Sleza Wroclaw

Gornik Polkowice

17/06 00:00
 

Zaglebie Lubin B

Stal Brzeg

16/06 22:30
 

Rymarov

Viktoria Otrokovice

16/06 20:00
 

Pk 35 Womens

Tps Turku Womens

16/06 20:30
 

Jyvaskylan Pallokerho Women's

Pallokissat Womens

16/06 23:30
 

Ekenas IF Fotboll

AC Oulu

16/06 23:30
 

Jyvaskyla JK

Ac Kajaani

16/06 23:30
 

KTP Kotka

Jaro

16/06 19:00
 

Friska Viljor

Gallivare Malmbergets Ff

16/06 20:00
 

IFK Lulea

Hudiksvalls Forenade FF

16/06 19:30
 

Savedalens IF

Ullared

16/06 20:00
 

Bk Olympic

IS Halmia

16/06 20:00
 

Tvaakers IF

Husqvarna FF

16/06 20:00
 

Lunds BK

Utsiktens BK

16/06 22:00
 

Atvidabergs FF

Torns IF

16/06 22:00
 

Skovde AIK

Eskilsminne IF

16/06 22:00
 

IK Oddevold

Angelholms FF

16/06 22:00
 

Mjallby AIF

Oskarshamns AIK

16/06 20:00
 

Valbo Ff

Skiljebo SK

16/06 21:00
 

Gamla Upsala

Gute

16/06 22:00
 

Ifk Stocksund

Vasalunds IF

16/06 23:00
 

Ifk Lidingo

Sundbybergs

16/06 20:00
 

Torslanda IK

IFK Uddevalla

16/06 21:00
 

Vanersborg

Orebro Syrianska If

16/06 21:00
 

Hisingsbacka

Ik Gauthiod

16/06 21:00
 

Sollentuna United FF

Vasteras

16/06 22:00
 

Bk Forward

Nykopings BIS

16/06 22:00
 

Arameisk-syrianska If

Fc Linkoping City

16/06 23:00
 

Syrianska

Karlslunds If Hfk

16/06 21:00
 

Vaxjo Ff Womens

Kristianstads Dff Womens

17/06 04:00
 

Pitea If Womens

Rosengard Womens

16/06 22:00
 

IFK Varnamo

Ik Frej Taby

16/06 22:00
 

Landskrona BoIS

IK Brage

17/06 00:00
 

Orgryte

Norrby IF

17/06 00:00
 

Gefle IF

Osters IF

16/06 22:00
 

Enskede Ik

Afk Linkoping

16/06 23:00
 

Kolkheti Poti

Metalurgi Rustavi

17/06 01:00
 

Dila Gori

Samtredia

16/06 12:00
 

Hobart Olympia Warriors

Kingborough Lions

16/06 12:00
 

South Hobart

Clarence United

16/06 14:30
 

Northern wandering

Launceston City

16/06 12:30
 

South Melbourne Womens

Alamein Womens

16/06 13:00
 

Heidelberg Utd Womens

Senior Ntc Womens

16/06 13:00
 

Avondale Heights

Hume City

16/06 15:00
 

South Melbourne

Oakleigh Cannons

16/06 13:00
 

Brunswick City

Springvale White Eagles

16/06 13:00
 

Werribee City Sc

Murray United

16/06 13:00
 

Eastern Lions Sc

St Albans Saints

16/06 13:00
 

Melbourne Heart Youth

Whittlesea Ranges Fc

16/06 13:00
 

Langwarrin

Ballarat Red Devils

16/06 13:15
 

Box Hill United Sc

North Geelong Warriors

16/06 15:00
 

Goulburn Valley Suns

Sunshine George Cross

16/06 15:35
 

Altona Magic

Nunawading City

16/06 13:30
 

Adelaide City

Adelaide United Fc Youth

16/06 13:30
 

Croydon Kings

West Torrens Birkalla

16/06 13:30
 

North Eastern Metrostars

West Adelaide

16/06 13:30
 

Para Hills Knights

Sturt Lions

16/06 13:30
 

Adelaide Panthers

Campbelltown City SC

16/06 15:00
 

Armadale

Stirling Lions

16/06 15:00
 

Perth Glory Am

Forrestfield United

16/06 15:00
 

Sorrento

Balcatta

16/06 15:00
 

Subiaco AFC

Joondalup United

16/06 15:05
 

Cockburn City

ECU Joondalup

16/06 15:10
 

Floreat Athena

Perth SC

16/06 15:00
 

Gungahlin United

Canberra

16/06 15:05
 

Taringa Rovers

Virginia United

16/06 15:15
 

North Pine

Acacia Ridge

16/06 15:30
 

Bayside United

Centenary Stormers

16/06 15:35
 

Albany Creek

Brisbane Knights

16/06 15:00
 

Yangpyeong

Gyeongju Citizen Fc

16/06 15:00
 

Jungnang Chorus Mustang Fc

Cheongju Jikji Fc

16/06 16:00
 

Cheongju City

Hwaseong Fc

16/06 16:30
 

Cong An Nhan Dan

Hanoi 2

16/06 17:30
 

Binh Phuoc

Hue FC

16/06 18:00
 

Viettel

Xm Fico Tay Ninh

16/06 15:30
 

Dalian Boyang

Baotou Southern

16/06 15:30
 

Jiangsu Yancheng

Hebei Jingying

16/06 16:00
 

Shenyang Dongjin

Jinlin Baijia

16/06 16:00
 

Shaanxi Changan Athletic

Shenyang City Public

16/06 16:00
 

Shenzhen Pengcheng

Zhenjiang Huasa

16/06 16:00
 

Sichuan Jiuniu

Fujian Tianxin

16/06 16:30
 

Hainan Boying Seamen

Lijiang Feihu

16/06 19:30
 

Jiangxi Liansheng

Hunan Billows

16/06 19:30
 

Baoding Rongda

Zibo Sunday

16/06 19:35
 

Nantong Zhiyun

Sichuan Annapurna

16/06 23:00
 

Humaita Ac U20

Rio Branco Ec/sp Youth

17/06 02:00
 

Juventus Ac Youth

Manthiqueira Youth

17/06 02:00
 

Corinthians Paulista U20

Portuguesa Desportos U20

17/06 02:00
 

Matonense Sp Youth

Gremio Novorizontin Youth

17/06 02:00
 

Uniao Barbarense Youth

Ferroviaria Sp Youth

17/06 02:00
 

Rio Branco Youth

Velo Clube Youth

17/06 02:00
 

Olimpia Sp U20

Barretos U20

17/06 02:00
 

Sao Jose Sp Youth

Brasil De Pelotas U20

17/06 02:00
 

Paulista Youth

Guarulhos Sp Youth

17/06 04:00
 

Independente Sp Youth

Ya Wu Sp U23

17/06 05:30
 

Vila Nova (GO)

Atletico Clube Goianiense

17/06 06:00
 

Oeste Sp

Criciuma

17/06 08:00
 

Paysandu (PA)

CSA Alagoas AL

17/06 03:00
 

Sportivo Iteno

Sportivo Trinidense

17/06 03:00
 

Rubio Nu Asuncion

Resistencia Sc

17/06 02:00
 

Palestino

Santiago Wanderers

17/06 03:00
 

Deportes Temuco

Huadiwei Sub

17/06 04:30
 

Universidad de Concepcion

Puerto Montt

17/06 05:00
 

Csd Antofagasta

Cd Copiapo S.a.

17/06 07:00
 

Universidad de Chile

La Serena

17/06 07:00
 

Curico Unido

Independiente De Cauquenes

17/06 07:30
 

Charlotte Independence

Charleston Battery

17/06 07:30
 

Cincinnati

Richmond Kickers

17/06 07:30
 

Louisville City

Harrisburg Islanders

17/06 08:30
 

Okc Energy

Rio Grande Valley

17/06 08:30
 

Stlouis Lions

Real Monarchs Slc

17/06 08:30
 

San Antonio

Sacramento Republic

17/06 09:00
 

Orange County Blues Fc

Reno 1868

17/06 10:05
 

Atlanta United Ii

Ottawa Fury

17/06 10:30
 

Phoenix Rising

Tulsa Roughnecks

17/06 11:00
 

Las Vegas Lights

Seattle Sounders B

17/06 02:00
 

Sociedad Deportiva Aucas

Macara

17/06 08:30
 

Delfin

Guayaquil City

16/06 19:00
 

Vejgaard B

Skanderborg

16/06 19:00
 

Hedensted BK

Viby

16/06 19:00
 

Vinder Vatanspor Vri

Viborg 2

16/06 19:30
 

B 1908

Virum Sorgenfri

16/06 19:30
 

Gentofte Vangede If/gvi

Tfc Odsherred

16/06 19:30
 

Kfum Roskilde

Avedore IF

16/06 19:30
 

Valby Bk

IF Skjold Birkerod

16/06 16:00
 

Tj Medlov

Zelatovice

16/06 16:00
 

Hfk Olomouc B

Velke Losiny

16/06 16:10
 

Spolana Neratovice

Slovan Velvary

16/06 16:10
 

Admira Praha

Oez Letohrad

16/06 16:10
 

Brandys Nad Labem

Pardubice B

16/06 16:30
 

Bosonohy

Mutenice

16/06 16:30
 

Sk Zdirec Nad Doubravou

Velka Bites

16/06 20:00
 

Spartak Chrastava

Sk Vysoke Myto

16/06 20:00
 

Tj Sigma Lutin

Sokol Kralice

16/06 20:00
 

Admira Praha Ii

Motorlet Pr B

16/06 20:30
 

Litomericko B

Tj Krupka

17/06 02:30
 

Rolandia Ec U19

Gremio Maringa Pru19

16/06 12:30
 

Hakoah Sydney City East U20

Sydney Olympic U20

16/06 13:00
 

Manly United U20

Marconi Stallions U20

16/06 13:00
 

Armadale U20

Stirling Lions U20

16/06 13:00
 

Perth Glory U20

Forrestfield United U20

16/06 13:00
 

Cockburn City U20

Ecu Joondalup U20

16/06 13:00
 

Sorrento U20

Balcatta U20

16/06 13:00
 

Subiaco Afc U20

Joondalup United U20

16/06 13:00
 

Floreat Athena U20

Perth Sc U20

16/06 15:45
 

Hakoah Sydney City East U20

Sydney United 58 U20

17/06 11:00
 

Blacktown City U20

Apia Leichhardt Tigers U20

17/06 11:00
 

South Coast Wolves U20

Sutherland Sharks U20

16/06 19:00
 

Maps Masku

P-iirot

16/06 20:00
 

Hapk

Union Plaani

16/06 20:00
 

Tove Pori

Aland

16/06 20:00
 

Hyps Hyvinkaa

Korso United

16/06 21:00
 

Roi United

Haupa

16/06 21:00
 

NOPS

Saaksjarven Loiske

16/06 21:15
 

Cle

Salreipas

16/06 17:00
 

Msk Zilina U19

Senica U19

16/06 17:00
 

Trencin U19

Slovan Bratislava U19

16/06 17:00
 

Dac Dunajska Streda U19

Scp Ruzomberoku19

16/06 17:00
 

Zeleziarne Podbrezova U19

Nitra U19

16/06 17:00
 

Partizan Bardejov U19

Mfk Zemplin Michalovce U19

16/06 19:00
 

Spartak Trnava U19

Tatran Presov U19

17/06 06:00
 

Caledonia AIA

Point Fortin

16/06 19:00
 

Brommapojkarna U19

Ik Sirius Fk U19

16/06 17:30
 

Gospel For Asia Football Club

Mawyawadi

16/06 19:00
 

Administration Police

Wu Shuru

16/06 20:00
 

Mathare United

Vihiga United

16/06 20:00
 

Kericho

Sony Sugar

16/06 20:00
 

Afc Leopards Sc

Chemelil Sugar

16/06 15:00
 

Woldia Sc

Jimma Aba Jifar

16/06 15:10
 

Fasil Kenema

Sidama Bunna

16/06 14:30
 

Hakoah Sydney

Sydney Olympic

16/06 15:05
 

Manly United

Marconi Stallions

16/06 17:45
 

Sydney FC U21

Sydney United

16/06 21:00
 

Juventus/sp Womens

Santos Womens